IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
    Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

    И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

    Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.
    Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод

    Коментар


    • Да де, това и реших да им звънна.
      Мерси за съдействието!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
        Де факто влизам в клона, казвам им че искам да пращам кинти, взимат всичко на всичко 5 евро и дим да ме няма?
        Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

        И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

        Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
          Няма такса за да им станеш клиент. Нито сметка в лева нито във валута трябва да има минимален остатък в нея няма и такса поддържане месечна на сметките.
          Де факто влизам в клона, казвам им че искам да пращам кинти, взимат всичко на всичко 5 евро и дим да ме няма?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            Проблемът е, че вероятно трябва да си им клиент?
            Отделно предполагам не са самаряни като онова ИП де поема комисиони и 10 евро Суифт си е отделно от 5 евро?
            Няма такса за да им станеш клиент. Нито сметка в лева нито във валута трябва да има минимален остатък в нея няма и такса поддържане месечна на сметките.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
              беше, сега до 1000 евро - таксата е 5Е
              Проблемът е, че вероятно трябва да си им клиент?
              Отделно предполагам не са самаряни като онова ИП де поема комисиони и 10 евро Суифт си е отделно от 5 евро?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Каквито и операции за превод да правиш се съмнявам, че ще намериш по добре от Интернешънъл Асет Банк

                До определена сума 50$ или 50 евро мисля, че ги изпращат безплатно. Преди години изморих една служителка пусках по 3 превода по 50$ всяка седмица.
                беше, сега до 1000 евро - таксата е 5Е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Някой с оптимален вариант за превод/захранване в ИНГ в Холандия?
                  Каквито и операции за превод да правиш се съмнявам, че ще намериш по добре от Интернешънъл Асет Банк

                  До определена сума 50$ или 50 евро мисля, че ги изпращат безплатно. Преди години изморих една служителка пусках по 3 превода по 50$ всяка седмица.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Някой с оптимален вариант за превод/захранване в ИНГ в Холандия?

                    Коментар


                    • Кореспондентни банки

                      Първоначално изпратено от nisa Разгледай мнение
                      не става въпрос за физическо лице а за фирма и ясно че няма да е безплатно просто търся каде са най добри условията. В Райфайзен ми казаха 0.07% мин 5 евро което излиза че е по евтино от Алфата.
                      Виж коя банка в БГ е кореспондент на банката на твоите партньори в Китай
                      Но трябва да питаш ниво - над фронт деск - в смисъл девойките дето са по гишетата ако им зададеш такъв въпрос ще мигат на парцали .................
                      Имал съм случаи, при този въпрос, и на доста по-високо ниво пак да са мигали на парцали
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • не става въпрос за физическо лице а за фирма и ясно че няма да е безплатно просто търся къде са най добри условията. В Райфайзен ми казаха 0.07% мин 5 евро което излиза че е по евтино от Алфата.
                        Last edited by nisa; 12.06.2012, 02:02.

                        Коментар


                        • Това за Алфа банк е интересно, но как е въпроса от нея към чужда банка.

                          Коментар


                          • Истината е в Алфабанк,до 100 евро няма никъкви такси.Можете всеки ден да превеждате по 100 евро и няма да ви обложат с никъкви такси а над 100 до 10000 е 10 евро ако получаваш от чужбина

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nisa Разгледай мнение
                              не разбирам за какви илиенци или пране на пари говорим така че моля сериозно работя с една китайска фирма и трябва да си открия сметка за да ми плащат но не мога да се ориентирам в морето от банки и тарифи
                              Ако е за физическо лице ЦКБ или ПИБ. За фирми мисля, че няма безплатни входящи преводи.

                              Коментар


                              • не разбирам за какви илиенци или пране на пари говорим така че моля сериозно работя с една китайска фирма и трябва да си открия сметка за да ми плащат но не мога да се ориентирам в морето от банки и тарифи

                                Коментар

                                Working...
                                X