IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.10.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Герберски лъжци!
    Пак се налага говорител от еврокомисията да ви опровергава лъжите!


    . Ш. Уилър: Българските проекти не са отхвърлени


    Проектите за тунела под Шипка и за Западната дъга на Софийския околовръстен път не са отхвърлени и за тях не е отказано европейско финансиране, съобщи за БНР Ширин Уилър – говорителка на еврокомисаря по регионалната политика Йоханес Хан.
    .....................
    Разбра ли лъжецо Стамболийски!
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • В НС е внесен сигнал срещу Борисов и Танов за Мишо Бирата


      Волен Сидеров ще предложи да бъде поканен за изслушване Бойко Борисов



      Лидерът на "Атака" Волен Сидеров заяви, че в парламентарната Комисия за борба с корупцията и конфликт на интереси е внесен днес сигнал срещу лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и бившия шеф на митниците Ваньо Танов заради случая "Мишо Бирата".
      Сидеров, който е председателят на комисията, обясни, че анонимният сигнал ще бъде разгледан на следващото заседание на комисията, защото днес не са успели да се запознаят с него. В него се иска да се провери дали има корупция в този случай.

      Лидерът на "Атака" коментира, че по случая с Михаил Михов имало голям медиен шум, но нямало никакви институционни действия и той не знаел прокуратурата да е водила някакво досъдебно производство.

      "На практика бившият премиер в осъществил чадър над лице, което е трябвало да бъде проверено, а той го спира. В сигнала не става дума за смъртта на Мишо Бирата, това е съвсем друг случай, става дума за чадър над бизнесмен от най-висшия държавен пост в държавата”, заяви Сидеров.

      Той добави, че от комисията ще изискат становище от определени институции и една от тях ще бъде прокуратурата.

      Лидерът на "Атака" уточни, че прокуратурата може да прави разследване имало ли е корупция или не, защото комисията няма разследващи функции.
      Сидеров ще предложи да бъде поканен за изслушване Бойко Борисов.

      През юли зам.-главният прокурор Борислав Сарафов заяви, че прокуратурата е възобновила разследването по скандала "Мишо Бирата". Този път ще се проверява дали Борисов не е пречил на митническата проверка срещу пивоварната "Леденика", собственост на Михов, и дали има данни за търговия с влияние.

      Преди време Сидеров обяви, че има версия, че бившият вътрешен министър Цветан Цветанов е поръчал убийството на бизнесменa Михаил Михов. В него била инжектирана отрова, която да предизвиква смърт, симулирайки инфаркт.

      Историята

      Името на Михаил Михов, председател на федерацията по баскетбол и шеф на пивоварната "Леденика", се появи във флашки с разговори от февруари-март 2010 г. между Борисов, тогавашния шеф на митниците ген. Ваньо Танов и бившия му заместник Антоний Странджев.

      В единия от разговорите Борисов настоява митничари да се изтеглят от пивоварната, защото е "поел ангажимент" да не "го закача".
      Оказа се, че през февруари 2010 г. митниците са отнели лиценза на бирената фабрика заради акцизни и данъчни нарушения.

      Михов бе открит мъртъв в хотел на 30 март 2011 г.

      мутрииииииииииииииииииииииииииииииииииии

      Коментар


      • чрез Martin Karbowski
        Мартине, материалът ти е много добър. Наистина.
        Дай боже повече хора да го прочетат.

        Смятам, че си прав да призоваваш към разум, и отговорност на постъпките.

        Но тогава искам да те питам: а как, според тебе, трябва да се смени това убиващо българите и българската държава Status Quo&
        С какви именно средства и начини според теб трябва да си решим катастрофалното положение?

        Само...дай нещо от менюто с възможните и с действените неща, не нещо от типа "когато всеки поумнее, и разбере..." защото това е пожелателно-невъзможно наклонение...и условие...
        Благодаря ти предварително.
        Искате ли гражданска война?!
        www.lentata.com
        Искате ли гражданска война? Ще я получите. Ще получите каквото заслужавате след толкова партийна партизанщина и саботиране на нормалното. И тук това заглавие не е за ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
          Този въпрос е съчетание от икономически невежество и антиевропейска пропаганда...

          Червените съвсем деградирахте....
          И отговор е даден много отдавна:
          Томислав Дончев: България е бенефициент, не донор на ЕС
          http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=525671
          Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
          Още малко Томислав Дончев ... приходи по пера ...

          Вярно е, че за периода 2007 – 2013г. България е внесла в бюджета на ЕС над 5,2 млрд. лева, вкл. и вноската й за 2013г. За да бъдат коректни данните, трябва да се види какво финално страната ни ще получи към края на 2013 г. от всички еврофондове. Но за целите на илюстрацията може да работим и с междинни данни, които трябва да се подредят както следва:

          Приход от Оперативните програми – около 5 млрд. лева (към м. юни т.г.). Реално плащанията по Оперативните програми са за над 6 млрд. лева, но за целите на анализа трябва да се вземат само нетните плащания от ЕК към България, които не включват националното съфинансиране;
          Програма за развитие на селските райони – 1,690 млрд. лева (към март т.г.);
          Европейски земеделски фонд за гарантиране на земеделието, за директни плащания – 3, 5 млрд. лева (към март т.г.);
          По инструмента Шенген и Инструмента за улесняване на бюджетните парични потоци ~ 500 млн. лева (до края на 2011 г.);
          От предприсъединителните програми ФАР, ИСПА и САПАРД за периода 2007- 2011г. (т.е. не са включени последните големи плащания например по Дунав мост II) ~ 2 млрд. лева;
          По Международен фонд „Козлодуй“ – минимум 1 млрд. лева (не разполагам с последните данни);

          Общо приход – минимум 13, 690 млрд. лева.
          За улеснение няма да добавяме програмите за транс-гранично сътрудничество, преходен финансов инструмент и т.н хоризонтални инструменти и др., въпреки че и там има плащания от порядъка на стотици милиони.
          http://www.tomislavdonchev.info/bg/%...0%D0%B4%D0%B8/

          Тежка задача имат позитановските клакьори ... давайте, другарЕ, вярваме във вас и способностите ви да отричате очевадното ...
          ГЕРБ = НАГЛИ, По-нагли, Най- нагли

          Дончев/ ГЕРБ твърди, че ЕС приходът бил минимум 13, 690 млрд. лева

          А колко са договорени за целия период 2007 - 2013г ?

          Според главния преговарящ, най-заинтересованият да включи всичко в кюпа:

          Кунева : Гарантира 13 милиарда евро европейски фондове за България
          http://grajdani.bg/?p=4484

          Но, от гарантираните пари от Европейския бюджет за целия програмен период, до март 2013 договорени за изпълнение на проекти са 10.65 млрд. евро

          В рамките на програмния период 2007-2013 г. бюджетът за България на европейските програми е 11.35 млрд. евро, от които 9.35 млрд. евро са от ЕС, а 1.99 млрд. евро са националното съфинансиране.

          За разлика от договорените пари реално изплатените суми, които са финансирали различни проекти у нас, възлизат на 4.291 млрд. евро или едва 38% от общия бюджет


          От тези пари - общо възможни и договорени, за да пишеш 13 млрд.лв. приход, значи да твърдиш, че имаш изплатени 60-65 % от общите пари
          Пълен абсурд


          Вижте, по една от оперативните програми - Околна среда - ОПОС,
          колко е договорения бюджет и какво е изпълнението днес - 18%
          http://ope.moew.government.bg/bg

          Томислав Дончев може да иска да си слага, к'вото му скимне в приходите от ЕС, ама верно е нагло да включва в тези пари от ЕС, парите за МФ "Козлодуй" - да беше включил и колко са загубите от затварянето на 3 и 4ти блок... (тук са солидарни с Кунева ) )

          Сметката ще бъде още по-интересна, ако се извадят от получените евросубсидии и парите, които отиват директно обратно при европейски консултанти ....или за реклами (напр, тази за селските райони или за цифровата тв)
          Last edited by съни(тя); 09.10.2013, 17:32.

          Коментар


          • Информационна агенция БГНЕС
            Не става дума за слабости в апликационните форми или за проекти, които не са достатъчно стойностни. Това е просто превантивна мярка – за да избегнем усложнения при сключването на договори по тези проекти
            Агенция БГНЕС - Ш. Уилър: Българските проекти не са отхвърлени
            news.bgnes.com
            Проектите за тунела под Шипка и за Западната дъга на Софийския околовръстен път не са отхвърлени и за ..

            Коментар


            • Венета Марковска се вписа като адвокат от Кюстендил

              http://www.legalworld.bg/32830.venet...iustendil.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                ОБЪРНИ ГИ И ТИ СЕГА В ЕВРАЦИ, ЧЕ МУТРИТЕ ДЕБНАТ И ИСКАТ ВЛАСТ

                Абе чичо, нали доскоро Трактора и Барека бяха най-заклети врагове, как така сега са обединили сили????
                Бахти пролетариите от всички страни започнаха да се обединяват? Кво прайм?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                  ОБЪРНИ ГИ И ТИ СЕГА В ЕВРАЦИ, ЧЕ МУТРИТЕ ДЕБНАТ И ИСКАТ ВЛАСТ


                  Току що НС реши: Бежанците са добре дошли в България!
                  bezpartien.com
                  София. Парлементът отхвърли Проекта за решение за недопускане на имигранти от Близкия Изток и Северна АфрикÐ...

                  А ти продължавай да ми цитираш сайтове на Трактора и Барека.
                  Днес наблюдавам много активната анти-бежанска кампания на bezpartien.com и silnabulgaria.com - два сайта, финансирани от Трактора и ползващи гнусната муцуна на Капута

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                    ОБЪРНИ ГИ И ТИ СЕГА В ЕВРАЦИ, ЧЕ МУТРИТЕ ДЕБНАТ И ИСКАТ ВЛАСТ


                    ТАКА Е МУТРИТЕ БАРЕКОВ И ПЕЕВСКИ СА НА ВЛАСТ...


                    ГЕЯ-БЕЯ-ЗЛОДЕЯ-ОЛИГАРСКИ-ПЕЕВСКИ

                    Коментар


                    • ОБЪРНИ ГИ И ТИ СЕГА В ЕВРАЦИ, ЧЕ МУТРИТЕ ДЕБНАТ И ИСКАТ ВЛАСТ


                      Току що НС реши: Бежанците са добре дошли в България!
                      bezpartien.com
                      София. Парлементът отхвърли Проекта за решение за недопускане на имигранти от Близкия Изток и Северна АфрикÐ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                        Емил Хърсев: Няма опасност от Виденова зима
                        9.10.2013 14:23 (последна актуализация 9.10.2013 15:13) | | A A /© снимка: Sofia Photo Agency, архивСвързани материали

                        а.

                        „Правителството е достатъчно компетентно по въпросите на финансите. Това е очевидно за всички. Познавам хората, които се занимават с финансовата политика. Очевидно е също така, че този екип разполага и с необходимите юридически правомощия за взимането на нови заеми", заяви Хърсев, цитиран от БГНЕС.

                        Що се отнася до самия въпрос за взимането на заеми от България, естествено е, че когато се вземе на заем, той трябва да се върне, но все пак не е необходимо да говорим за поколения.

                        „Тук има елемент на лоша литература. Трябва да стане ясно на всички, че България не взима заеми. България и в момента за съжаление трупа дефицити. Тези заеми, които страната ни взима, не са свързани с производството, а с покриване на дефицити. Това е нещо съвсем друго, не е производствен заем", поясни финансистът.

                        Ами той другаря Хърсев 1996г. обясняваше наляво и на дясно колко е стабилна банковата система, колко е сигурен лева и че няма защо хората да си обръщат спестяванията.
                        Много добре помня този момент, защото родителите ми, уповавайки се на великия банков експерт, загубиха спестяванията си.

                        Коментар


                        • Агенция БГНЕС - Георги Гергов: Всичко, с което се хвалеше ГЕРБ, го направи инж. Лазар Лазаров
                          news.bgnes.com
                          Поканих инж. Лазар Лазаров за главен директор на панаира, защото той познава поне сто компании от пътно- строителния бранш, а в последните години точно това е бизнесът, от който имаме най- много изложители.

                          БКП- ДС- БСП- ГЕРБ

                          Коментар


                          • Емил Хърсев: Няма опасност от Виденова зима
                            9.10.2013 14:23 (последна актуализация 9.10.2013 15:13) | | A A /© снимка: Sofia Photo Agency, архивСвързани материали

                            а.

                            „Правителството е достатъчно компетентно по въпросите на финансите. Това е очевидно за всички. Познавам хората, които се занимават с финансовата политика. Очевидно е също така, че този екип разполага и с необходимите юридически правомощия за взимането на нови заеми", заяви Хърсев, цитиран от БГНЕС.

                            Що се отнася до самия въпрос за взимането на заеми от България, естествено е, че когато се вземе на заем, той трябва да се върне, но все пак не е необходимо да говорим за поколения.

                            „Тук има елемент на лоша литература. Трябва да стане ясно на всички, че България не взима заеми. България и в момента за съжаление трупа дефицити. Тези заеми, които страната ни взима, не са свързани с производството, а с покриване на дефицити. Това е нещо съвсем друго, не е производствен заем", поясни финансистът.

                            Коментар


                            • САЩ ще спечели от фалит, да му мисли останалия свят!...http://daniivanov.blogspot.com/2013/...post_8901.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е да де, то проблема е, че не сме правова държава.
                                Нито сме "правова" от 69 години вече, нито сме държава!
                                Така, че проблем - НЯМААА!
                                Я виж сега как стоят нещата - КС "решава" - с УБЕДИТЕЛНАТА И МАСОВА помощ от народа - БСП за противоконституционна партия!
                                Интересно,а?
                                На последващия вой от комунистите се отговаря - Решенията на КС в една правова държава не се коментират, те се изпълняват.
                                Аман от глупаци!

                                Коментар

                                Working...
                                X