IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kои банки в момента дават реално потребителски кредит при благоприятни условия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трудно е да се даде еднозначен отговор къде са най-благоприятни условията, без да се знаят изискванията и възможностите на кредитополучателя.
    Но по-общо изискване за повечето кредитори е получаване на месечна заплата по техни сметки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      При кредитите се гледа ГПР
      Лихвата може да е и 5%, но като ви сложат 0,5% месечна такса или някоя застраховка ...стигна висините
      Средно за Бг банковия пазар годишния % такса е 2-3. Срещат се и 1, но и 5

      За заем от 10хил, при анюитетни вноски от 204лв. за 7 години - лихвата е 17%, при 1% год. такса обслужване

      Дали по бабешката или по наученото в училищата - ние можем да смятаме,няма нужда от сметки .Сметката е ясна - предпочетох аз да си харча надбавката от 2 500 лв,а не някой друг

      Отклонихме се от темата ... да си дадеш мнението за банка с благоприятни условия за потребителски кредит
      Страхът трудно се преодолява само със знания

      Коментар


      • При кредитите се гледа ГПР
        Лихвата може да е и 5%, но като ви сложат 0,5% месечна такса или някоя застраховка ...стигна висините
        Средно за Бг банковия пазар годишния % такса е 2-3. Срещат се и 1, но и 5

        За заем от 10хил, при анюитетни вноски от 204лв. за 7 години - лихвата е 17%, при 1% год. такса обслужване

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Не се заяждам.
          Просто казвам, че кредит от 10 000 лева, по който се връщат 14250 за 84 месеца, при най-добрия случай - никакви такси и равни анюитетни вноски от 169,65 лв на месец е кредит с 10.7% лихва.

          Имате си ексели - смятайте си
          Нооооо, докато не го сметнете по бабешката, ще си мислите, че имате готини лихви
          Че си умалник ама

          Не бе,Наивник,пределно ми е ясно какво смяташ .... че след година-две вече съм върнал част от главницата и така погледнато лихвата ми идва солена.Т.е не се възползвам от 10к за целия период от 7г а с всеки месец намалява - така е.
          Но съгласи се,че друг подход за кредитиране не е масово разпространен (или поне аз не съм запознат ).Таааа ... по тази логика колко ли ще им е процента на тези взели кредит,обявен на 8,5-9%
          Смея да твърдя,че съм с акъла си и си правя сметката,но .... но има и неуки .... и не полагат усилия да се научат .... а после се жалват,че били излъгани и лихвите им били 20 и кусур % .Ми толкова ще са - "Като не си отварят очите - хората ще им ги отворят "

          Бабешките сметки показаха,че в SG плащам 170,а в СИБанк ми поискаха 204 ли беше,206 ли месечна вноска
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
            Абе ти що се заяждаш с моя кредит бре
            Ако моето е набутвация,представи си тея дето са готови да се тряснат на лихва 8,5-9 % в какви батаци ще се забъркат ... и колко повече ще им е лихвата.
            Мен,ако питате ... не взимайте кредит!!!
            Не се заяждам.
            Просто казвам, че кредит от 10 000 лева, по който се връщат 14250 за 84 месеца, при най-добрия случай - никакви такси и равни анюитетни вноски от 169,65 лв на месец е кредит с 10.7% лихва.

            Имате си ексели - смятайте си
            Нооооо, докато не го сметнете по бабешката, ще си мислите, че имате готини лихви

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              7 години. 84 равни вноски по 170 лева. Колко е лихвата ако е теглил 10 000???
              Абе ти що се заяждаш с моя кредит бре
              Ако моето е набутвация,представи си тея дето са готови да се тряснат на лихва 8,5-9 % в какви батаци ще се забъркат ... и колко повече ще им е лихвата.
              Мен,ако питате ... не взимайте кредит!!!
              Страхът трудно се преодолява само със знания

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение

                в грешка ти е ексела - сигурно годините не си видял - 7
                7 години. 84 равни вноски по 170 лева. Колко е лихвата ако е теглил 10 000???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение
                  SG имат един списък с фирми за чиито служители лихвите за таквиз, за другите са други
                  Така е ... не отричам
                  Страхът трудно се преодолява само със знания

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Ескел казва 10.7% и то при условие, че не ти вземат кинти в началото
                    Не разбрах
                    Твърдиш,че се бъркам и лихвата ми е висока ли?
                    Ами не е така! Най-простото сравняване за мен е размера на месечната вноска.
                    Какво казвам - точно в СИБанк ме зарибяваха да съм се възползвал от техните кредити,на добри условия .... при престорен интерес от моя страна , ,ми беше отговорено .... и повярвай ми,беше по-висока от тази в Експрес .Естествено,отказах ... а на кредитната инспекторка и стана супер неудобно след като я информирах от какви условия съм се възполвал на конкуренцията
                    Last edited by katilarium; 24.10.2014, 19:43.
                    Страхът трудно се преодолява само със знания

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ескел казва 10.7% и то при условие, че не ти вземат кинти в началото
                      в грешка ти е ексела - сигурно годините не си видял - 7

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                        Това ... СИБанк ... че е дърво - дърво е ...да теглиш на каса в кеш,си вземат такса . Кво остава да искат за онлайн банкиране
                        Но пък кожодери като Общинска банка не съм срещал



                        Абе кви са тези лихви бре
                        Не искам да правя реклама,ама пробвай Експресбанк.Там взех 10к на 6% . Може и аз да съм късметлия или да съм уцелил момента ... но е без гарант;само със заплата;за 7години; .... и за невярващите получих 10к и по погасителен план сметките възлизат на 14 250 ресто,като в таз сума влизат и таксички и застраховки,съпътстващи цялата дандания по кредита ;лихвата е фиксирана
                        SG имат един списък с фирми за чиито служители лихвите за таквиз, за другите са други

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                          Това ... СИБанк ... че е дърво - дърво е ...да теглиш на каса в кеш,си вземат такса . Кво остава да искат за онлайн банкиране
                          Но пък кожодери като Общинска банка не съм срещал



                          Абе кви са тези лихви бре
                          Не искам да правя реклама,ама пробвай Експресбанк.Там взех 10к на 6% . Може и аз да съм късметлия или да съм уцелил момента ... но е без гарант;само със заплата;за 7години; .... и за невярващите получих 10к и по погасителен план сметките възлизат на 14 250 ресто,като в таз сума влизат и таксички и застраховки,съпътстващи цялата дандания по кредита ;лихвата е фиксирана
                          Ескел казва 10.7% и то при условие, че не ти вземат кинти в началото

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Има ли друга ш*бана банка която да иска такса между 10 и 25лв за ползване на онлайн банкиране, освен Сибанк?!?!? ще ги сменям тия ей!
                            Това ... СИБанк ... че е дърво - дърво е ...да теглиш на каса в кеш,си вземат такса . Кво остава да искат за онлайн банкиране
                            Но пък кожодери като Общинска банка не съм срещал

                            Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Иначе за потр.кредити в момента проверявам до 20К
                            в Сибанк ми дават на 8,1%
                            в ДСК на 8,5%
                            в ПИБ в момента имат промоция първите 3години на 6,5%(но само до 10К) иначе потребителските са 9,9% - скъпо!

                            Поздрави!
                            Абе кви са тези лихви бре
                            Не искам да правя реклама,ама пробвай Експресбанк.Там взех 10к на 6% . Може и аз да съм късметлия или да съм уцелил момента ... но е без гарант;само със заплата;за 7години; .... и за невярващите получих 10к и по погасителен план сметките възлизат на 14 250 ресто,като в таз сума влизат и таксички и застраховки,съпътстващи цялата дандания по кредита ;лихвата е фиксирана
                            Страхът трудно се преодолява само със знания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Perni4anin Разгледай мнение
                              Защо обезпечение?!
                              Аз търся потребителски кредит, а не ипотечен. Вие живеете още в епохата на комунизма.
                              Обезпечението гарантира, че потребителските ти възможности не са по-големи от приходните ти такива...
                              Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лъско Разгледай мнение
                                Имаш ли залог или обезпечение и какво?
                                От това зависи какво ще избереш.
                                Защо обезпечение?!
                                Аз търся потребителски кредит, а не ипотечен. Вие живеете още в епохата на комунизма.
                                ПЕРНИК над всичко!

                                Коментар

                                Working...
                                X