IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    На този въпрос нямам отговор, защото съм далеч от сферата на финансите. Ще ти кажа обаче, кои според мен ще оцелеят след криза.- тези, които умеят да рискуват и не страдат от морални скрупули да нарушават правилата.
    Естествено флибустиерите .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      На златото трябва поне 10 пъти да му скочи цената само да покрие шумата, дето се крие под понятията М0 и М1.
      Кеша + разплащателните сметки са това. Ако включим и депозитите, става майка плаче, грамофон свири.
      Ако върнем златния стандарт сега, шумата трябва да се намали поне 50 пъти.
      Точно около десет пъти е и прогнозата на Рикардс.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        На този въпрос нямам отговор, защото съм далеч от сферата на финансите. Ще ти кажа обаче, кои според мен ще оцелеят след криза.- тези, които умеят да рискуват и не страдат от морални скрупули да нарушават правилата.
        Съгласен съм.Това именно са приспособимите индивиди.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Ти го каза, Пилате . И сребро.
          На златото трябва поне 10 пъти да му скочи цената само да покрие шумата, дето се крие под понятията М0 и М1.
          Кеша + разплащателните сметки са това. Ако включим и депозитите, става майка плаче, грамофон свири.
          Ако върнем златния стандарт сега, шумата трябва да се намали поне 50 пъти.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            На някои хора доста им помогна. А на тези, които нямаха, така дръпнаха назад, че още не могат да се опомнят.

            П.П. Сал за протокола - така и не се научих да впрягам кон в каруца. Юзда и седло, ако се напъна, може да се справя



            Е са що се опитваш да ме умориш от смех, да не моем да заспим ли.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              И опираме до въпроса-КОИ ПАРИ ЩЕ ОЦЕЛЕЯТ СЛЕД ТАЗИ КРИЗА?Кои пари ще изчезнат?Кои стоки и групи стоки ще са от жизненоважно значение?
              На този въпрос нямам отговор, защото съм далеч от сферата на финансите. Ще ти кажа обаче, кои според мен ще оцелеят след криза.- тези, които умеят да рискуват и не страдат от морални скрупули да нарушават правилата.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                Темата се появи точно на време.

                DAX на границата на мечи пазар . В корекция от година спад от 20 процента . При софикса същата работа. Протести в Париж и до скоро тук. Усещане за несигурност. По време на по - дълбоки корекции , негативни обществени настроения.. Усещане за неизбежност


                Лична прогноза темата ще е водеща докато има несигурност в обществото. Очаквам още един етап на експанзия и изстрелване на индексите от пролетта и темата естествено ще замре.

                Коментар


                • Темата се появи точно на време.

                  DAX на границата на мечи пазар . В корекция от година спад от 20 процента . При софикса същата работа. Протести в Париж и до скоро тук. Усещане за несигурност. По време на по - дълбоки корекции , негативни обществени настроения.. Усещане за неизбежност


                  Лична прогноза темата ще е водеща докато има несигурност в обществото. Очаквам още един етап на експанзия и изстрелване на индексите от пролетта и темата естествено ще замре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Лека корекцийка само: ЗАПАДНАТА средна класа.
                    Приема се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Основния въпрос според мен е разрушаването на консуматорския модел........Елита ще иска да си остане елит но масите ще трябва да заживеят в една нова реалност...........да кажем средния французин ще живее с 300 евро на месец..........За тази цел трябва да се утилизира богатството в ръцете на средната класа .Дайте да помислим логично.Кой клас активи последните 5-6 годи не расте..........при целия ръст в цените на акции недвижима собственост......земеделска земя......и т.н.Какво няма и рядко притежава средната класа?Кои актив елита натрупва .......А много рядко се споменава и коментира........При отговор на тези въпроси ще разберем и кои ще бъдат парите след кризата.
                      Лека корекцийка само: ЗАПАДНАТА средна класа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                        Злато?!
                        Ти го каза, Пилате . И сребро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Примерно лева от зимата на 97 , много не им помогна на хората да се приспособят. Пак слагаш каруцата пред коня.
                          На някои хора доста им помогна. А на тези, които нямаха, така дръпнаха назад, че още не могат да се опомнят.

                          П.П. Сал за протокола - така и не се научих да впрягам кон в каруца. Юзда и седло, ако се напъна, може да се справя
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Основния въпрос според мен е разрушаването на консуматорския модел........Елита ще иска да си остане елит но масите ще трябва да заживеят в една нова реалност...........да кажем средния французин ще живее с 300 евро на месец..........За тази цел трябва да се утилизира богатството в ръцете на средната класа .Дайте да помислим логично.Кой клас активи последните 5-6 годи не расте..........при целия ръст в цените на акции недвижима собственост......земеделска земя......и т.н.Какво няма и рядко притежава средната класа?Кои актив елита натрупва .......А много рядко се споменава и коментира........При отговор на тези въпроси ще разберем и кои ще бъдат парите след кризата.
                            Ама ти,сериозно ли ?! При положение, че цялата "борба" е за да се харчи повече ?!
                            Не ме разсмивай,моля те !!!
                            Last edited by Dury; 09.12.2018, 00:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Същото казва един уважаван от мен испански икономист. Сантияго Ниньо Бесера. Това е така. Обаче, трябва да знаем и кога да спрем и да си озаптим лакомията. Според мен човечеството е на прага на много голям морален и технически скок.

                              Ако успее да се справи с тази криза, преминаваме в света на научната фантастика.

                              Ако не успее, се връщаме или във феодализма или директно в каменната ера.


                              Средствата за преминаване в "света на научната фантастика" /откъм блага, които създават условия за живот/ - винаги са били крайно оскъдни, освен, ако нямаш предвид военните технологии - които от своя страна - наистина ни връщат директно в каменната ера, че дори и доста преди нея...

                              Горното произлиза и е типично за "лакомията" по отношение на суровини и пазари, т.е. - определящ е стремежът за световното господство върху ресурсите на планетата.

                              Въпросът е, дали сме способни да унищожим планетата, ако не разполагаме с всички ресурси - накуп, съзнавайки, че и други се възползват от тях...

                              Това е причината - отново и отново да се увеличават военни бюджети и светът на научната фантастика, който бленуваме цял живот - да чезне на хоризонта..., а когато достигнем И ТОЯ хоризонт - да установим, че бленуваният /откъм блага и фантастикИ/... се губи напред - с още няколко недостижими хоризонти...

                              И почваме философски да разсъждаваме, доколко /аджеба/ животът е безкраен...

                              Коментар


                              • Бате Пешо не можете да го стигнете в подготовката за кризата.
                                Само не знам дали е предвидил карабина с оптика като крайна мярка за защита на имота и двора от натрапници.

                                Селена намекна, че е фенка на жълтия метал. 5000 години служи безотказно като съхранение на стойност, и ако се търгуваше само спот с физическа доставка, нямаше да има кой да си играе с цената му. И там седят в Лондон едни чичковци н една стая с годишни уискита и скъпи пури в ръка, и казват всеки ден кво става с цената (по примера на Hermes73 с ФЕДа)
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X