IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dordje Разгледай мнение
    Колеги, след като прочетох темата, излиза че това е най-добрата система. В тази връзка ако пращам на някого средства, той трябва ли да е регистриран в Пейсъра? И мога ли да си превеждам от моя сметка в друга сметка? https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro
    Я дай и другата страница при сбъркан превод какви са таксите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
      А тези Мъниграм и Уестърнунион как са като такси? Има ли по евтини варианти за пращане на пари от Англия до БГ?
      Случайно попаднах на приложение за мобилни телефони на уестърн юниън. Доколколкото разбрах всеки превод по тази система струва 2,90 евро фиксирана комисионна или 5 долара за преводи до 500 долара. Още не е тествано от мен поради липса на време, но обезателно ще го пробвам. Излиза доста по-евтино от обикновения уестърн. Ето линк. Там си пише всичко.

      https://www.westernunion.com/us/en/mobile-app.html

      Коментар


      • Колеги, след като прочетох темата, излиза че това е най-добрата система. В тази връзка ако пращам на някого средства, той трябва ли да е регистриран в Пейсъра? И мога ли да си превеждам от моя сметка в друга сметка? https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro
        ГДБОП- гражданско движение за борба с организираната политическа престъпност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
          А тези Мъниграм и Уестърнунион как са като такси? Има ли по евтини варианти за пращане на пари от Англия до БГ?
          Пробвал ли си TransferWise?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
            А тези Мъниграм и Уестърнунион как са като такси? Има ли по евтини варианти за пращане на пари от Англия до БГ?
            Защо не си пуснеш един превод от там към банка тук?
            Проблемът като цяло е пращането от тук натам.
            Основен вариант за това е през Трансфъра и с виртуална сметка в Германия да речем. Но за целта трябва някой да я захрани и тогава си ползваш реално СЕПА-та срещу 60 цента на превод.

            Коментар


            • А тези Мъниграм и Уестърнунион как са като такси? Има ли по евтини варианти за пращане на пари от Англия до БГ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение

                А новата месечна такса от 25 лв за подържане на фирмена сметка допада ли ти?Щото според мен е над пазарната.
                И аз се подведох по този коментар и ходих до Прокредитбанк, оказа се че на физически лица таксата за разплащателната сметка е около 10 лева на месец, ама нещо което ме изуми...казаха ми че те си избирали клиентите и не всеки можело да одобрят да си открие сметка??!! не искали такива на които само да им превеждат пари в сметки а след това да си ги теглили на банкомат!!?? И такова чудо доживях...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                  интересно, но левовете не се напълно подържани. може само да пращаш левове, а пари да държиш в 15 валути. Захранваш само в USD, EUR, GBP!
                  на мен ми е малко каша това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                    интересно, но левовете не се напълно подържани. може само да пращаш левове, а пари да държиш в 15 валути. Захранваш само в USD, EUR, GBP!
                    Нямат левове. Идеята е да пратиш левове и конвертира в друга валута. Опитвам се да разбера как и колко ще струва през тоя акаунт. Иначе зареждаш накуп примерно 10 в евро срещу лев такса и после ползващ наистина СЕПА ако е 60 цента таксата.
                    При плащане с карта обаче банката ги разпознава като сайт за залагания и треска 1 процент като покупка на финансови инструменти.

                    Коментар


                    • Май скоро ще трябва да се допълни заглавието на темата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                        Когато СЕПА не идва при теб, ти отиваш при СЕПА!
                        Ай чиститу!

                        https://transferwise.com/borderless?...derless_launch
                        интересно, но левовете не се напълно подържани. може само да пращаш левове, а пари да държиш в 15 валути. Захранваш само в USD, EUR, GBP!

                        Коментар


                        • Когато СЕПА не идва при теб, ти отиваш при СЕПА!
                          Ай чиститу!

                          https://transferwise.com/borderless?...derless_launch

                          Коментар


                          • Това със селфито с личен документ го чух скоро за сайтове за залози. Чудно е, че го вкарват и такъв тип доставчици.
                            Трансфъра бяха на 0.5, за новите качиха на 0.7. За тия 15 к евро ако бяха разделени нямаше да има въпроси мисля.
                            Иначе рано или късно се стига до изпращане на личен документ. Това е като цяло и разликата с хавала - парите все се нетират, но при хавала всичко е на тефтер, а тук през банкови извлечения.
                            Относно името на изпращача - при трансфъра в референцията пишеш и ти излиза това като основание.
                            Такси за кореспондентски банки с тях не мисля, че има.

                            Коментар


                            • аз се регистрирах в пейсера с паспорт и без скайп (скайпа май е само за преводи без лимити) изпратих снимка(на паспорта и аз+паспорта) процедурата приключи бързо
                              след това преведох пари до инвестиционен посредник в щатско взеха ми 3.7$ + 15$ такса за кореспондентските банки
                              след превода инвестиционният посредник(tdameritrade) ми написа имейл, че по изключение обработват превода и следващият път
                              ще го върнат обратно, защото пристигал с името PAYSERA LT DIDZIOSIOS
                              както и да е аз го очаквах този резултат и мога да кажа че всичко мина според очакваното
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Бе не знам какво толкова и се кефите на тази пейсера - за мен лично не е ок. И ще кажа защо, макар да съм го казвал и преди - тук ти искат сканиране на личната карта, разбираш ли, че отгоре на това пък и скайп връзка, за да те потвърдят кой си!?!?!?! Айде, холан, а - то в банката има по-малко проверки!

                                Да не говорим, че самата им регистрация е безумно бавна и ако искаш да пуснеш нещо спешно, при мен беше точно така, директно те отказват, защото трябвало да те проверят - ами нЕмЪ нужда. Иначе са евтини, но колко от нас правят по 30 трансфера в чужбина на месец?

                                Може и да съм пристрастен, но за мен единствените, от които съм доволен като бързина и липса на формалности, са Трансферуайз. Особено пък за единократни преводи по някакъв повод, каквито са огромната маса от преводите по принцип - да, и те се изциганиха, преди даваха безплатен първи трансфер до 3 000 паунда (или еквивалент), сега го намалиха на 500, което не е гот, но пълно шастие няма. И за д а не е реклама, няма да поствам линк за безплатен първи превод - който иска, ще му го пратя на лично.

                                П.С. Иначе и двете са в пъти по-добри от цената на банков превод, но всеки сам си преценява!

                                Това ,че искат информация е нещо нормално предполагам ,че са длъжни според европейското законодатлство.
                                И аз досега ползвам Трансферуайз и съм доволен вече няколко години - но И те ми искаха лична информация -мисля че беше банково извлечение и лична карта защото сумата на трансферите беше близка до лимит ,сега не си спомням колко може би 15 хиляди евро или нещо такова и ме предупредиха да им там тази информация ако искам да продължа да ги използвам.
                                Плюс това Трансферуайз леко дигна таксата в сревнение с това което беше всамото начало преди две-три години.

                                Коментар

                                Working...
                                X