IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


    Динозаврите кефят. И да, не е много ясно какво щапути в мъглата, но е едро, бързо и най-вероятно с остри зъби.
    Зъбките са изпилени да ти кажа Няма никаква идеология,има желание за консумация и ако ще се лъжем ,аз не съм насреща
    Всички искат или да НЕ харчат някой или те да харчат повече !!! Толкова !
    Нищо ново и тълпата си е била винаги такава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Е и?
      Връщането към златният стандарт означава зачертаване на сегашния унищожителен икономически модел (финансов капитализъм), свързан с безкрайни растежи и потребление. При този модел единствената водеща сила е печалбата на всяка цена, и в нейно име се погазват всякакви правила и норми. Потърпевши са потребителите и пазара става пародия.
      Адам Смит ще се обърне в гроба, ако види каква е ситуацията с пазарите в момента. Той говори за невидимата ръка.
      Говорихме вече за невидимите стаи, скъпите уискита, пурите и некои фактори.
      Last edited by Kildirim_Bei; 09.12.2018, 00:52.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

        Ооооо,прав си ,човече...При катастофични ситуации,златото може да ти спаси живота,а може и да е причина да го изгубиш/живота/...При такива ситуации решенията ще се взимат на момента...Няма да има - как би се отразило това на цената ,как би се отразило онова на не знам си какво си....Живот на момента...
        Същото се отнася оръжието, което притежаваш. Могат при определена ситуация да те обявят за терорист и да ти резнат зелката.
        Last edited by Todor Sabev; 09.12.2018, 00:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Забелязваш ли какво става с цената на паладия тези няколко последни седмици ?

          Там е истината: иридий, родий, паладий, рутений, осмий...

          ..., добре де, ама и хлябът не е за изФърляне /ако може - отгоре - я с хайверче, я с филенце, с кашкавалче.../..., не за друго, а защото не зная как например мога да намажа родий върху филията хляб... ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            До тук виждам само,че никой не знае каква криза да очаква ! Не се знае и дали и защо ще има криза !
            Един иска да копае бомбоубежища,друг да купува боб,леща и брашно !!!
            Трети,че ще се "срине" технологията или имотите ,а може би ще ни изядат динозаврите ?!!!
            Е,нека всички да кажат каква ще е тази криза накрая ?!!!
            А,дали ще има криза ?!!!
            Динозаврите кефят. И да, не е много ясно какво щапури в мъглата, но е едро, бързо и най-вероятно с остри зъби.
            Last edited by Selena; 09.12.2018, 00:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              Всъщност, очертавайки катастрофични ситуации - смисълът на ценните метали ми се губи някак в пространството...

              Кой би се класирал по-напред във времето: тоя, който има самун хляб, или тоя - с кюлче злато? Някой би ли прибягнал до подобна "размяна" - хляб за злато, ако знае, че би бил обречен на гладна смърт? Би стискал карабината, за да опази хляба /СИ/...

              Иначе - ако имаме възможност за размяна на различни стоки - ДА! В този случай е най-добре да застанем с карабината на входа на мината с редки ценни метали, които в доста от случаите са по-ценни дори от "благородните" метали /платина, злато, сребро/...

              Оръжието е средство за защита и нападение.

              Храната е средство за прехрана.

              Лекарството е за лекуване.

              Златото е прието от 5000 години за размяна и съхранение на стойност.
              Просто почити не изпълнява други функции.

              Ако е толкова безмаслено нямаше да го забраняват и да те грози затвор.

              И то май най - големите апокалиптоси са централните банки начело с ФЕД с най - голем резерв.
              Last edited by Todor Sabev; 09.12.2018, 00:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                Всъщност, очертавайки катастрофични ситуации - смисълът на ценните метали ми се губи някак в пространството...

                Кой би се класирал по-напред във времето: тоя, който има самун хляб, или тоя - с кюлче злато? Някой би ли прибягнал до подобна "размяна" - хляб за злато, ако знае, че би бил обречен на гладна смърт? Би стискал карабината, за да опази хляба /СИ/...

                Иначе - ако имаме възможност за размяна на различни стоки - ДА! В този случай е най-добре да застанем с карабината на входа на мината с редки ценни метали, които в доста от случаите са по-ценни дори от "благородните" метали /платина, злато, сребро/...

                Ооооо,прав си ,човече...При катастофични ситуации,златото може да ти спаси живота,а може и да е причина да го изгубиш/живота/...При такива ситуации решенията ще се взимат на момента...Няма да има - как би се отразило това на цената ,как би се отразило онова на не знам си какво си....Живот на момента...

                Коментар


                • До тук виждам само,че никой не знае каква криза да очаква ! Не се знае и дали и защо ще има криза !
                  Един иска да копае бомбоубежища,друг да купува боб,леща и брашно !!!
                  Трети,че ще се "срине" технологията или имотите ,а може би ще ни изядат динозаврите ?!!!
                  Е,нека всички да кажат каква ще е тази криза накрая ?!!!
                  А,дали ще има криза ?!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                    Всъщност, очертавайки катастрофични ситуации - смисълът на ценните метали ми се губи някак в пространството...
                    Кой би се класирал по-напред във времето: тоя, който има самун хляб, или тоя - с кюлче злато? Някой би ли прибягнал до подобна "размяна" - хляб за злато, ако знае, че би бил обречен на гладна смърт? Би стискал карабината, за да опази хляба /СИ/...
                    Иначе - ако имаме възможност за размяна на различни стоки - ДА! В този случай е най-добре да застанем с карабината на входа на мината с редки ценни метали, които в доста от случаите са по-ценни дори от "благородните" метали /платина, злато, сребро/...
                    Забелязваш ли какво става с цената на паладия тези няколко последни седмици ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                      Е са що се опитваш да ме умориш от смех, да не моем да заспим ли.[/B]

                      Сериозна съм, кат инсулт в млада възраст. Преди години обичах да яздя. Сега съм се кротнала откъм екстремните изживявания.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                        Всъщност, очертавайки катастрофични ситуации - смисълът на ценните метали ми се губи някак в пространството...

                        Кой би се класирал по-напред във времето: тоя, който има самун хляб, или тоя - с кюлче злато? Някой би ли прибягнал до подобна "размяна" - хляб за злато, ако знае, че би бил обречен на гладна смърт? Би стискал карабината, за да опази хляба /СИ/...

                        Иначе - ако имаме възможност за размяна на различни стоки - ДА! В този случай е най-добре да застанем с карабината на входа на мината с редки ценни метали, които в доста от случаите са по-ценни дори от "благородните" метали /платина, злато, сребро/...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                          На златото трябва поне 10 пъти да му скочи цената само да покрие шумата, дето се крие под понятията М0 и М1.
                          Кеша + разплащателните сметки са това. Ако включим и депозитите, става майка плаче, грамофон свири.
                          Ако върнем златния стандарт сега, шумата трябва да се намали поне 50 пъти.
                          Е и?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Злато?!

                            Всъщност, очертавайки катастрофични ситуации - смисълът на ценните метали ми се губи някак в пространството...

                            Кой би се класирал по-напред във времето: тоя, който има самун хляб, или тоя - с кюлче злато? Някой би ли прибягнал до подобна "размяна" - хляб за злато, ако знае, че би бил обречен на гладна смърт? Би стискал карабината, за да опази хляба /СИ/...

                            Иначе - ако имаме възможност за размяна на различни стоки - ДА! В този случай е най-добре да застанем с карабината на входа на мината с редки ценни метали, които в доста от случаите са по-ценни дори от "благородните" метали /платина, злато, сребро/...


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Съгласен съм.Това именно са приспособимите индивиди.
                              Явно имаме разминаване по отношение на приспособимостта
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                На златото трябва поне 10 пъти да му скочи цената само да покрие шумата, дето се крие под понятията М0 и М1.
                                Кеша + разплащателните сметки са това. Ако включим и депозитите, става майка плаче, грамофон свири.
                                Ако върнем златния стандарт сега, шумата трябва да се намали поне 50 пъти.
                                Според мен е много рано още Има много за "стригане",само гледай какви мечти има народонаселението и си прави извода
                                Тълпатааа ....

                                Коментар

                                Working...
                                X