IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли смисъл лични документи да се пазят в банков сейф?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
    Благодаря!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      И как става това заявяване за известяване с SMS?
      https://sms-imot.registryagency.bg/registration.php

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Oberst Разгледай мнение
        Без да е намесен нотариус, откраднат документ за собственост изобщо не е достатъчен. Пък то нотариус замесен ли е, какви истории ставаха навремето... На приятел дядо му като отиде за рентата разбра, че земята му е продадена. Веднага се заеха, и се установи, че при нотариуса, която им е семейна позната, подписът на дядото няма нищо общо с истинския му. Обаче тя удостоверява, че е бил той, без значение как си е изписал трите имена, че даже имаше наглостта да каже пред приятеля ми, че дядото пред нея е взел парите в брой и явно ги е скрил от тях или ги е профукал. Естествено, земите след това препроданени още няколко пъти набързо и ходи се разправяй. Понеже първоначалният играч е завлякал още много хора, все пак се задействаха и го прибраха в ареста, където на този за проклетия му стана нещо, пуснаха го под домашен арест в инвалидна количка и както беше във вица за симуланта "този съвсем прекали и взе, че умря", след което цялата работа се проточи и разсъхна накрая.

        Документ за собственост на квартирните взломаджии според мен не им трябва, защото те търсят пари и скъпоценности. След колко обира, за които знам не бяха пипнали никаква техника, камо ли документи. Те не са специализирани в това, а не съм чул някой да купува документи от обирджиите. Имотната мафия си има съвсем други схеми и си работи по тях - починали без наследници, самотни възрастни, кражба на фирми и т.н. В ТР все повече затрудняват схемите с кражбата на фирми, а и в Агенцията по вписванията става все по-сложно.

        Според мен, опасността вкъщи е по-голяма ако стане пожар и всичко се унищожи, но вече има копия по сума институции и нищо не пречи да се държат сканирани копия за да може по-лесно да се извадят дубликати после. Нотариалният акт, постановлението за възлагане и прочее не са "акции на приносител", т.е. който ги държи, той да е човекът. Като се замисля, копия от моите документи за собственост има при нотариуси/ЧСИ, АВ, НАП, ДФЗ, а някои и в ЕРП, съдилища, адвокати на ответници, че един е размятан вече и в РИОСВ, ДНСК, БД и т.н. Идеята е, че тези неща не са някаква държавна тайна, а печати и подписи се фалшифицират все по-лесно, така че самата хартия не е особена ценност.

        Моят съвет е да заявиш всички услуги за известяване с SMS от институциите под шапката на АВ, за да си спокоен, че ще разбереш веднага ако някой нещо прави, независимо че докумените ти са някъде в каса.
        И как става това заявяване за известяване с SMS?

        Коментар


        • Ще помисля до понеделник и ще реша. Не знам дали някога ще ми потрябва да пазя ценности в този сейф, но пък наистина 14 лева няма да ги усетя като разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение
            Благодаря за включванията!

            Значи е по-скоро безсмислено да се държат документи в банков сейф. В случая не визирах някакъв случаен трезор, а този на БНБ, който както знаете, е доста хвален. Затова и се чака с години за него. Е, след над 5 години чакане се освободи сейф и за мен, обаче на мен май вече няма да ми трябва. Чудех се какво предназначение да му измисля и реално нищо не ми идва наум - на този етап май нямам реална нужда от сейф, макар и да струва само 14 лева на месец.

            Когато подавах заявлението преди 5 години, мислех да ползвам сейфа за съхранение на инвестиционно злато, но сега подходът ми към инвестирането не включва злато. Oh well, май ще освободя сейфа, за да може следващият на опашката да го наеме. Дано той/тя да го използва за нещо смислено.
            За 14лв. на месец и при положение,че е доста хвален и се чака с години го взимай,слагай си разни по-важни за теб неща и хич да не ти пука....
            П.П. Пък и след половин година е възможно да ти дойде и друг акъл и за златото...А бе 14лв - къде ли и за какви ли не глупости ги е похарчил човек...
            Last edited by retro_69; 07.02.2020, 21:42.

            Коментар


            • Благодаря за включванията!

              Значи е по-скоро безсмислено да се държат документи в банков сейф. В случая не визирах някакъв случаен трезор, а този на БНБ, който както знаете, е доста хвален. Затова и се чака с години за него. Е, след над 5 години чакане се освободи сейф и за мен, обаче на мен май вече няма да ми трябва. Чудех се какво предназначение да му измисля и реално нищо не ми идва наум - на този етап май нямам реална нужда от сейф, макар и да струва само 14 лева на месец.

              Когато подавах заявлението преди 5 години, мислех да ползвам сейфа за съхранение на инвестиционно злато, но сега подходът ми към инвестирането не включва злато. Oh well, май ще освободя сейфа, за да може следващият на опашката да го наеме. Дано той/тя да го използва за нещо смислено.

              Коментар


              • Без да е намесен нотариус, откраднат документ за собственост изобщо не е достатъчен. Пък то нотариус замесен ли е, какви истории ставаха навремето... На приятел дядо му като отиде за рентата разбра, че земята му е продадена. Веднага се заеха, и се установи, че при нотариуса, която им е семейна позната, подписът на дядото няма нищо общо с истинския му. Обаче тя удостоверява, че е бил той, без значение как си е изписал трите имена, че даже имаше наглостта да каже пред приятеля ми, че дядото пред нея е взел парите в брой и явно ги е скрил от тях или ги е профукал. Естествено, земите след това препроданени още няколко пъти набързо и ходи се разправяй. Понеже първоначалният играч е завлякал още много хора, все пак се задействаха и го прибраха в ареста, където на този за проклетия му стана нещо, пуснаха го под домашен арест в инвалидна количка и както беше във вица за симуланта "този съвсем прекали и взе, че умря", след което цялата работа се проточи и разсъхна накрая.

                Документ за собственост на квартирните взломаджии според мен не им трябва, защото те търсят пари и скъпоценности. След колко обира, за които знам не бяха пипнали никаква техника, камо ли документи. Те не са специализирани в това, а не съм чул някой да купува документи от обирджиите. Имотната мафия си има съвсем други схеми и си работи по тях - починали без наследници, самотни възрастни, кражба на фирми и т.н. В ТР все повече затрудняват схемите с кражбата на фирми, а и в Агенцията по вписванията става все по-сложно.

                Според мен, опасността вкъщи е по-голяма ако стане пожар и всичко се унищожи, но вече има копия по сума институции и нищо не пречи да се държат сканирани копия за да може по-лесно да се извадят дубликати после. Нотариалният акт, постановлението за възлагане и прочее не са "акции на приносител", т.е. който ги държи, той да е човекът. Като се замисля, копия от моите документи за собственост има при нотариуси/ЧСИ, АВ, НАП, ДФЗ, а някои и в ЕРП, съдилища, адвокати на ответници, че един е размятан вече и в РИОСВ, ДНСК, БД и т.н. Идеята е, че тези неща не са някаква държавна тайна, а печати и подписи се фалшифицират все по-лесно, така че самата хартия не е особена ценност.

                Моят съвет е да заявиш всички услуги за известяване с SMS от институциите под шапката на АВ, за да си спокоен, че ще разбереш веднага ако някой нещо прави, независимо че докумените ти са някъде в каса.
                Last edited by Oberst; 06.02.2020, 13:43.

                Коментар


                • Не ели по добре да инвестираш в скъпа врата? В банката е несигурно да държиш каквото и да е.
                  ПЕРНИК над всичко!

                  Коментар


                  • Има ли смисъл лични документи да се пазят в банков сейф?

                    Чудя се дали има смисъл да се наема банков сейф с цел да се пазят лични документи в него - нотариални актове, актове за раждане, дипломи за образование, паспорт, разни по-важни договори и други подобни. Идеята е, че ако се случи да ме оберат, няма да могат да откраднат тези документи. Макар и никога да не съм бил обиран или ограбван, превантивна мярка като тази може би няма да навреди. И тук идва въпросът - дори и да ги откраднат тези документи, реално могат ли да направят някакви поразии с тях? Защото това е основната причина да обмислям да ги сложа в банков сейф.
                  Working...
                  X