IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Частичните прозрения на Бойко

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Морски курорти обявиха първите есенни отстъпки14 авг 2012 16:50

    В опит да спаси по-слабия летен сезон комплекс Албена сложи началото на промоциите
    http://www.dnes.bg/business/2012/08/...tstypki.166152
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
      Чунчо гледа на кафе
      А защо БДЖ и БАН си сложил под един знаменател само ти си знаеш.
      Зле управлявани държавни структури останали от времето на комунизма и нереформирани до последното правителство на тройната коалиция. И в БАН кражбите на пари от държавно имущество е приоритет и основно занимание на повечето от възпитанниците на БКП.
      Като донбавя и лежането по цял ден и трошенето на пари по симпозиуми.... картинката става ясна.
      Както казваше покойният Радой Ралин:
      Хуууубаво е дявол да го взееме, кафето през работно време!
      Last edited by 4un4o; 13.08.2012, 13:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
        Ако на власт беше останала БСП, гаранция ви давам, че кризата щеше да има такива размери, че Жан Виденовата зима щеше да ни се стори като тропическо лято!
        Чунчо гледа на кафе
        С приказките за торбалан може да плашиш малките деца. Тия 4 точки които си описал, до голяма степен не са верни, или са преувеличени. Каквото е станало хубаво е заради европа и щеше да стане независимо кой е на управление. А няколкото км магистрали тепърва има да ни ги реимбурсират. Като км при твоя приятел станишеф бяха построени повече - не че има някакво значение.
        А защо БДЖ и БАН си сложил под един знаменател само ти си знаеш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
          Чунчо ти излизаш ли от време навреме от вас? Разходи се малко виж и света ако можеш. Намали малко телевизията.
          Работя със западна европа и имам поглед какво се случва с пазара. Освен в Италия не съм забелязал някъде да е такъв погром като тука, особено пък в Германия. Дори в италия кризата се изразява повече в промяна на начина на живот, не безнадежността му.
          Преди да ми искаш "доказателства" за нещо което би било 200 тома в съда (дай боже скоро), ти ми дай доказателства че фирмите са фалирали защото са почнали да си плащат данъците (което разбира се не е така, а напротив), а не заради затрупващата безработица и страх във вид на депозити и емиграция на лекари, юристи и въобще хора с висока квалификация.
          На дясното крило на републиканците в щатите им казват балона. Нищо не влиза в него, живеят си в собствения свят. Един ден твоя балон ще се спука и не знам как ще се ориентираш в тоя непознат за тебе свят.
          Пак говориш преди да си прочел и осмислил примера ми с Германия. Даден е за да опровергае тезата ти ,че кризата е измислена за да се оправдават с нея а си е реална и ако не беше това правителство, не знам какво щеше да е състоянието на икономиката ни.
          Това правителство е свършило поне 4 видими неща за да подпомогне икономиката ни по време на криза.
          1. Огромни разходи за инфраструктура налети в икономиката с 80% пари от ЕС.
          2. Многократно увеличени разходи за археология и култура.
          3. Спиране кранчето на бездънната яма БДЖ, и БАН.
          4. Усвоени субсидии за селското стопанство.и пак от ЕС и намаляване на пустеещите площи.
          Това са видими с просто око факти. Свалете си тъмните очила. Ако на власт беше останала БСП, гаранция ви давам, че кризата щеше да има такива размери, че Жан Виденовата зима щеше да ни се стори като тропическо лято!
          Last edited by 4un4o; 13.08.2012, 11:22.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
            Не членувам в никоя политическа партия. Коментарите ми са безпристрастни, на база сравнение с действията и резултатите от предишните управници. Според мен това е най доброто и най малко корумпирано правителство, с най добри министри професионалисти в своите области. Това ,че Боко е без грам дипломатично поведение и ги сритва по кокалчетата, е друга тема.
            Това може да го каже човек на който акъла му е колкото грахово зърно.

            Бащицата ваша измамна герберска.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Чунчо ти излизаш ли от време навреме от вас? Разходи се малко виж и света ако можеш. Намали малко телевизията.
              Работя със западна европа и имам поглед какво се случва с пазара. Освен в Италия не съм забелязал някъде да е такъв погром като тука, особено пък в Германия. Дори в италия кризата се изразява повече в промяна на начина на живот, не безнадежността му.
              Преди да ми искаш "доказателства" за нещо което би било 200 тома в съда (дай боже скоро), ти ми дай доказателства че фирмите са фалирали защото са почнали да си плащат данъците (което разбира се не е така, а напротив), а не заради затрупващата безработица и страх във вид на депозити и емиграция на лекари, юристи и въобще хора с висока квалификация.
              На дясното крило на републиканците в щатите им казват балона. Нищо не влиза в него, живеят си в собствения свят. Един ден твоя балон ще се спука и не знам как ще се ориентираш в тоя непознат за тебе свят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Не му обяснявай той е измамник герберси атеистичен. Ще каже каквото и да било за да защити партията майка.
                Не членувам в никоя политическа партия. Коментарите ми са безпристрастни, на база сравнение с действията и резултатите от предишните управници. Според мен това е най доброто и най малко корумпирано правителство, с най добри министри професионалисти в своите области. Това ,че Боко е без грам дипломатично поведение и ги сритва по кокалчетата, е друга тема.
                П.П. Когато коментирате, имайте предвид ,че е много трудна задача да тръгнеш да спираш кранчетата за приходи на разни мафиотски структури сраснали се с Държавата (БСП и кръгове от фирми) Някъде трябва временно да се отстъпи. Искат се много здрави гащи да се справиш с мафоитите.
                Last edited by 4un4o; 13.08.2012, 10:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                  Ха-ха-ха! Добре че има интернет да се намерят забавни хора, защото честно на живо не бях виждал.
                  Говедото и "неговото" безхаберие което наричаш управление МНОГО приличат на това което се случи с БГ по времето на Жан и МУЛТИГРУП. Само че сега са бойко, ПИБ, КТБ, ТИМ и Цветелина.
                  По официална статистика над 20% от фирмите са фалирали. Разходи се и разгледай празните магазини и табели дава се под наем. Виж цената на имотите. Пусни една обява че предлагаш работа. Почти всяка година съм наемал хора, но последния път като пуснах обява и май ми беше едно от най-депресиращите преживявания.
                  И дори някак си да забравим икономиката като използваме кризата за извинение (каквото не е), има ли нещо положително???? Холивудски арести, завършващи без присъда, или дори без основания за дело. "Битова" престъпност, която се представя за природно бедствие. Тотално погазване на правата на хората да бъдат свободни и информирани. Унищоожаване свбодата на словото и разправа с тия дето не си затварят устата. Бил спрял Белене? А новия блок на Козлодуй? Видя ли колко ще струва? Можеш ли да се досетиш къде ще потънат 30% и защо се вдига тока? БТК? Горивата? Асфалта? ТРЕЙС и Булгарстрой? Фотоволтаиците и изкупната цена? Рекордния за всички времена брой приети и после отхвърлени от конституционния съд закони. Фидосова и правната комисия? Закона за горите? Закона за образованието? Закона за елиминиране на неудобни (конфискация). Прикритата коалиция с Доган и всички облаги с които го дари? Разговора с Танов, който чухме и сигурно 1000 други които никога няма да чуем.
                  Ако има нещо което истински ме подтиква да се изселя нанякъде, не е тъпите мутри и агенти които управляват, а плиткоумните дрипльовци, които им се връзват на глупостите и ме карат да се срамувам че съм раждан тука.
                  Говедото и "неговото" безхаберие което наричаш управление МНОГО приличат на това което се случи с БГ по времето на Жан и МУЛТИГРУП. Само че сега са бойко, ПИБ, КТБ, ТИМ и Цветелина.
                  Това са само предположения и не се приема за аргумент без доказателства.
                  По официална статистика над 20% от фирмите са фалирали. Разходи се и разгледай празните магазини и табели дава се под наем. Виж цената на имотите. Тук си прав, но да видим причините. Първо кризата отсява некадърните да оцелеят на пазара фирми. Второ много от фирмите в България не плащаха никакви данъци и затова кретаха. Сега като ги натиснаха да плащат и започнаха да реват.
                  От фирмите за които имам информация едната увеличи пазарният си дял 2 пъти и строи ново хале за да разшири производството. Другият голям завод се пука по шевошвете от поръчки. и двата започнаха да си плащат осигуровките вече от година и не се оплакват. Естествено съкратиха всички лентяи. от 1300 останаха 950 човека и производителността нарастна. Другите фирми които наблюдавам са си на същото положение даже тези на брат ми създават нови обекти и ноови работни места. Заплати около средната за страната. Една единствена фирма освободи един от магазините ни.
                  Унищоожаване свбодата на словото и разправа с тия дето не си затварят устата. По тази точка очаквай да дойдат да те арестуват. Ако не се случи до 3 дни не си бил прав.
                  Можеш ли да се досетиш къде ще потънат 30% и защо се вдига тока? БТК? Горивата? Асфалта? ТРЕЙС и Булгарстрой? Фотоволтаиците и изкупната цена?
                  Мога да се досетя.за горивата една от причините е руският монопол а другата ръста на цените в световен мащаб. За фотоволтаиците също БСП и компания помогнаха много, като дадоха разрешения за построяването на много мощности, като си пробраха рушветите докато бяха на власт. В нормалните държави построяване на тези мощности (поети като ангажимент към ЕС) беше отложено за след 2015 г когато цената на тези нови технологии ще поевтинее а оттам и цената на произведената енергия.
                  По отношение на митниците. имаме рода на Капитан андреево и на Кулата. Оплакват се ,че не могат да крадат вече като по Ваньо Костовото и станишевото време.
                  И последно когато пишеш нещо го доказвай с факти. а не с лаладжийски прказки. Ето аз казвам ,че се построиха доста пътища и те се виждат. Това , че тези пари бяха усвоени от ЕС само помагат за смекчаване на кризата. Също така и парите за земеделие и култура. На СтаниШев му бяха спрели всички кранчета за европейски пари защото ги крадяха. и нищо не построиха.
                  Та като говориш глупости ,че криза нямало и това било само оправдание, вих данните и за Германия. И там ли се оправдават с кризата или криза наистина има???? Или и тебе да те сложа в групата на М-тел-"Как да знам какво мискя преди да съм го казала"
                  Last edited by 4un4o; 13.08.2012, 10:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gen4o Разгледай мнение
                    Не му обяснявай той е измамник герберси атеистичен. Ще каже каквото и да било за да защити партията майка.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                      Ами и в двете статии има този текст:

                      Оценката, която агенцията дава на страната ни, отразява поредицата от силни действия по отношение на фискалната политика на правителството и ниското ниво на държавен дълг.
                      Който гласи ,че фискалната ни политика е силна и пишат 6 на Симеон Дянков. А плюнките в едната статия са дело на някое комуноидно мекере!
                      това е за рейтинга BBB измамнико герберски.

                      Интересно що за урод трябва да е човек за да защитава измамната бащица изедника на народа.

                      Да те хване краста дано.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Aug 10 -

                        Overview

                        -- On May 15, 2012, we published our methodology to link short-term and long-term ratings for corporate and sovereign issuers.

                        -- Based on our criteria, we are raising our short-term foreign and local currency sovereign credit ratings on the Republic of Bulgaria to 'A-2' from 'A-3'.

                        -- The upgrade does not reflect an improvement in our view of the country's short-term creditworthiness. -- We are also affirming our 'BBB' long-term foreign and local currency sovereign credit ratings on Bulgaria.

                        -- The stable outlook reflects our view that Bulgaria's authorities will continue to maintain a favorable fiscal position on the back of ongoing budgetary consolidation and structural reforms, despite the likely slowdown in economic growth prospects and against its gross external debt position.


                        Rating Action

                        CNBC-КОМУНИСТИ

                        http://www.cnbc.com/id/48606254

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                          Това е най успешното правителство на България, и всеки който краде, рано или късно отива на прокурора.
                          Начело с Борисов и Дянков.

                          Не си у ред с главата ма ти си го знаеш.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                            Това е най успешното правителство на България, и всеки който краде, рано или късно отива на прокурора.
                            Кажи нещо по темата за ограбването от Жан Валдан ....
                            Ха-ха-ха! Добре че има интернет да се намерят забавни хора, защото честно на живо не бях виждал.
                            Говедото и "неговото" безхаберие което наричаш управление МНОГО приличат на това което се случи с БГ по времето на Жан и МУЛТИГРУП. Само че сега са бойко, ПИБ, КТБ, ТИМ и Цветелина.
                            По официална статистика над 20% от фирмите са фалирали. Разходи се и разгледай празните магазини и табели дава се под наем. Виж цената на имотите. Пусни една обява че предлагаш работа. Почти всяка година съм наемал хора, но последния път като пуснах обява и май ми беше едно от най-депресиращите преживявания.
                            И дори някак си да забравим икономиката като използваме кризата за извинение (каквото не е), има ли нещо положително???? Холивудски арести, завършващи без присъда, или дори без основания за дело. "Битова" престъпност, която се представя за природно бедствие. Тотално погазване на правата на хората да бъдат свободни и информирани. Унищожаване свободата на словото и разправа с тия дето не си затварят устата. Бил спрял Белене? А новия блок на Козлодуй? Видя ли колко ще струва? Можеш ли да се досетиш къде ще потънат 30% и защо се вдига тока? БТК? Горивата? Асфалта? ТРЕЙС и Булгарстрой? Фотоволтаиците и изкупната цена? Рекордния за всички времена брой приети и после отхвърлени от конституционния съд закони. Фидосова и правната комисия? Закона за горите? Закона за образованието? Закона за елиминиране на неудобни (конфискация). Прикритата коалиция с Доган и всички облаги с които го дари? Разговора с Танов, който чухме и сигурно 1000 други които никога няма да чуем.
                            Ако има нещо което истински ме подтиква да се изселя нанякъде, не е тъпите мутри и агенти които управляват, а плиткоумните дрипльовци, които им се връзват на глупостите и ме карат да се срамувам че съм раждан тука.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gen4o Разгледай мнение
                              Ами и в двете статии има този текст:

                              Оценката, която агенцията дава на страната ни, отразява поредицата от силни действия по отношение на фискалната политика на правителството и ниското ниво на държавен дълг.
                              Който гласи ,че фискалната ни политика е силна и пишат 6 на Симеон Дянков. А плюнките в едната статия са дело на някое комуноидно мекере!

                              Коментар


                              • Чунчо кажи ми кой лъже
                                http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...aslugi,138679/
                                и това

                                http://btvnews.bg/bulgaria/ikonomika...-blgariya.html

                                Коментар

                                Working...
                                X