IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висше образование в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чувам, че нивото е пробило дъното и е стигнало второ дъно, вече под тинята. Явно е, че тази услуга трябва се ползва само в чужбина. Въпросът е има ли чужбински онлайн варианти, които да са над дъното постигнато от нашите офлайн или трябва непременно да се гастролира зад граница?

    Коментар


    • Bretton Woods system
      https://www.youtube.com/watch?v=2G2WZUnw2og

      Коментар


      • Всеки ВУЗ вече има нещо инвестирано от бизнеса, но другия ни голям проблем е свързан със съдебната ни ченгесарска система, която осигурява пълна липса на защита на собственост, еле пък сложната интелектуална такава. Към това трябва да прибавите и политическия риск от стадото избиратели, мечтаещи за евразийския съюз и те така те, е реалността българска.
        Скорошна оправия докато имате проруски върховни магистрати и награждавани обвинени за шпионство - не чакайте.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Къде да е бизнеса, проверете как се третира данъчно научна разработка - ми там е бизнеса - в дупката И все пак, не може и не трябва да очаквате, бизнеса да движи науката, по такъв модел още щяхме да сме с файтони
          Не очаквам бизнеса да движи науката, а да участва със стипендии, стажове, изграждане на лаборатории в ВУЗ-овете и примери и възможности за реализация на студентите. Това е мотивиращо и мисля, че наченки на това има. Поне някои фирми го правят. Един млад специалист, освен заплата се мотивира и с новости, продължаващи и постоянни усъвършенствания, предизвикателства. Стига сме се жалвали и мрънкали - малка била държава (я вижте картата на Европа - хич не е вярно), пари нямала, не знам си какво нямала. А ние какво правим ?
          Повдигането беше не да нищим недъзите на образованието, а да кажем да речем - В Софийския Университет Информатика и компютърни науки вади добри специалисти, те се реализират еди къде си. И други подобни. Да погледнем конкретно - защото добрите решения идват с конкретни мерки, обикновенно бавно , но с добър последващ резултат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Точно висшето ме научи да го забождам отзаде на такива като тебе неграмотници със самочувствие.Дори не смееш да кажеш какво си завършил щото всички ще ти се смеят
            Аз с моето завършване си патентовах дипломната работа - ако ти беше достатъчно квалифициран, щеше да работиш по лицензи от патента Ама сега само Хари Потър без летене можеш да играеш, марш да метеш че утре пак

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dam G Разгледай мнение
              ....
              Определено образованието трябва да има повече приложна насоченост... но бизнеса къде е ?
              Къде да е бизнеса, проверете как се третира данъчно научна разработка - ми там е бизнеса - в дупката И все пак, не може и не трябва да очаквате, бизнеса да движи науката, по такъв модел още щяхме да сме с файтони

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Те така си учил и вишу-то, слагали сте си дръжки отзад
                Точно висшето ме научи да го забождам отзаде на такива като тебе неграмотници със самочувствие.Дори не смееш да кажеш какво си завършил щото всички ще ти се смеят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  Единствената полза от който и да е университет е кетапа (дипломата), която ще получиш накрая.
                  Ако имаш глава на раменете, която не служи само за носене на шапка, и ти харесва това, което ще учиш и ще работиш, сам ще се изучиш. И това ще се случи предимно извън университета.
                  Изключение от това правило е само медицината.
                  Много зависи от специалността. Когато бях в първи курс, още в края на първия семестър си намерих работа по специалността, и накрая едвам завърших висше, понеже в четвърти-пети курс работех по 6 дена в седмицата, че и пътувах из цялата страна през някои месеци. Ама специалността ми е доста практическа. Ако бях, примерно, архитект или инженер, едва ли щеше да стане по тоя начин. Не знам как може сам да изучиш голяма част от спецификите в тези области, освен ако си много мотивиран и поне малко гений. Виж, ако изучаваш "интерпретативни танци при джендрово-флуидно плетене на кошници" - може само да превеждаш таксата и да кажеш в кое арт-кафене да ти пратят дипломата.
                  ...А дипломата накрая за нищо не ми послужи, само за спомен. И един път да я покажа на данъчните, като се чудеха как съм можел да правя и това и онова във фирмата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Ако въпросът е за проучване какво да се предложи на пазара - липсват на пазара ВУЗ-ове даващи работещи кадри... Телерик не случайно избиха рибата, техния модел е приложим за всички науки....

                    Не съм от никой ВУЗ, та да правя проучване. Телерик може и да избиха рибата, но това е защото един сектор има нужда от кадри, а университетите не могат да се адптират към новите търсения. За мен в учебните заведения трябва да си е учението и да се доизгражда в подобни академии. В среден курс учителката ми по математика ни скъсваше от решаване на задачи - сборниците бяха два - 1 по алгебра и 1 по геометрия. Да ви кажа доста си ги поизрешихме. И на въпроса за какво Ви е - тя казваше - за да се научите да мислите. Думата креативно още не беше на мода за да я добави в изказа си.
                    Определено образованието трябва да има повече приложна насоченост... но бизнеса къде е ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      Единствената полза от който и да е университет е кетапа (дипломата), която ще получиш накрая.
                      Ако имаш глава на раменете, която не служи само за носене на шапка, и ти харесва това, което ще учиш и ще работиш, сам ще се изучиш. И това ще се случи предимно извън университета.
                      Изключение от това правило е само медицината.
                      Глупости, глупости глупости.
                      На какво ще се изучиш сам, като нямаш акъл на две магарета сламата да разделиш!!!
                      С тоя почин "направи си сам" виждаш до къде сме се докарали - до кривата круша!!!
                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Tочно за да ти сложа дръжката в задния двор
                        Те така си учил и вишу-то, слагали сте си дръжки отзад

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                          Приятел благодарен съм че мога да пиша и все още да виждам малко, жив и здрав бъди!
                          Извинявай не помислих че може да имаш проблем със зрението.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Като гледам как пишеш ставаш за изпълнителен директор...То вече навсякъде са все такива не могат една дума да напишат без правописна греешка ама са директори на частни университети професори и нам кво си
                            Приятел благодарен съм че мога да пиша и все още да виждам малко, жив и здрав бъди!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dam G Разгледай мнение
                              Толкова ли е зле висшето образованието в България днес ? Има ли специалности, които се пласират навсякъде в Европа и у нас като топъл хляб.
                              Какви са най търсените специалности в българските висши учебни заведения.
                              Споделете какво мислите.
                              Важно е да учиш каквото ти харесва,щом не те влече, какво е най-търсеното, еле пък "престижното" винаги е грешен избор.

                              Последните години чувам, че за психологията имало голям наплив, е И? (преди беше право, та ега имаме повече адвокати от таксиджии )
                              Винаги се казва, че инженерното е трудно - еми не е трудно, когато ти е интересно.

                              Ако въпросът е за проучване какво да се предложи на пазара - липсват на пазара ВУЗ-ове даващи работещи кадри... Телерик не случайно избиха рибата, техния модел е приложим за всички науки....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                Много си прав за всичко... седем години бях изпълнителен директор в частен университет... няма да ни стигне мастилото да опишем в детайл порочността на цялата еко система... демографията и неграмотността на нацията, освен парите и лобитата са грандиозен проблем в бг образованието.... но има и добри спецялност и... математика, минно геология, медицина, фармация, инженерни,...архитектура... прилично европейско ниво.... трябва много воля за реформи, за да може да се разбие лобитона парите във образованието...искаме си държавата обратно!
                                Като гледам как пишеш ставаш за изпълнителен директор...То вече навсякъде са все такива не могат една дума да напишат без правописна греешка ама са директори на частни университети професори и нам кво си

                                Коментар

                                Working...
                                X