IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска Банка за развитие (ББР)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://rodopi24.blogspot.com/2012/03/1-145-000_30.html

    Смях в залата Това се нарича прозрачно, професионално, банково управление без грам политическа намеса . Сигурно е резултат на масираната рекламна кампания за стотици хиляди, ако не за милиони левове. С такива качествени клиенти тази банка я чака светло бъдеще в изпълнение на специалния и мандат. Браво Асене, браво Ягодин

    Коментар


    • Румен Симеонов: Дянков да каже защо подменя ръководството на Българска банка за развитие

      "Това не е надзорно искане, така че разговора го отправете към министъра на финансите Симеон Дянков. Това е решение на министъра за участие на държавата във финансовия сектор и той като принципал си решава. И вероятно има някакви мотиви". Това коментира пред Информационна агенция КРОСС подуправителят на "Банков надзор" в БНБ Румен Симеонов по повод тоталната смяна на ръководството на Българска банка за развитие, въпреки показаните отлични резултати на банката, което показва и одитният доклад

      Запитан не е ли е притеснително, че в ръководството влиза и представител на финансовата къща БенчМарк, Румен Симеонов отговори: „Доколкото знам, той е бивш представител, няма как да работи на две места". Според него няма как да бъдат прокарвани частните интереси именно на тази финансова къща. „Не виждам какво може да се случи. Функциите на Банката за развитие са разписани в самия закон и в политиката на банката, така че какво общо има БенчМарк с дейността на банката", каза Румен Симеонов.
      Информационна агенция КРОСС припомня, че днес на Надзорен съвет бяха освободени от ръководството на банката тримата изпълнителни директори ББР - Димитър Димитров, Сашо Чакалски и Ангел Геков, за което Информационна агенция КРОСС съобщи първа.
      Българска банка за развитие обяви новия Управителен съвет на банката - Асен Ягодин - председател на съвета и изпълнителен директор, изпълнителен директор на пощенска банка от 2004 г.; Владимир Гюлев - заместник-председател на съвета и изпълнителен директор, изп. директор на имотния фонд на българо-американска кредитна банка; Илия Караниколов - член на съвета и изпълнителен директор, началник отдел "Финансови институции и структурни фондове" в Пощемска банка; Андрей Генев, мениджър инвестиции в Българо-американска кредитна банка и Христо Карамфилов, председател на СД на BenchMark - членове на управителния съвет.

      Единият от освободените изпълнителни директори на Българската банка за развитие - Ангел Геков, заяви пред Информационна агенция КРОСС, че е запознат с мотивите на финансовото министерство за отстраняването му тази сутрин.
      „Присъствах на Надзорния съвет и мотивите бяха ясно изразени - принципалът очаква в новите условия едно значително оптимизиране на банката, като за тази цел има нужда от свежа кръв", каза той.
      „На г-н Ягодин е предложено да оглави банката и му е дадено правото да си състави нов екип, което е съвсем нормално и логично", допълни Геков.
      Димитър Димитров, обясни също пред Информационна агенция КРОСС, че идеята на рокадата е да се сложат нови хора. „Резултатите на банката са добри, всички го знаят. Няма критики по отношение на досега постигнатото, но идеята е да се надгражда - с нов екип, с нови задачи", каза той.
      По думите му конкретни мотиви за отстраняването на досегашния управителен съвет няма.

      Според запознати смяната на ръководството на Банката за развитие е именно заради прокарване на интереси на Бенч Марк.

      Ето какво коментира още BulgarianNews: „ Румен Порожанов е и председател на Надзорния съвет на Българска банка за развитие. Според източници от банковите среди, в последно време Симеон Дянков и Асен Ягодин са се сближили доста. Това направило впечатление, тъй като финансовият министър не общува с водещите банкери в страната и не се е срещал с Асоциацията на банките повторно след първата опознавателна среща в началото на мандата на правителството преди година и половина.
      Асен Ягодин ( 41 г.) работи в банковия сектор от 18 години, при това само в една и съща финансова институция - Пощенска банка. "2010 г. беше трудна, но успешна година за банковия сектор, който устоя на ударите на кризата, остана стабилен и сигурен", отбеляза Асен Ягодин при получаването на отличието "Банкер на годината" миналия декември.
      От 2008 г. той е заместник-председател на Асоциацията на банките в България. В началото на 2010 г. Асен Ягодин беше избран за председател на Съвета на директорите на «Българска фондова Борса - София" АД. Това беше коментирано в деловите среди като "конфликт на интереси", тъй като е необичайно търговски банкер да заема едновременно и позиция в държавна компания.
      Асен Ягодин от няколко месеца си търсел работа, тъй като гръцките банки станаха несигурни след драматичната финансова и икономическа криза в Гърция. Пощенска банка е собственост на гръцката Eurobank EFG.
      Кариерата на Асен Ягодин изцяло е свързана с Пощенска банка. Първоначално започва работа в софийски клон на банката, след което преминава в Централно управление като дилър в управление «Паричен и капиталов пазар". През 1999 г. заема позицията началник Управление «Ликвидност", а през 2001 г. е избран за член на Съвета на директорите на финансовата институция. От 2004 г. Асен Ягодин е и неин изпълнителен директор.
      Ягодин притежава магистърски степени по «Финанси" (1992 г.) от Университета за национално и световно стопансвто и по «Бизнес Администрация" (2005 г.) от Американския университет в България. В периода 1994 - 2001 г. придобива допълнителeн професионален опит чрез специализации в Салмон Смит Барни-Лондон, Австрийския институт за финансови деривати, Министерството на финансите на Люксембург."

      Кратки биографични справки за новите членове на УС на ББР

      Владимир Гюлев е завършил УНСС през 1997 г. От 2005 г. е член на Британската асоциация на дипломираните експерт - счетоводители /ACCA/.
      Основната част от четиринадесет годишния му професионален опит в банковото дело преминава в БНП ПАРИБА и Българо-американска кредитна банка, където е заемал длъжности на Експерт "Инвестиции", Мениджър "Ипотечно кредитиране" и Мениджър "Регулативен контрол и риск". От 2009 г. е Изпълнителен директор и член на Съвета на директорите на Имоти Директ АДСИЦ.
      Владее английски, френски и руски език.

      Илия Караниколов е завършил «Стопанско управление» в УНСС и има
      следдипломна квалификация - «Банки и борси».
      От четири години е част от екипа на Юробанк И Еф Джи България. Преките му отговорности са свързани с външното финансиране на банката, обслужване на бюджетни организации и подпомагане усвояването на средствата от европейските структурни фондове. Караниколов има опит в Министерството на икономиката и енергетиката и Министерството на труда и социалната политика, където е отговарял за финансовото управление и контрол на средствата от европейските програми.
      Андрей Генев е завършил УНСС през 1992 г. и е сертифициран финансов анализатор /CFA/
      Oт 1992 г. работи в българската банкова система на различни длъжности. Основната част от професионалния му опит преминава в БНП-Дрезднер Банк (България) АД и Българо-американска кредитна банка АД, където е заемал длъжности на Експерт «Инвестиции" и Мениджър «Инвестиции" и се е занимавал с финансирането на малки и средни предприятия.
      Владее английски, руски и гръцки език.

      Христо Карамфилов е завършил Университета за национално и световно стопанство, специалност "Финанси". Притежава лиценз за инвестиционен консултант, издаден от Комисията за финансов надзор и за оценител на предприятия, издаден от Агенцията за приватизация. Христо Карамфилов има повече от 15 години опит във финансовия сектор. Работил е в БФБ - София АД, ИП „Елана трейдинг" АД а в последните осем години е част от екипа на един от водещите небанкови инвестиционни посредници - ИП „БенчМарк Финанс"АД. Основните му професионални познания са в сферата на структуриране и ръководене на проекти в областта на корпоративните финанси и инвестиционното банкиране, финансови и правни оценки на предприятия от реалния сектор, банкови и небанкови институции.
      Владее английски и руски език.

      Информационна агенция КРОСС изпрати по имейла въпроси към министъра на финансите Симеон Дянков, в които попита кое е наложило смяната на ръководството при отличните резултати на тази Банка и какви са все пак в действителност мотиви. До 16,12 часа отговор все още не е получен. Няма публикувана и официална информация на страницата на министерството.

      Коментар


      • Е тук няма ли конфликт на интереси?!!?+!?+!?

        2ма от ПОщата и 2ма от БАКБ и 1 от Бенча

        Ягодин е шеф на БФБ и Пощенска, сега и на ББР

        Караниколов също е от пощенска

        а Гюлев и Генев са от БАКБ

        Коментар


        • Димитър Димитров: Няма мотиви за отстраняването ни от Българска банка за развитие

          София /КРОСС/ Няма никакви мотиви за отстраняването ни. Нито писмени, нито устни. Това заяви за Информационна агенция КРОСС Димитър Димитров, досегашен председател на УС и изпълнителен директор на Българската банка за развитие.
          Припомняме, че днес бяха освободени тримата изпълнителни директори на ББР - Димитър Димитров, Сашо Чакалски и Ангел Геков, за което Информационна агенция КРОСС съобщи първа.
          По думите на Димитров идеята е да се сложат нови хора. „Резултатите на банката са добри, всички го знаят. Няма критики по отношение на досега постигнатото, но идеята е да се надгражда, с нов екип, с нови задачи”, каза той.

          Българска банка за развитие обяви новият Управителен съвет на банката. Новият Управителен съвет е в състав: Асен Ягодин - председател на съвета и изпълнителен директор, Владимир Гюлев - заместник-председател на съвета и изпълнителен директор, Илия Караниколов - член на съвета и изпълнителен директор, Андрей Генев и Христо Карамфилов - членове на управителния съвет.
          Преди това Информационна агенция КРОСС научи от други източници, че новото ръководство ще бъде от петима директори, като сред тях ще бъдат двама души от Пощенска банка. Единият от тях е Асен Ягодин. Другите двама ще бъдат от кредитна банка. В ръководството вероятно ще има представител и на финансова къща Bench Mark.
          Според запознати смяната на ръководството на Банката за развитие е именно заради прокарване на интереси на Бенч Марк. Попитахме Димитър Димитров за това, но той каза, че няма информация дали в случая е замесена финансовата компания.
          Българска банка за развитие е създадена след приемането на специален закон от Парламента на Република България през април 2008 година.
          Мисията на Българската банка за развитие е да подпомага развитието на българската икономика като насърчава износа и подкрепя реализацията на икономическата политика на държавата по отношение на микро-, малките и средни предприятия.

          http://www.cross-bg.net/balgariya/88...a-za-razvitie-

          Христо Карамфилов - изп. директор на Бенч марк финанс е вече член на УС на ББР.

          Коментар


          • дано появата на хора-теоретици като гарабед минасян в ББР да не й навреди!
            все пак това е най-капитализирата банка у държавата... :-)
            нормално е ББР да бъде обект на завист и алност от страна на банковото лоби тук...

            ББР договори 15 млн. евро кредитна линия от Банката за развитие към Съвета на Европа

            25 Септември 2009

            Административният съвет на Банката за развитие към Съвета на Европа е одобрил предоставянето на нова кредитна линия от 15 млн. евро на Българската банка за развитие. Това съобщиха от българската банка.

            Целта е да се подобри достъпът до финансиране на българските малки и средни предприятия, да се създадат нови работни места и да се запазят вече съществуващи работни места. Банката ще разпредели финансовия ресурс по вече действащите си програми. Средствата ще достигнат до българския бизнес чрез директни инвестиционни кредити.

            Българската банка е договорила с чуждестранни партньори над 200 млн. лева дългосрочен финансов ресурс без държавна гаранция, с който до края на годината да се финансират проекти на български малки и средни предприятия.

            Банката за развитие към Съвета на Европа е традиционен партньор на българската банка. Досега българската държавна банка е усвоила успешно две кредитни линии за 15 млн. евро.

            Източник: БТА

            Коментар


            • Oстави го be_google, той не отговори и на предишния ми пост - или е побъркан комунист на 70г., който ни-приема-ни-предава или работи в тази смешка ББР като ПР служител. Толкова измислена и смешна банка няма- била с най-голям основен капитал, ама този капитал е МОЙ и на всички данъкоплатци, само дето никой не ме пита искам ли да си загробвам парите там, докато другия е частен - на определени стопански субекти и е вкаран там по тяхно изрично волеизявление. Ето това не може да разбере Гугъла - нищо държавно(следователно на данъкоплатците) не се управлява ефективно, защото го няма ефективното волеизявление, всичко е размито и оттам окрадено......
              Целия бюджет щял да ходи в ББР-смешка, ти видял ли си в какъв бръснарски салон се помещава тази банка? Ами клонова мрежа за обслужването на този бюджет? Или нея тепърва да строим?(наемаме)? Ами разходите? Аз, като данъкоплатез - НЕИСКАМ. БиГугъл - вади собствени пари от джоба, като толкова искаш държавно, с моите недей се разпорежда.

              Първоначално изпратено от Barky
              Явно не си наясно със схемата на даване на кредити от ББР. Кредитът се отпуска на търговските банки на определен процент, като търговските банки са задължени да отпуснат кредити с марджин не по-голям от 2%, като всяко обезпечиние по съответния кредит се прехвърля като обезпечение на ББР. Въпреки това рискът от невръщане на кредита остава в търговските банки - така че данъкоплатецът е осигурен с 2% печелба и банката следва да върне парите - при фалит на банката, ББР изпълнява срещу обезпечението. Средствата, отпуснати на всяка банка, са не повече от 10 млн. евро. Ако видиш кредитните портфейли на банки като Булбанк или ОББ - ще забележиш, че те седмично предоставят кредити повече от 10 млн. евро., т.е. капка в морето.
              Колкото до Американската липса на регулация, просто не може да сравняваш един огромен пазар с изключителна диверсификация на финансови услуги в продължение на цял век с една малка банкова система, с прости кредити и изключително рестриктивна политика на Централната банка. Кредити в БГ ефективно се дават в последните 5 години.

              Коментар


              • Явно не си наясно със схемата на даване на кредити от ББР. Кредитът се отпуска на търговските банки на определен процент, като търговските банки са задължени да отпуснат кредити с марджин не по-голям от 2%, като всяко обезпечиние по съответния кредит се прехвърля като обезпечение на ББР. Въпреки това рискът от невръщане на кредита остава в търговските банки - така че данъкоплатецът е осигурен с 2% печелба и банката следва да върне парите - при фалит на банката, ББР изпълнява срещу обезпечението. Средствата, отпуснати на всяка банка, са не повече от 10 млн. евро. Ако видиш кредитните портфейли на банки като Булбанк или ОББ - ще забележиш, че те седмично предоставят кредити повече от 10 млн. евро., т.е. капка в морето.
                Колкото до Американската липса на регулация, просто не може да сравняваш един огромен пазар с изключителна диверсификация на финансови услуги в продължение на цял век с една малка банкова система, с прости кредити и изключително рестриктивна политика на Централната банка. Кредити в БГ ефективно се дават в последните 5 години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Barky
                  Глупости! Като чуя това точене и лошо ми става - все едно чета Уикенд - какво точи? Карти се точат, сметки се точат, банки се точат ... аре, стига с тия простащини!!! които и на вас не са ви ясни ...

                  А що се отнася за това ББР - да вземе пари от чужбина без гаранция на държавата - това в момента е пълна утопия и, ако някой познава пазарите в чужбина, ще ви каже, че без държавна гарация за БГ пари нема!!!!!!!!
                  е де как да има доверие като няма дори едно кво е да е парламентарно мнозинство!!!

                  ББР е вече най-голямата банка по показателя основен капитал в България ... и е ясно къде и как е вложила парите на данъкоплатеца, докато някои частни банки не е ясно какво правят в парите ни! не казвам, че са затруднени, напротив.... само чета за пропуските на щатските регуратори и си представям и у нас какво ли е?!

                  ББР трябва да прибере всички бюджетни пари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Коментар


                  • Глупости! Като чуя това точене и лошо ми става - все едно чета Уикенд - какво точи? Карти се точат, сметки се точат, банки се точат ... аре, стига с тия простащини!!! които и на вас не са ви ясни ...

                    А що се отнася за това ББР - да вземе пари от чужбина без гаранция на държавата - това в момента е пълна утопия и, ако някой познава пазарите в чужбина, ще ви каже, че без държавна гарация за БГ пари нема!!!!!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от обзървър
                      Икономисти оспорват ползата от кредитите на ББР
                      http://www.investor.bg/?cat=5&id=86512

                      Търговските банките са договорили 90% от кредитната линия, която Българска банка за развитие (ББР) предостави за финансиране на земеделски производители, съобщиха от държавната банка. За четири месеца финансовите институции са одобрили 517 кредита на обща стойност над 72 млн. лв. Данните са към 31 август 2009 г.

                      Четиринадесет търговски банки предоставят 80-те млн. лв. кредитен ресурс за подпомагане на селскостопански производители. Това са ПроКредит Банк, МКБ Юнионбанк, Алианц, Интернешънъл Асет Банк, Д Банк, ПИБ, ЦКБ, Токуда, ОББ, Инвестбанк, СЖ Експресбанк, СИБАНК, Банка ДСК и Пиреос.

                      Общо 484 инвестиционни кредити за малки и средни предприятия са договорили четиринадесетте търговски банки към края на август 2009 г. Общата стойност на заемите е над 282 млн. лв. От тях крайните кредитополучатели са усвоили близо 213,6 млн. лв.

                      През 2009 г. по специална правителствена програма ББР започна да предоставя финансов ресурс на българските банки за целево кредитиране на малки и средни предприятия и земеделски производители. До този момент са предоставени над 1001 заема на стойност над 354 млн. лв. Броят на работните места, които са били открити, е достигнал близо 7 000, изтъкват от ББР.

                      Една от 15-те антикризисни мерки на новото правителство, обявени в края на юли, е влагане на 250 млн. лв. в ББР. По-повод тази мярка Георги Ангелов, старши икономист в Институт Отворено общество, коментира в блога си Ikonomika.org следното:

                      „Предишното правителство вече наля 500 милиона лева в ББР и заедно с други подобни разходи намали значително валутните резерви, което беше основна причина за влошаване на инвестиционното доверие към страната. Това трябва да се спре изцяло, а не да се продължава.

                      Активите на банковата система са близо 70 милиарда лева, повечето от тях под формата на кредити. 250 милиона лева, евентуално отпуснати на ББР, са по-малко от една трета от един процентен пункт от активите на банките. За първите 6 месеца на 2009 г. новите кредити на ББР са 62 пъти по-малко от новите кредити на търговските банки. Това е толкова малко, че няма никакъв начин да окаже каквото и да е влияние върху финансовия пазар.“

                      Георги Ангелов предлага ББР да привлича пари не от държавата, а от чужбина, но без държавна гаранция. Според икономиста пари могат да се привлекат от ЕБВР или чрез увеличение на капитала на ББР с привличането на частен инвеститор.
                      Абсолютно са прави,че няма полза от тази банка!
                      Софиянски си създаде банка за да точи и те другарите харесаха идеята и затова си спретнаха подходяща банка през която да точат!!!
                      Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от be_google
                        Първоначално изпратено от badboy333
                        Първоначално изпратено от be_google
                        Първоначално изпратено от badboy333
                        симулант! като не можеш да напишеш и ред си трай....
                        Ех ,гугълчо ,гугълчо,какво те мама тебе прифана :lol:,от безалкохолното ли,от алкохолното ли !!!
                        е така те искам Бедбой666,

                        нахилен и позитивен, защо? защото позитивността е майка на креативността, а тя носи пари.... :-) :-) :-)

                        а това, че са те изтрили, може да е и защото те харесва модероторката и ти е спестила главоболия .... все пак ББР не е квартален бакалия, а държавна институция! При това неокрадена...и с огромен потенциал

                        Хи :lol:,хи :lol:,хи :lol:,Бе Гугълчо то остана ли нещо дето не е украднато от СтаниШЕФ!!!
                        Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                        Коментар


                        • Икономисти оспорват ползата от кредитите на ББР
                          http://www.investor.bg/?cat=5&id=86512

                          Търговските банките са договорили 90% от кредитната линия, която Българска банка за развитие (ББР) предостави за финансиране на земеделски производители, съобщиха от държавната банка. За четири месеца финансовите институции са одобрили 517 кредита на обща стойност над 72 млн. лв. Данните са към 31 август 2009 г.

                          Четиринадесет търговски банки предоставят 80-те млн. лв. кредитен ресурс за подпомагане на селскостопански производители. Това са ПроКредит Банк, МКБ Юнионбанк, Алианц, Интернешънъл Асет Банк, Д Банк, ПИБ, ЦКБ, Токуда, ОББ, Инвестбанк, СЖ Експресбанк, СИБАНК, Банка ДСК и Пиреос.

                          Общо 484 инвестиционни кредити за малки и средни предприятия са договорили четиринадесетте търговски банки към края на август 2009 г. Общата стойност на заемите е над 282 млн. лв. От тях крайните кредитополучатели са усвоили близо 213,6 млн. лв.

                          През 2009 г. по специална правителствена програма ББР започна да предоставя финансов ресурс на българските банки за целево кредитиране на малки и средни предприятия и земеделски производители. До този момент са предоставени над 1001 заема на стойност над 354 млн. лв. Броят на работните места, които са били открити, е достигнал близо 7 000, изтъкват от ББР.

                          Една от 15-те антикризисни мерки на новото правителство, обявени в края на юли, е влагане на 250 млн. лв. в ББР. По-повод тази мярка Георги Ангелов, старши икономист в Институт Отворено общество, коментира в блога си Ikonomika.org следното:

                          „Предишното правителство вече наля 500 милиона лева в ББР и заедно с други подобни разходи намали значително валутните резерви, което беше основна причина за влошаване на инвестиционното доверие към страната. Това трябва да се спре изцяло, а не да се продължава.

                          Активите на банковата система са близо 70 милиарда лева, повечето от тях под формата на кредити. 250 милиона лева, евентуално отпуснати на ББР, са по-малко от една трета от един процентен пункт от активите на банките. За първите 6 месеца на 2009 г. новите кредити на ББР са 62 пъти по-малко от новите кредити на търговските банки. Това е толкова малко, че няма никакъв начин да окаже каквото и да е влияние върху финансовия пазар.“

                          Георги Ангелов предлага ББР да привлича пари не от държавата, а от чужбина, но без държавна гаранция. Според икономиста пари могат да се привлекат от ЕБВР или чрез увеличение на капитала на ББР с привличането на частен инвеститор.

                          Коментар


                          • Гугълчо,такова симулирано присвояване направи твойта любима БСП,че Европа се стресира и ни спря парите по всички Европрограми!!!

                            Първоначално изпратено от lev.bg
                            Насърчителна банка става Банка за развитие

                            „Насърчителна банка” ще бъде преобразувана в „Българска банка за развитие”. Новата финансова институция ще подпомага малкия и средния бизнес за повишаване на експортния му потенциал и конкурентноспособност.


                            Банката ще подпомага и усвояването на средствата от структурните фондове на Европейския съюз и покриване на европейските стандарти. Правителството одобри проектозакона за създаването на „Българска банка за развитие”, в която държавното участие ще е под 51 процента. Заедно с банката ще бъдат създадени като нейни дъщерни дружества Национален гаранционен фонд и Фонд за капиталови инвестиции.


                            Стремежът е банката да се профилира в специфични операции, насърчаващи и подкрепящи развитието на малките и средни предприятия с акцент върху предекспортно и експортно финансиране, каза министърът на финансите Пламен Орешарски. Ще бъдат развити и различни гаранционни продукти, които ще дадат възможност на „Банката за развитие” да разпределя риска с търговските банки и да го намалява


                            Чуйте какво още обясни Орешарски в звуковия файл
                            Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от badboy333
                              Първоначално изпратено от be_google
                              Първоначално изпратено от badboy333
                              симулант! като не можеш да напишеш и ред си трай....
                              Ех ,гугълчо ,гугълчо,какво те мама тебе прифана :lol:,от безалкохолното ли,от алкохолното ли !!!
                              е така те искам Бедбой666,

                              нахилен и позитивен, защо? защото позитивността е майка на креативността, а тя носи пари.... :-) :-) :-)

                              а това, че са те изтрили, може да е и защото те харесва модероторката и ти е спестила главоболия .... все пак ББР не е квартален бакалия, а държавна институция! При това неокрадена...и с огромен потенциал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от investor
                                Смениха Надзорния съвет на Българска банка за развитие08.09.2009 13:25
                                Двама нови членове на Надзорния съвет на Българска банка за развитие (ББР) бяха избрани днес. Това се случи на общо събрание на финансовата институция, а новите членове са Румен Порожанов и проф. Гарабед Минасян.

                                Румен Порожанов е магистър по икономика. От 1992 г. работи в Министерство на финансите. В момента е началник на кабинета на министъра на финансите Симеон Дянков.

                                Проф. Гарабед Минасян е бивш член на УС на БНБ в периода 1997 г. - 2006 г. Понастоящем работи в Икономическия институт на БАН.

                                Акционерите решиха още броят на членовете на Надзорния съвет да бъде намален от 5-ма на 3-ма души.

                                Третият член на надзора е бившият главен изпълнителен директор на Европейския инвестиционен фонд Франсис Карпентър, който и досега заемаше този пост.

                                Досега председател на Надзорния съвет беше Атанас Кацарчев, а останалите трима, които напускат органа са Нина Радева, Кирил Ананиев и Драгомир Стойнев.

                                Нина Радева е бивш заместник-министър в Министерство на икономиката и енергетиката, Кирил Ананиев бе зам.-министър на финансите. Драгомир Стойнев пък бе икономически съветник на бившия премиер Сергей Станишев. Атанас Кацарчев пък за последно е заемал поста съветник на министъра на финансите Пламен Орешарски.

                                Вчера ББР се отчете за кредитите си към август, икономисти обаче оспорват ползата от тях.
                                Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                                Коментар

                                Working...
                                X