Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Ми кой какъвто си има..че дори и малък да е.
    Имам малка софтуерна аутсорс фирмичка (буквално аз и още няколко човека на контракторски начала) и по абсолютно никакъв начин не се чувствам сигурен за нищо в текущата ситуация. Дори и да правих собствен продукт, пак трябва да търся големи риби, които да ги вържа за него за да оцелея. Сигурна е само смъртта и това, че шефа на НАП дига 150 от лежанка.

Коментар

• Първоначално изпратено от LipGallagher Разгледай мнение
      Quantitative easing-a се търка като стара гъба за чинии от 89-а в Япония, 2008-ма в цял свят и още по-активно от 2020. Никой не знае кога обаче ще видят дебелия. Съгласен съм с теб, че в момента печеливши ходове няма, освен някакви високорискови и краткосрочни в рамките на няколко месеца.
      За собственият бизнес не те разбирам - продуктов, услуги или аутсорс ?
      Ми кой какъвто си има..че дори и малък да е.

Коментар

И аз чакам да ги видя ама според мен инфлацията не ни мърда следващитетри четири години и то ако спрат печатниците.Ачността и стигна до там че да оберат всички...Изправени сме пред ситуация че каквото и да направиш все губиш.Затова в собствен бизнес по малко.
        Quantitative easing-a се търка като стара гъба за чинии от 89-а в Япония, 2008-ма в цял свят и още по-активно от 2020. Никой не знае кога обаче ще видят дебелия. Съгласен съм с теб, че в момента печеливши ходове няма, освен някакви високорискови и краткосрочни в рамките на няколко месеца.
        За собственият бизнес не те разбирам - продуктов, услуги или аутсорс ?

Коментар

И аз чакам да ги видя ама според мен инфлацията не ни мърда следващитетри четири години и то ако спрат печатниците.Ачността и стигна до там че да оберат всички...Изправени сме пред ситуация че каквото и да направиш все губиш.Затова в собствен бизнес по малко.
          Инфлации и печатници с основание притесняват хората без контрол. Ако иска доходност и стабилност, човек трябва да може да управлява активите си И активно. Затова, и му обяснявам: КОНТРОЛ, КОНТРОЛ И ПАК, КОНТРОЛ. А, дали ще развива бизнес след това, да решава сам. Прав си, бизнесът не е за всеки.

Коментар

• Първоначално изпратено от LipGallagher Разгледай мнение

Искрено и разбира се лично мнение :
            1)Форекс - работя за щатите, но живея в България. Съответно се досещаш, че обмяната на валута ми е втора природа. През 2020-та имаше голям срив на долара, предвиждах, че ще се дигне, следях всякакви новини и акъли. Докато на 08.01.2021 когато долара стигна 1.58 лева не се нааках от страх, че още ще падне и обмених толкова долари, които ако ги бях обменял редовно и по-малко щях да си спестя огромни загуби. Не е за всеки.

2)Крипто - fool's gold, става за спекулация, но китовете отдавна изръсват балъците. По-добре е търкане на билетчета в бензиностанция.

3)Имоти - балон, та пръска в световен мащаб.

4)Евентуална инвестиция в някой индекс.

5) Евентуална инвестиция във взаимен фонд, но много зависи от таксите на входа и изхода.

6) Прословутите ETF-и

7) Бондове (крайно безсмислено)

8) Злато или фючърси за злато (инвестирал съм във физическо злато, за момента на 20К BGN инвестици печалбата ми е около 1.2К за година, НО имай впредвид, че заради стагфлацията се дигна цената му и не е ясно кога ще тръгне надолу)

9) Игра на борсата с акции - трудно ще биеш 4)

10) Инвестирай в себе си и близките си

Аз в момента го играя Мечка, чакам страшната инфлация да ми изяде спестяванията докато централните банки вземат най-накрая решение какво ще правят с лихвите. Та за момента може да седиш и да се грееш или да си пуснеш прескъпо тото като се втурнеш да купуваш каквито и да активи на баснословно високи цени

Коментар

• X_Y, грешиш. ТОЧНО по темата е.
              Затова, ще повторя че, момчето може да не е чуло:
              ИНТЕЛЕКТУАЛНА СОБСТВЕНОСТ.
              Дава ти КОНТРОЛ.

Коментар

• Първоначално изпратено от Brartond Разгледай мнение
                Здравейте, общност, как сте? Тук съм, за да намеря полезни съвети. Аз съм на 31 години и работя в Германия, обичам работата си, но като другите хора искам да инвестирам в нещо и да получавам пари. Четох за форекс за крипто, но съм новак в това. Можете ли да ми помогнете със съвет каква информация да прочета, преди да инвестирам в нещо? Благодаря много.
                Искрено и разбира се лично мнение :
                1)Форекс - работя за щатите, но живея в България. Съответно се досещаш, че обмяната на валута ми е втора природа. През 2020-та имаше голям срив на долара, предвиждах, че ще се дигне, следях всякакви новини и акъли. Докато на 08.01.2021 когато долара стигна 1.58 лева не се нааках от страх, че още ще падне и обмених толкова долари, които ако ги бях обменял редовно и по-малко щях да си спестя огромни загуби. Не е за всеки.

2)Крипто - fool's gold, става за спекулация, но китовете отдавна изръсват балъците. По-добре е търкане на билетчета в бензиностанция.

3)Имоти - балон, та пръска в световен мащаб.

4)Евентуална инвестиция в някой индекс.

5) Евентуална инвестиция във взаимен фонд, но много зависи от таксите на входа и изхода.

6) Прословутите ETF-и

7) Бондове (крайно безсмислено)

8) Злато или фючърси за злато (инвестирал съм във физическо злато, за момента на 20К BGN инвестици печалбата ми е около 1.2К за година, НО имай впредвид, че заради стагфлацията се дигна цената му и не е ясно кога ще тръгне надолу)

9) Игра на борсата с акции - трудно ще биеш 4)

10) Инвестирай в себе си и близките си

Аз в момента го играя Мечка, чакам страшната инфлация да ми изяде спестяванията докато централните банки вземат най-накрая решение какво ще правят с лихвите. Та за момента може да седиш и да се грееш или да си пуснеш прескъпо тото като се втурнеш да купуваш каквито и да активи на баснословно високи цени

Коментар

• Първоначално изпратено от Brartond Разгледай мнение
                  Здравейте, общност, как сте? Тук съм, за да намеря полезни съвети. Аз съм на 31 години и работя в Германия, обичам работата си, но като другите хора искам да инвестирам в нещо и да получавам пари. Четох за форекс за крипто, но съм новак в това. Можете ли да ми помогнете със съвет каква информация да прочета, преди да инвестирам в нещо? Благодаря много.
                  Работи смело пести и се захвани със собствен бизнес.В каквото и да инвестираш ще те оберат.

Коментар

• Най-добре в цинк - рядък е колкото никела. Бухай в Toho Zinc
                    Подбирай си компании от Forbs2000: https://www.forbes.com/global2000/#6574dd62335d
                    Last edited by Кисимов; 13.01.2022, 22:32.

Коментар

• Съвети за инвестиране

Working...
                    X