IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема - поръчителство в Пощенска банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

    Как мога да разбера какви неплатени вноски има по втория и третия кредит
    а бе стига се навива. плащаш това на което си поръчител и другото не те интересува. ако разбереш кво печелиш. и друг път внимаваш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      съмнявам се че покрива нещо. то банкерите не са балъци да покриваш част от кредитите а другите не, 100% съм сигурен че вече всички кредити са предсрочно изискуеми
      Как мога да разбера какви неплатени вноски има по втория и третия кредит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

        Ти зае.и банката а погледни кредитополучателя какво мазно говедо е. Покрива си неговите кредити а на тоя с поръчителя го е оставил на кучетата.( И в крайна сметка банката не е виновна, всяка банка ще иска да си събере парите) На мястото на автора аз отдавна щях да съм се саморазправил с този мой приятел така добре,че няма да погледне кредити в следващите 50 години
        съмнявам се че покрива нещо. то банкерите не са балъци да покриваш част от кредитите а другите не, 100% съм сигурен че вече всички кредити са предсрочно изискуеми

        Коментар


        • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение

          Има нещо много гнило в цялата работа сега ще ви кажа защо.
          Щом има три кредита значи и трите са в просрочие банката би трябва да е направила запор на сметката на този човек.
          Ако той внесе някаква пари трябва да отидат за покриването на първия кредит.
          Първият по време е първи по право.
          НО КАК ТАКА ТОЗИ ЧОВЕК УСПЯВА ДА СИ ПЛАЩА ВНОСКИТЕ ПО ДРУГИТЕ ДВА КРЕДИТА.
          без да плаща първият.
          СПОРЕД МЕН ТОЗИ Е КОМБИНА С СЛУЖИТЕЛИ НА ПОЩЕНСКА БАНКА
          и най-вероятно с този Петков дето го споменавате.
          Сега стана ли ви ясно.
          Ти зае.и банката а погледни кредитополучателя какво мазно говедо е. Покрива си неговите кредити а на тоя с поръчителя го е оставил на кучетата.( И в крайна сметка банката не е виновна, всяка банка ще иска да си събере парите) На мястото на автора аз отдавна щях да съм се саморазправил с този мой приятел така добре,че няма да погледне кредити в следващите 50 години

          Коментар


          • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение

            Има нещо много гнило в цялата работа сега ще ви кажа защо.
            Щом има три кредита значи и трите са в просрочие банката би трябва да е направила запор на сметката на този човек.
            Ако той внесе някаква пари трябва да отидат за покриването на първия кредит.
            Първият по време е първи по право.
            НО КАК ТАКА ТОЗИ ЧОВЕК УСПЯВА ДА СИ ПЛАЩА ВНОСКИТЕ ПО ДРУГИТЕ ДВА КРЕДИТА.
            без да плаща първият.
            СПОРЕД МЕН ТОЗИ Е КОМБИНА С СЛУЖИТЕЛИ НА ПОЩЕНСКА БАНКА
            и най-вероятно с този Петков дето го споменавате.
            Сега стана ли ви ясно.
            пак конспирация срещу обикновения човек. дрън дрън

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
              Обажда ми се някакъв Петков от пощенска банка и така ми говори все едно вината е моя а не на човека дето е изтеглил кредита и не го плаща.
              Има нещо много гнило в цялата работа сега ще ви кажа защо.
              Щом има три кредита значи и трите са в просрочие банката би трябва да е направила запор на сметката на този човек.
              Ако той внесе някаква пари трябва да отидат за покриването на първия кредит.
              Първият по време е първи по право.
              НО КАК ТАКА ТОЗИ ЧОВЕК УСПЯВА ДА СИ ПЛАЩА ВНОСКИТЕ ПО ДРУГИТЕ ДВА КРЕДИТА.
              без да плаща първият.
              СПОРЕД МЕН ТОЗИ Е КОМБИНА С СЛУЖИТЕЛИ НА ПОЩЕНСКА БАНКА
              и най-вероятно с този Петков дето го споменавате.
              Сега стана ли ви ясно.

              advokatfilipova.eu

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                Проблема е че аз нямам никакви други документи освен договора по който съм поръчител.
                След това пощенска банка и мошеника са подписали още два договора може би анекси по договори и т.н.
                Аз дори незнам какви други документи са подписали.
                който се минал минал, банката си иска парите което е нормално и ще ги събере по който начин намери за добре. и ти да си дал заем и ще си ги искаш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от T3 Разгледай мнение

                  Ако не си го направил, трябва да се обърнеш към адвокат, който внимателно да прегледа документите, които си подписал. Дали действително си дал съгласие да поръчителстваш за бъдещи кредити на този човек?
                  Проблема е че аз нямам никакви други документи освен договора по който съм поръчител.
                  След това пощенска банка и мошеника са подписали още два договора може би анекси по договори и т.н.
                  Аз дори незнам какви други документи са подписали.

                  Коментар


                  • Обажда ми се някакъв Петков от пощенска банка и така ми говори все едно вината е моя а не на човека дето е изтеглил кредита и не го плаща.
                    Аз го попитах дали засраховката по кредита не покрива някава част от месечните вноски. А той ми каза че кредитополучателя т.е. мошеника не е безработен и непокрива нищо.
                    Т.е. тези застарховки по кредитите са пълна глупост и пари дадени на вятъра.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                      Отговарям ти на директния въпрос плащам само по кредита по който съм поръчител.
                      Но кредитополучателя е доведен до състояние на неплатежоспособност в резултат на това че ПОЩЕНСКА БАНКА му е отпуснала два нови кредита.
                      И сега аз плащам за това че пощенска банка е решила че човека т.е. измамника е платежоспособен.
                      1 - Съгласен съм с теб че е грозно.
                      2 - Съгласен съм че е пропуск на закона
                      3 - Не съм сигурен че ако нямаше други кредити твоя човек щеше да си плаща по първия. По следващите плаща щото няма поръчител предполагам.
                      4 - Почти съм убеден че ти, въпреки че си ощетен в известна степен, няма какво да направиш, но не съм адвокат.

                      Имам един съсед дето поне веднъж седмично си пием ракията (пияници, какво да правиш). Той е добър адвокат по договорно и облигационно право. Преподава и в софийския. Забележи, дори той се е предоверил навремето и станал поръчител, при това за доста пари, на човек с тогава изглеждащ читаво бизнес. Сега е в приключение и прехвърля недвижимости на роднини (близки и далечни) щото кредитополучателя изпада в просрочие...
                      В едно си прав на 100% - поръчителството си е опасно. За себе си започвам да се чувствам късметлия, че кредитите по които поръчителствах навремето са успешно върнати.
                      Успех, макар да не знам в случая какво искаш и какво може да постигнеш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                        Не съм влизал в темата от много отдавна (няколко дни от създаването и ) и причината е, че от обясненията на човека не останах с впечатление че той плаща по всички кредити на мошеника. Дори на директен въпрос така ли е, той не отговори. Т.е. първоначално той я имаше цялата ми симпатия но сега тя леко се стопи - мисля че е по-скоро обиден на банката дето е дала други кредити на лицето, смятайки го за изряден платец, само защото по първият кредит
                        Но дори в тази ситуция той има известно право да се чувства ощетен.
                        Отговарям ти на директния въпрос плащам само по кредита по който съм поръчител.
                        Но кредитополучателя е доведен до състояние на неплатежоспособност в резултат на това че ПОЩЕНСКА БАНКА му е отпуснала два нови кредита.
                        И сега аз плащам за това че пощенска банка е решила че човека т.е. измамника е платежоспособен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение

                          Значи вие смятате че е съвсем нормално Пощенска банка да вкара човек който няма никаква вина в дългова схема!!!
                          Не съм влизал в темата от много отдавна (няколко дни от създаването и ) и причината е, че от обясненията на човека не останах с впечатление че той плаща по всички кредити на мошеника. Дори на директен въпрос така ли е, той не отговори. Т.е. първоначално той я имаше цялата ми симпатия но сега тя леко се стопи - мисля че е по-скоро обиден на банката дето е дала други кредити на лицето, смятайки го за изряден платец, само защото по първият кредит поръчителя плаща.

                          П.П.

                          Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                          .......
                          Сега се оказа че този плаща вноските по другиъе два кредита не плаща само вноската по тозо който аз съм поръчител.
                          Т.е. никой (никоя банка) не иска от БОХО да плаща за другите кредити на пича.
                          Но дори в тази ситуция той има известно право да се чувства ощетен.
                          Last edited by VNM; 21.09.2017, 10:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orelov Разгледай мнение

                            Ако в договора, който си подписал не е написано, че важи за един брой кредит мисля, че е напълно нормално банката да се възползва от твоята наивност.

                            Но може би мнението ми е пристрастно, защото съм член на ГИХОБ...
                            Значи вие смятате че е съвсем нормално Пощенска банка да вкара човек който няма никаква вина в дългова схема!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от orelov Разгледай мнение

                              Ако в договора, който си подписал не е написано, че важи за един брой кредит мисля, че е напълно нормално банката да се възползва от твоята наивност.

                              Но може би мнението ми е пристрастно, защото съм член на ГИХОБ...
                              не е законно да станеш поръчител на бъдещи кредити

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOHO Разгледай мнение
                                Преди две години станах поръчител на човек
                                Ако в договора, който си подписал не е написано, че важи за един брой кредит мисля, че е напълно нормално банката да се възползва от твоята наивност.

                                Но може би мнението ми е пристрастно, защото съм член на ГИХОБ (Гражданска инициатива за хуманно отношение към банкерите)...

                                Задължително си четете договорите, които подписвате. Проверявайте тарифите на банките.

                                Някои банки предлагат много по-изгодни условия за тези, които четат тарифите внимателно. Например вместо "разплащателна сметка" (ако не ви трябва дебитна карта) може да си отворите сметка с друго име, която има същата функция - получаване на плащания и нареждания на плащания чрез електронното банкиране.

                                В някои банки (например ЦКБ) срочните депозити нямат такса за входящ валутен превод - може да получавате валутни преводи без такса. (Ако сметката е "разплащателна" - има такса за получаване във валута, различна от лева.)

                                Затова - четете тарифите или питайте някой познат, който ги е чел и е запознат. Защото иначе банките ви прецакват.

                                Много често служителите в банката не са наясно с нещата и могат да ви объркат. Говоря от личен опит. Затова - четете си сами тарифите и питайте по електронната поща (там отговарят обикновено компетентни служители), а не служителите на гишетата, които често са нови и недообучени.
                                Last edited by orelov; 21.09.2017, 15:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X