IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IUVO group - мнение

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от viking_17 Разгледай мнение

    В България нещата не винаги са такива каквито трябва да са. Не трябва да се бъркат обаче депозитите във банки със инвестициите. Може нещо и да се променило. Възможно е да съм в грешка, но думите му бяха, че ако не може да ги ползваш и да ги изхарчиш не се дължи данък. Няма значение, аз все пак си ги декларирам към края на годината, за да избегна каквато и да е грешка. Притесняваме само декларирането на печалби и загуби от вторичния пазар. Те трябва да се декларират по друг начин.
    Да. Трябва да се декларират като капиталови печалби. Всички купени с отстъпка или продадени с надценка генерират капиталова печалба. От тях може да се приспаднат всички купени с надценка или продадени с отстъпка, защото те генерират загуба.
    www.wavetrader.eu

    Коментар


    • Първоначално изпратено от newbie84 Разгледай мнение
      Здравейте,

      Като нов клиент на iuvo (първата p2p платформа, в която инвестирам) се чудя дали само при мен се бави така наречения бонус там (от препоръчай приятел)? Определено не ми прави добро впечатление, до толкова, че се замислям да деактивирам автоматичното инвестиране и да бягам бързо, ако няма скорошна развръзка. (Разбира се, спазил съм изискванията им, а именно да имам поне 2000лв инвестирани в първичния пазар).

      След като вече сме 2019-та ми е интересно чисто финансово как се е развивала 2018-та за iuvo и групата около тях, дали някой е попадал на пресен отчет за 2018 (предполагам е още рано)? Спомням си, че snedev пишеше, че платформата е на загуба за 2017 (според Естонския търговски регистър), дали все още са на червено и това да е причината на бавенето на бонусите (дано да съм единичен случай!)

      И все пак, някой наскоро да е теглил по-големи суми (>1000лв/евро) от тях?
      Пишете или звъннете на поддръжката. Превеждат се буквално веднага - 1-2 дни. Аз съм препоръчал доста хора. Важно е и кой те препоръчва. За да получите бонус, този който ви препоръчва също трябва да има инвестирани толкова средства - поне 2000 лева за 60 лева и поне 5000 - за още 120 лева. Описал съм го подробно - надявам се да сте го направили по този начин. Нов отчет няма, но не печалбата им е проблема в случая.
      Ако инвестирате в iuvo над 2000 лв ще получите 60 лв бонус. Ако до 2 месеца инвестирате още 3000 лв ще получите допълнително още 120 лв. Общо 180 лв бонус!
      www.wavetrader.eu

      Коментар


      • Първоначално изпратено от newbie84 Разгледай мнение

        От препоръчаната страна съм.

        Може да са променили условията и да трябва първо да завъртиш парите и тогава да ти преведат бонуса. Винаги може да им пишеш на чата много са отзивчиви и бързо отговарят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от viking_17 Разгледай мнение

          Интересно ми е само ти от коя страна си: от препоръчания или от препоръчващия. При мен нещата се развиха доста бързо, в рамките на няколко дни. Всичко мина много добре и даже успях още на следващия ден да си изтегля бонуса. Миналата година си изтеглих 80% от инвестициите който надвишаваха 1000 лева. Всичко мина бързо пак за ден два. При което дори получих персонално обаждане.
          От препоръчаната страна съм.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от newbie84 Разгледай мнение
            Здравейте,

            Като нов клиент на iuvo (първата p2p платформа, в която инвестирам) се чудя дали само при мен се бави така наречения бонус там (от препоръчай приятел)? Определено не ми прави добро впечатление, до толкова, че се замислям да деактивирам автоматичното инвестиране и да бягам бързо, ако няма скорошна развръзка. (Разбира се, спазил съм изискванията им, а именно да имам поне 2000лв инвестирани в първичния пазар).

            След като вече сме 2019-та ми е интересно чисто финансово как се е развивала 2018-та за iuvo и групата около тях, дали някой е попадал на пресен отчет за 2018 (предполагам е още рано)? Спомням си, че snedev пишеше, че платформата е на загуба за 2017 (според Естонския търговски регистър), дали все още са на червено и това да е причината на бавенето на бонусите (дано да съм единичен случай!)

            И все пак, някой наскоро да е теглил по-големи суми (>1000лв/евро) от тях?
            Интересно ми е само ти от коя страна си: от препоръчания или от препоръчващия. При мен нещата се развиха доста бързо, в рамките на няколко дни. Всичко мина много добре и даже успях още на следващия ден да си изтегля бонуса. Миналата година си изтеглих 80% от инвестициите който надвишаваха 1000 лева. Всичко мина бързо пак за ден два. При което дори получих персонално обаждане.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

              Не знам кой е този методолог на НАП, но мисля. че нещо не сте се разбрали. Щом сте получили печалба (изплатена ви е лихва) тя се облага, независимо дали е теглена или не. Същото е с парите по сметки. Може да внеса някакви пари, да не изтегля нито лев от тях, но данък върху лихвата ще ми бъде удържан при плащането й. Разликата е, че тук си декларирате и плащате сами. Някои чужди платформи дори го удържат и плащат за инвеститорите, които са граждани на държавата, в която са регистрирани.
              В България нещата не винаги са такива каквито трябва да са. Не трябва да се бъркат обаче депозитите във банки със инвестициите. Може нещо и да се променило. Възможно е да съм в грешка, но думите му бяха, че ако не може да ги ползваш и да ги изхарчиш не се дължи данък. Няма значение, аз все пак си ги декларирам към края на годината, за да избегна каквато и да е грешка. Притесняваме само декларирането на печалби и загуби от вторичния пазар. Те трябва да се декларират по друг начин.

              Коментар


              • Здравейте,

                Като нов клиент на iuvo (първата p2p платформа, в която инвестирам) се чудя дали само при мен се бави така наречения бонус там (от препоръчай приятел)? Определено не ми прави добро впечатление, до толкова, че се замислям да деактивирам автоматичното инвестиране и да бягам бързо, ако няма скорошна развръзка. (Разбира се, спазил съм изискванията им, а именно да имам поне 2000лв инвестирани в първичния пазар).

                След като вече сме 2019-та ми е интересно чисто финансово как се е развивала 2018-та за iuvo и групата около тях, дали някой е попадал на пресен отчет за 2018 (предполагам е още рано)? Спомням си, че snedev пишеше, че платформата е на загуба за 2017 (според Естонския търговски регистър), дали все още са на червено и това да е причината на бавенето на бонусите (дано да съм единичен случай!)

                И все пак, някой наскоро да е теглил по-големи суми (>1000лв/евро) от тях?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от viking_17 Разгледай мнение

                  Аз имах много разговори и срещи във връзка с тези доходи. След последната ми среща с методолога на на НАП в Бургас, той ми каза, че след като парите не са изтеглени не би следвало да се декларират, тъй като "не могат да се ползват". "Пари постъпили по сметка в PayPal се декларират" Преди това декларирах средства който съответно съм изтеглил. Което честно да си призная е доста "забавно". Затова от тази година започвам да си декларирам цялата годишна печалба съответно към 31.12. Така няма да се ангажира човек да помни колко трябва да декларира, ако изтегли повече пари от реалната печалба. Декларирането става с "Декларация по чл. 50" посредством "Приложение 6" - Доходи от други източници по чл. 35 ЗДДФЛ. Като се попълва: ред 2 на част 1, което е "Облагаем доход по чл. 35 от ЗДДФЛ от източници в чужбина". Аз по този начин ги декларирах предната година.Относно приходите в евро е по същия начин, като използваш курса на еврото 1,95583 (тъй като е фиксиран) и декларираш левовата равностойност.
                  Успех с декларирането.
                  Не знам кой е този методолог на НАП, но мисля. че нещо не сте се разбрали. Щом сте получили печалба (изплатена ви е лихва) тя се облага, независимо дали е теглена или не. Същото е с парите по сметки. Може да внеса някакви пари, да не изтегля нито лев от тях, но данък върху лихвата ще ми бъде удържан при плащането й. Разликата е, че тук си декларирате и плащате сами. Някои чужди платформи дори го удържат и плащат за инвеститорите, които са граждани на държавата, в която са регистрирани.

                  www.wavetrader.eu

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Yulius Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    Имам няколко въпроса. Надявам се да ми помогнете. Трябва ли да декларирам доходите от IUVO и да плащам данък всяка година при положение, че реинвестирам всичко получено и нищо не тегля? Как се декларират доходите, които са получени в евро? Данъкът в евро ли следва да се заплати или ако трябва да е в лева при какъв курс трябва да се изчисли?

                    Поздрави!
                    Аз имах много разговори и срещи във връзка с тези доходи. След последната ми среща с методолога на на НАП в Бургас, той ми каза, че след като парите не са изтеглени не би следвало да се декларират, тъй като "не могат да се ползват". "Пари постъпили по сметка в PayPal се декларират" Преди това декларирах средства който съответно съм изтеглил. Което честно да си призная е доста "забавно". Затова от тази година започвам да си декларирам цялата годишна печалба съответно към 31.12. Така няма да се ангажира човек да помни колко трябва да декларира, ако изтегли повече пари от реалната печалба. Декларирането става с "Декларация по чл. 50" посредством "Приложение 6" - Доходи от други източници по чл. 35 ЗДДФЛ. Като се попълва: ред 2 на част 1, което е "Облагаем доход по чл. 35 от ЗДДФЛ от източници в чужбина". Аз по този начин ги декларирах предната година.Относно приходите в евро е по същия начин, като използваш курса на еврото 1,95583 (тъй като е фиксиран) и декларираш левовата равностойност.
                    Успех с декларирането.
                    Last edited by viking_17; 28.01.2019, 17:03. Причина: правописна грешка

                    Коментар


                    • Браво, наистина. Много добре се е получила, сега няма нужда да смяташ, кога, какво и как. Всичко е просто и ясно. Поздравления.

                      Коментар


                      • Здравейте,

                        Имам няколко въпроса. Надявам се да ми помогнете. Трябва ли да декларирам доходите от IUVO и да плащам данък всяка година при положение, че реинвестирам всичко получено и нищо не тегля? Как се декларират доходите, които са получени в евро? Данъкът в евро ли следва да се заплати или ако трябва да е в лева при какъв курс трябва да се изчисли?

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Браво! Справката за печалбата е направена много добре!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от viking_17 Разгледай мнение
                            Здравейте.
                            За много години и много печалби ...
                            Какво правите инвеститори, как върви? Декларирате ли вече доходите или се ослушвате ...?
                            Какво постигнахте за миналата година ...?
                            За много години! Точно за Iuvo още се ослушваме, тъй като са обещали да направят справката за дохода, за да може да се декларира лесно. Силно се надявам да стане тази седмица
                            www.wavetrader.eu

                            Коментар


                            • Здравейте.
                              За много години и много печалби ...
                              Какво правите инвеститори, как върви? Декларирате ли вече доходите или се ослушвате ...?
                              Какво постигнахте за миналата година ...?

                              Коментар


                              • Малко добри новини от Iuvo - вече имат над 8000 инвеститори от 117 държави. Инвестирани са над 35,000,000 евро и са финансирани кредити за над 101,000,000 евро. Отлично постижение за 2 години и 3 месеца работа.
                                Най-голямата българска P2P платформа iuvo вече има над 8000 инвеститора, които са вложили над 35,000,000 евро в кредити със средна доходност 9.2% годишно.
                                www.wavetrader.eu

                                Коментар

                                Working...
                                X