IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Акцента трябваше да е върху подчертаното. И то да се чете "ще доведе до фалит"


    А иначе измамника няма интелектуална собственост. Както съм казвал, замтова трябва интелект.

    Санкциите са с действието на бумеранг в съвременния свят...

    https://money.bg/macro/sauditska-ara...ski-yuani.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение



      Какви инсинуации са това, "моите"? Това са твои инсинуации...

      Справка: Матеев. Него също си го бил свързал с "един от най-реномираните специалисти у нас", вследствие на което Матеев, освен, че е останал много доволен, но ОЩЕ и е "олекнал" с известна сума, факт, за който Матеев все още ти е "благодарен" и ти "бие чело О земи", щом му се мернеш пред погледа...

      Справка: има си тема за това... И това, моите "инсинуации" - ряпа да ядат пред твоите (без кавиките).... ))
      Матеев ли? Глупости. Няма общо. Сам се докара до тук. А челото...де да го знам, да прави, каквото ще. Ти, прочее, ако можеш да помогнеш на момчето, давай да те видим. Дотук, видяхме само предложение, което, може до фалит да го доведе, както сам признаваш...
      Last edited by Pyramid; 16.03.2022, 08:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Увличаш се в предположения. Пък и напразно, го отписваш. Иначе, да, притежавам още нещо но, то не е такова, че да се прехвърля и т.н. Това, че се бил "лутал" Цецко, е твое си виждане и, по принцип, не отговаря на истината. По-скоро, доколкото ми стана ясно, е подписал някакъв договор, с който, е предал а приори собствеността на служебните си наработки на работодателя. Оттук насетне, въпросите, дето ги задаваш, не са твоя грижа. Ако се интересува от изход, ще ми пише на лични и ще му помогна, доколкото мога. Да речем така, поне ще го насоча към един от най-реномираните специалисти у нас, за съвет. Една от опциите, е да работи НЕслужебни задачи в извънслужебно време. Ако е достатъчно умен, ще се справи.
        Накратко, безименни Микомиков, инсинуациите ти, са безпочвени.


        Какви инсинуации са това, "моите"? Това са твои инсинуации...

        Справка: Матеев. Него също си го бил свързал с "един от най-реномираните специалисти у нас", вследствие на което Матеев, освен, че е останал много доволен, но ОЩЕ и е "олекнал" с известна сума, факт, за който Матеев все още ти е "благодарен" и ти "бие чело О земи", щом му се мернеш пред погледа...

        Справка: има си тема за това... И това, моите "инсинуации" - ряпа да ядат пред твоите (без кавиките).... ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
          Бих заложил дългосрочно (но това не е препоръка!) - на китайски юан (CNY), срещу евро (EUR) или американски долар (USD).

          В момента котировките са:
          100 CNY = 14 EUR
          100 CNY = 16 USD
          Мнението ми не е ангажиращо и може да доведе до фалит. Поставям акцента върху "дългосрочно".
          Човекът пита за инвестиция, а не за хазарт (залозите, СА хазарт). Похвално е, обаче, че честно, си казал "може да доведе до фалит". Вярно, не казваш, КОГО да доведе но, все е нещо. Виж, придобиването на интелектуална собственост, Е инвестиция, понеже, действията си с нея, контролираш и, следователно, имаш някаква защита. Освен това, доходността ти, може да е в пъти, в кратко- и средносрочна перспектива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

            Това е различно обяснение на конкретната ситуация! С това трябваше да започнеш! Само губим време с твоята плахост - да минеш по същество...

            Все пак има и друг нюанс... Той, младежът - разбираме - си няма интелектуална собственост от никакъв вид (вътрешна, външна, междупланетна...)..., но СИ ИМА "свободни" средства, които иска да "защити" в новата ситуация... ... (намигване)

            В този случай идва моят неангажиращ въпрос: как един "притежател" на "интелектуална" собственост в твое лице би помогнал на лутащият се? И още: каква цена би поискал ти - като компетентен в този случай? И още: какви да гаранциите, че този лутащ се ще получи нарастване на капитала СИ, когато го "инвестира" в твоя "собственост"... И още...

            ))

            То си има дискусия по въпроса .. можеше да почнеш оттам...
            Увличаш се в предположения. Пък и напразно, го отписваш. Иначе, да, притежавам още нещо но, то не е такова, че да се прехвърля и т.н. Това, че се бил "лутал" Цецко, е твое си виждане и, по принцип, не отговаря на истината. По-скоро, доколкото ми стана ясно, е подписал някакъв договор, с който, е предал а приори собствеността на служебните си наработки на работодателя. Оттук насетне, въпросите, дето ги задаваш, не са твоя грижа. Ако се интересува от изход, ще ми пише на лични и ще му помогна, доколкото мога. Да речем така, поне ще го насоча към един от най-реномираните специалисти у нас, за съвет. Една от опциите, е да работи НЕслужебни задачи в извънслужебно време. Ако е достатъчно умен, ще се справи.
            Накратко, безименни Микомиков, инсинуациите ти, са безпочвени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Не, безименни. Не съм сгрешил. Когато притежаван интелектуална собственост (право за разпореждане ) върху продукт, процес и т.н., то е персонално. И, затова, регистриралият ИС, притежава ИНДИВИДУАЛНО контрол, което, е най-важното, ако искаш СИГУРНА инвестиция. Може да продава изцяло, да продава само лицензи и т.н.
              Това му право, се гарантира от Закона на Държавата ,(и международното право, ако си регистрирал тази собственост и извън България) и е защитимо, като може да получиш възвръщаемост стотици и хиляди пъти, ако е ценно защитеното и генерира значими парични потоци. Сега, ако си регистрирал нещо с оскъден потенциал, държиш го, само за собствена ул потреба и начесване на самолюбието си, много ясно че, ефектът, ще е скромен. Напр.регистрираш ПМ, даваш около 500 лв нищо не произвеждаш, някой поискал да го купи, вземаш 3000 лв, ето ти 5:1 ЧИСТ резултат. И не ти пука, какво говорят, щото фактите, са упорито нещо.
              Това е различно обяснение на конкретната ситуация! С това трябваше да започнеш! Само губим време с твоята плахост - да минеш по същество...

              Все пак има и друг нюанс... Той, младежът - разбираме - си няма интелектуална собственост от никакъв вид (вътрешна, външна, междупланетна...)..., но СИ ИМА "свободни" средства, които иска да "защити" в новата ситуация... ... (намигване)

              В този случай идва моят неангажиращ въпрос: как един "притежател" на "интелектуална" собственост в твое лице би помогнал на лутащият се? И още: каква цена би поискал ти - като компетентен в този случай? И още: какви да гаранциите, че този лутащ се ще получи нарастване на капитала СИ, когато го "инвестира" в твоя "собственост"... И още...

              ))

              То си има дискусия по въпроса .. можеше да почнеш оттам...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                Бих заложил дългосрочно (но това не е препоръка!) - на китайски юан (CNY), срещу евро (EUR) или американски долар (USD).

                В момента котировките са:
                100 CNY = 14 EUR
                100 CNY = 16 USD
                Мнението ми не е ангажиращо и може да доведе до фалит. Поставям акцента върху "дългосрочно".
                Акцента трябваше да е върху подчертаното. И то да се чете "ще доведе до фалит"


                А иначе измамника няма интелектуална собственост. Както съм казвал, замтова трябва интелект.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • А сеси666, е подведен от началството си и договорите, които, е подписал и мога да му помогна да се отръска, ако желае. И това, е възможно, без да нарушава, каквото и да е.
                  Last edited by Pyramid; 16.03.2022, 05:17.

                  Коментар




                  • Не, безименни. Не съм сгрешил. Когато притежаван интелектуална собственост (право за разпореждане ) върху продукт, процес и т.н., то е персонално. И, затова, регистриралият ИС, притежава ИНДИВИДУАЛНО контрол, което, е най-важното, ако искаш СИГУРНА инвестиция. Може да продава изцяло, да продава само лицензи и т.н.
                    Това му право, се гарантира от Закона на Държавата ,(и международното право, ако си регистрирал тази собственост и извън България) и е защитимо, като може да получиш възвръщаемост стотици и хиляди пъти, ако е ценно защитеното и генерира значими парични потоци. Сега, ако си регистрирал нещо с оскъден потенциал, държиш го, само за собствена ул потреба и начесване на самолюбието си, много ясно че, ефектът, ще е скромен. Напр.регистрираш ПМ, даваш около 500 лв нищо не произвеждаш, някой поискал да го купи, вземаш 3000 лв, ето ти 5:1 ЧИСТ резултат. И не ти пука, какво говорят, щото фактите, са упорито нещо.
                    Last edited by RUBLA; 16.03.2022, 13:22. Причина: Изтрито мнение.

                    Коментар


                    • Бих заложил дългосрочно (но това не е препоръка!) - на китайски юан (CNY), срещу евро (EUR) или американски долар (USD).

                      В момента котировките са:
                      100 CNY = 14 EUR
                      100 CNY = 16 USD
                      Мнението ми не е ангажиращо и може да доведе до фалит. Поставям акцента върху "дългосрочно".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        То аз се пошегувах.
                        То ние, знаем че нямаш 3 лева дори за олио

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение

                          Спокойно, отмениха прИмоцията
                          То аз се пошегувах.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Я сега, пак да ви видя, "експерт-разбирачите", докъде с "инвестициите", ако се редите на опашки за 3 лв олио?
                            Спокойно, отмениха прИмоцията

                            Коментар


                            • Я сега, пак да ви видя, "експерт-разбирачите", докъде с "инвестициите", ако се редите на опашки за 3 лв олио?

                              Коментар


                              • Не знам за другите видове инвестиции, тъй като мнението ми за тях е твърде субективно, но считам, че вече трябва доста да се внимава с инвестиции на щатската технологична борса - само вижте какви ги надробиха Meta, Netflix и още една камара уж "стабилни" компании, които в крайна сметка не успяха да оправдаят свръхалчните прогнози на инвеститорите.

                                Нищо сигурно няма на този свят - човек трябва винаги да е с едно отворено око и да се адаптира към моментната обстановка. Като шофьори правим абсолютно същотото, иначе рискуваме да ни направят на консерва - не виждам защо и тук принципът трябва да е по-различен.

                                Коментар

                                Working...
                                X