IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя застрахователно компания застрахова срещу земетресение?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

    Само го посъветвай и за подзастраховането - какво значи и какво се има предвид, че повечето много удобно изпускат тоя тънък момент.
    ~разбира се: и за под- и за надзастраховането
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
      Мерси братко за коментара, но застраховате ли срещу земетресения?
      Всичките ми имоти от години са застраховани в Алианс и съм доволна . Е ,не съм ги пробвала колко плащат при земетресение и дай Боже ,да не ми се случва ,но един път се наводних сама и ми платиха всичко
      Имат застраховка земетресение след другите .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Разбира се, щом ти казвам. БЕЗ самоучастие.

        Безимен - АКО Алианц българия няма нищо общо с Allianz SE - то значи и от Allianz SE не знаят за това, щом навсякъде, вкл. в сайтът им пише че българското дружество е част от групата - и щом идват два пъти годишно на инспекция тук, така че стига с тия глупости, както винаги: чул-недочул, но симулиращ компетентство.
        Само го посъветвай и за подзастраховането - какво значи и какво се има предвид, че повечето много удобно изпускат тоя тънък момент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
          Мерси братко за коментара, но застраховате ли срещу земетресения?
          Разбира се, щом ти казвам. БЕЗ самоучастие.

          Безимен - АКО Алианц българия няма нищо общо с Allianz SE - то значи и от Allianz SE не знаят за това, щом навсякъде, вкл. в сайтът им пише че българското дружество е част от групата - и щом идват два пъти годишно на инспекция тук, така че стига с тия глупости, както винаги: чул-недочул, но симулиращ компетентство.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
            Добър ден братя и сестри. Решил съм да застраховам апартаментите срещу земетресение, защото с това ново строителство, не се знае колко желязо са слагали. Кои според вас са първите пет най-надеждни компании в света с офиси в София?


            Малко инфо, което ще ти бъде от полза:

            1. За да включат риска земетресение - застрахователите изискват от теб първо да имаш застраховка срещу основните рискове: пожар, мълния.... /всяка компания ги е формулирала по свой начин в Общите си условия - но и тарифите са различни...

            2. Имай предвид, че ако съмнението ти - "не се знае колко желязо са слагали" - е реално, това е допълнително утежняващ условията на застраховане, а при такъв сценарий има няколко възможности:

            - не си споменал пред застрахователя, или пък си затаил известно ти обстоятелство, което - не е взето предвид, за да ти начислят допълнителна премия за риска, който ти носят /по-скъпа застраховка/..., както и - другият проблем, че ако не обявиш това СПЕЦИАЛНО и не бъде добавено в условията на застраховката, то може да бъде отказано плащането на подобна щета - частично или цялостно...

            - ако обявиш това утежняващо обстоятелство, застрахователят ще потърси после регресната си отговорност от строителя..., ако самият строител не се е застраховал своята гражданска отговорност в този случай..., когато пък се намесва и инвеститора..., който пък трябва да упражнява контрола си върху това, което смяташ, че може би не се е случило...

            - Един въпрос - при катастрофичния риск, който споменаваш, смяташ ли, че ще има платежоспособни ЗК???

            - оставям встрани "могъществото" на компаниите, които В ПОДОБНИ СЛУЧАИ са АБСОЛЮТНО ЗАВИСИМИ от своите ПРЕЗАСТРАХОВАТЕЛИ!!!

            - друг е въпросът за връзката на българската компания, която представлява императора и оная, която е могъщата /вън от страната/...

            3. От написаното би трябвало да разбереш, че въпросът ти в заглавието - е некоректно формулиран! Най.малко това е заради тарифното число, което застрахователите предлагат, за да носят срещу тоя риск!!! НАЙ-МАЛКО - защото проблемите са горе...

            4. Ако си разбрал написаното от мен - ти става ясно, че липсва смисъл в твоята формулировка: "Кои според вас са първите пет най-надеждни компании", защото може да се окаже, че последните 5 от класацията - биха ти платили в пъти повече при щета от подобен риск...

            Това е истината. Според мен, АКО има застраховател, който ти я каже - смело отивай да си дадеш парите при него, нооооо.... не забравяй да се кръстиш всеки ден, с молбата - да не се случва...

            Успех!
            Last edited by безимeн; 18.04.2018, 16:40.

            Коментар


            • Мерси братко за коментара, но застраховате ли срещу земетресения?
              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                Добър ден братя и сестри. Решил съм да застраховам апартаментите срещу земетресение, защото с това ново строителство, не се знае колко желязо са слагали. Кои според вас са първите пет най-надеждни компании в света с офиси в София?
                Пиши ми на лични, ако искаш оферта от Allianz. Сега - промоция има - 45% - сгодно е. Няма по-надеждна и по-могъща компания от.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Коя застрахователно компания застрахова срещу земетресение?

                  Добър ден братя и сестри. Решил съм да застраховам апартаментите срещу земетресение, защото с това ново строителство, не се знае колко желязо са слагали. Кои според вас са първите пет най-надеждни компании в света с офиси в София?
                  Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.
                Working...
                X