IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    пишете абсолютни глупости. как със първия кредит да е поел задължение за следващите,това не го допуска закона.то ако го допускаше щеше да стене едно мазало.ситуацията е следната поръчител си на първия кредит и щеш не щеш ще го платиш освен ако си гол и бос и нема какво да ти вземат. за другите два не може да те закачат.впоследствие можеш да си го съдиш човека да ти въстанови парите, ама прецени има ли смисъл защото може да го осъдиш но да няма от къде да се събере вземането.това е положението
    Проблема идва оттам че като пощенска банка са отпусната втория и третия кредит и са довели човека до положение да неможе да ги обслужва.
    Защо са му ги отпуднснали???
    Дори не се информирали че са му дали още два кредита след като аз съм поръчител.
    Аз ако съм знаел че ще отпуснат още два кредита на човек който му е трудно да плаща и един нямаше да се съглася да съм му поръчител.
    Last edited by BOHO; 25.07.2017, 17:16.

    Коментар


    • пишете абсолютни глупости. как със първия кредит да е поел задължение за следващите,това не го допуска закона.то ако го допускаше щеше да стене едно мазало.ситуацията е следната поръчител си на първия кредит и щеш не щеш ще го платиш освен ако си гол и бос и нема какво да ти вземат. за другите два не може да те закачат.впоследствие можеш да си го съдиш човека да ти въстанови парите, ама прецени има ли смисъл защото може да го осъдиш но да няма от къде да се събере вземането.това е положението
      Last edited by nradev; 21.07.2017, 00:25.

      Коментар


      • Това ,което посочваш не е някаква новина.Много фирмаджии теглят кредити от името на работниците си за да финансират бизнеса си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Приятелят ти те е вкарал в някакви схеми. Но всеки трябва да си има обица на ухото. Приятелството си е приятелство но сирането е с пари. Банката сама няма да те забърка, по-скоро твоя човек може да е направил някаква шашма с подписа ти. както се казва да нямаш доверие и на най-близките ти хора в този живот......
          Единият вариант е подправен подпис, другият може да е в "ситния текст" в първия договор, където се казва, че поръчителят отговаря за всички задължения на кредитополучателя. Може да има и друг вариант, в момента не се сещам...
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Приятелят ти те е вкарал в някакви схеми. Но всеки трябва да си има обица на ухото. Приятелството си е приятелство но сирането е с пари. Банката сама няма да те забърка, по-скоро твоя човек може да е направил някаква шашма с подписа ти. както се казва да нямаш доверие и на най-близките ти хора в този живот......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
              Опасна схема с поръчителство в Пощенска банка. Преди две години станах поръчител на човек който искаше потребителски кредит от Пощенска банка тогава банката беше отказала потребителски кредит на дадения човек защото според нея човек е бил несигурен. За голямо мое учудване след няколко месеца Пощенска банка отпусна втори потребителски кредит на същия човек. В последствие разбрах че банката е дала и кредитна карта на този човек. А сега две години по-късно този човек има вече не един кредит общо три кредита защото и кредитната карта се явява като Трети кредит. Сега тези три кредита са в просрочие. Аз като поръчител на човека трябва да връщам кредита му. По този начин дадения човек и Пощенска банка ме вкараха в опасна схема. Никой не е питал мен за моето съгласие дали желая да бъде отпускам втори потребителски кредити и да бъде давана кредитна карта на този човек. В момента вноските по тези кредити на човека са колкото заплатата му. Заплатата му е под 600 лв. Пиша тази тема за да запозная хората случая и да ви предпазя от подобни схеми В никакъв случай не се съгласявайте да ставате поръчител в която и да е банка А още по-малко в Пощенска банка защото не знаете в каква схема може да ви забърка банката. Моля за вашата помощ какво мога да направя в този случай.
              Ако не си го направил, трябва да се обърнеш към адвокат, който внимателно да прегледа документите, които си подписал. Дали действително си дал съгласие да поръчителстваш за бъдещи кредити на този човек?

              Коментар


              • Схема - поръчителство в Пощенска банка

                Опасна схема с поръчителство в Пощенска банка. Преди две години станах поръчител на човек който искаше потребителски кредит от Пощенска банка тогава банката беше отказала потребителски кредит на дадения човек защото според нея човек е бил несигурен. За голямо мое учудване след няколко месеца Пощенска банка отпусна втори потребителски кредит на същия човек. В последствие разбрах че банката е дала и кредитна карта на този човек. А сега две години по-късно този човек има вече не един кредит общо три кредита защото и кредитната карта се явява като Трети кредит. Сега тези три кредита са в просрочие. Аз като поръчител на човека трябва да връщам кредита му. По този начин дадения човек и Пощенска банка ме вкараха в опасна схема. Никой не е питал мен за моето съгласие дали желая да бъде отпускам втори потребителски кредити и да бъде давана кредитна карта на този човек. В момента вноските по тези кредити на човека са колкото заплатата му. Заплатата му е под 600 лв. Пиша тази тема за да запозная хората случая и да ви предпазя от подобни схеми В никакъв случай не се съгласявайте да ставате поръчител в която и да е банка А още по-малко в Пощенска банка защото не знаете в каква схема може да ви забърка банката. Моля за вашата помощ какво мога да направя в този случай.
              Working...
              X