IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как бихте инвестирали 10 000 лв?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Слагай 50000 в Капман Макс и 5000 в Юг Маркет. Поне до март 2008г. ще носят добри печалби. Ако пък не обичаш риска виж някой балансиран фонд на ДСК или ОББ.

    Коментар


    • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

      Първоначално изпратено от buluser
      Първоначално изпратено от Linksys 125
      Първоначално изпратено от buluser
      ... ако е "НЕ" -> отивай при инвестиционен посредник
      Ако и да ме тегли, при липсата на знания не е ли твърде рисковано за такава сума!?
      ... незнам дали е редно да давам за пример себе си, но аз цъфнах на борста преди малко повече от половин година... с натрапчивата мисъл, че съм проспал най-хубавите години от БГ-борсата, но с упоритост и труд (професията ми няма нищо общо с икономиката) ... леко, леко започвам да се "нося по течението" ... ... затваряш очите и скачаш... лесни и безрискови пари няма никъде... ... или поне не са достатъчни (парите) ... ... кога ли пък едни пари могат да са достатъчни ...
      Сега само с това ли се занимаваш? Защото, ако иска да играе по-спекулативно трябва до обяд да си седи пред компютъра. Заспалите позиции се често се събуждат за по няколко дни, нали?

      Коментар


      • В собствен бизнес

        http://www.need.bg/r.php?i=32099
        http://www.need.bg/r.php?i=32099

        Коментар


        • Първо си отговори на въпроса "колко са ценни за теб тези 10000лв.".

          Коментар


          • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

            Първоначално изпратено от Linksys 125
            Все още съм студент, без опит в инвестициите.
            Какъв е вашият съвет? Какво бихте направили Вие с 10 000 лв?

            Мъж, приемай всички съвети, които ти се дават тук (включително и моите!) с ГОЛЕМИ РЕЗЕРВИ.

            Много големи резерви!

            Мога да ти дам съвет къде да вложиш парите си, но, разбира се, дори и добронамерено - всяко мнение е пристрастно.

            В горният аспект - някои защитават мнението, че по-горните сегменти (официален пазар) - са по-безрискови, което е много относително. Правилните входове, трудно ще намериш, ако нямаш достатъчен опит в търговията на БФБ.

            Затова трябва да търсиш мнението и напътствията на по-опитни (но не да залагаш на посочени от тях позиции!), защото акцията, която ти препоръчват може да "заспи", а ти да гледаш съседните, в които си имал желание да влезеш, т.е. ПРОПУСНАТИТЕ ПОЛЗИ често са по-натоварващи.

            Най-вероятно голяма доходност няма да реализираш от раз, но с времето - 1-2 години - нещата си идват на мястото. Влизай в сайта на БФБ: http://www.bse-sofia.bg/ и чети, преди да почнеш. Гледай графиките, отчетите, смятай финансовите коефициенти, чети новините. Ако от сега свикнеш да си подреден и ежедневно системно да работиш - след години - навярно ще търсим съвети от теб. Не забравяй, че ще имаш и неуспехи, които не бива да те демотивират. Много имаш да учиш!

            Успехи! ))
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Вярвай на Импе-то ,точен е и обективен,и да сгреши пак ще е от сърце - с желание да ти помогне!Просто е пич.Редки птици сме със него и това ни е чара.Изстраданото прозрение за пазара е по-ценно от всичко за него.Минали сме част от пътя ,остава само да вървим напред!

              Коментар


              • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

                Първоначално изпратено от Linksys 125
                ....
                Не е ли по-лесен и безрисков варианта да предоставя средствата за управление на посредник, който да избере подходящите дружества и т.н.?
                никой няма да ти обърне внимание с 10 бона!за доверително управление се изискват 6-цифрени суми.....

                Коментар


                • Не ги давай на доверително управление, момче - така няма да научиш нищо... Проучи дружествата, избери си 4-5 и - смело...

                  След като ги прегледаш, можеш да ми пишеш на лични - ще ти помогна с някое упътване...
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • ако не разбираш и не ти се занимава сложи ги в някой взаимен фонд и чукай, чукай, чукай, чукай, чукай, чукай и чукай.....

                    Ех, щастливи студентски години......

                    Само 7 изкарах в Студ. град, а ми се иска 77!!! :P

                    Коментар


                    • eubg posle repo i monbat primerno nee preporaka

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Optic
                        Събери още толкова и за втория семестър и се прехвърли в някой елитен (европейски) университет
                        Това е най-правилната инвестиция. 10 000 лв, са си 4 прилични заплати у нас и една на запад, по-добре ги вложи в развитието си. Щом още следваш, то инвестицията ти ще има кога да се връща в стотици пъти.

                        Коментар


                        • ako ne razbirash nishto slagai v Capman Max i ne se zanimavai
                          --

                          Коментар


                          • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

                            Първоначално изпратено от Linksys 125
                            Първоначално изпратено от buluser
                            ... ако е "НЕ" -> отивай при инвестиционен посредник
                            Ако и да ме тегли, при липсата на знания не е ли твърде рисковано за такава сума!?
                            ... незнам дали е редно да давам за пример себе си, но аз цъфнах на борста преди малко повече от половин година... с натрапчивата мисъл, че съм проспал най-хубавите години от БГ-борсата, но с упоритост и труд (професията ми няма нищо общо с икономиката) ... леко, леко започвам да се "нося по течението" ... ... затваряш очите и скачаш... лесни и безрискови пари няма никъде... ... или поне не са достатъчни (парите) ... ... кога ли пък едни пари могат да са достатъчни ...

                            Коментар


                            • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

                              Първоначално изпратено от buluser
                              ... ако е "НЕ" -> отивай при инвестиционен посредник
                              Ако и да ме тегли, при липсата на знания не е ли твърде рисковано за такава сума!?

                              Коментар


                              • Re: Как бихте инвестирали 10 000 лв?

                                Първоначално изпратено от Linksys 125
                                Първоначално изпратено от buluser
                                ... като начало, бих ти предложил да огледаш дружествата, които са включени в борсовите индекси и да си избереш от там...
                                Не е ли по-лесен и безрисков варианта да предоставя средствата за управление на посредник, който да избере подходящите дружества и т.н.?
                                Да, това е по-лесно и по-безрисково... но, въпроса е дали те "тегли" борсата... ако отговора е "НЕ" -> отивай при инвестиционен посредник

                                Коментар

                                Working...
                                X