IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Към Автора: Има една стара българска поговорка Няма ненаказано добро!


    А иначе миналата година една друга банка ми беше изпратили по куриер кредитна карта която нито съм поръчвал нито съм искал.
    Прибирам се аз от работа и ми звъни някакъв си експресен градски куриер имам пратка.
    Много ми стана странно нищо не съм си поръчвал нито купувал.
    Викам му а бе брато това да не е измама някаква той ми вика не е е какво е Кредитна карта.
    Изгоних го като мръсна котка.
    Как така ще ми издават кредитна карта без да ме питат.
    Форекс блог

    Коментар


    • Аз исках да помогна на човек в нужда който ми се молеше да му помогна.
      Сега и човека и банката се обърнаха срещу мен.
      Хора не ставайте в никакъв случай поръчители в Пощенска банка това е голяма измама
      дори да става дума за много близък човек брат сесра пак не ставайте
      Банката знае как да ви вкара в някоя схема

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        Схемата с поръчителствата е твърде порочна. И не се прилага само от една единствена банка, а масово от всички банки. Спекулирайки и използвайки неинформираността и финансовата неграмотност на "жертвите" си. Тази схема съсипва съдби, семейства, приятелства, любови и руши чисто човешки отношения. Чрез ултимативното настояване за участие на поръчители банките боравят и спекулират с несъпоставими (неравностойни) с парите "стойности" и "активи". От една страна имаме някой, който с користна цел, е решил да търгува с парите си (както добре знаем дейност твърде рискова), като срещу тях иска в залог точно тези, всъщност безценни човешки отношения, някои от тях градени с години и дори десетилетия. И какво да направят бедните хорица, които нямат какво друго да предложат като обезпечение, а понякога поръчителството се явява и допълнение към стандартното обезпечение? Първо трябва да бъдат добре информирани и запознати с рисковете, които поемат. Второ трябва добре да помислят и да не приемат подобна неравностойна сделка. Както кредитополучателят, така и поръчителят. Първият страда основно поради глупостта и наивността си, а вторият освен това и заради добрината, лоялността и... незнанието си.

        Защо твърдя, че схемата с поръчителство е порочна? Защото банките могат да обезпечават вземането си и по много други начини и то с равностойно/равносилно обезпечение. Отпускаш пари, опезпечаваш с пари, имоти, имущество и пр материални активи. С какво право спекулираш и търгуваш със сложните, чисто човешките връзки и взаимоотношения, които по същество са своего рода нематериален актив. Много съжалявам за човека, повдигнал темата. Лично аз познавам мои приятели, които като него са жертви на схемата с поръчителството и сега си плащат за наивността и добрината. Моят съвет е да се обърнете към адвокат и ако може да ограничите вредите само до първия кредит.
        адвокатите не мога да преборят банката. това е сигурно. хич не му требе адвокат, да се донабута и с хонорари.ако е решил да съди длъжника тогава му трябва.ама трябва да види какво може да вземе, щото той лесно ще го осъди, ама може да вземе на босия цървулите. освен това има несеквестируеми активи, примерно единствено жилище, най добре предварително обезпечение на иска. ако няма какво най-добре да не се занимава , защото само ще увеличи щетите
        Last edited by nradev; 29.07.2017, 09:34.

        Коментар


        • Схемата с поръчителствата е твърде порочна. И не се прилага само от една единствена банка, а масово от всички банки. Спекулирайки и използвайки неинформираността и финансовата неграмотност на "жертвите" си. Тази схема съсипва съдби, семейства, приятелства, любови и руши чисто човешки отношения. Чрез ултимативното настояване за участие на поръчители банките боравят и спекулират с несъпоставими (неравностойни) с парите "стойности" и "активи". От една страна имаме някой, който с користна цел, е решил да търгува с парите си (както добре знаем дейност твърде рискова), като срещу тях иска в залог точно тези, всъщност безценни човешки отношения, някои от тях градени с години и дори десетилетия. И какво да направят бедните хорица, които нямат какво друго да предложат като обезпечение, а понякога поръчителството се явява и допълнение към стандартното обезпечение? Първо трябва да бъдат добре информирани и запознати с рисковете, които поемат. Второ трябва добре да помислят и да не приемат подобна неравностойна сделка. Както кредитополучателят, така и поръчителят. Първият страда основно поради глупостта и наивността си, а вторият освен това и заради добрината, лоялността и... незнанието си.

          Защо твърдя, че схемата с поръчителство е порочна? Защото банките могат да обезпечават вземането си и по много други начини и то с равностойно/равносилно обезпечение. Отпускаш пари, опезпечаваш с пари, имоти, имущество и пр материални активи. С какво право спекулираш и търгуваш със сложните, чисто човешките връзки и взаимоотношения, които по същество са своего рода нематериален актив. Много съжалявам за човека, повдигнал темата. Лично аз познавам мои приятели, които като него са жертви на схемата с поръчителството и сега си плащат за наивността и добрината. Моят съвет е да се обърнете към адвокат и ако може да ограничите вредите само до първия кредит.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
            Незмам как така Пощенска банка прецени че човек с 600 лева заплата му трябва поръчител за заем с вноска 200 лева а след това тази същата банка отписна още два кредита на същият човек със заплата 600 лева е това ако не е капан

            ами като друг носи риска защо да не отпусне.предполагам и другите 2 кредита имат поръчител

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
              Незмам как така Пощенска банка прецени че човек с 600 лева заплата му трябва поръчител за заем с вноска 200 лева а след това тази същата банка отписна още два кредита на същият човек със заплата 600 лева е това ако не е капан
              Нещо не мога да те разбера, поръчител ли си на трите кредита или само на първия?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                Въпроса има два аспекта:

                Първо: Недобросъвестност от страна на банката.
                Второ: Недобросъвестност от страна на кредито получателя
                .

                Нека някой от адвокатите посещаващи този форум да каже има ли текстове от закона позовавайки се на който може да се заведе дело.
                дело за какво.и срещу кой

                Коментар


                • Незмам как така Пощенска банка прецени че човек с 600 лева заплата му трябва поръчител за заем с вноска 200 лева а след това тази същата банка отписна още два кредита на същият човек със заплата 600 лева е това ако не е капан

                  Коментар


                  • Въпроса има два аспекта:

                    Първо: Недобросъвестност от страна на банката.
                    Второ: Недобросъвестност от страна на кредито получателя
                    .

                    Нека някой от адвокатите посещаващи този форум да каже има ли текстове от закона позовавайки се на който може да се заведе дело.
                    Форекс блог

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                      Ти си открил топлата вода с голямо закъснение.
                      Това се казва дългова схема.
                      Когато един човек започва да не може да си плаща кредита и банките го вкарват в дългова схема.
                      Предлагат му кредит и обединяване на кредите расрочвания и подобни опитват се да вкарат негови близки и роднини в схемата.
                      Така банките унищожават цели български фамилии.
                      Ако човек попадне в такава схема трябва да прехвърли всички негови имущества на близки и роднини, да се разведе с жена му ако трябва, да си намери работа от която да няма официални доходи и т.н.
                      т.е. банката да му вземе цървула!
                      Най-голямата глупост която човек може да направи в тази ситуация е това да направи близките и роднините си поръчители!

                      Не трябва да ставате поръчител даже на брат или сестра на никой.
                      Ако човека е много закъсал вие може да му помогнете много повече ако не сте му поръчител отколкото ако сте му поръчител.
                      Ако му станете поръчител банката ще вземе не само неговите но и вашите пари.
                      по принцип има истина в твоите думи за дълговата спирала. ама кредиторите не са благотворителни дружества. харчиш пари които нямаш и после като не върнеш колко лоши били кредиторите ЧСИ и как държавата не те защитава. а за поръчителството си абсолютно прав.
                      Last edited by nradev; 27.07.2017, 00:06.

                      Коментар


                      • Ти си открил топлата вода с голямо закъснение.
                        Това се казва дългова схема.
                        Когато един човек започва да не може да си плаща кредита и банките го вкарват в дългова схема.
                        Предлагат му кредит и обединяване на кредите расрочвания и подобни опитват се да вкарат негови близки и роднини в схемата.
                        Така банките унищожават цели български фамилии.
                        Ако човек попадне в такава схема трябва да прехвърли всички негови имущества на близки и роднини, да се разведе с жена му ако трябва, да си намери работа от която да няма официални доходи и т.н.
                        т.е. банката да му вземе цървула!
                        Най-голямата глупост която човек може да направи в тази ситуация е това да направи близките и роднините си поръчители!

                        Не трябва да ставате поръчител даже на брат или сестра на никой.
                        Ако човека е много закъсал вие може да му помогнете много повече ако не сте му поръчител отколкото ако сте му поръчител.
                        Ако му станете поръчител банката ще вземе не само неговите но и вашите пари.
                        Форекс блог

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                          НЕ не съм поръчител съм само на първият.
                          Еми то така по тази схема пощенска банка могат да изпържат всеки който стане поръчител.
                          ами да не си ставал,сега ще плащаш.сам си се изпържил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Ама ти нали не си поръчител на втория и третия кредит! Защо да те уведомяват, когато ти нямаш общо с тях, а само с първия, по-който ще трябва да плащаш при положение че е в дефолт!
                            НЕ не съм поръчител съм само на първият.
                            Еми то така по тази схема пощенска банка могат да изпържат всеки който стане поръчител.

                            Коментар


                            • Ами щото хипотезата е че или не е разбрал какво подписва или са го подписали....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                                Проблема идва оттам че като пощенска банка са отпусната втория и третия кредит и са довели човека до положение да неможе да ги обслужва.
                                Защо са му ги отпуднснали
                                даже не се информирали че са му дали още два кредита след като аз съм поръчител.
                                Аз ако съм знаел че ще отпъснат още дяа кредита на човек който му е трудно да плаща и един нямаше да се съглася да съм му поръчител.
                                Ама ти нали не си поръчител на втория и третия кредит! Защо да те уведомяват, когато ти нямаш общо с тях, а само с първия, по-който ще трябва да плащаш при положение че е в дефолт!

                                Коментар

                                Working...
                                X