IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IUVO group - мнение

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Информация за Iuvo, която мисля, че ще е интересна и полезна за сегашните и бъдещи инвеститори в P2P платформата.
    Пълна информация за реалните собственици на Iuvo, детайли за платформата за инвестиране в Peer 2 Peer кредити. Личното ми мнение за Iuvo.
    www.wavetrader.eu

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

      Ако оргинатора има повече от повече от 70% несъбираеми кредити от общия си кредитен портфейл, как ще гарантира?
      Ако някой оригинатор има такъв процент несъбираеми кредити, отдавна ще е фалирал
      www.wavetrader.eu

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

        Да кажем, че е донякъде гаранция. Не е без хич, но не е и абсолютна. Имам вече няколко кредита, които са завършили с buyback. За съжаление се гори с лихвата, за разлика от Twino.
        Така е. Лихва не плащат при обратното изкупуване. А други платформи го правят - и Twino и Mintos.
        www.wavetrader.eu

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Много ясно, ама тия неща не ги споменава, че гаранцията не е никаква гаранция
          Точно така. Гаранцията е просто обещание на оригинатора, че ще изкупи обратно кредита, ако не се обслужва 60 дни. До колко може реално да го изпълни и за какъв обем кредити си е съвсем отделен въпрос. Ако е калкулирал правилно риска за отделните сегменти клиенти - всичко е наред. Ако не - оригинатора фалира и ... от там нататък е дълга и сложна дали изобщо ще се вземе нещо и колко. Затова е важно да се подбират оригинаторите и да се дава пълна и актуална информация за тях. Това е на ниво единствено при Mintos. Ето ви е едно чисто ново ревю с личните ми впечатления:
          По мое мнение, Mintos e най-добрата платформа за инвестиране в P2P кредити в Европа. Предлага пълна прозрачност, 12% доходност и 1% бонус.
          www.wavetrader.eu

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Много ясно, ама тия неща не ги споменава, че гаранцията не е никаква гаранция
            Да кажем, че е донякъде гаранция. Не е без хич, но не е и абсолютна. Имам вече няколко кредита, които са завършили с buyback. За съжаление се гори с лихвата, за разлика от Twino.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Няма как и затова инвестицията не е безрискова.
              Много ясно, ама тия неща не ги споменава, че гаранцията не е никаква гаранция

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                Ако оргинатора има повече от повече от 70% несъбираеми кредити от общия си кредитен портфейл, как ще гарантира?
                Няма как и затова инвестицията не е безрискова.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

                  Всички кредити с гаранция за обратно изкупуване. Ако не се плаща 60 дни по тях, оригинатора (кредитната институция, която си е отпуснала) ги купаво обратно от инвеститорите. Оригинаторите са калкулирали определен процент лоши кредити в лихвените проценци за различните категории кредитополучатели. В случая с ипотечните кредити е дори по-сигурно, тъй като длъжника губи обезпечението. Това е важно за оргинатора, защото той го продава и покрива загубата по кредита, обикновено дори е на печалба.
                  Ако оргинатора има повече от повече от 70% несъбираеми кредити от общия си кредитен портфейл, как ще гарантира?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Ами не, не знаем. Би ли ни споделил информацията, с която разполагаш?
                    А е напълно нормално парите да се "взимат и раздават" за кредити, защото ние ги даваме там именно с тази цел, за което получаваме и малка част от лихвата. Не виждам проблем да се финансират по този начин. И други платформи получават кинти по този начин. Twino, Klear, Bondora и т.н. А като гледам не е да им нямат вяра. Хубавите кредити изчезват достатъчно бързо. Не е като в twino, дето инвеститорите се ръфаме като псета за кокал, но пак не им е зле.
                    Вярно е, че дял в iuvo има компанията собственикма easycredit, iCredit и VivaCredit, но в това принципно няма нищо лошо. Всяка платформа има нужда от стратегическо партньорство с оригинатори, докато тръгне. Хубавото е, че напоследък се появиха и нови оригинатори, а това е добре за платформата и за инвеститорите.

                    Има дори платформи, които продават само кредитите, които отпускат самите те - т.е. те са и единствените оригинатори. У нас такава платформа е Klear, а най-успешната такава в Европа е Bondora. Последната е една от най-добрите и от няколко месеца предглага уникален продукт, който е почти като безсрочен депозит с 6.75% лихва. Без гаранцията, разбира се. За него може да прочетете подробно на vivainvest.eu. И за да няма спекулации, нама нищо общо с VivaCredit или Vivacom, за съжаление

                    Алтернатива на депозит с лихва от 6,75%, внасяне и теглене без ограничения. Подходящ за инвеститори без опит. Няма необходимост от управление на парите.
                    www.wavetrader.eu

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Какво ще стане ако има лоши кредити и не може да си събере вземанията.
                      Всички кредити с гаранция за обратно изкупуване. Ако не се плаща 60 дни по тях, оригинатора (кредитната институция, която си е отпуснала) ги купаво обратно от инвеститорите. Оригинаторите са калкулирали определен процент лоши кредити в лихвените проценци за различните категории кредитополучатели. В случая с ипотечните кредити е дори по-сигурно, тъй като длъжника губи обезпечението. Това е важно за оргинатора, защото той го продава и покрива загубата по кредита, обикновено дори е на печалба.
                      www.wavetrader.eu

                      Коментар


                      • Какво ще стане ако има лоши кредити и не може да си събере вземанията.

                        Коментар


                        • Хубаво е, че се появяват нови оригинатори, както и нови кредити. От скоро има и ипотечни
                          Предлагането на ипотечни кредити, в платформата за P2P инвестиране на iuvo, дава нови възможности за диверсификация и нови стратегии на инвеститорите.
                          www.wavetrader.eu

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от viking_17 Разгледай мнение

                            Моля пак заповядай, радвам се, че съм бил полезен. Аз си изтеглих в началото на тази година почти цялата инвестиция за да проверя, какво ще се случи. Парите ми бяха изплатени по сметка в българска банка и в paysera (защото имам и евро). Отне им малко по малко от 2 дни. Останах много доволен от бързата им реакция. След това отново ги върнах в платформата и продължавам да си печеля. ... ако мога да помогна с нещо може на лично ...
                            Аз също съм теглил левове. До ден се получават. Проблема е, че за да изляза от ивестицията, без да продавам на загуба на вторичния пазар, ми отне повече от 3 месеца за да падежират кредитите. Около 60% инвестираната сума беше изтеглена за 2 месеца. Останалит 30% за около още два. И това при условие, че инвестирам само в краткосрочни кредити до 3 месеца.
                            www.wavetrader.eu

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Кредити в лева нещо последно време не се намират, но в евро си има доволно. От днес има и нов оригатор. Да видим той какво ще предложи.
                              Кредитите в лева са и с доста по-ниска доходност. Аз имам и лев и евро, но напоследък увеличаван еврото. Може би основно заради румънските кредити, които имат и валутен риск за кредитополучателите, но лихвите са по-високи.

                              Има и някои деуги интересни прдложения за п2п инвестиране, като Mintos и Bondora, които съм описал в блога си за p2p инвестиции vivainvest.eu.
                              www.wavetrader.eu

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Irina Yanakieva Разгледай мнение

                                Разбира се, че съществува риск. В момента според мен се намираме в пика все още...показателно е как напоследък от iuvo почти не се листват кредити с висок рисков профил / висока доходност от 8% нагоре. Това ме кара да правя заключение, че и там вече повечето са prime клиенти, както през "далечната" 2007г.-2008г. Да видим.
                                Кредити в лева нещо последно време не се намират, но в евро си има доволно. От днес има и нов оригатор. Да видим той какво ще предложи.

                                Коментар

                                Working...
                                X