IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Security Analysis - преведена на български?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През 2005 Бъри започва да залага срещу ипотечните книжа (по-специално срещу CDOs - collateralised debt obligations), като той това го прави с деривати (CDS - credit default swaps). Виж книгата The Big Short.

    Майк Бъри може и да твърди, че е приагал Margin of Safety, но това няма нищо общо с Margin of Safety-то на Греъм от "Security Analysis." И съвсем честно да ти кажа, Бъри е имал доста късмет в цялата работа, защото той залага срещу IG траншовете, които в крайна сметка в голамата си част не дефолтнаха, а който ги е взел 2008 е направил доста пари. Даже масата на несъстоятелността на Лимън излезе на плюс преди 4-5 години...

    Бъри по-скоро може да е положителен пример с нещата, които е правил преди 2008.

    Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

    Аз пък мога да кажа, че в интервю Майкъл Бъри споделя, че през кризата 2008-ма година успява да направи огромна възвръщаемост следвайки само логиката на Margin of Safety, която е точно описана от Греъм в "Security Analysis".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Това е литература от времето когато хората на пазара са били тъпи. И е можело да бъдат надхитрени с елементарни анализи. Това време е безвъзвратно заминало.

      В общи линии безсмислени книги. Това което е описано вътре не работи от поне 20 години. А ако случайно се открие някоя компания която да се вписва, тя почти сигурно е валю трап.
      Аз пък мога да кажа, че в интервю Майкъл Бъри споделя, че през кризата 2008-ма година успява да направи огромна възвръщаемост следвайки само логиката на Margin of Safety, която е точно описана от Греъм в "Security Analysis".

      Коментар


      • Вероятно повечето в този форум вече знаят:
        "Интелегентният инвеститор" на Бенджамин Греъм, издателство Изток-Запад, цена 39,90 лв. Код за отстъпка към 8 кинта при поръчка: 30APR

        Коментар


        • Лошо няма да се прочете класиката

          Лично аз съм по-фен и се смятам за последовател на Филип Фишър, който има съвсем различна философия, но и аз първо четох Бен Греъм

          Коментар


          • Това е литература от времето когато хората на пазара са били тъпи. И е можело да бъдат надхитрени с елементарни анализи. Това време е безвъзвратно заминало.

            В общи линии безсмислени книги. Това което е описано вътре не работи от поне 20 години. А ако случайно се открие някоя компания която да се вписва, тя почти сигурно е валю трап.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              +100

              Това не може да се прави само заради парите. И това изобщо не го казвам от морална или етическа гледна точка. Просто трябва отдаденост, която може да дойде само ако темата те кефи, ама много

              Подкрепям за отдадеността. Както и любознателност, любопитство - за да може темата да се превръща в хоби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SAleks Разгледай мнение
                Така и предполагам. Пробвах "The Intelligent Investor" и ми беше трудна за смилане, но съм подкарал една идея по-базови книги и курсове, за да изградя някакви основи. Отделям доста време и се движа сравнително бързо, та поради тази причина гледам да събера библиотека предварително. Благодаря за предупреждението. Ще трябва да я мъча на английски май
                Можеш ли да кажеш кои са книгите които чееш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Още едно предупреждение, "The Intelligent Investor" е доста по-лесна от "Security Analysis"

                  Коментар


                  • +100

                    Това не може да се прави само заради парите. И това изобщо не го казвам от морална или етическа гледна точка. Просто трябва отдаденост, която може да дойде само ако темата те кефи, ама много

                    Първоначално изпратено от representjah
                    Иначе не виждам защо ще се мъчиш с каквото и да било. Зарежи всичко, ако ще се мъчиш. Четенето и инвестирането трябва да ти носи удоволствие, не мъка и да те изморява

                    Коментар


                    • Още едно предупреждение, "The Intelligent Investor" е доста по-лесна от "Security Analysis"

                      Коментар


                      • Така и предполагам. Пробвах "The Intelligent Investor" и ми беше трудна за смилане, но съм подкарал една идея по-базови книги и курсове, за да изградя някакви основи. Отделям доста време и се движа сравнително бързо, та поради тази причина гледам да събера библиотека предварително. Благодаря за предупреждението. Ще трябва да я мъча на английски май

                        Коментар


                        • Тази книга е класика, но... не съм сигурен, че е най-подходяща за съвсем начинаещ инвеститор, особено ако нямаш никакъв бекграунд във финансите и счетоводството

                          Не че няма да се справиш с книгата, всеки който е с малко над средната интелигентност и е упорит може да я смели, но е малко тежичка като за начало

                          Коментар


                          • Мисля, че я няма.

                            Коментар


                            • Security Analysis - преведена на български?

                              Здравейте, опитвам се да намеря книгата на Benjamin Graham и David Dodd "Security Analysis" на български. Има ли я преведена или ще трябва да си пробвам късмета на английски?
                            Working...
                            X