IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Експресбанк не пожела да си ми даде парите при закриване на сметка ми !

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хубава раздумка става...
    Ако колегата имаше 300 К евра, може и персонална банкерка да му донесе парите в джакузито, но за 300 лв само една примоция на околовръстното.....

    пп Дърленето с банка не е за препоръчване....Ако има под ръка един вестник, по - може...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      ти луд ли си къв си .... да прая теманета на кръвопицийци за дет ми ползват мойте пари ?!? ... на вас чафка ви е изпила мозъка е та кат не може да се правят плащания за определени неща без банка спрете да го плащате и готово ......
      Ее, не си усетил иронията на ert, на човека и личната му карта са сканирали без да го питат, но учтиво, разбийш ли, и то само защото платил нещо си... И той е благодарен, че не са му искали свидетелството за раждане и данъчната декларация, например...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        ти луд ли си къв си .... да прая теманета на кръвопицийци за дет ми ползват мойте пари ?!? ... на вас чафка ви е изпила мозъка е та кат не може да се правят плащания за определени неща без банка спрете да го плащате и готово ......
        Не съм луд, реалист съм. Без банка не може да си купиш автомобил, жилище, или дори да си изкараш лична карта или паспорт пак не можеш. Това е бъдещето, всичко да е по банков път, такава е нагласата за бъдещето. Да няма хартиени пари, а само банки и всичко да е през тях.
        Ето и човекът е имал пари в банката, ама не можал да ги изтегли.

        Коментар


        • Лош бизнес.
          Вече е икиндия, а Новакът още не е потвърдил, че са го намерили и са му платили парите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
            Много грубо, чак такъв тон не трябва да се държи на банка за едни 300лв. Това са нищо пари за банката както са казали от банката. Все пак клиента трябва да се отнася с уважение към банката която го обслужва, защото без банки у нас някои плащания са невъзможни. Ето, днес аз например ходих да си платя газта в банка на която не съм клиент, а те както винаги правят учтиво ми сканираха личната карта, без да ме питат разбира се, и без да съм клиент на банката. Така че с банките в България трябва да се отнасяме по-внимателно.
            ти луд ли си къв си .... да прая теманета на кръвопицийци за дет ми ползват мойте пари ?!? ... на вас чафка ви е изпила мозъка е та кат не може да се правят плащания за определени неща без банка спрете да го плащате и готово ......
            Last edited by michaelis12; 11.09.2017, 16:00.

            Коментар


            • Знаех, че тая банка е смешна ама сега вече съм сигурен. Направо се разцепих от смях с тая тема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                Пич, кефиш ме. Респект Чудя се за себе си дали на мен щеше да ми дойде идеята за такова контрапредложение в подобна ситуация.
                Поздрави.

                а аз се чудя откъде тая объркана представа за нещата...
                да му ги донесел някой на крак 300лв...
                явно колегата вип клиент на банката като оплеска нещата в работата в петъка и викенда пали колата и обикаля хората да оправя проблема. дали?
                голям смях е тая тема, да не пропусна и безкрайно тъпия "служител на банката" дето е цитирал закони по нощите
                препоръка е

                Коментар


                • Много грубо, чак такъв тон не трябва да се държи на банка за едни 300лв. Това са нищо пари за банката както са казали от банката. Все пак клиента трябва да се отнася с уважение към банката която го обслужва, защото без банки у нас някои плащания са невъзможни. Ето, днес аз например ходих да си платя газта в банка на която не съм клиент, а те както винаги правят учтиво ми сканираха личната карта, без да ме питат разбира се, и без да съм клиент на банката. Така че с банките в България трябва да се отнасяме по-внимателно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                    Няколко човека ми звъннаха да ме информират, че съм бил заплашен със съд и затова пиша да уточня, че 13:48 ч на 11.09.2017 парите ОЩЕ НЕ са ми в джоба.
                    В 8:53 часа, ми звънна представител на Експресбанк( по гласа не мога да преценя дали е бил същият служител, той твърди че е така ).
                    Тонът беше средно мек, като го оставих в началото да ми обясни какво ще правим от тук нататък. - по това което каза, разбрах че Експресбанк против моята воля (смятам че в Събота 09.09.2017 г ясно заявих, че не желая да съм клиент на Експресбанк) е решила да ми отвори пак сметката, като документите които ми е издала в 09.09.2017 са невалидни(някакъв вид сторно). Настояха да съм отишъл в най-близкият клон на банката и пак да си затворя сметката и да си взема парите. Аз им обясних, че както заявих в Събота 09.09.2017 тази седмица съм извън града по-много важна за мен работа и е абсолютно невъзможно да отида където и да е и че парите ми трябваха много спешно в Събота 09.09.2017г. . Предложих им да кажа къде се намирам в момента и представител на банката да дойде при мен . По тонът и изказните средства разбрах, че това е невъзможно да се случи.
                    Поисках до края на вечерта да ме потърси представител на Експресбанк, който да е оторизиран да извърши следните действия - да си ми даде парите, да ми даде писмено обяснение с това защо се е случило това действие(с мокър печат на банката отдолу), да ми даде компенсации за причинените ми изключително големи загуби, пропуснати ползи, както и морални щети извършени от Експресбанк върху личността ми .
                    Ако не ми получа позвъняване и от другата страна на слушалката да е служител с необходимите правомощия веднага да реши проблемът ми, то пак ще пусна жалби, че са ме направили клиент на Експресбанк против моята воля, към същите институции .
                    Благодарих за отделеното време и пожелах успешен ден - така свърши разговорът ни който беше около 5 минути и половина.
                    Благодаря на всички за мнения по този казус .
                    Има ли нещо ново ще пиша пак.
                    Лек и успешен ден на всички
                    еми за следващия път да знаеш да не си държиш парите в банка, която и да било еее има акции, злато, кеш, имоти всичко има, но в банка ньет никогаш ....
                    А я си престай ако бяха забранили кеша какво прайш тогава ?!? ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                      ......Аз им обясних, че както заявих в Събота 09.09.2017 тази седмица съм извън града по-много важна за мен работа и е абсолютно невъзможно да отида където и да е и че парите ми трябваха много спешно в Събота 09.09.2017г. . Предложих им да кажа къде се намирам в момента и представител на банката да дойде при мен . ......
                      Пич, кефиш ме. Респект Чудя се за себе си дали на мен щеше да ми дойде идеята за такова контрапредложение в подобна ситуация.
                      Поздрави.


                      Коментар


                      • Няколко човека ми звъннаха да ме информират, че съм бил заплашен със съд и затова пиша да уточня, че 13:48 ч на 11.09.2017 парите ОЩЕ НЕ са ми в джоба.
                        В 8:53 часа, ми звънна представител на Експресбанк( по гласа не мога да преценя дали е бил същият служител, той твърди че е така ).
                        Тонът беше средно мек, като го оставих в началото да ми обясни какво ще правим от тук нататък. - по това което каза, разбрах че Експресбанк против моята воля (смятам че в Събота 09.09.2017 г ясно заявих, че не желая да съм клиент на Експресбанк) е решила да ми отвори пак сметката, като документите които ми е издала в 09.09.2017 са невалидни(някакъв вид сторно). Настояха да съм отишъл в най-близкият клон на банката и пак да си затворя сметката и да си взема парите. Аз им обясних, че както заявих в Събота 09.09.2017 тази седмица съм извън града по-много важна за мен работа и е абсолютно невъзможно да отида където и да е и че парите ми трябваха много спешно в Събота 09.09.2017г. . Предложих им да кажа къде се намирам в момента и представител на банката да дойде при мен . По тонът и изказните средства разбрах, че това е невъзможно да се случи.
                        Поисках до края на вечерта да ме потърси представител на Експресбанк, който да е оторизиран да извърши следните действия - да си ми даде парите, да ми даде писмено обяснение с това защо се е случило това действие(с мокър печат на банката отдолу), да ми даде компенсации за причинените ми изключително големи загуби, пропуснати ползи, както и морални щети извършени от Експресбанк върху личността ми .
                        Ако не ми получа позвъняване и от другата страна на слушалката да е служител с необходимите правомощия веднага да реши проблемът ми, то пак ще пусна жалби, че са ме направили клиент на Експресбанк против моята воля, към същите институции .
                        Благодарих за отделеното време и пожелах успешен ден - така свърши разговорът ни който беше около 5 минути и половина.
                        Благодаря на всички за мнения по този казус .
                        Има ли нещо ново ще пиша пак.
                        Лек и успешен ден на всички

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                          Здравейте, преди около 7 години друг банков казус със забавени преводи се реши буквално за час и половина(за което още съм изключително благодарен) след като пуснах тогава онази тема. Затова реших пак да пиша тук , явно тези теми се следят изкъсо и проблемите се решават бързо.
                          Проблемът е следният: от сутринта минах през няколко банкомата на Експресбанк и все пишеха, че не работят.
                          Затова реших да отида до МОЛ Гранд (Пловдив) защото там имат дежурен клон в Събота до 14 часа.
                          Изисках да си взема парите и да си закрия сметката при тях(точно по тази последователност). Служителя реши да не прави двете операции, а със закриването автоматично се изплащат парите на касата им. Тъй като съм "Тома не верни" му каза, че парите ми трябват днес, не утре , не и в Понеделник, да не стане само някакъв фал Той заяви, че това е Експресбанк и всичко ще е ОК - като е готов направо отивам при касата, броят ми парите и чао !
                          (Обикновено така като ми кажат , че "всичко ще е ОК" ..... все едно хората казват някаква вълшебна дума и една невидима всесилна ръка се появява и ...... започват мъките .)
                          Та така и стана. Служителят набързо ми закри сметката, наряза ми картата, спря онлайн банкирането и ми издаде 3 документа за касата. Отивам на "Каса" и хоп ПРОБЛЕМ ! - служителят написал грешен код в системата и този проблем не можел да се реши днес. След дълги обяснения и звънене на по-горно ниво в пирамидалната структура на управление на банката се оказа, че днес никой не можел да поправи грешката на служителя и да съм се върнел в Понеделник и то най вероятно в друг клон - щяли да ми звъннат за повече информация
                          Не пожелаха да ми издадат никакви документи с мокър печат на банката с обяснение защо банката не иска да ми даде мойте пари.
                          Не пожелаха да ми вземат жалбата към директора на клона(или банката) защото било събота. Като дойда в Понеделник, тогава евентуално.
                          Не пожелаха да ми кажат в писмен вид с колко ще ме компенсират за това че не искат да ми дадат мойте пари. - И се наложи да ползвам кредитните услуги на една друга банка с доста тлъсти лихви.
                          Публично ми накърниха личността, като едва ли не ме изкараха престъпник пред останалите клиенти на банката и ме заплашиха с полиция.
                          Лек намек от рода на "ти за 318 лева ли си бе" от служителят на банката - предложих му, като за тях(Експресбанка) 318 лева не са пари , за компенсация да ми дадат една дебитна карта (заедно с пин кодът и) и всеки ден да вкарват 318 лева, като аз публично обещавам най-съвестно да ги тегля и харча за мой нужди.
                          Ще съм благодарен на всякакви съвети как да реша благополучно случаят, към кои комисии да се обърна с жалби и молби за съдействие.
                          При необходимост съм готов да покажа всичките 3 документа с мокър печат на банката, които ми издадоха днес.
                          Предварително благодаря
                          Приятна почивка на всички
                          що са ти пари ве ?!? .... добре а защо си държите парите в псевдобанки в България питам аз ?!? ... за тва има чужди банки като ше ни ограбват чужденците то поне парите да са на тяхна територия и второ що не си държите парите в злато ве ?!? .... никой не ви кара да имате взимане даване с банките, стойте по-далече от тях ....

                          Коментар


                          • Тия нямат 300 лева , дела ще водят .

                            Коментар


                            • Няма нищо страшно - банката не е в ликвидна криза, а в дефицит на професионализъм. От такъв страдат и много други, ако не всички, банки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Николай Покоев Разгледай мнение
                                Уважаеми Господине, явно не разбирате от думи, затова ако не изтриете темата по всяка вероятност ще последват дела. Вече ви се обясни многократно че в понеделник грешката ще бъде коригирана, но вие решавате да правите черна кампания. Добре, каквото повикало, такова ще се обади. Моля запознайте се с Чл. 147. и се консултирайте с адвокат. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.
                                След горното само ОГЪЗВАНЕ темата наистина се оказа важна. Каквото сам си направиш, няма как друг да ти го направи! Голям резил се оказахте, е.ати и банката, дето не може да се разплати овреме за някаква смешна сума!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X