IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никой поръчител не знае какви да рисковете на поръчителството. Това само някой добър икономист може да ти разтълкува и обясни какво пише в договора. За съжаление банките злоупотребяват с това.
    advokatfilipova.eu

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
      Опасна схема с поръчителство в Пощенска банка. Преди две години станах поръчител на човек който искаше потребителски кредит от Пощенска банка тогава банката беше отказала потребителски кредит на дадения човек защото според нея човек е бил несигурен. За голямо мое учудване след няколко месеца Пощенска банка отпусна втори потребителски кредит на същия човек. В последствие разбрах че банката е дала и кредитна карта на този човек. А сега две години по-късно този човек има вече не един кредит общо три кредита защото и кредитната карта се явява като Трети кредит. Сега тези три кредита са в просрочие. Аз като поръчител на човека трябва да връщам кредита му. По този начин дадения човек и Пощенска банка ме вкараха в опасна схема. Никой не е питал мен за моето съгласие дали желая да бъде отпускам втори потребителски кредити и да бъде давана кредитна карта на този човек. В момента вноските по тези кредити на човека са колкото заплатата му. Заплатата му е под 600 лв. Пиша тази тема за да запозная хората случая и да ви предпазя от подобни схеми В никакъв случай не се съгласявайте да ставате поръчител в която и да е банка А още по-малко в Пощенска банка защото не знаете в каква схема може да ви забърка банката. Моля за вашата помощ какво мога да направя в този случай.
      Банковият кредит е договорно отношение, т.е. има формален договор, който се подписва от страните за банката и за кредитополучателя, в случая се е бил подписан и от 3-то лице - страна по договора - поръчителя, т.е. ти. След като договорът е тристранен, то следва да е изготвен в 3 еднообразни оригинала - по един за всяка от страните. Погледни под какво си се разписал и какви задължения си поел - ако не си получил оригинал за теб значи си допуснал 2-рата грешка! 1-вата е че си се доверил на кредитополучателя. Дори и в този случай не вссичко е загубено! Няма вариант да са те подвели и да си подписал, че завинаги и за всички задължения на "приятеля" ти си гарант, т.е. възможен е сценария банковия служител, който те тормози да е 1) неграмотен но амбициозен, 2) грамотен, но нахален 3)отчаян, че му се е тупнал на главата поредния неизряден кредитополучател и му държат лична сметка за това и пробва всичко 4) всичко от т.1 до 3 взети заедно
      Съветът е отиди в банката, поискай копие от договора, по който си гарант, ако откажата, обясни им, че има КЗП, БНБ и брат ти и 2-ма съседи от входа са адвокати, жадни за дела и виж какво ще стане
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение

        Тук проблема е че самата система е така измислена че човек може да влезе в тази схема без дори да подозира.
        То даже банката не е длъжна да го информира че е отпуснала още два кредита и т.н.................
        Айде стига си дрънкал приказки на килограм във всяка тема конспирации срещу обикновеният човек...., това можело онова можело. Сложил ли си е подписа? чел ли е какво подписва. Може приятелят му да е фалшифицирал подписа. Точно тия обикновените ганьовци които ти ги смяташ за онеправдани вършат най-големите золуми. Дай боже да нямам такива приятели

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

          Значи работата е ясна, прецакан си от приятеля ти. Възможно е да си жертва на измама от страна на твоя човек който с парите който ти трябва да връщаш да е замесен в някакви схеми или пък да си купи с тях кола, нз. Болен народ
          Тук проблема е че самата система е така измислена че човек може да влезе в тази схема без дори да подозира.
          То даже банката не е длъжна да го информира че е отпуснала още два кредита и т.н.................
          advokatfilipova.eu

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
            До Атанасов:
            Имам договора. Чел съм го няколко пъти.
            Нищо не пише по въпроса ако кредитополучателя изтегли втори и трети кредит.
            Този по който съм поръчител е изтеглен първи.
            Никъде на пише че вноските по първият трябва да се платят първо.
            Сега се оказа че този плаща вноските по другиъе два кредита не плаща само вноската по тозо който аз съм поръчител.
            Значи работата е ясна, прецакан си от приятеля ти. Възможно е да си жертва на измама от страна на твоя човек който с парите който ти трябва да връщаш да е замесен в някакви схеми или пък да си купи с тях кола, нз. Болен народ

            Коментар


            • До Атанасов:
              Имам договора. Чел съм го няколко пъти.
              Нищо не пише по въпроса ако кредитополучателя изтегли втори и трети кредит.
              Този по който съм поръчител е изтеглен първи.
              Никъде на пише че вноските по първият трябва да се платят първо.
              Сега се оказа че този плаща вноските по другиъе два кредита не плаща само вноската по тозо който аз съм поръчител.

              Коментар


              • Приятелите са за това ... за да се подкрепят
                постове на LATINICA не чета
                МОЛЯ пишете на БЪЛГАРСКИ

                Коментар


                • Бохо, Атанасов ти го е разяснил точно.То и аз ти казах за "ситния" текст, но ...
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • До автора:
                    Колега, какви са тези заглавия... Ти си станал поръчител по договор за потребителски кредит. Най-вероятно си подписал и следва да имаш екземпляр на отделен "Договор за поръчителство". Ако нямаш екземпляр, значи не си го взел от Банката, но той със сигурност стои и те чака в офиса, от който е изтеглен кредита. Как банката е отпуснала кредита? - ами много лесно, клиента е отговарял на условията за кредитиране... Защо банката е отпуснала още един кредит и кредитна карта? - за кредита е имало искане от страна на кредитополучателя(без значение какво ти казва той, кредит без искане от страна на кредитополучателя - НЯМА). По отношение на кредитната карта, в повечето банки, кредитните карти са бонус към кредита, по този начин служителя си изпълнява плана за продажби а лимита на картата не е висок, кредитните карти са без обезпечение!!! Абсолютно всичко, което се е случило е регламентирано в "Договора за поръчителство", знам че на никой не му се четат 2-3стр., но когато се опариш веднъж, разбираш колко е важно да се чете всичко и то навреме.... В твоя подкрепа, ще кажа, че е било задължение на служителя да ти обясни всички тези неща, а твое задължение е било да си прочетеш Договора и ако нещо не ти е било ясно - да попиташ, но преди да подпишеш. Съветът ми е следния - Отиди до служителя на Банката, който се занимава с просрочените кредити и поискай информация, защо трябва да отговаряш за целия дълг, а не само за първия кредит? Тогава със сигурност ще ти обяснят, аз мога само да гадая....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Банката да Ви покаже и двата договора, на които сте се подписали. И нека това да е в присъствие на адвокат. Не вярвам да са ви проблем 30 - 40 лева.
                      Моля те препоръчай ми някой адвокат аз намерих един но ми иска чудовищна сума а нв 30 40
                      Last edited by BOHO; 03.08.2017, 11:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                        Само един съм подписал но в банката ми каза че на нея излизало че и по двата съм поръчител
                        Банката да Ви покаже и двата договора, на които сте се подписали. И нека това да е в присъствие на адвокат. Не вярвам да са ви проблем 30 - 40 лева.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Еми то ясна работа ти си подписал един но те са му отпуснали още два за които ти не си и знаел.
                          advokatfilipova.eu

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terza maiorna Разгледай мнение
                            Въпрос ?
                            На колко договора си се подписал в качеството си на поръчител един или два ?
                            Кредитната карта е без поръчител
                            Само един съм подписал но в банката ми каза че на нея излизало че и по двата съм поръчител
                            Last edited by BOHO; 02.08.2017, 16:47.

                            Коментар


                            • Въпрос ?
                              На колко договора си се подписал в качеството си на поръчител един или два ?
                              Кредитната карта е без поръчител

                              Коментар


                              • Мисля си дали тук в този форум има някой бивш или настоящ служител на пощенска банка който може да ми даде някаква информация която ще ми е от полза
                                Ако има такъв да ми пише

                                Коментар

                                Working...
                                X