IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мисля че е възможно да се подготвят фалити на банките както през 90 те?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ситуацията наподобява по-вече на началото на прехода ,а не времето на Жан Виденов.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
      Зависи Барека в колко още избори ще участва.
      на барека може тези избори да му са финалните )))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Е..... поне по някоя ТВ са казали истината. В твоят случай 1 от 3

        Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
        Вчера имаше открит намек за "някаква" банка.
        Лошото е, че го чух в някакво предаване по ТВ, а гледвах успоредно три предавания и не помня, кой точно го изпусна.
        Ай сиктир, аман от "специалисти"

        Коментар


        • Вчера имаше открит намек за "някаква" банка.
          Лошото е, че го чух в някакво предаване по ТВ, а гледвах успоредно три предавания и не помня, кой точно го изпусна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
            Много интересна стара тема - вижда се кой е познал и кой не, а сега кажете ще има ли и втора банка която да затвори врати / фалира, под специален надзор и т.н./ до края на 2014г.?
            Зависи Барека в колко още избори ще участва.
            Yeah

            Коментар


            • Много интересна стара тема - вижда се кой е познал и кой не, а сега кажете ще има ли и втора банка която да затвори врати / фалира, под специален надзор и т.н./ до края на 2014г.?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Айде сега, що да се лъжем? Те това може да Фане дикиш само за пред леля Пена от банковия надзор, ама не е за пред нас...

                Една голяма наша банка имала над 30% лоши кредити... ама мноооо лоши... И кво да прави, взела че ги продала на една никому неизвестна фирма. Ама за да може тая никому неизвестна фирма, която се управлявала чрез подставени от банката лица, да купи тези дългове тя получила кредит от самата банка... Сладка работа, а? Хем банката се освободила от лошите кредити /временно де, за 1-2 години/, хем кродетният и порфейл нарастнал, хем печалбичка направила за да си раздаде дивиденти и премии. След 1-2 години като дойде време да провизираме този лош кредит пак ще го продадем на друга фирма с лявата ръка, а с дясната ще я финансираме за да може да го купи. А то зер, тая практика не е сал българска, то е навсякъде из "белите" държави... Само че, лихвите си текат и хич не им дреме че се прехвърлят едни пари от десния джоб в левия. За да са плащат тези лихви печатарките по света печатат пари на 3 смени... Еми кво да се прави? Ще си потъваме заедно с цялото ЕС и УСА... Съдба.
                Точно така е, само процента си объркал, защото цифрите, които аз съм виждал са х2 Естествено прикрити, по схемата, която си описал много точно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                  Графе, ама ти верно ли вярваш на всичко, което ти подхвърлят в пространството? Че и факти ги наричаш? Ми те и в парламента викат от години, че всичко е наред, а за това време половината ми приятели биха кепенците и изнесоха бизнеса и себе си зад граница. И са все икономически грамотни хора.

                  И тъй като виждам, че ти е трудно да разбереш какво имаше предвид Мастъра под теч на лихвите да се пробвам и аз. Прехвърлянето ("изкупуването") на лоши кредити не РЕШАВА проблема, а само го задълбочава в дългосрочен план. И тъй като БГ е цъфнала и вързала икономически, последното за което може да говориш е стабилна банкова система. И то при масово изтегляне на чужди инвестиции. И при кредитна експанзия базирана само на тухли и строителство. И двата сектора в момента фъркат от свежи постъпления. Общо взето всичко е замръзнало. Кредити не се отпускат, а в същото време расте броя на лошите.

                  Да ти имам оптимизма. Аз например не съм "катастрофик", но пък се смятам за реалист, тъй продадох тухли баш преди всичко да се сурне по пързалката. Само с гледане на рейтинги, графики и платени статии не става. Требе и акъл.
                  Щом банките са на печалаба, отразявайки разликите между "добри-лоши" кредити и лихвени маржове - нямаш някакъв страшен проблем
                  Разбира се, малкия "бизнес", за който говориш, толкова е бил и "бизнес". Виж, че големите дружества са стабилни. Просто икономиката се самонастройва. Процеса е бавен и мъчителен, може да се чисти и 10 г. след началото на кризата (приятелите изнесени зад граница да побачкат малко като гастарбайтери) но като се поизчисти, все пак нещата ще се стабилизирват след депресионния етап. Вече са минали 5 г. от началото на кризата. Може да остават още 5, примерно.
                  Що касае банките, може би е най-разумно за момента, ако започнат да разсрочват или продължат, да разсрочват някои кредити, като и ги предоговорят дори и за по-ниска лихва (нещо което не го асимилират в момента) за да облекчат кредитора. Все пак върнатия кеш е по-добър от невърнатия
                  Не е препоръка
                  Last edited by Vola.X; 16.09.2013, 10:12.
                  Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                  Коментар


                  • …има добри и лоши кредити, мислещите тук познаваме разликата…. и в същото време, има, единствено, лоши депозити, особено в настоящата действителност, въпрос е на време, да се сгромоляса всичко, всъщност нещата са отдавна осрани но добре прикрити, всичко при депозитите ми прилича на руска рулетка, и щото съм се кръстил тука „разбирател” … ще кажа така, не разбралите навреме, ще разберат, но по трудния начин … кво да правиш, все някой трябва да го отнесе … и дет се вика наздраве на всички …..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                      http://bnt.bg/bg/productions/69/edit...septemvri_2013

                      Тая схема знаете ли я, като сте такива големи икономически светила
                      Ако искате да разберете , коя е конкретната бананка /не че и други не са изгорели по тая схема/ гугълнете порт инвестмънт девелопмънт българия 2 и вижте коя бананка ги съди да си взима парите
                      Яко. Бананова република-бананки.

                      Коментар


                      • http://bnt.bg/bg/productions/69/edit...septemvri_2013

                        Тая схема знаете ли я, като сте такива големи икономически светила
                        Ако искате да разберете , коя е конкретната бананка /не че и други не са изгорели по тая схема/ гугълнете порт инвестмънт девелопмънт българия 2 и вижте коя бананка ги съди да си взима парите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Същите онези лихви, които банките плащат за да привличат и задържат депозити, с които да финансират лошите кредити! Тик-так, тик-так... Цък, цък, цък... Таксиметърът отброява докато ти прехвърляш пари от единия джоб в другия, при което естествено стойност не се създава, а имаш само постоянно увеличаващи се разходи за финансиране на упражнението!

                          Виждам, че като истински отворки си написал, как редовните платци са платили за лошите кредити... Това е СТРАШНО лошо! Защото по този начин товариш допълнително иначе редовни платци, които един след друг престават да обслужват редовно кредитите си поради увеличаващо се лихвено бреме! Как беше казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече?!
                          Майсторе, теорията ти би била вярна единствено ако не бяхме в ЕС- факт който често забравяш удобно само заради твоите куци хрумки и набутвации. Ако знаеш каква ниша за бизнес ми се отвори тези дни свързан с метал, кожа и гума няма да повярваш. И най-вече колко се печели от това!
                          Ти си стой при консервативните депозити злата и хипарливите.- биткойн инструменти.
                          Аз даже бях отворил почти шеговита тема, че консервираните храни са по-добра инвестиция от твоите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Graf Разгледай мнение
                            В дългосрочен план всички ще сме мъртви. Та с общи фрази и далечни хоризонти едва ли ще решиш дебата по фалита на банковата ни система, каквато е темата.



                            Хм...
                            Масово, па и изтегляне. Лакърдийки някакви се дават като доводи, а гледката е достъпна: http://www.bnb.bg/Statistics/StStati...3B&isBack=true
                            Онова, за тухлите и кереча, няма да го коментирам. Не си заслужава усилията. И тази информация е достъпна, а самата идея, че всички инвестиции и кредити били в строителния балон...
                            Не е вярна.

                            Тази теза се поддържа единствено от хора на които не позволяват кредит за имот.
                            Класически преразказване на приказката за киселото грозде. Щом не ми дават кредит, аз ще си повтарям, че кредитополучателите са едни набутали се глупаци в кереч за да ми е спокойно на душата и да не им завиждам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Graf Разгледай мнение
                              В дългосрочен план всички ще сме мъртви. Та с общи фрази и далечни хоризонти едва ли ще решиш дебата по фалита на банковата ни система, каквато е темата.



                              Хм...
                              Масово, па и изтегляне. Лакърдийки някакви се дават като доводи, а гледката е достъпна: http://www.bnb.bg/Statistics/StStati...3B&isBack=true
                              Онова, за тухлите и кереча, няма да го коментирам. Не си заслужава усилията. И тази информация е достъпна, а самата идея, че всички инвестиции и кредити били в строителния балон...
                              Не е вярна.
                              Ми хубаво. Виждам, че ги чаткаш много нещата. Успех.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                                Прехвърлянето ("изкупуването") на лоши кредити не РЕШАВА проблема, а само го задълбочава в дългосрочен план.
                                В дългосрочен план всички ще сме мъртви. Та с общи фрази и далечни хоризонти едва ли ще решиш дебата по фалита на банковата ни система, каквато е темата.

                                Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                                И то при масово изтегляне на чужди инвестиции. И при кредитна експанзия базирана само на тухли и строителство.
                                Хм...
                                Масово, па и изтегляне. Лакърдийки някакви се дават като доводи, а гледката е достъпна: http://www.bnb.bg/Statistics/StStati...3B&isBack=true
                                Онова, за тухлите и кереча, няма да го коментирам. Не си заслужава усилията. И тази информация е достъпна, а самата идея, че всички инвестиции и кредити били в строителния балон...
                                Не е вярна.
                                А.А. "Всяко нещо трябва да се прави толкова просто, колкото е възможно. Но не по-просто!"

                                Коментар

                                Working...
                                X