IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

    Не знам къде го пише, но сигурно става въпрос за гаранцията за обратно изкупуване, която дават оригинаторите. Означава, че ако даден заем спре да се изплаща за 60 дни, оригинатора го купува обратно от инвеститорите, като им връща инвестираните пари. По-нататък оригинатора има грижата да си търси парите, които сам е отпуснал, но това не се отразява на инвеститора и той не губи пари.

    Много платформи дават бонуси за нови инвеститори, за да ги стимулират да пробват платформата. Обикновено това е за ограничен период от време. Някои дават процент от инвестираната сума, други твърда сума, ако се направи инвестиция над определено ниво и т.н. Това си е съвсем нормална практика, тъй като независимо, че нямат такса за инвеститорите, платформите вземат такса от оригинаторите и имат интерес да имат повече инвеститори.

    Надявам се да е станало ясно.
    Да долу горе се изяснява.
    Но за да ги изкупи обратно тези кредити които не се изплащат, той трябва или да има пари които да ги обезпечават или да разчита на нови вноски на нови инвесритори. Нали така. Докато има нови инвеститори нещата са ОК. Но ако започнат да теглят пари, да не се погасяват кредити може би ще е проблем.
    Ако оргинатора не го е грижа за парите които е раздал и приключи дейност кой го регулира него. Всички оргинатори заделят ли някакви суми в някакъв вид гаранционен фонд както е при банките?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение
      Плановете на Mintos са доста амбициозни. Не само се разширяват географски на нови пазари, но и навлизат агресивно в бизнеса с платежни услуги, където ще се конкурират с Paysera и TransferWise. С ново финансиране от още $5 милиона и почти 90,000 потребителя имат шансове за сериозен успех. Посоката на развитие е очевидна - поне за мен След няколко години вероятно ще кандидатстват за банков лиценз.
      Май е по добре да кандидатстват за застрахователи, парите са по добри

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        Някъде пише 100% обезпечени от оргинатора. Че и бонус дават ако вкараш пари. Ако са 100% обезпечени защо им е да си набират пари ?
        Може ли да ми разясниш това.
        Не знам къде го пише, но сигурно става въпрос за гаранцията за обратно изкупуване, която дават оригинаторите. Означава, че ако даден заем спре да се изплаща за 60 дни, оригинатора го купува обратно от инвеститорите, като им връща инвестираните пари. По-нататък оригинатора има грижата да си търси парите, които сам е отпуснал, но това не се отразява на инвеститора и той не губи пари.

        Много платформи дават бонуси за нови инвеститори, за да ги стимулират да пробват платформата. Обикновено това е за ограничен период от време. Някои дават процент от инвестираната сума, други твърда сума, ако се направи инвестиция над определено ниво и т.н. Това си е съвсем нормална практика, тъй като независимо, че нямат такса за инвеститорите, платформите вземат такса от оригинаторите и имат интерес да имат повече инвеститори.

        Надявам се да е станало ясно.
        www.wavetrader.eu

        Коментар


        • Някъде пише 100% обезпечени от оргинатора. Че и бонус дават ако вкараш пари. Ако са 100% обезпечени защо им е да си набират пари ?
          Може ли да ми разясниш това.

          Коментар


          • Добра идея. Пожелавам успех!

            Коментар


            • От този месец започвам да правя кратък преглед на най-важните събития за инвестициите и P2P платформите през изминалия месец. Надявам се да е полезно за онези, които инвестират в такива или планират да го направят. Ще се радвам да споделите дали ви харесва и дали да се превърне в месечна традиция, както и мнения по съдържанието, което да включва. Ето и първия за месец ноември.
              Преглед на най-важните събития за инвестициите в P2P платформи през изминалия месец ноември. Какво се случи в света на финансовите технологии през ноември.
              www.wavetrader.eu

              Коментар


              • Извинявам се, че е на английски, но нямам намерение да промоцирам тази P2P платформа в България. Не смятам, че е добро място, в което да се инвестира. Все пак е интересно и полезно четиво за какво да внимавате. Предупредени сте
                Is FastInvest a scam or a Ponzi scheme? Not sure, but lots of red flags here! Here is my personal experience from FastInvest and my concerns and worries.
                www.wavetrader.eu

                Коментар


                • Ако планирате да инвестирате в платформата iuvo може да получите до 180 лева бонус. Платформата има средна доходност от 9,2%, а скоро ще публикувам собствената си стратегия, която постига над 13% доходност.
                  Ако инвестирате в iuvo над 2000 лв ще получите 60 лв бонус. Ако до 2 месеца инвестирате още 3000 лв ще получите допълнително още 120 лв. Общо 180 лв бонус!
                  www.wavetrader.eu

                  Коментар


                  • Впечатленията ми от посещението в офиса на българската P2P платформа Klear. Какво ми хареса. Какво не ми хареса. Как ще се развива платформата. Малко лично мнение и разсъждения.
                    https://www.vivainvest.eu/na-gosti-v-ofisa-na-klear/

                    Впечатленията ми от посещението в офиса на българската P2P платформа Klear. Какво ми хареса, какво не и какви са плановете за развитие на платформата.
                    www.wavetrader.eu

                    Коментар


                    • Плановете на Mintos са доста амбициозни. Не само се разширяват географски на нови пазари, но и навлизат агресивно в бизнеса с платежни услуги, където ще се конкурират с Paysera и TransferWise. С ново финансиране от още $5 милиона и почти 90,000 потребителя имат шансове за сериозен успех. Посоката на развитие е очевидна - поне за мен След няколко години вероятно ще кандидатстват за банков лиценз.

                      Mintos ще предложи на инвеститорите си банкова сметка с индивидуален IBAN и дебитна карта. Планира да вземе европейски лиценз за електронни пари.
                      www.wavetrader.eu

                      Коментар


                      • Качих в YouTube запис на “Възможности за P2P инвестиране” от Експо "Моите пари", дискусията след това, както и възможност да свалите самата презентация.
                        Запис на презентацията "Възможности за P2P инвестиране" от Експо "Моите пари", София, 28.10.2018. Прикачен е файла с цялата презентация.
                        www.wavetrader.eu

                        Коментар


                        • Честит рожден ден на Peerberry!
                          Измина 1 година от започването на работа на P2P платформата. Затова време успя да се развие много успешно, като вече има над 3000 инвеститора, на които носи средна доходност от около 12%.

                          Може да прочете повече на https://www.vivainvest.eu/peerberry-stana-na-1-godina/
                          Плаформата се развива бързо. Предлага 12% средна доходност. Добавя нови оригинатори и има достатъчно кредити, всички с гаранция за обратно изкупуване.
                          www.wavetrader.eu

                          Коментар


                          • Здравейте и от мен. Направих 2-ра част на инвестициите в Iuvo и Klear Lending със снимков материал. Поради ревю на Стойчо Недев преведох средства в Mintos, но тепърва събирам впечатления. Ето и линка за ревюто https://bit.ly/2wn8d7E

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dam G Разгледай мнение
                              Да, морето от P2P инвестиционни платформи е голямо. За да избере човек в кои от тях да се ориентира трябва да открие собствена стратегия. Няма ясно зададено правило. P2P инвестиционните платформи са рисково и именно затова доходни. Лично мен ме интересува:

                              1. История на платформата и резултати.
                              2. Брой на на оргинаторите ( с цел диверсификация) .
                              3. Интерфейс на платформата и прозрачност на инвестициите
                              4. Наличие на гаранция за обратно изкупуване
                              5. Ясна линия за излизане от инвестицията

                              Добавете и вие какво за Вас може да се добави и как Вие ги избирате ?!
                              Финансовата стабилност на оригинаторите, тъй като гаранцията за обратно изкупуване реално е просто обещание на оригинатора. Важно е той да е в състояние да го изпълни, защото ако фалира нама да може.
                              www.wavetrader.eu

                              Коментар


                              • Да, морето от P2P инвестиционни платформи е голямо. За да избере човек в кои от тях да се ориентира трябва да открие собствена стратегия. Няма ясно зададено правило. P2P инвестиционните платформи са рисково и именно затова доходни. Лично мен ме интересува:

                                1. История на платформата и резултати.
                                2. Брой на на оргинаторите ( с цел диверсификация) .
                                3. Интерфейс на платформата и прозрачност на инвестициите
                                4. Наличие на гаранция за обратно изкупуване
                                5. Ясна линия за излизане от инвестицията

                                Добавете и вие какво за Вас може да се добави и как Вие ги избирате ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X