IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Знаех, че ще я докараме и до Малтус. Само се чудех кой ще е пръв в отварянето на кутията на Пандора.

    Тезата на Малтус е много удобна за малкият % от хора, които държат в ръцете си голяма част от благата /те по условие са недосегаеми, ако и да "консумират" несъразмерно...,

    ... антитезата - защо да не национализираме огромната част от благата /напр. в "комуната"/...,

    ... и новата ситуация: кой би продължил да произвежда благата, след като сме се омързеливили... /доста опростена схема, но едва ли би била достатъчно разумна..., ако пък някой би дефинирал, що е то разум..., още повече - ако за пореден път сме тръгнали да национализираме.../ ...

    Просто си лафя, каквото ми падне - но не, за да правя завой към политиката..., ако и всичко да се концентрира в нея..., а много да са я възприели като свой бизнес...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Имай предвид че абсолютна анархия няма ,. ако има такава тя е за кратко, Винаги се намират силови и властови структури който стремят се установят някакъв ред
      Дали са криминални , пара военни формирования , феодали,. мутри или някакви автократи ., Система се стреми да изгради някакъв ред дори и примитивен , А пропадане на обществото до много супер примитивно още не му е дошло времето
      Така е,ще се намерят....
      Еййй,така си го карах ,като на майтап ,ти сега ме подтикваш към някакви сложни размишления...
      Зависи ,колко ще останем ....
      Ако сме милиард - ще е едно...
      Ако сме някой и друг милион - ще е друго...
      Ако сме няколко хилядарки - много бързо ще си се превърнем в абсолютни диваци...Ако не ние,то поне нашето поколение..
      Но най -важното е,ако забелязваш,че при всички случаи, в групата на оцеляващите, се е "вписала" и моя чест....Какъв егоизъм ,а?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Предлагам да продължим разговора утре и с по-малко препинателни знаци. Лека вечер засега.
        Лека вечер и приятни сънища Аз съм си такава с много препинателни знаци и много усмивки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          "Бай дъ уей, за тая книга научих когато навремето посещавах едни курсове за финансови пазари. Препоръчана литература. Щом се изучава във финансите, сещайте се."
          От мнението ми по-долу.
          Разбрах те
          Не се напрягай за златото обаче
          С приятелски поздрав !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Извинявай,но си забравила !!!
            Каква криза да очакват обикновенните хора ,тогава ?! Обикновеният човек иска да харчи повече,гледайки семейството си ,нищо повече !!!
            Или "чичковците" трябва да очакват кризи ?!
            Не мислиш ли,че някой се опитва да ти каже,че има такива ?!!!
            Предлагам да продължим разговора утре и с по-малко препинателни знаци. Лека вечер засега.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Извинявай,но си забравила !!!
              Каква криза да очакват обикновенните хора ,тогава ?! Обикновеният човек иска да харчи повече,гледайки семейството си ,нищо повече !!!
              Или "чичковците" трябва да очакват кризи ?!
              Не мислиш ли,че някой се опитва да ти каже,че има такива ?!!!
              "Бай дъ уей, за тая книга научих когато навремето посещавах едни курсове за финансови пазари. Препоръчана литература. Щом се изучава във финансите, сещайте се."
              От мнението ми по-долу.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Момент. Чела съм тази книга. Явно отдавна. Не се “виждам” в тях. Просто казах на някого съвсем в началото на дискусията, че обикновени хора не бива да бъдат подценявани. А дискусията тръгна от тезата на Кълдъръма, че всичко се решава от чичковците с пурите.
                Извинявай,но си забравила !!!
                Каква криза да очакват обикновенните хора ,тогава ?! Обикновеният човек иска да харчи повече,гледайки семейството си ,нищо повече !!!
                Или "чичковците" трябва да очакват кризи ?!
                Не мислиш ли,че някой се опитва да ти каже,че има такива ?!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                  Малтусианството... (( /не е читав отец - Малтус - с изцепките му за свръхнаселеността на планетата и "разреждането" ѝ, за да оцелеело останалото..., но то веднъж тръгне ли се по тоя път..., не ми говори!/
                  Знаех, че ще я докараме и до Малтус. Само се чудех кой ще е пръв в отварянето на кутията на Пандора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Бате Пешо ни води всинца с поне пет цивилизационни обиколки. Аз съм му верен фен .
                    Та ,кой се осмелява да не е фен на Бате Пешо?!Бате Пешо,ще прощаваш,че те "обсъждаме" ,без да си се намесил още в темата...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Сега прочетох и втората част на мнението ти...При катастрофични ситуации,за кавито говори безименния,никой няма нужда да те обявява, за какъвто и да било и никой няма да да ва обяснения,за каквото и да било....Единствено ще има значание,кой на кого е резнал пръв зелката....
                      Имай предвид че абсолютна анархия няма ,. ако има такава тя е за кратко, Винаги се намират силови и властови структури който стремят се установят някакъв ред
                      Дали са криминални , пара военни формирования , феодали,. мутри или някакви автократи ., Система се стреми да изгради някакъв ред дори и примитивен , А пропадане на обществото до много супер примитивно още не му е дошло времето
                      Last edited by Todor Sabev; 09.12.2018, 01:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                        Първо прочети за масите и после се виждай в тях !!!
                        Ужас !!!
                        Момент. Чела съм тази книга. Явно отдавна. Не се “виждам” в тях. Просто казах на някого съвсем в началото на дискусията, че обикновените хора не бива да бъдат подценявани. А дискусията тръгна от тезата на Хермес73, че всичко се решава от чичковците с пурите.

                        Не поставям знак на равенство между “тълпите” и обикновените хора.
                        Last edited by Selena; 09.12.2018, 01:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Съгласен! С добрата оптика няма да допуснеш динозавъра до себе си, а какво филе ще имаш - а защо никой не спомена за СОЛТА - като супер-важен продукт!!!

                          Как ще осолим бута, за да трае месеци без сол /натриев хлорид - за да ме разберат и химиците/... Джоланчета, вратни пържолки /тоя динозавър няма ли да го разкостим, след като сме го целнали между веждите? ))/ - това - онова..., ахаааа - а огъня как ще си палим - със сухи клечки, или с КИБРИТ! За запалката трябва газ, да не обсъждаме други източници на енергия, че става сложно...


                          Брашно /хляб/, сол, кибрит...
                          https://www.youtube.com/watch?v=dqODEOu7IVo
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Виждали сме подобни простотии !!!
                            Това ли е всеобщото благо ?!!!
                            Колко му е да го видим отново ?!!!
                            Смърт,мизерия и упадък !!!
                            Dury, нямам предвид война.
                            Липса на работа, подслон, храна и лекарства. Основни житейски необходимости. Вследствие на първоначалния стрес в системата.
                            Поне толкова от населението в св. мащаб живее ден за ден. Още по-лошо ще стане.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 09.12.2018, 01:26.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Виждали сме подобни простотии !!!
                              Това ли е всеобщото благо ?!!!
                              Колко му е да го видим отново ?!!!
                              Смърт,мизерия и упадък !!!

                              Малтусианството... (( /не е читав отец - Малтус - с изцепките му за свръхнаселеността на планетата и "разреждането" ѝ, за да оцелеело останалото..., но то веднъж тръгне ли се по тоя път..., не ми говори!/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Скъпа,не се лъжи ,а наистина прочети това :
                                https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9F...B8%D1%82%D0%B5
                                Много хора искат да притежават възмущението ти !!!
                                Лайк от мен за препоръката към колежката.
                                Hermes73 спомена, че била любима на Сталин. Тя не само на него е била любима.
                                Бай дъ уей, за тая книга научих когато навремето посещавах едни курсове за финансови пазари. Препоръчана литература. Щом се изучава във финансите, сещайте се.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X