IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова година - нов късмет и нови нива на банковите такси.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Парите за повишенията на таксите, ще ги дадем за буркани и всички пари в мазето и под дюшеци

    Коментар


    • Имам странното чувство, че сме минали периода на зарибяването и сме вече във времето за доене на зарибените. Време е за абстиненция и връщане към добрия стар кеш, няма такси и блокирали терминали, е малко повече място заема, но това да е.
      Е вярно, че и държавата има повече разходи по поддържането на банкнотите, ама това да е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
        Пак има начини да ползвате банкови услуги без такси (или с относително малки такива).

        Който търси - намира. Но сега става малко по-трудно.
        намират се но радоста е кратка, след месец два идва съобщение за промяна в тарифата
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Пак има начини да ползвате банкови услуги без такси (или с относително малки такива).

          Който търси - намира. Но сега става малко по-трудно.
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • https://dskbank.bg/repository/docume...l_clients.pdf?

            1. ОБСЛУЖВАНЕ НА КЛИЕНТСКИ СМЕТКИ
            УСЛУГА
            ТАКСА
            Поддържане и оперативно обслужване на клиентска сметка :
            ЛЕВА
            ВАЛУТА
            Стандартна разплащателна сметка с издадена дебитна карта -месечна такса
            1,45 лв.
            EUR 0,75/ USD 0,90
            Стандартна разплащателна сметка без издадена дебитна карта -месечна такса
            2,20 лв.
            EUR 1,15/ USD 1,30/GBP 0,85/ CHF 1,25/
            CAD 1,65/ SEK 10,60/ HUF 355/ RON 5,00/
            JPY 150/ RUB 85/ TRY 3,70
            Изпращане на адрес на месечно уведомление за наличност и извършени операции по разплащателна сметка -месечна такса
            1,50 лв.
            EUR 0,80/ USD 0,85/ GBP 0,60/ CHF 0,85/
            CAD 1,15/ SEK 7,20/ HUF 240/ RON 3,50/
            JPY 102/ RUB 60/ TRY 2,50
            2
            2. ДЕБИТНИКАРТИ
            УСЛУГА
            ТАКСА
            ЛЕВА
            ВАЛУТА
            Теглене на пари в наличност в България от АТМ на други банки
            1,10 лв.
            EUR 0,60/ USD 0,80
            Теглене на пари в наличност от ПОС на гише на Банка ДСК
            (Заб.: Не се отнася за карти ДСК СтартиDSK Shopping)
            0.4%, мин. 2 лв.
            0.4%, мин. EUR 1/ USD 1.40
            Справка по сметка чрез АТМ на Банка ДСК
            (Заб.: Не се отнася за карти DSK-ISIC, ДСК Старт и ДСК Тийн)
            0,20 лв.
            EUR 0,10/ USD 0,15
            Справка по сметка чрез АТМ на други банки в България
            0,30 лв.
            EUR 0,15/ USD 0,20
            3. КРЕДИТНИКАРТИ (MasterCard Galaxy/Visa Galaxy)
            УСЛУГА
            ТАКСА
            ЛЕВА
            ВАЛУТА
            Годишна такса за основна карта
            45,00 лв.
            EUR 23,00/ USD 30,00
            Годишна такса за допълнителна карта
            25,00 лв.
            EUR 13,00/ USD 15,00
            4. КАСОВИ ОПЕРАЦИИ
            УСЛУГА
            ТАКСА
            Теглене на пари в наличност (на всяка транзакция):
            ЛЕВА
            ВАЛУТА
            За суми до 2000 лева/EUR1000, вкл.:
            0,15% върху цялата сума, мин. 2 лв.
            0,15% върху цялата сума, мин. EUR 1
            -за клиенти с превод на пенсия от НОИ по сметка в Банката
            0,15% върху цялата сума, мин. 1 лв.
            0,15% върху цялата сума, мин. EUR 0.50

            Коментар


            • В края на 2008г. в банковата система на България домакинствата имаха:
              - депозити, които бяха 10,155,314 докато сумата в тях беше 1,114,400 хиляди лв. или средно в тези депозити имаше ПО-МАЛКО ОТ МИЗЕРНИТЕ 110 лв.


              В края на септември 2015г. в банковата система на България домакинствата имаха:
              - депозити, които бяха 7,470,516 (все още повече от населението на България) докато сумата в тях беше 1,015,148 хиляди лв. или средно в тези депозити имаше ПО-МАЛКО ОТ МИЗЕРНИТЕ 140 лв.





              http://www.bnb.bg/Statistics/StMonet...ries/index.htm

              Коментар


              • От 01.02.2016, Прокредит Банк :

                - ограничава се тегленето от разл. сметка до 10 000 лв.на ден - такса мин.20 лв.
                - Вътрешнобанков превод на хартиен носител - 3,50 лв
                - Бисера на хартиен носител - 3,50 лв.

                No comment ..

                Коментар


                • За банковите преводи извън България и аз категорично препоръчвам Transferwise - проверени са на 100% и може да се разчита на тях - взеха ми само левче за превода от моята сметка до тяхната в Булбанк, а иначе изпратих 1000 долара на тъста в щатите от майка му.
                  Aз вече банки за международни преводи не ползвам, но всеки сам си знае - за подобен превод щаха да ми вземат около 30 долара, сега платих само левче
                  Last edited by Грую Груев; 14.10.2016, 20:11.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Намаляват и на стари, но цирка с таксите става все по-добър.
                    Да не говорим за услугите...За пореден път гениите от ПИБ влачат до третия сетълмент след заявка. Наредени вчера в 13 ч. минават днес в 10.
                    От друга страна Трансфъра в 11:30 са ги видели, в 12 са ги пуснали и в 13:30 бяха в Румъния. Международни преводи кажи-речи за броени часове, а тия лалугери се ослушват като гърмян заек...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                      ПИБ вдигнаха таксата за фирми от 6 на 8 лева.
                      А Пощенска намалиха тегленето без такса от 3 000 на 2 000 лв.
                      И вземат такса "превалутиране" при плащане с карта в друга валута 2%
                      !!!
                      Все едно теглиш от банкомат, 'баси....
                      Че райфайзен, при които съм, са така от много време А вчера ме удивиха - от много време не бях внасял кинта кеш, всичко го играя през Онлайна, но ми се наложи, покрай празниците, и за сумите на 2 000 лева, които внасям по собствена сметка, ми взеха 0.1% над сумата от 2К Оставям настрана факта, че разплащателната ми сметка там е с 0.00% лихва (не знам как е по другите банки)...

                      И като погледнем от друга страна (говоря специално за Райфайзен, за другите нямам наблюдебия), че не са си намалявали СБР (стойност на банковия ресурс за по-незапознатите, който реално ми формира лихвата по евровия кредит) от над 1 година, а депозитите им паднаха драстично като цена, то картинката става весела, ама само за тях. То това е и единственото спасение на банковата система към момента - нови кредити почти няма, нови клиенти - също, като причината е елементарна - прекалено високи лихви по кредитите, та остава единствено да се скубят настоящите и да се вдигат таксите и комисионите, като не се намаляват лихвоте за стари клиенти, а се задържат (ех, ако можеха и тях да вдигнат, ама на, не може). Е, и това ще е до време, та ми е интересно като зпаочнат да се вдигат лихвите от ецб до година, година и половина, тогава какво правим? Отнася се за всички банки
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • http://www.segabg.com/article.php?id=785263

                        Ето я цялата статия да се забавлявате...
                        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          http://www.investor.bg/evropa/334/a/...cedent-208894/
                          какво пише тука? ще има ли еФФФтинко ?
                          Стига Риторика Мишле - ще има за всички от сърце
                          Най-много за тези с Вноса ще има

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                            Разход, разход колко да са разход - още малко и няма да са разход
                            http://www.investor.bg/evropa/334/a/...cedent-208894/
                            какво пише тука? ще има ли еФФФтинко ?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                              Е 'ми те депозитите са за баМките разход - 1% лихва, но на мноооо милиарди.

                              И за т'ва трЕбе да има и мноооо приход. От тАкси примерно...
                              Разход, разход колко да са разход - още малко и няма да са разход

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                                А защо ли го правят това - налЕ баМММковата ни система е стабилна с растящи депозити
                                Да им се чуди човек
                                Е 'ми те депозитите са за баМките разход - 1% лихва, но на мноооо милиарди.

                                И за т'ва трЕбе да има и мноооо приход. От тАкси примерно...
                                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                                Коментар

                                Working...
                                X