IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Академия за инвестиции на looser

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tya
    За Елана разбрах, но не ми стана ясно подкрепяш ли предишната си прогноза за Атера или и там не се очаква силно поевтиняване и защо? Имам много акции и в двете и се чудя дали да продавам и после пак да ги купя на по-добра цена. Благодаря предварително.
    Вече продадох тези, които можех да търгувам на добра цена и си мисля, че ми е достатъчно. Ще си ги купя обратно ако видя упоменатите нива. Ако не ги видим ще си ги взема от новото увеличение пак на по-добра
    Ти се почуди пък направи каквото сметнеш за добре.

    За Атера-та днес или утре ще пусна какво мисля.

    Успех!
    Keep walking ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от La Costa
      Looser, поздравления за добрата тема и най-вече за това, че си правиш труда да излагаш позицията си.

      Силно се надявам да си прав относно задържане на цените на АТЕРА и ЕЛАРГ въпреки появата на акциите от увеличенията, тъй като аз самият имам сериозно вложение в АТЕРА, но ми се струва, че и при двата фонда, но особено при АТЕРА е много по-вероятно да наблюдаваме поевтиняване. До сега цените се определяха, както правилно отбелязваш, най-вече от доста ограниченото предлагане /АТЕРА имаха само 650 000 акции/ и не малкото търсене. При положение, че фундаментът и търсенето си остават все така непроменени, а на пазара ще се появят 7 пъти повече акции при ЕЛАРГ и 16 пъти повече при АТЕРА, ми се струва, че е доста по-вероятно да се стигне до известен спад, особено при АТЕРА. Убеден съм, че е имало не малко хора, които са записали акциите от увеличението не с дългосрочни планове, а само, за да ги предложат след това на пазара и да спечелят далеч повече от колкото ако си бяха продали правата от увеличението. На мен примерно акциите на АТЕРА ми струват 1,043 лв., а сега се търгуват с 30% по-скъпо и това само за 3 месеца. Аз лично не мисля да продавам, но ще има хора, които ще приберат тази бърза печалба.
      Не съм казвал, че ще се задържат За Атера-та пък специално все още нищо не съм казал Нормално е да паднат. Но не изключвам напълно и обратното. Има хора, които определено ще касират. Но дали ще има и много големи играчи, които да го направят? Затворихме седмицата с котировки 1.37-1.40. Аз лично ще почна да купувам на нива под 1.33. Нива под 1.30 смятам за много добър вход защото не вярвам дълго да се задържим там поради споменатите вече причини. Ако видим цени предлага на 1.30 значи ще имаме спад от 10 стотинки, което не е малко

      Казваш "При положение, че фундаментът и търсенето си остават все така непроменени". Тук искам да вметна, че според мен голяма част от сериозното търсене е съсредоточено точно тук Тепърва ще видим гелеми обеми. Все пак времето ще покаже дали съм прав.

      Успех!
      Keep walking ...

      Коментар


      • За Елана разбрах, но не ми стана ясно подкрепяш ли предишната си прогноза за Атера или и там не се очаква силно поевтиняване и защо? Имам много акции и в двете и се чудя дали да продавам и после пак да ги купя на по-добра цена. Благодаря предварително.
        tya

        Коментар


        • Looser, поздравления за добрата тема и най-вече за това, че си правиш труда да излагаш позицията си.

          Силно се надявам да си прав относно задържане на цените на АТЕРА и ЕЛАРГ въпреки появата на акциите от увеличенията, тъй като аз самият имам сериозно вложение в АТЕРА, но ми се струва, че и при двата фонда, но особено при АТЕРА е много по-вероятно да наблюдаваме поевтиняване. До сега цените се определяха, както правилно отбелязваш, най-вече от доста ограниченото предлагане /АТЕРА имаха само 650 000 акции/ и не малкото търсене. При положение, че фундаментът и търсенето си остават все така непроменени, а на пазара ще се появят 7 пъти повече акции при ЕЛАРГ и 16 пъти повече при АТЕРА, ми се струва, че е доста по-вероятно да се стигне до известен спад, особено при АТЕРА. Убеден съм, че е имало не малко хора, които са записали акциите от увеличението не с дългосрочни планове, а само, за да ги предложат след това на пазара и да спечелят далеч повече от колкото ако си бяха продали правата от увеличението. На мен примерно акциите на АТЕРА ми струват 1,043 лв., а сега се търгуват с 30% по-скъпо и това само за 3 месеца. Аз лично не мисля да продавам, но ще има хора, които ще приберат тази бърза печалба.

          Коментар


          • Привет отново. Разкарах 1/2 долар/канадци на +78 пипа. Другите си седят

            Първоначално изпратено от looser
            Днес продадох малко еларг и атера. Атера-та е надценена според мен. Основния фактор да видим тези цени е ограниченият обем и голямото търсене. След пускане в обръщение на новите акции очакван нива от 1.15 (+/- 3).
            Същото е и при Еларг. Като почнат да се тъгуват новите акции предлагането ще е по-голямо и това ще рефлектира върху цената. Там цената очаквам да удари 1.26 (+/- 3)
            Това е и отговора на поставения от мен въпрос.
            Търсете временния дисбаланс между търсенето и предлагането ако искате да извлечете бърза спекулативна печалба!

            Успех!
            Това е писано от мен на 3 ноември 2005 и се нуждае от малко ъпгрейд.
            Близките дни ще почнат да се търгуват споменатите нови акции.



            Така. Нива под 1.30 силно се съмнявам да видим. Няколко причини за това.
            1. Под 1.33 ще се счупя да купувам и съм сигурен, че няма да съм само аз
            2. Дъно имаме на 1.35 и около това ще са съсредоточени доста покупки.
            3. Червената линия (20 периодна пълзяща средна) е на 1.37 и все още сме над нея.
            4. Доста народ иска да накупи евтино точно заради пускането на новите акции и ми се струва, че като нищо може да е повече от тия дето искат да продават
            5. Когато и да се направи новото увеличение то със сигурност емисионната цена ще е 1.30 или по-висока.
            6. Това синичкото каре показва, че там сме имали най-голям оборот (344550) между цени 1.30-1.35. Дами и господа това означава, че това ниво е БЕТОН ако ме разбирате какво искам да кажа . По-нататък в графиката също имаме един момент с голям обем точно около тези нива, което потвърждава казаното от мен.

            looser

            Фундаментално погледнато ELARG остава с добри перспективи за растеж. Златното яйце на Елана расте и се надявам само да не губят темпо защото конкуренцията от Адванс дърпат здраво

            Kато съм по-свободен ще пусна нещо подобно и за АТЕRA.[/img]
            Keep walking ...

            Коментар


            • След като изгърмях по-сериозно първия и втория път на форекса реших да не набутвам пари на вятъра. Вариант беше да играя на демо или да вкарам нови пари в сметката. Реших, че демото не е за мен и от тогава играя с не повече от 300$. Сегашната ми сметка не прави изключение.
              Тук вече сигурно ме имат за агент на БенчМарк но пак ще кажа, че предлагат много добри условия. Имам МиниТрейдър при тях и там мога да отвярам позиции от по 1$ . Основният ми лот засега е 200 единици. Кой друг брокер може да предложи такива условия? Както сам се досещаш това ми дава повече възможности за ММ.

              Относно никнейма ми какво да ти кажа ... невежеството е блаженство

              Бъди здрав и успех!
              Keep walking ...

              Коментар


              • ...

                Лузър, следа те с интерес и ми се струва, че съвсем Не оправдаваш името си. Ако не е тайна, с колко пари риъл играеш на форекса, а пък ако е тайна, поне да кажеш с колко лота най-много си позволяваш да отвориш отделна позиция ? (1лот в случая имам предвид 10к, а не 100к)

                Коментар


                • looser stopovete sa za loosers pravilnata shema si izmislil,samo 4e trqbva da ima6 qki nervi uspeh
                  Ремонти
                  Форум за ремонти

                  Коментар


                  • Замина и другата половина на паунд/долар +118 пипа. Паунд/йена излезе на плюс. Другите 5 са на минус
                    Keep walking ...

                    Коментар


                    • Хайде и едни автралийци/долар занимаха на +88 пипа. В момента държа 7 позиции от които само една е на плюс - паунд/долар. Утре ако е минала 100 пипа ще я затворя.
                      Сега е време за сън

                      Лека нощ и бъдете здрави!
                      Keep walking ...

                      Коментар


                      • От известно време играя по нова схема. Не затварям губещи позиции. Влизам в първа сделка с 0,5-1% от сметката. Ако излезе на плюс около 100 пипа в повечето случаи я затварям. Ако не уцеля посоката добавям или я удвоявам на определени нива.
                        Идеята ми е да удвоявам цялата позиция през интервали определени от редицата на Фибоначи (1, 2, 3, 5, 8, 13 ...)

                        Примерно имам паунд/йени. Там първата ми покупка е на 205. Втората е на 204. Третата (удвояваща) е на 202. Четвъртата е заложена на 199. Петата (удвояваща) на 194 и т.н.
                        Имам готовност да добавям средства ако нещата отидат на зле но въобще не ми се ще да стигам до там

                        Избрах този вариант за игра защото ми писна да ми удрят стоповете. Осъзнавам, че не съм много добър в прогнозирането и трябва да компенсирам с добър ММ. На този етап този се справя добре но доста време трябва да мине за да се окачестви като печеливш.

                        Също така играя предимно двойки с положитен суап.
                        Keep walking ...

                        Коментар


                        • Привет отново

                          sell eur/usd @ 1.2018

                          Преди малко затворих 1/2 от дългите паунд/долари на 92 пипа печалба и добавих до едно късо евро/долар от.


                          Това е засега.
                          Успех
                          Keep walking ...

                          Коментар


                          • Привет отново

                            Днес затворих онова сребро дето си мислих, че скоро няма да излезе. Мани, че излезе ами и на плюс го затворих на всичкото отгоре Много голям нещо спреда за среброто и за в бъдеще ще избирам по-внимателно входовете. Долар/йена си седи и в момента държа още няколко позиции.
                            Дълги долар/канадец, дълги паунд/йена, дълги паунд/швейцарец, дълги паунд/долар. Към настоящия момент всички са на минус. Кое с 5, кое с 150 пипа Все някога ще излязат, няма къде да ходят си мисля. Времето ще покаже.

                            На фондовия пазар имам поръчки купува за ADVANC и ERGC. Акциите на ERGC много кътани и трябва да плащам като поп да се добера до някоя и друга. Е да ама не съм поп и затова все още нямам Всяко нещо си има цена и човек трябва да мисли трезво.

                            На БФБ все още нямам губеща сделка Отдавам го на внимателно избраните емитенти и време за влизане. Също така периода на инвестицията клони към дългосрочен.

                            Весела Коледа и приятно изкарване на новогодишните празници
                            Бъдете здрави.

                            Keep walking ...
                            Keep walking ...

                            Коментар


                            • Такааа Успях да затворя златото на малко плюс преди да се изсипе но не мога да кажа същото за едно сребро дето още си го държа. От няколко седмици насам обаче играя без никакви стопове и само с удвоявания та ще удвоявам здраво и ще го чакам все някога да излезе на плюс. Затворих и евро/долар на 1.1850 (+110 пипа). Долар/йена все още не е удвоена и малко ме е яд ама здраве да е
                              Понамалих здраво позициите предпразнично и в момента държа само долар/йена и среброто.

                              На фондовата борса последните 3 седмици купувах ADVANC и права за PARK. Другите си седят. Чакам увеличението на BMREIT и продължавам да се оглеждам за добри позиции. Лека, полека народа порасна на няколко века

                              Консервативния портфейл си седи ама наполовина празен вече

                              Ами това е от мен. Бъдете здрави
                              Keep walking ...

                              Коментар


                              • 115.00 при usd/jpy за мен е важна подкрепа и ще се оглеждам за нова покупка около тези нива. Ще удвоя сегашната позиция. Имам сили за около 8 удвоявания ако не вкарам допълнително средства. Тази позиция би трябвало все някога да излезе а да не забравяме, че само от лихвения диференциал получаваме по 1 пип дневно.
                                Донякъде се хеджирах и с дългата позиция в злато/долар.
                                Успех колеги и бъдете здрави
                                Keep walking ...

                                Коментар

                                Working...
                                X