IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо е нужно да се сканира лична карта при внасяне на пари по чужда сметка (ОББ)?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Ами моята не беше подновена, а същата, ама това не ги спря ...
    Ами странно е значи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
      Ако ЛК е подновена, нормално е да направят ново копие на актуалната - това за банката, в която имате сметка. В никакъв случай не е нещо ново или странно.
      Ами моята не беше подновена, а същата, ама това не ги спря ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
        Ако ЛК е подновена, нормално е да направят ново копие на актуалната - това за банката, в която имате сметка. В никакъв случай не е нещо ново или странно.
        абсолютно точно е това което сте написали и си е в реда на нещата

        проблема е, че "Repoman" не е клиент на банката и нямат право да му снимат личната карта

        мисля, че служителката се е презастраховала след като са им казали да снимат л.к. с "новите скенери" ................ обикновенно подобни заспали служителки правят нещата автоматично без да се замислят и съм сигурен, че това не е изискване на банката

        трябвало е Repoman да не разреши да му снимат личната карта и е трябвало да извика шефа на офиса за да разговаря по проблема

        --------------------------------

        аз например не разрешавам да ми се снима личната карта по разни мобилни оператори и други подобни фирми предлагащи комунални услуги ................. имам право да забраня снимането на л.к. и се възползвам от правото което ми дава закона

        л.к. ми е снимана само в двете банки в които имам сметки защото закона го изисква срещу изпирането на пари

        Коментар


        • Нямат право да искат лична карта.

          Поискай им документ, на базата на който правят това.
          Може да имат, може и да нямат.

          А може и служителят в момента да е бил нов и незапознат.
          На мен ми се е случвало и при саркастично зададен въпрос, дойде да ме обслужва стар кадър от банката, който не ми поиска документ.
          .................................................. ............................................
          Но!
          Това е охлюкрацията, демокрацията на финансовия капитал.

          Коментар


          • Ако ЛК е подновена, нормално е да направят ново копие на актуалната - това за банката, в която имате сметка. В никакъв случай не е нещо ново или странно.

            Коментар


            • Голям праз
              От момента в който в КАТ си дадох ЕГН и от обслужващата банка ми извадиха всичко за мен, хич не ми пука А това беше преди доста години. Лично пространство? Няма такова чудо. Накупили сме си последни модели джаджи и искаме защита на лични данни и пространство. Ами, курец....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pkbg Разгледай мнение
                За нещастие така е и в други банки. Последния път ми копираха картата, в една много известна банка, при телене на пари от ЛИЧНАТА ми сметка.

                А обяснението на служителя беше направо немлепо ... така че няма какво да коментираме просто да се молим тези документи да се унищожават по описана процедура. ....
                Мислиш ли, че се унищожават? Пред мен извадиха същите документи, които пак съм подписвал преди 3 месеца, и сега направиха по още едно копие...

                Коментар


                • За нещастие така е и в други банки. Последния път ми копираха картата, в една много известна банка, при телене на пари от ЛИЧНАТА ми сметка.

                  А обяснението на служителя беше направо немлепо ... така че няма какво да коментираме просто да се молим тези документи да се унищожават по описана процедура. ....

                  Коментар


                  • На мен от ОББ при превод от сметка (пари дошли от ФГВБ по линия на КТБ) в сметка ми сканираха ЛК + ме накараха да напиша вярно с оригинала.

                    Коментар


                    • Банката е УниКредит Булбанк.
                      Бъркам я често с ОББ, защото ОББ-то също приватизира част от сградите на Булбанк от комунизма.
                      Не че има голямо значение коя е банката, въпросът ми беше имат ли право?

                      Коментар


                      • Последно коя е банката?

                        Коментар


                        • Скоро и отпечатъци ще ти вземат - като на престъпник, Я се огледай малко бре, ти да не реши че живееш в бяла държава случайно?

                          Коментар


                          • Защо е нужно да се сканира лична карта при внасяне на пари по чужда сметка (ОББ)?

                            Вчера ми се случи нещо интересно. Плащам лична сметка за газ в Булбанк, както винаги съм го правил последните години. Не съм клиент на банката, просто внасям сумата по сметка на нейн клиент, в случая газовата компания. Досега всичко беше нормално, разбирай изравят те в системата, подписваш внисната бележка и готово.
                            А вчера не беше така, от седмица в Булбанк са им сложили скенери и касиерките без да те питат сканират лични карти на обикновените вносители като мен, които дори не са им клиенти, без да питат.
                            Ако не дадеш лична карта не можеш да внесеш!!!
                            Пак повтарям, не съм клиент на банката, няма и да бъда като гледам отношението. На въпроса защо ми сканирахте личната карта, отговора беше: "Ами те ни сложиха скенерите миналата седмица и затова сканираме всичко " и още: "Ами ние сме оператор на лични данни"
                            Не знам дали наистина имат правно основание, последния месец не са променяни банкови закони, така че не виждам какво се е променило.
                            Може ли някой юрист да каже как седи въпроса?

                            П.П. В другите банки все така си внасям пари без да ми сканират личната карта.
                            П.П.П. Съжалявам обърках банката. Винаги ги бъркам тези 2 банки.
                            Last edited by Repoman; 10.03.2015, 14:03.
                          Working...
                          X