IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тотален новобранец в света на инвестициите и парите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Този пост - леко иронично-, или пък с нотки на сарказъм завършва?
    Матей 7:3

    Коментар


    • Мани
      Не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        . Възможно е. Не се “жалвам”, а коментирам и то в друг контекст. Епистоларна комуникация, какво да се прави.

        Както и там да се казвате и аз ви желая успех, късмет, добра реколта и всички съпътстващи благини. Лека нощ.

        Този пост - леко иронично-, или пък с нотки на сарказъм завършва?

        Не за друго питам, а защото трудно се ориентирам в женското мислене дори на дамите, чиито имена зная, въпреки, че комуникацията ни е доста по-ефирна от оная, писана в епистоларен вид и независимо от обстановката и настроението на пишещите..., но въпреки това съм отгатвал смисъла на интонацията, за разлика от сегашната...

        Последните разсъждения не правят съня ми по-неспокоен, разбира се... Поздрави на всички хора /или същества от съответния пол/, независимо от това, как се казват, които са получили /или пък не са получили/ правилните си напътствия на точното място и в точното време, както и в точната галактика, разбира се.

        Коментар


        • Когато аз започнах също бях новобранец,сега също съм новобранец но с четиригодишен опит.Първия ми съвет е да не търсиш съвети, особено в български форум.Ще забележиш че в българските форуми е пълно с българи.
          Мисля че аз спрях да търся съвети на втората година,и без това всичките бяха безмислени.
          Втория ми съвет е никога да не използваш демо,започни с малка сума и търгувай реално.Когато губиш реални пари, болката е реална и ще те накара да мислиш.
          Когато и да започнеш ще е късно,така че започни веднага.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
            Все пак се изкушавам да коментирам подчертаният текст...
            Значи, ще задам няколко риторични въпроси:
            Инвестицията /според мен/ в образование и компетенции - не трябва ли да се възприема като такава?
            Инвестицията в имот/и - не е ли инвестиция? Високият стандарт - той какво е? Не е инвестиция, нали - той е необходимост! Т.е. - преди да почнем реално да "инвестираме", да чакаме възвръщаемост и доходи с години, без да отчитаме степента на риска и рисковите фактори, част от които са независещи дори от избора на инвестиционен инструмент...
            Инвестицията в запознаване със световни културни ценности и култура на други народи - не е ли релакс и супер-инвестиция?
            Отговарям /си/: инвестирането в себе си е най-сигурната инвестиция и оная, която има най-бърза и най-висока възвръщаемост!
            Все ми е тая, ако някой тук не разбира какво казвам.
            Все пак - присъединявам се към мнението на Полки, който си прави самокритика на анонимник в стил: "Аз бих направил така, но ако изгубиш след време - решенията са си твои!" Т.е. - никой тук не поема гаранции за чужди средства, но се опитва да блесне с "опит" на отдавна дъвкани неща през годините - все в тоя форум, но в няколко подобни теми... ))5
            /дамата, която се жалва, че не е получила консултация - не си дава сметка, че е можела да изk8губи много повече, особено когато се вихреха репо-сделките..., т.е. - не се знае какво сте спечелила, губейки, скъпа Селена - или както се наричаш там.../ ;
            Поздрави на всички и успехи!
            . Възможно е. Не се “жалвам”, а коментирам и то в друг контекст. Епистоларна комуникация, какво да се прави.

            Както и там да се казвате и аз ви желая успех, късмет, добра реколта и всички съпътстващи благини. Лека нощ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение
              Кво толкова го плашите човека, то все едно инвестирането е неврохирургия или ракетно инженерство. Матрял за четене много, още повече че е безплатен в интернет. Който не му се занимава със сложни работи, опции деривати и ала-бала буха в индексен фонд от типа на SPY всички пари дето са му излишни, или пък ако съвсем го е страх тъпче в държавни облигации на САЩ примерно и толко. Та така, стига да помни важния въпрос "тия пари ако ги загубя ще ми се доплаче ли" и да се стреми отговора да е "не" и да има търпение и дълъг хоризонт, не виждам що да не си инвестира преди да има 17 луксозни имота и да му треперят ръцете от паркинсона.
              ...и какво,като му се заплаче? Важното е, да го надживее без драматични потресения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                Все пак се изкушавам да коментирам подчертаният текст...

                Значи, ще задам няколко риторични въпроси:

                Инвестицията /според мен/ в образование и компетенции - не трябва ли да се възприема като такава?

                Инвестицията в имот/и - не е ли инвестиция? Високият стандарт - той какво е? Не е инвестиция, нали - той е необходимост! Т.е. - преди да почнем реално да "инвестираме", да чакаме възвръщаемост и доходи с години, без да отчитаме степента на риска и рисковите фактори, част от които са независещи дори от избора на инвестиционен инструмент...

                Инвестицията в запознаване със световни културни ценности и култура на други народи - не е ли релакс и супер-инвестиция?


                Отговарям /си/: инвестирането в себе си е най-сигурната инвестиция и оная, която има най-бърза и най-висока възвръщаемост!

                Все ми е тая, ако някой тук не разбира какво казвам.

                Все пак - присъединявам се към мнението на Полки, който си прави самокритика на анонимник в стил: "Аз бих направил така, но ако изгубиш след време - решенията са си твои!" Т.е. - никой тук не поема гаранции за чужди средства, но се опитва да блесне с "опит" на отдавна дъвкани неща през годините - все в тоя форум, но в няколко подобни теми... ))

                /дамата, която се жалва, че не е получила консултация - не си дава сметка, че е можела да изгуби много повече, особено когато се вихреха репо-сделките..., т.е. - не се знае какво сте спечелила, губейки, скъпа Селена - или както се наричаш там.../


                Поздрави на всички и успехи!



                Съгласен съм, образованието, мирогледа, уменията са инвестиции и то задължителни. За стандарта не съм толкова съгласен, някои могат и без него, а понеже в оригиналния въпрос е споменат Киосаки, споделям неговото виждане че инвестициите ни трябва да плащат за стандарта ни на живот. Тоест идват преди него.
                Имотите че са инвестиция, инвестиция са. Просто не мисля че са по лесна и проста инвестиция от борсите да речем, изискват си съответната компетентност и си имат специфични рискове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение
                  Кво толкова го плашите човека, то все едно инвестирането е неврохирургия или ракетно инженерство. Матрял за четене много, още повече че е безплатен в интернет. Който не му се занимава със сложни работи, опции деривати и ала-бала буха в индексен фонд от типа на SPY всички пари дето са му излишни, или пък ако съвсем го е страх тъпче в държавни облигации на САЩ примерно и толко. Та така, стига да помни важния въпрос "тия пари ако ги загубя ще ми се доплаче ли" и да се стреми отговора да е "не" и да има търпение и дълъг хоризонт, не виждам що да не си инвестира преди да има 17 луксозни имота и да му треперят ръцете от паркинсона.

                  Все пак се изкушавам да коментирам подчертаният текст...

                  Значи, ще задам няколко риторични въпроси:

                  Инвестицията /според мен/ в образование и компетенции - не трябва ли да се възприема като такава?

                  Инвестицията в имот/и - не е ли инвестиция? Високият стандарт - той какво е? Не е инвестиция, нали - той е необходимост! Т.е. - преди да почнем реално да "инвестираме", да чакаме възвръщаемост и доходи с години, без да отчитаме степента на риска и рисковите фактори, част от които са независещи дори от избора на инвестиционен инструмент...

                  Инвестицията в запознаване със световни културни ценности и култура на други народи - не е ли релакс и супер-инвестиция?


                  Отговарям /си/: инвестирането в себе си е най-сигурната инвестиция и оная, която има най-бърза и най-висока възвръщаемост!

                  Все ми е тая, ако някой тук не разбира какво казвам.

                  Все пак - присъединявам се към мнението на Полки, който си прави самокритика на анонимник в стил: "Аз бих направил така, но ако изгубиш след време - решенията са си твои!" Т.е. - никой тук не поема гаранции за чужди средства, но се опитва да блесне с "опит" на отдавна дъвкани неща през годините - все в тоя форум, но в няколко подобни теми... ))

                  /дамата, която се жалва, че не е получила консултация - не си дава сметка, че е можела да изгуби много повече, особено когато се вихреха репо-сделките..., т.е. - не се знае какво сте спечелила, губейки, скъпа Селена - или както се наричаш там.../


                  Поздрави на всички и успехи!




                  Коментар


                  • Кво толкова го плашите човека, то все едно инвестирането е неврохирургия или ракетно инженерство. Матрял за четене много, още повече че е безплатен в интернет. Който не му се занимава със сложни работи, опции деривати и ала-бала буха в индексен фонд от типа на SPY всички пари дето са му излишни, или пък ако съвсем го е страх тъпче в държавни облигации на САЩ примерно и толко. Та така, стига да помни важния въпрос "тия пари ако ги загубя ще ми се доплаче ли" и да се стреми отговора да е "не" и да има търпение и дълъг хоризонт, не виждам що да не си инвестира преди да има 17 луксозни имота и да му треперят ръцете от паркинсона.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Не, бе въобще няма такова нещо и твоето изказване е ок и за +++

                      просто именно такова изказване като това на Полки исках и аз да прочета като новобранец, а не подигравки и цинизми .
                      То, с подигравките започват основно хора комплексари и недобронамерени, така че,за момента, сме в нещо като оазис.
                      Да не се бърка с „О, Азис!” +

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Мен да беше цитирал, па да ремеш, „ Тодоре, пишеш глупости.” - А то, бий самара...
                        Не, бе въобще няма такова нещо и твоето изказване е ок и за +++

                        просто именно такова изказване като това на Полки исках и аз да прочета като новобранец, а не подигравки и цинизми .



                        Коментар


                        • ...понеже, за магаре, съм зтрашно НЕдосетлив, такова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Много добро изказване +++++++++++++++++++
                            Мен да беше цитирал, па да ремеш, „ Тодоре, пишеш глупости.” - А то, бий самара...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              извинявай за големите букви, но

                              ТИ ИСКАШ ЕДИН ВИД ИНВЕСТИЦИОНЕН СЪВЕТ, А СПОРЕД ЗАКОНА ТОЗИ СЪВЕТ МОГАТ ДА ТИ ГО ДАВАТ САМО ОПРЕДЕЛЕНИ ХОРА КОИТО ИМАТ ПРАВО ДА ИЗВЪРШВАТ ТАКАВА ДЕЙНОСТ

                              когато отидеш при инв.съветник той ще ти даде да попълниш един конспект с въпроси, ще оцени степента на риск която отговаря на твоята същност и тогава ще ти предложи какво да предприемеш

                              !!!!!!!!!!!!! ГОРЕЩО Ти препоръчвам ДА НЕ ВЗИМАШ СЪВЕТИ ОТ АНОНИМНИЦИ ПО ФОРУМИ !!!!!!!!!!!!!!!!

                              по-скоро вземи съвет от успели хора които познаваш отколкото да се доверяваш на форумни специалисти които знаят и разбират от всичко


                              не знам каква е сумата, но очевидно търсиш по-добра доходност от банковия депозит

                              КАКВО БИХ НАПРАВИЛ АКО БЯХ НА ТВОЕ МЯСТО:

                              виж в държавата в която живееш кои са по-големите и стабилни банки ........ навярно всяка една от тези банки предлага инвестиране в техни фондове .......... проучи историята на доходността на всеки един фонд ............ избери си 3 или 5 или 7 фонда в различни банки ......... първата година "влез" в нискорисков фонд с преобладаващо участие в облигации, но на всяка цена влизай постепенно, а не с цялата сума наведнъж ............. на втората година премини в балансиран фонд ............. на третата година ако искаш се прехвърли във високорисков фонд ........... пак ти напомням да влизаш постепенно във фондовете не само в началото, но и когато преминаваш от по-ниско рисков в по-високо рисков фонд

                              през тези 3 години няма да седиш и да кибичиш, а започни да посещаваш курсове .............. купи си една дебела тетрадка и започни да търгуваш на демо .................. когато купуваш си записвай какво купуваш, на каква цена и защо купуваш точно тази акция ......... когато продаваш си записвай защо си решил да я продадеш

                              играй на демото със същата сума с която си влязъл във фондовете

                              след три години си сметни какво си изкарал ти на демото и какво си получил от фондовете .............. след това вече ще решаваш какво да правиш по-нататък

                              ако след 3 години все още не знаеш какво да правиш ............ ела, питай пак в тази тема и ще ти кажа как да продължиш

                              успех

                              =============

                              мога да ти посоча още една система КОЯТО аз бих ползвал за инвестиране, но тя е при положение, че нямаш пари в кеш, а искаш да спестяваш за старини например:

                              ако живея в България и съм на 20--30 год. и взимам например 2 000 лв.заплата на месец и спестявам 10% от нея или 200 лв. то тогава тези пари ще ги разпределя и инвестирам така:

                              - с 70-80 лв. всеки месец ще купувам по 1 гр. инв.злато .......... сега например известна "къща" предлага оферта при която като купуваш всеки месец по 1 гр. злато на 12-ия месец ти дава 1 гр. злато бонус ............. плащаш 12 гр, на приблизително борсови цени, а получаваш 13 гр.

                              - с другите 70-80 лв. например бих започнал да купувам дялове във фонд базиран върху Софикс ............. в България има два фонда които предлагат такава опция ............ това е дребна сума и не мисля, че има нужда от диверсификация ............ виж последните 2 години кой от двата фонда как се справя и отиди при този с по-голяма доходност

                              - с останалите 50 лв. ще започна да си купувам някаква валута ............. всеки си решава каква валута му харесва, но ако сега започнеш в швейцарски франк нищо не пречи след някоя година да вземеш да ди купуваш рубли или юани ............ после канадци или австралийци ........... всеки си прави избора нататък

                              ако не мога да спестявам 200 лв. всеки месец , а мога да отделям само по 100 лв. отново бих приложил същата схема, но единия месец ще си купя злато ......... на втория месец дялове във фонд базиран въргху Софикс .......... на третия месец някаква валута...

                              разбира се бих се оглеждал за покупка на някаква евтина земеделска земя с идея за развиване на някакъв бизнес на по-следващ етап ........ идеи има доста, но се иска яко търсене, дебнене и голяма доза шанс и късмет

                              не съм казал, но пак повтарям ........ ако за един човек някакъв съвет е добър то за друг човек същият съвет може да не е подходящ ........... може малко глупаво да звучи, но знай че е така!!!

                              и пак напомням:

                              ТИ ИСКАШ ЕДИН ВИД ИНВЕСТИЦИОНЕН СЪВЕТ, А СПОРЕД ЗАКОНА ТОЗИ СЪВЕТ МОГАТ ДА ТИ ГО ДАВАТ САМО ОПРЕДЕЛЕНИ ХОРА КОИТО ИМАТ ПРАВО ДА ИЗВЪРШВАТ ТАКАВА ДЕЙНОСТ

                              когато отидеш при инв.съветник той ще ти даде да попълниш един конспект с въпроси, ще оцени степента на риск която отговаря на твоята същност и тогава ще ти предложи какво да предприемеш

                              !!!!!!!!!!!!! ГОРЕЩО Ти препоръчвам ДА НЕ ВЗИМАШ СЪВЕТИ ОТ АНОНИМНИЦИ ПО ФОРУМИ !!!!!!!!!!!!!!!!

                              по-скоро вземи съвет от успели хора които познаваш отколкото да се доверяваш на форумни специалисти които знаят и разбират от всичко

                              УСПЕХ
                              Много добро изказване +++++++++++++++++++
                              Last edited by Selena; 21.10.2018, 18:24.

                              Коментар


                              • Всички ще умрем. Ето защо, къде по-важно е, как сме живели. Нещата се менят и, ако нещо сега си заслужава, утре може да не си, както и обратното. Най-добре е, колегата да ни послуша, послуша, пък да стори това, което разумът му подскаже за най-подходящо В НЕГОВИЯ КОНКРЕТЕН случай. Така или иначе, без грешки няма да мине, ами поне, да има време да се поправи. И ДА НЕ подценява ообствения си креативен потенциал. Най-успелите днес са именно предприемчивите.
                                Не можем го предпази от всичко но, поне да не му режем крилата. Препоръка е.
                                Last edited by Pyramid; 21.10.2018, 18:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X