IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря! И нещо интересно за iuvo. Съвсем прясно. От днес (24.08.2018) започна да предлага ипотечни кредити от оригинатора Viva Credit. Те са обезпечени с недвижим имот, което ги прави атрактивни за инвестиция с много по-нисък риск от потребителските.
    Първите кредити са вече достъпни в платформата. Подробности и първи впечатления на vivainvest.eu.

    От днес българската P2P платформа iuvo започна да предлага ипотечни кредити от оригинатора Viva Credit. Ипотечните кредити на Viva Credit са обезпечени с недвижим имот, което ги прави атрактивни за инвестиция с много по-нисък риск от потребителските. Според iuvo профилът на кредитите е разнообразен, като стандартно ще бъде с продължителност от 12 до 60 месеца. Средният размер на ипотечните кредити за 2018 г. е 15 хил. лв., а валутите, в които ще можете да инвестирате, са BGN и EUR. Ново в тези кредити са снимките, които ще са достъпни за разглеждане в детайлите на кредита. В момента има само малки сканирани изображения на оценката на ипотекираното имущество. За съжаление снимките са много малки и почти нечитими. Както всички кредити в iuvo, така и ипотечните, ще бъдат гарантирани с опция за обратно изкупуване, в случай че кредит, в който сте направили инвестиция, спре да се погасява. Активната промоция за намаляване наполовина на Buy-back гаранцията от 60 на 30 дни ще бъде налична и за ипотечните кредити на Viva Credit от класове А и В. В момента на платформата има само 17 кредита, всички клас А с лихва 6.03%, но все пак това е първия ден, в който са обявени тези кредити. В момента срока им е между 36 и 60 месеца, което е нормално за ипотечен кредит. Най-хубвато е, че имат много добро съотношение на кредита към стойнотстта на имуществото (LTV) – от 20% до 50%. Това е важно, тъй като ако кредита не се изплаща, дори и стойността на имуществото да падне, то …
    www.wavetrader.eu

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение
      Ясно. HR още не са почнали обратното изкупуване. Това става след 60 дни и 30, в които са редовни. Реално парите стоят 90 дни без лихва, ако кредита дефолтира. Затова са нужни поне 6 месеца, за да се получи реална доходност. Ще са ми интересни резултатите след 2-3 месеца, ако разбира се продължиш с тази стратегия. Между другото ако те инрересува нещо различно - пуснах едно ревю на блога си за P2P. Нещо като алтернатива на депозит базиран на P2P кредити. Лихвата не е чудо 6,75%, но не се занимаваш с нищо и е с незабавна ликвидност. Аз излизах от инвестиция в iuvo за над 3 месеца (без да ползвам вторичен пазар) и при кредити до 3 месеца.
      Бондората не е лоша, но не е за мен. Трябва ми пенсия за след 25 години. Twino дава почти два пъти по-висока доходност. Поради нужда (все пак ) от диверсификация, вкарвам и в iuwo. Дет' се вика, пробвам ги за пенсионен фонд.
      Хубава е статията, изчерпателна! Поздравления! Отделил си време и труд да напишеш нещо наистина полезно. Имаш и талант. В блога на Янакиеви нещата с iuwo са описани доста по-тънко.

      Коментар


      • В момента от евровите кредити имам просрочени около 20% от 3-15 дни, а в левовите близо 50% са просрочени в различните срокове. Инвестирам автоматично.

        Коментар


        • Аз имам вече над 2 години. Само краткосрочни до 3 месеца. Само A, B, C и D. Вноски 7, 14 и 15 дни. Резултата е 8,25. Но ми е интересно какво ще се случи с високорисковите ти с 2-3 месеца.
          www.wavetrader.eu

          Коментар


          • Навърших година с IUVO - резултат 8,45%. Стратегия - само редовни C/D/E с къс срок и много рядко HR.
            Познавам човек с над 12%, но набляга на по-продължителни.

            Коментар


            • Ясно. HR още не са почнали обратното изкупуване. Това става след 60 дни и 30, в които са редовни. Реално парите стоят 90 дни без лихва, ако кредита дефолтира. Затова са нужни поне 6 месеца, за да се получи реална доходност. Ще са ми интересни резултатите след 2-3 месеца, ако разбира се продължиш с тази стратегия. Между другото ако те инрересува нещо различно - пуснах едно ревю на блога си за P2P. Нещо като алтернатива на депозит базиран на P2P кредити. Лихвата не е чудо 6,75%, но не се занимаваш с нищо и е с незабавна ликвидност. Аз излизах от инвестиция в iuvo за над 3 месеца (без да ползвам вторичен пазар) и при кредити до 3 месеца.
              Отмина времето, в което банките предлагаха депозити с високи лихви. Актуалните предложения са близки до нулата и не само не носят доходност, но дори и не компенсират инфлацията. На фона на нулевите лихви по банковите депозити алтернатива предлагат платформите за споделено кредитиране (peer2peer lending, P2P Lending). Bondora Go&Grow е алтернатива на депозит с лихва от 6,75% и внасяне и теглене без ограничения и без да губите натрупаната доходност. Подходяща за хора, търсещи лесна възможност да вложат изгодно парите си.
              www.wavetrader.eu

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

                Интересна стратегия. Доста добре се е получило. За какъв период са данните? От колко време инвестираш с тази стратегия?
                Октомври миналата година започнах с български кредити, а от април реших да създам "рисков" профил с румънски HR кредити в евро. Оказа се, че рискови ми са левовите. За съжаление, не разполагам за цялото време месец по месец със статистика, тъй като довнасям на неравномерни интервали. Тези проценти са ми от юни месец.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                  Овреме се усетих, че българите не сме плащачи и започнах да помпам евро в румънски кредити. Българските ми са "Е" повечето и всеки месец имам по един-два-три дефолта, а румънските всичките са "HR" , но досега гаранция не съм ползвал при тях. Отделно лихвите при комшиите са по-високи. Доходността е реална. Ако гледам тяхната, числото е 14,8 за мамалигите и 10,8 за нашенските.
                  Интересна стратегия. Доста добре се е получило. За какъв период са данните? От колко време инвестираш с тази стратегия?
                  www.wavetrader.eu

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

                    Само се чудя дали това, че процента в iuvo е над 11 е по техни сметки или по реална доходност и какък преиод, тъй като при мен за 2 години реалната доходност е около е малко над 8%. Вярно е, че ползвам консервативна стратегия, но все пак разликата е значителна?
                    Овреме се усетих, че българите не сме плащачи и започнах да помпам евро в румънски кредити. Българските ми са "Е" повечето и всеки месец имам по един-два-три дефолта, а румънските всичките са "HR" , но досега гаранция не съм ползвал при тях. Отделно лихвите при комшиите са по-високи. Доходността е реална. Ако гледам тяхната, числото е 14,8 за мамалигите и 10,8 за нашенските.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                      Статията е добра. Всъщност досега не съм срещал по изчерпателна. За разлика от тази на Янакиеви, която е доста вяла. За съжаление Klear дават най-жалките лихви. Аз ползвам Iuvo i Twino, а процентът ми и в двете е над 11. И двете платформи си имат плюсове и минуси, но смятам, че са по-добри от Klear.
                      Само се чудя дали това, че процента в iuvo е над 11 е по техни сметки или по реална доходност и какък преиод, тъй като при мен за 2 години реалната доходност е около е малко над 8%. Вярно е, че ползвам консервативна стратегия, но все пак разликата е значителна?
                      www.wavetrader.eu

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                        Интересно и качествено инфо има тук:
                        http://forumfinansi.com/threads/%D0%...%BC%D0%B0.237/
                        Статията е добра. Всъщност досега не съм срещал по изчерпателна. За разлика от тази на Янакиеви, която е доста вяла. За съжаление Klear дават най-жалките лихви. Аз ползвам Iuvo i Twino, а процентът ми и в двете е над 11. И двете платформи си имат плюсове и минуси, но смятам, че са по-добри от Klear.

                        Коментар


                        • Интересно и качествено инфо има тук:
                          http://forumfinansi.com/threads/%D0%...%BC%D0%B0.237/
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Колеги,
                            Тези сайтове предлагащи Р2Р лицензирани ли са ,и къде?
                            Как гарантират "buy-back"-а ,имат някакъв специален фонд ли?
                            Какво става ако някой слънчев ден като искам да заредя сайта ми изпише "ERROR 404" Пия една студена вода или?
                            Специално iuvo е регистриран в централната банка на Естония като кредитна институция. Bay-back го гарантира оригаторът. Получава абсолютно безлихвен кредит, а хвърля едни мизерни проценти лихва на инвеститорите. От 5 до 15, а знаете, че бърз кредит с под 40% лихва няма. Мисля, че им излиза сметката. А и те си събират вземанията рано или късно, по един или друг начин.
                            А ако гръмне платформата, предполагам се гърми здраво, макар че се предполага, че парите не са в платформата, а в оригатора.

                            Коментар


                            • Колеги,
                              Тези сайтове предлагащи Р2Р лицензирани ли са ,и къде?
                              Как гарантират "buy-back"-а ,имат някакъв специален фонд ли?
                              Какво става ако някой слънчев ден като искам да заредя сайта ми изпише "ERROR 404" Пия една студена вода или?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NCD Разгледай мнение
                                До p2pinvester,
                                Бихте ли споделили как стоят нещата с плащането на данъци в Бг? Облагаеми ли са тези доходи?
                                да с 10%

                                Коментар

                                Working...
                                X