IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалните облигации са единственият шанс на България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Петър Караиванов

    Защото не ни дават в долари , в евро е много по лесно с облигации и се чустват спокойни че ще печелят и от поскъпване на еврото и от лихвата която ще плащаме. Просто обстоятелствата са такива , а МВФ имат ли пари що не ги питаш ?То да вземем , ама трябва да дават а те викат издухайте резерва пък тогава , нали там има опашка.И сега да недоволстваме че не сме толкова зле че МВФ да трябва да ни помага ли ? Петре мислиш ги едни такива.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Re: be_google

      Първоначално изпратено от SPEKO
      Кабинетът обмисля пускане на еврооблигации
      5 Октомври, 2009
      Българското правителство обмисля да емитира еврооблигации през пролетта на следващата година, с които да финансира бюджетните си разходи през 2010 г. Това заяви финансовият министър Симеон Дянков пред агенция "Дау Джоунс" в Истанбул, където е на среща на Международния валутен фонд (МВФ). Конкретните параметри на емисията - размер и матуритет, ще станат ясни след приключването на дискусиите по бюджет 2010 през ноември, става ясно от информацията. "От гледна точка на разходи и цена еврооблигациите започват да изглеждат много обещаващи", коментира Дянков. По думите му вероятността да се търси спешна финансова помощ от МВФ става все по-малка. Приходите от евентуалната емисия ще се използват за финансиране на разходи по външни задължения, информира още агенцията.

      Министър Дянков е обявил, че България ще кандидатства за Валутния механизъм 2 - чакалнята за еврозоната, много скоро. Още по-рано тази година той съобщи, че молбата за членството в механизма ще бъде подадена през ноември. Сред основните мотиви на финансовото министерство да мисли за дългова емисия в чужбина вероятно са сигналите за стабилизиране на световната икономика през последните месеци и връщане на доверието на капиталовите пазари в глобален мащаб.

      Рискът България да изпадне в неплатежоспособност в момента е значително по-нисък, отколкото в месеците на дълбоката световна финансова криза. Сега застраховката от фалит CDS за България е 185 пункта (1.85%) при над 700 пункта (над 7%) в началото на годината например.
      .
      А народа знае ли какво е това облигация? А'м чи туй си и чист ДЪЛГ/КРЕДИТ бе друже.Е защо да не вземем заем от МВФ чрез СПТ , а да го взимаме от свободния паричен пазар дето ще ни излезе по-скъпо? Туй министЪра обясни ли го на людете?

      Коментар


      • Re: be_google

        Първоначално изпратено от SPEKO
        Казаха ми, че по БТВто в късните новини вчера, цитирали Дянков, че нямало да вземаме заем от МВФ, а щели сме да имитираме евро облигации!
        Някой има ли инфо? Къде е написано?

        ако това е вярно............. се започва!!!

        ХАХАХАХАХАХАХА
        Проблема не е в емитирането , а в това кой ще ги купи ? При каква доходност и за какъв период? А при CDS 255 май мераклии да купят БГ дълг на 4.00% годишна доходност май изобщо няма да се намерят.

        Коментар


        • Re: be_google

          Мерси Be_google!

          Нещата отиват на зле! За мен това е супер, ама за хората ми е жал!

          То е ясно!
          Първо еврооблигации, после заем от МВФ!
          Обратното не може, защото не може да се краде!

          ХАХАХАХАХ

          Коментар


          • Re: be_google

            Кабинетът обмисля пускане на еврооблигации
            5 Октомври, 2009
            Българското правителство обмисля да емитира еврооблигации през пролетта на следващата година, с които да финансира бюджетните си разходи през 2010 г. Това заяви финансовият министър Симеон Дянков пред агенция "Дау Джоунс" в Истанбул, където е на среща на Международния валутен фонд (МВФ). Конкретните параметри на емисията - размер и матуритет, ще станат ясни след приключването на дискусиите по бюджет 2010 през ноември, става ясно от информацията. "От гледна точка на разходи и цена еврооблигациите започват да изглеждат много обещаващи", коментира Дянков. По думите му вероятността да се търси спешна финансова помощ от МВФ става все по-малка. Приходите от евентуалната емисия ще се използват за финансиране на разходи по външни задължения, информира още агенцията.

            Министър Дянков е обявил, че България ще кандидатства за Валутния механизъм 2 - чакалнята за еврозоната, много скоро. Още по-рано тази година той съобщи, че молбата за членството в механизма ще бъде подадена през ноември. Сред основните мотиви на финансовото министерство да мисли за дългова емисия в чужбина вероятно са сигналите за стабилизиране на световната икономика през последните месеци и връщане на доверието на капиталовите пазари в глобален мащаб.

            Рискът България да изпадне в неплатежоспособност в момента е значително по-нисък, отколкото в месеците на дълбоката световна финансова криза. Сега застраховката от фалит CDS за България е 185 пункта (1.85%) при над 700 пункта (над 7%) в началото на годината например.
            .

            Коментар


            • Re: be_google

              Първоначално изпратено от Гари
              Никакви заеми не трябва да вземаме. Особено пък за инфраструктурни проекти. Пуускаме концесии за всички и готово. Ако един такъв проект ще е печеливш - ще се намери кой да го направи. Ако няма да е - и държавата няма защо да се захваща.

              Много ще му е трудно на Дянков да ме убеди, че трябва непременно да теглим заем. Ама много трудно. За групостите на СПЕКО да не говорим. Доларът щял да стане 2,50 лева, дрън дрън. Ще стане 25 стотинки по-скоро. Няма да е никак чудно.
              +1
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • Re: be_google

                Първоначално изпратено от be_google
                Първоначално изпратено от SPEKO
                Казаха ми, че по БТВто в късните новини вчера, цитирали Дянков, че нямало да вземаме заем от МВФ, а щели сме да имитираме евро облигации!
                Някой има ли инфо? Къде е написано?

                ако това е вярно............. се започва!!!

                ХАХАХАХАХАХАХА
                той беше в Турция оттам каза някви глупости за пенсионирането...

                иначе съм "да" за еврооблигациите с гарнтирана доходност до макс. 3,5%(4%)! и до 2млрд. емисия!
                Ей, социалиста. Дай ви на вас само пари да харчите. Още плачат, че много лихви плащат по кредитите, а вече искат нови, че и за 2 млрд.

                Никакви заеми не трябва да вземаме. Особено пък за инфраструктурни проекти. Пуускаме концесии за всички и готово. Ако един такъв проект ще е печеливш - ще се намери кой да го направи. Ако няма да е - и държавата няма защо да се захваща.

                Много ще му е трудно на Дянков да ме убеди, че трябва непременно да теглим заем. Ама много трудно. За групостите на СПЕКО да не говорим. Доларът щял да стане 2,50 лева, дрън дрън. Ще стане 25 стотинки по-скоро. Няма да е никак чудно.

                Коментар


                • дянков за еврооблигациите:


                  http://www.segabg.com/online/new/art...d=3&id=0000602
                  http://www.dnevnik.bg/pazari/2009/07...ariia_moje_da/
                  http://www.monitor.bg/article?id=216554

                  и т.н.

                  Коментар


                  • Re: be_google

                    Първоначално изпратено от SPEKO
                    Казаха ми, че по БТВто в късните новини вчера, цитирали Дянков, че нямало да вземаме заем от МВФ, а щели сме да имитираме евро облигации!
                    Някой има ли инфо? Къде е написано?

                    ако това е вярно............. се започва!!!

                    ХАХАХАХАХАХАХА
                    той беше в Турция оттам каза някви глупости за пенсионирането...

                    иначе съм "да" за еврооблигациите с гарнтирана доходност до макс. 3,5%(4%)! и до 2млрд. емисия!

                    Коментар


                    • Re: be_google

                      Казаха ми, че по БТВто в късните новини вчера, цитирали Дянков, че нямало да вземаме заем от МВФ, а щели сме да имитираме евро облигации!
                      Някой има ли инфо? Къде е написано?

                      ако това е вярно............. се започва!!!

                      ХАХАХАХАХАХАХА

                      Коментар


                      • Re: be_google

                        Идеята тук е, че трябва да се преструктурира външния дълг на България и възможно най-скоро трябва да се направи една първа емисия Глобални облигации от 500млн $. Веднага след като МФ получи тези 500млн $, трябва да ги вкара отново в българските банки в България, чрез български фирми, работещи по инфраструктурни проекти!

                        ХАХАХАХАХА

                        Те трябва веднага да предложат високи лихви по депозитите, та да привлекат парите от чуждите банки в България. Чуждите банки, ще трябва да вдигнат лихвите по депозитите, а това ще ги принуди да финансират дъщерните си дружества, а това ще доведе до мощен депозитен туризъм до 100000лв! Знаете ли какво ще стане , ако Уникредито фалира в бг? СМЕХ! Ще финансират, та ще им пукат ушите! Балтииците, как прецакаха чуждите банки, па ние по прости ли сме?

                        Така ще се намали рискът от рязкото изтегляне на депозити от нерезиденти. Точно така, ще потекат нови чужди инвестиции към страната, защото сега много хора се страхуват, че банковата система няма да издържи! После трябва да се опита с друга емисия глобални облигации от 500млн. И така до 2,3 млрд. $!

                        Просто дългът трябва да се замени от краткосрочен в дългосрочен. Абе сложно е, много! То така и пак, ще имам скок на лихвите по депозитите! Така ще забавим изтичането на депозити на нерезиденти, докато се имитира втората емисия от глобални облигации. Така, дори още нерезиденти ще преведат парите в БГ за да кльопат високи лихви по депозитите, докато дръпне световната икономика.

                        Хем народът доволен,
                        хем Цуца с нова банка,
                        хем магистрали ще има!

                        ХАХАХАХАХАХАХ

                        Коментар


                        • be_google

                          Не не става въпрос за ипотеките , долара под 1.30 лв-.не трябва да ходи той е прав.От там почва , аз мисля че европейците нямат интерес.Глобални облигации - хубаво но кога ще се пласират ? Време ?Сащ ще привлекат парите , борсите ще се повишат и доверието в техните книги ще се възтанови напълно , но нерезидентските пари няма да са с небългарски произход и ще останат така си мисля.Иначе лошо!
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Speko, стига сме се пашили с тия ипотеки - 90% от българите си имат собствено жилище

                            Коментар


                            • SPEKO

                              Идеята за облигации не е чак толкова зле , точно обратното но с 4% лихва ако може ще е най добре. ЛББ не знам защо си мислиш че ще изкарат пари от тук , точно на обратното мнение съм че като се оправят позициите им навън ще ги очистят и с поне 50% ще влязат тук , пък ако ще и през облигациите да е - лошо ли ще е за БГ.И аз съм сигурен че ще ги изкупят и няма да е под номинал , какво им пука да платят няколко процента когато преди това са направили стотици отгоре като си измъкнат позициите.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Бонвиван

                                Няма юан , китайците са на долари и юана-долара все се обезценява.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X