IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от investor4fun Разгледай мнение
    Цялата лихва до момента на продажбата.
    Но я получаваш в момента на продажбата? Или в момента на buyback?

    Коментар


    • Цялата лихва до момента на продажбата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от investor4fun Разгледай мнение
        При Mintos има особеност при продажба на вторичния пазар. На практика се продава главницата, а за лихвата се чака или длъжника да я плати или оригинатора да я плати при бай бека. Т.е. при продажба на вторичен пазар първоначално получаваш само главницата плюс/минус надценката/отстъпката а за лихвата чакаш. Респективно при покупка плащаш само главницата плюс/минус надценката/отстъпката. При просрочени кредити както писах лихвата продължава да се начислява до момента на бай бека.
        Т.е. получаваш част от лихвата при buyback въпреки, че си продал? Правилно ли разбрах?

        Коментар


        • При Mintos има особеност при продажба на вторичния пазар. На практика се продава главницата, а за лихвата се чака или длъжника да я плати или оригинатора да я плати при бай бека. Т.е. при продажба на вторичен пазар първоначално получаваш само главницата плюс/минус надценката/отстъпката а за лихвата чакаш. Респективно при покупка плащаш само главницата плюс/минус надценката/отстъпката. При просрочени кредити както писах лихвата продължава да се начислява до момента на бай бека.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            Добро ревю! Такива харесвам - с картинки, торти, пръчки...
            За вторичния пазар имам питане. За колко време можеш да разкараш тези кредити за 2000 Е? В Twino това може да стане за по-малко от час, а в Iuvo сигурно ще трябват няколко месеца.
            Благодаря! Ако продаваш без надценка за наколко минути
            Last edited by snedev; 16.09.2018, 20:30.
            www.wavetrader.eu

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение
              Направих едно ревю на Mintos, в което можете да научите личното ми мнение за платформата за инвестиране в Peer to Peer кредити.
              Освен, че може да получите реална 12% годишна доходност от Mintos - най-голямата в Европа платформа за инвестиране в #P2P кредити, имате допълнителен 1% бонус за 90 дни, при регистрация на vivainvest.eu.
              Надявам се да ви хареса!

              Ще се радвам да чуя и други мнения за Mintos, както и да отговоря на въпроси, ако има.
              Добро ревю! Такива харесвам - с картинки, торти, пръчки...
              За вторичния пазар имам питане. За колко време можеш да разкараш тези кредити за 2000 Е? В Twino това може да стане за по-малко от час, а в Iuvo сигурно ще трябват няколко месеца.

              Коментар


              • Направих едно ревю на Mintos, в което можете да научите личното ми мнение за платформата за инвестиране в Peer to Peer кредити.
                Освен, че може да получите реална 12% годишна доходност от Mintos - най-голямата в Европа платформа за инвестиране в #P2P кредити, имате допълнителен 1% бонус за 90 дни, при регистрация на vivainvest.eu.
                Надявам се да ви хареса!

                Ще се радвам да чуя и други мнения за Mintos, както и да отговоря на въпроси, ако има.

                По мое мнение, Mintos e най-добрата платформа за инвестиране в P2P кредити в Европа. Предлага пълна прозрачност, 12% доходност и 1% бонус.
                www.wavetrader.eu

                Коментар


                • Първоначално изпратено от karats Разгледай мнение
                  Здравейте какво става ако не декларираме прихода от p2p lending?
                  Същото както ако не деларирате каквито и да било приходи. Ако не те хванат нищо, ако те хванат - плащаш с глоби и лихви.
                  Не мисля, че при 10% данък си заслужава риска да се крият приходи, защото ще излязат солено. Най-добре ги декларирайте.
                  Last edited by snedev; 08.09.2018, 12:38.
                  www.wavetrader.eu

                  Коментар


                  • Здравейте какво става ако не декларираме прихода от p2p lending?

                    Коментар


                    • Paysera дава най-добрите условия за парични преводи за физически лица и фирми. Имате 30 напълно безплатни превода в Евро месечно. Превеждате желаната сума към Paysera IBAN сметката си в лева, превалутирате към Евро на курс 1BGN=0.51059EUR (курса е по-добър от повечето бг банки). Превеждате сумата в евро към желаната от вас сметка срещу 0 такса за първите 30 превода. Аз съм превеждал към Mintos, Twino, Iuvo, Grupeer ,Envestio- работи перфектно.Ако имате въпроси пишете.

                      https://www.paysera.bg/ref/1429163

                      Коментар


                      • Току що сложиш една малко по-задълбочена статия как е най-изгодно да си захранвате сметките в P2P платформите извън България, а и тук, когато инвестирате в кредити в евро.
                        Депозиране пари в инвеститорската сметка в P2P платформите чрез международен превод в евро е скъпо. Изгодно е с Paysera и TransferWise, които пестят пари.
                        www.wavetrader.eu

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от s_krastev2001 Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          Отскоро започнах да се интересувам от peer to peer инвестициите, и най-стабилин ми се сториха MIntos.
                          Но искам да попитам някой по запознат с Mintos, задължително ли трябва да имаш банкова сметка в EUR, или там може и да се депозират пари и чрез paysera напр.
                          Здравейте!
                          На блога си за P2P vivainvest.eu съм сложил доста подробна информация за Mintos, а също и линк, от който ако сегистрирате ще получите 1% кеш бек бонус от всичко, което инвестирате през първите 3 месеца. Ето линк към статията https://www.vivainvest.eu/mintos-v-chisla/

                          Ще получите бонус 1% допълнителна доходност, върху инвестираната сума през за първите 90 дни, ако се регистрирате от тук (1% cashback бонус за 3 месеца).

                          В коментарите под нея съм отговарял на въпрос за зареждането - става с Paysera или TransferWise.

                          Ползването на Paysera и TransferWise не само е възможно, но е и препоръчително. И двата метода работят. Ако ползвате Paysera е важно да направите банков превод от Paysera към посочената на сайта на Mintos сметка, а не по тази, която ще ви препоръча Paysera, тъй като това е фирмената сметка на Mintos, a те държат клиентските пари в отделна. Нищо фатално няма да стане, ако сгрешите, но ще трябва да пишете на поддръжката да ви прехвърлят парите по клиентската сметка. Успех и ако имате въпроси – питайте.
                          Лихвените проценти по депозитите са почти нула, а средната доходност на Mintos е 11,83%. Въпросът "Кои банки дават най-високи лихви по депозити?" е безсмислен.
                          www.wavetrader.eu

                          Коментар


                          • Може с Paysera

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              Отскоро започнах да се интересувам от peer to peer инвестициите, и най-стабилин ми се сториха MIntos.
                              Но искам да попитам някой по запознат с Mintos, задължително ли трябва да имаш банкова сметка в EUR, или там може и да се депозират пари и чрез paysera напр.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                                За Бондора, доходностите, които си посочил реалните ли са или обещаните?
                                Посочвам само реалните. Обещaните не са важни
                                Last edited by snedev; 02.09.2018, 11:36. Причина: правописни грешки
                                www.wavetrader.eu

                                Коментар

                                Working...
                                X