IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Боб
    леща
    Ориз
    Опушено месо
    Брашно
    Въобще всичко дълготрайно без хладилник
    Водни филтри
    Цигари
    Бутилки всякакви с алкохолен концентрат
    Всякакви медикаменти

    Колкото до парите...иска ли питане?
    Злато?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Каква криза да очакваме ? Тогава да гледаме и какви пари ще изчезнат. Какво мислиш ? Каква криза очакваме ?
      Основния въпрос според мен е разрушаването на консуматорския модел........Елита ще иска да си остане елит но масите ще трябва да заживеят в една нова реалност...........да кажем средния французин ще живее с 300 евро на месец..........За тази цел трябва да се утилизира богатството в ръцете на средната класа .Дайте да помислим логично.Кой клас активи последните 5-6 годи не расте..........при целия ръст в цените на акции недвижима собственост......земеделска земя......и т.н.Какво няма и рядко притежава средната класа?Кои актив елита натрупва .......А много рядко се споменава и коментира........При отговор на тези въпроси ще разберем и кои ще бъдат парите след кризата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        И опираме до въпроса-КОИ ПАРИ ЩЕ ОЦЕЛЕЯТ СЛЕД ТАЗИ КРИЗА?Кои пари ще изчезнат?Кои стоки и групи стоки ще са от жизненоважно значение?
        Боб
        леща
        Ориз
        Опушено месо
        Брашно
        Въобще всичко дълготрайно без хладилник
        Водни филтри
        Цигари
        Бутилки всякакви с алкохолен концентрат
        Всякакви медикаменти

        Колкото до парите...иска ли питане?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          И опираме до въпроса-КОИ ПАРИ ЩЕ ОЦЕЛЕЯТ СЛЕД ТАЗИ КРИЗА?Кои пари ще изчезнат?Кои стоки и групи стоки ще са от жизненоважно значение?
          Каква криза да очакваме ? Тогава да гледаме и какви пари ще изчезнат. Какво мислиш ? Каква криза очакваме ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Мдъъъ, нали и аз това казвам - парите са водещи. Наличието им би ти помогнало да станеш пригодим.
            Примерно лева от зимата на 97 , много не им помогна на хората да се приспособят. Пак слагаш каруцата пред коня.
            Last edited by Todor Sabev; 09.12.2018, 00:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Карабина с оптика!? Хвала!

              П.П. И аз имам такава в касата
              Бях 100 % сигурен ,че ти най добре ще ме разбереш....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Мдъъъ, нали и аз това казвам - парите са водещи. Наличието им би ти помогнало да станеш пригодим.
                И опираме до въпроса-КОИ ПАРИ ЩЕ ОЦЕЛЕЯТ СЛЕД ТАЗИ КРИЗА?Кои пари ще изчезнат?Кои стоки и групи стоки ще са от жизненоважно значение?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                  Да напрегнем още малко картинката. Варвари - канибали
                  По нетфликс върви едно сериалче. The100. Хич не ме кефи, но не го изключвам и тоя сценарий. Подивялото човечество след ядрена война.

                  Да не дава Господ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Винаги го има и тоя риск...И него съм предвидил...В касата ,зазидана в стената имам две джепанета...Едното е за "нормален" лов,а другото за подборен отстрел....Все ще се мре,та се надявам да е достойно - с пушка в ръка.....
                    Карабина с оптика!? Хвала!

                    П.П. И аз имам такава в касата
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Това правило важи и с пълна сила при финансови кризи и катастрофи.........Правенето на пари много прилича на воденето на воини..........Винаги и във всичко има такива които с удоволствие биха те премахнали било то финансово било физически.
                      Мдъъъ, нали и аз това казвам - парите са водещи. Наличието им би ти помогнало да станеш пригодим.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Това добре. Докато не ти я превземат варварите. Опазил Бог.
                        Да напрегнем още малко картинката. Варвари - канибали

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Това добре. Докато не ти я превземат варварите. Опазил Бог.
                          Винаги го има и тоя риск...И него съм предвидил...В касата ,зазидана в стената имам две джепанета...Едното е за "нормален" лов,а другото за подборен отстрел....Все ще се мре,та се надявам да е достойно - с пушка в ръка.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Това правило важи при естествения подбор. След ядрена война /да не чува Господ, ще е решаващо/. Но сега, при наличието на достатъчно финансови средства всеки може да стане приспособим.
                            Това правило важи и с пълна сила при финансови кризи и катастрофи.........Правенето на пари много прилича на воденето на воини..........Винаги и във всичко има такива които с удоволствие биха те премахнали било то финансово било физически.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Затова си поддържам каменната къщичка на село ,с дворче два декара,за каменната ера....А пък ,ако преминете в света на научната фантатика,пак ще си седа под навеса на каменната къщичка на село и ще ви се любувам....
                              Това добре. Докато не ти я превземат варварите. Опазил Бог.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Най-големия актив при криза винаги е бил и ще бъде един-ПРИСПОСОБИМОСТ.Оцеляват най-приспособимите а не най-силните.............Едно е сигурно.Светът ще е много по-различен след МАЙКАТА НА ВСИЧКИ КРИЗИ.
                                Това правило важи при естествения подбор. След ядрена война /да не чува Господ, ще е решаващо/. Но сега, при наличието на достатъчно финансови средства всеки може да стане приспособим.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X