IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обща финансова и кредтна култура

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Точно така

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Майн фюрер - не само средностатистически българин, но и всяко средностатистическо двуного... иначе нямаше богатството на севта да е разпределено така неравномерно.
    Цезарю, много си прав...

    шъ знайш
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Идеята ми е да се води обучение с младите хора не съм казал точно на 17
      Когато един млад човек започне първата си работа на трудов договор и вече е потенциална жертва на тези фирми
      Това обучение трябва да се провежда преди това
      В средното или университета а защо не и на 17

      Коментар


      • Винаги ми е особено забавно, когато финансово културни загрижени за добруването на обществото хора, започнат да обясняват колко е важна финансовата култура и колко са некултурни финансово хората.
        Очевидно, всеки, който е достатъчно тъп за да изтегли потребителски кредит с лихва от 9% да кажем, за да има пари за почивка например СЕГА, заключавайки ( не зная защо) че въпреки че не е успял да спести пари за почивка, ще може да ги върне после, е толкова т.ъ.п, че не може да му се помогне.
        Очевидно е за мен, че човек, опрял да иска 50 лева бърз кредит е или маргинал или толкова закъсал, че иска да вземе парите сега и не му пука дали ще е жив утре. От тук нататък.. каква култура какви 5 лева?
        А иначе, великите инвеститори, пропагандиращи да научим каква е разликата между актив и пасив и как да инвестираме във взаимни фондове, застраховки, БФБ и различни други финансови инструменти, са всъщност два типа
        Тип 1: Разни аматьори дето са си повервАли колко са велики, набили са парите в различни такива схеми и си броят ежедневно пазарната капитализация и се чувстват "културни" и успели. Така докато не дойде време да осребрят инвестицията и не разберат колко всъщност са вътре. Някои са толкова самовлюбени, че никога не разбират дори, че са вътре. Стискат артиите докато са живи или се радват много, че преди 20 год са имали 100 лева а днес имат 110 значи на печалба са.
        Тип 2: Това са продавачите на гореспоменатите продукти (финансови) които обясняват на народонаселението колко си проЗ и некултурен финансово за дето не им даваш сега парите си, па те някой ден евентуално може и да ти върнат нещо и как изпускаш далаверата момче!
        Те така!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
          Идеята на автора е много добра
          Ако някоя държавна институция застане зад нея ще бъде още по добре
          Защо идеята не е посрещната добре във форума може да прочетете тук За троловете, форумите

          Такива обяснения трябва да се проведът и във големите фирми с голям брой служители
          На общинските служители и на много други места

          Аз живея на Ломско Шосе на булеварда има 14 броя офиси на фирми за бързи кредити това нормално ли е??????

          Може да ги снимам ида кача снимките тук
          Миналата година ходих в Италия не видях нито една реклама на бързи кредити!
          Какви са тия хора там незнам , как така живеят без бързи кредити????
          Знаеш ли още отначало отговорих защо няма смисъл. ДЕТЕ не може да изтегли кредит. Единствено в 12 клас вторият срок, съответно като предостави обезпечение. А познай става ли това?
          А това че на Ломско има толкава финансови къщи - закона го позволява, даже да се проведе обучение не вярвам че ще намалеят финансовите къщи.
          Интересен начин да се рекламира статия.

          Коментар


          • Идеята на автора е много добра
            Ако някоя държавна институция застане зад нея ще бъде още по добре
            Защо идеята не е посрещната добре във форума може да прочетете тук За троловете, форумите

            Такива обяснения трябва да се проведът и във големите фирми с голям брой служители
            На общинските служители и на много други места

            Аз живея на Ломско Шосе на булеварда има 14 броя офиси на фирми за бързи кредити това нормално ли е??????

            Може да ги снимам ида кача снимките тук
            Миналата година ходих в Италия не видях нито една реклама на бързи кредити!
            Какви са тия хора там незнам , как така живеят без бързи кредити????
            Форекс блог

            Коментар


            • Не може да се разчита на финансова култура, трябват рестрикции

              Българинът е прост, за това го дерат със 7%ГПР в момента и 10-12% преди 8-10 години.
              След като държавата е слаба, народа няма как да не е прост.
              Хубаво е да затегнат малко тези, щото надничат от всеки ъгъл:
              http://banks.dir.bg/2016/09/07/news23815892.html
              Днес пътувайки за работа ги видях да са се разперили на транспарант на моста Чавдар". " При нужда от кинти VIVA кредит приканваше Рогатия!"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                Средностатистически българин и финансова култура е прасе в космоса...

                Нищо лично... Само факти...

                Дори и с висше от Икономически университет, пак така...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                  Средностатистически българин и финансова култура е прасе в космоса...

                  Нищо лично... Само факти...

                  Майн фюрер - не само средностатистически българин, но и всяко средностатистическо двуного... иначе нямаше богатството на севта да е разпределено така неравномерно.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    и после почват разправиите със собственика на другата 1/2

                    ПП. айде купи го първо.после се хвали


                    Така де, аз от 20 години имам 2/3 от доста ценен имот и..... Продължавам да си го имам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                      и после почват разправиите със собственика на другата 1/2

                      ПП. айде купи го първо.после се хвали
                      Изобщо не съм си помислил дори да се хваля! Дори напротив, в момента правя пълен swot анализ дали си струва!?. Явно далеч не ме познаваш. Няма да се хвърля да купувам нещо с много подводни камъни.
                      Мисълта ми беше, че този с колата може да се окаже по-щастлив от мен от покупката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                        Самата тема е интересна. Имам колега, който до момента е набил 13000лв. за закупуване на кола, която не му импонира. В същото време иска да я продаде и да купи друга, още по -скъпа.
                        Аз съм харесал 1/2 от бизнес имот за сума двойна на гореспоменатата.
                        С прогнозируема годишна възвръщаемост от 8%, без да отчитам прозорците на липсващ наем. Не съм сигурен, кой е по-тарикат
                        и после почват разправиите със собственика на другата 1/2

                        ПП. айде купи го първо.после се хвали

                        Коментар


                        • Средностатистически българин и финансова култура е прасе в космоса...

                          Нищо лично... Само факти...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                            Самата тема е интересна. Имам колега, който до момента е набил 13000лв. за закупуване на кола, която не му импонира. В същото време иска да я продаде и да купи друга, още по -скъпа.
                            Аз съм харесал 1/2 от бизнес имот за сума двойна на гореспоменатата.
                            С прогнозируема годишна възвръщаемост от 8%, без да отчитам прозорците на липсващ наем. Не съм сигурен, кой е по-тарикат
                            Ае лорде, къде ги намираш тези 1/2 ри от имоти и как се оправяш

                            Коментар


                            • Авторът на темата е явно неграмотен, но

                              Самата тема е интересна. Имам колега, който до момента е набил 13000лв. за закупуване на кола, която не му импонира. В същото време иска да я продаде и да купи друга, още по -скъпа.
                              Аз съм харесал 1/2 от бизнес имот за сума двойна на гореспоменатата.
                              С прогнозируема годишна възвръщаемост от 8%, без да отчитам прозорците на липсващ наем. Не съм сигурен, кой е по-тарикат

                              Коментар


                              • Охо-бохов, нали в училищата вече ще има часове по финансова грамотност, но... КОЙ ще преподава в тях?

                                И има ного по-важни неща, които младите говедца трябва да научат - например разликата между актив и пасив. Който знае това - той вече е крачка напред пред общата маса на финансовите неграмотници, които наричат покупката на нова моба или кола трета ръка: "инвестиция".
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X