Първоначално изпратено от mitko2848
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Как да стана портфолио мениджър?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
На мен повече ми харесва фразата " никога не губи пари". Няма голяма загуба която да няма ефект върху живота ти в обозримо бъдеще- дори да не е драматичен, а да се наложи да се лишиш от някоя почивка или покупка пак има ефект.
Нещо повече, неразумното рискуване и спекулациите се явявят по-малко рискови от трудови доходи и спестявания.
За мен твоята "стратегия" да бухаш в etf , дето дори не знаеш имената на компаниите е безумен свръх риск. На теб ти се струва нискорискова, защото вече си дресиран.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение"Only invest what you could afford to lose without that loss having any effect on your daily life in the foreseeable future." — Peter Lynch. Няма голяма загуба която да няма ефект върху живота ти в обозримо бъдеще- дори да не е драматичен, а да се наложи да се лишиш от някоя почивка или покупка пак има ефект.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
някакъв селски тарикат, който нямал пари дори да си купи жилище, щял да си крие скъпоценния портфейл..хахаха...най-вече крие размерчето му...сякаш няма сикинг алфа и д-р..смешник.Ха-хА-ХАха-ха-ХА
( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби
Коментар
-
Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
Ха-хА-ХАха-ха-ХА.... ДА СИ СЛОЖЕЛ ПОРТФЕЙЛА В ПОДПИСА...
Аз ако правех 165% доходност, дали щях да си сложа портфейла в подписа,
и да дам на кварталните некадърници, пияници и алкохолици от Радомир да печелят безплатни кинти от моите знания и умения ?!Last edited by Bailor; Днес, 16:11.
Коментар
-
Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
Панда, симпатяга си, ама на тоя пазар, с 40 хил. акаунт 20% ytd е абсолютно несериозно да го поставяш като постижение.
В тоази волатилност се направиха утрояване на мултимилионни портфейли. Ти имаш доходността на средно успешен хедж фонд, който оперира с невъобразимо по-сериозни мащаби и се съобразява с купища ограничения.
Иначе имаш точно никакъв проблем да си намериш работа във финансова институция. Като АНАЛИЗАТОР. Това не ти пречи да си развиваш собствената марка, да инфлуенсърстваш, да си имаш платен субстак, да си монетизираш тватъра...
Личното ми мнение е, че след 20 години на пазара, с фин образование, би трябвало да си готов и за нещо самостоятелно. Най-малкото да си изкарал изпитите за консултант.destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024
Голям процент от всички измами в Испания се извършват именно от аржентинци. Когато си отворят устата могат да генерират електричество (те никога не спират да приказват), както и спокойно и да продадат хладилник на ескимос. Подъл микс от италианци и испанци. Само миналата седмица се разправях с две такива. Трикът е въобще да им се няма доверие. От мен толкозLast edited by Andi11; Днес, 12:39.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
Какво им е на аржентинците? Иначе доходността се качи на 168.82%, 20.91% ytd. IEG и ORS в Италия изкараха прилични отчети и на пазара му хареса
В тоази волатилност се направиха утрояване на мултимилионни портфейли. Ти имаш доходността на средно успешен хедж фонд, който оперира с невъобразимо по-сериозни мащаби и се съобразява с купища ограничения.
Иначе имаш точно никакъв проблем да си намериш работа във финансова институция. Като АНАЛИЗАТОР. Това не ти пречи да си развиваш собствената марка, да инфлуенсърстваш, да си имаш платен субстак, да си монетизираш тватъра...
Личното ми мнение е, че след 20 години на пазара, с фин образование, би трябвало да си готов и за нещо самостоятелно. Най-малкото да си изкарал изпитите за консултант.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнениеНа 18 години влязох в офис на Елана със 109 лева спестени от стипендии в училище, никога не съм имал джобни, нашите не са богати, не съм получавал апартамент за сватбата, нямам заможни приятели и връзки. Баща ми казваше да не се занимавам с акции защото това е за хора с пари и въпреки това, аз инвестирах заплатите от първата ми работа докато бях в университета и учех финанси. Както споменах в началото, излизал съм от пазара за да купувам имоти. Няколко пъти. Взимаш собствен капитал, теглиш заем, купуваш апартамент, връщаш заема, инвестираш пак. Заемите са върнати, има едни 80 хиляди в акции, за working class мисля, че се справям добре. Да, мога да ипотекирам всички имоти, да отворя марджин сметка в IBKR и така да отворя експозиция за милиони, но такъв риск не искам да поемам. Ако опитът и доходността не са достатъчни да управляваш малък взаимен фонд, няма ли нещо сбъркано как работи сектора? Затворен ли е този път и мога да бъда само инфлуенсър в алфата? Или трябва се опитам да направя нещо в субстак с моя аржентински приятел? Terziev кой е швабата?
https://www.quipuscapital.com/
https://m.youtube.com/watch?v=vEcvxvQY-NQ&t=4541s
Проблема е че искаш заплатчица.
Тук не работят така, дори могат да искат да участваш със собствен капитал.
Другото което е учитиво си изрезал и показал само бичият период от пазара от дъното 2022 до сега.
Вероятно ще искат и данни от други предишни периоди. Вероятно и данъчни декларации , щот всеки може да представи няква сметка на печалба а да има още други сметки на загуба.
Това е за трейдъри .
Но мисля че може да се разберете нещо.
Пиши ако решиш да се срещнеш с тях как е минало.
Ти може да,ги знаеш и да не са ти опция , но на някои в темата може да, е им интересно.
https://m.youtube.com/watch?v=vEcvxvQY-NQ&t=4541s
Пускам го по долу , щот горе се отваря само горният линк.Last edited by Майстора233; Днес, 11:38.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024
Алфа първо браво. Знаеш, че аз съм само наблюдател, но наблюдавайки се научава много.
Второ от извора ти го казвам много внимавай с аржентинците. Трето просто потърси нещо извън бг, заради мащабите, но напредвай предпазливо. Успех!destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
Коментар
-
Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
Exactly...
п.п. Щеше да се обаждаш...?!?
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena2024
Алфа първо браво. Знаеш, че аз съм само наблюдател, но наблюдавайки се научава много.
Второ от извора ти го казвам много внимавай с аржентинците. Трето просто потърси нещо извън бг, заради мащабите, но напредвай предпазливо. Успех!
п.п. Щеше да се обаждаш...?!?
Коментар
-
На 18 години влязох в офис на Елана със 109 лева спестени от стипендии в училище, никога не съм имал джобни, нашите не са богати, не съм получавал апартамент за сватбата, нямам заможни приятели и връзки. Баща ми казваше да не се занимавам с акции защото това е за хора с пари и въпреки това, аз инвестирах заплатите от първата ми работа докато бях в университета и учех финанси. Както споменах в началото, излизал съм от пазара за да купувам имоти. Няколко пъти. Взимаш собствен капитал, теглиш заем, купуваш апартамент, връщаш заема, инвестираш пак. Заемите са върнати, има едни 80 хиляди в акции, за working class мисля, че се справям добре. Да, мога да ипотекирам всички имоти, да отворя марджин сметка в IBKR и така да отворя експозиция за милиони, но такъв риск не искам да поемам. Ако опитът и доходността не са достатъчни да управляваш малък взаимен фонд, няма ли нещо сбъркано как работи сектора? Затворен ли е този път и мога да бъда само инфлуенсър в алфата? Или трябва се опитам да направя нещо в субстак с моя аржентински приятел? Terziev кой е швабата?
https://www.quipuscapital.com/destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
- 5 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
Да, малко над 40 хил евро е общо портфейла, но фондовете в бг не са толкова големи. Например, високодоходният взаимен фонд на Елана има малко над 7 милиона лева, 2.92% доходност от създаването. Вече няколко пъти приятели ме питат как бих инвестирал парите им, така че да кажем че мога лесно да мобилизирам няколкостотин хиляди лева
https://www.elana.net/bg/fund-manage...den-fond#sec-2
Защо реши, че има висок риск при мен? Избрал съм предвидими и нециклични компании като Orsero и Italian Exhibition Group, Flow Traders се представя ок при висока волатилност. Като се сетя през 2007г как бях инвестирал в Капман Макс като бях на 20 и тепърва започвах, докато не разбрах че основните им позиции са Холдинг Пътища и Мостстрой. Това никак не беше нискорисково.
Не се интересувам сам да учредявам каквото и да е, искам ок базова заплата и добър upside при висока доходност.
Коментар
Коментар