IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как инвестираме? - Нашите любими инвестиционни стратегии

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз не знаех нищо за него, просто както си стоях отнякъде изплува в главата ми това име. Може преди време да съм го чул и да съм забравил. Потърсих в интернет и наистина историята му е интересна.
    От бедно българче до мултимилионер.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Миналата седмица не знам откъде ми щукна някаква мисъл в главата за Шефкет Чападжиев. Той е българин избягал в Америка, по-късно станал бизнесмен и мултимилионер. Зачетох се в интернет за него и попаднах на негова стратегия:

      ...
      Благодаря Фрости! Интересни мисли споделя този човек. Не само това, което си цитирал за борсата, но изобщо за живота му в Америка. Не го бях чувал досега.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

        Моята да не би да е фалшива?! След като съм се задържал 16-17 години на пазара значи върши работа
        Ми не - искам да кажа, че таковата - бе разбираш ме
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Е, кажи по-детайлно, Софиксов Само аз и Новият Инвеститор ли имаме истински стратегии?
          Моята да не би да е фалшива?! След като съм се задържал 16-17 години на пазара значи върши работа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Моята стратегия е проста - купувам дадена акция и я държа докато се намери по-голям будала от мен, за да му я продам по-скъпо отколкото съм я купил. Предпочитам да инвестирам в дивиденти акции, за да си прибирам дивидента докато се появи будалата.
            Е, кажи по-детайлно, Софиксов Само аз и Новият Инвеститор ли имаме истински стратегии?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Съгласна съм с вас Преходни са цените ,но таланта не е толкова преходен . Нека да обичаме изкуството и дадени таланти и да не се озъртаме като "гърмени зайци" ,кой талант или артист в този момент е в инвестиционната кошница и кой не е !
              Успех на всички обичащи изкуството без значение от временната му инвестиционна цена
              Аферим, браво - посрами често безогледното ни комерсиалство

              И аз обичам такива работи, но не ми се дават пари за картини, затуй сам си нарисувах няколко, за да ми е по-арт.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Моята стратегия е проста - купувам дадена акция и я държа докато се намери по-голям будала от мен, за да му я продам по-скъпо отколкото съм я купил. Предпочитам да инвестирам в дивидентни акции, за да си прибирам дивидента докато се появи будалата.
                Last edited by Агресивен бик; 25.03.2018, 18:35.

                Коментар


                • Dury имаш личен поздрав за колекцията Имаш ЛС
                  Поздравления и към другите съфорумци

                  Коментар


                  • Преди спада на лихвите по депозитите, бях 100% на депозити. В момента съм горе-долу така: 55% НИ, 30% Акции (основно дивидентни на БФБ и една в чужбина), 15% депозит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                      Мисля,че съм на вътре с този бизнес и имайте предвид,че нещата /цените/ са много преходни.Много често някой художници губят стойност,особенно българските.Така,че това е по-подходящо /според мен/ за колекционерство/естествено с определена инвестиционна цел/,отколкото сигурна инвестиция.Успехи!
                      Съгласна съм с вас Преходни са цените ,но таланта не е толкова преходен . Нека да обичаме изкуството и дадени таланти и да не се озъртаме като "гърмени зайци" ,кой талант или артист в този момент е в инвестиционната кошница и кой не е !
                      Успех на всички обичащи изкуството без значение от временната му инвестиционна цена

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Масло,акварел,офорт,склуптора и т.н. Главно от български художници,но имам и чужди.Притежавам наследствена колекция ,допълнена от моето семейство
                        Мисля,че съм на вътре с този бизнес и имайте предвид,че нещата /цените/ са много преходни.Много често някой художници губят стойност,особенно българските.Така,че това е по-подходящо /според мен/ за колекционерство/естествено с определена инвестиционна цел/,отколкото сигурна инвестиция.Успехи!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                          Какви произведения на изкуството?
                          Масло,акварел,офорт,склуптора и т.н. Главно от български художници,но имам и чужди.Притежавам наследствена колекция ,допълнена от моето семейство

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                            Зарежи близането на златото - никаква работа не ти върши за здравето - вземи си една сребърна монета - от нея има смисъл, а и доста по-евтино излиза Но нумизматиката си е злато, ама ако тръгнеш да го продаваш като такова, няма да ти платят като за запечатана монета или кюлче. Да не говорим, че най-вероятно си го купил с премия спрямо цената на златото в монетата.
                            А иначе под фондове нямам предвид доброзорното събиране за пенсия - доброволно в тези схеми не вкарвам пари. Но си ги броя като част от стратегията - няма как да купя самостоятелно свестни облигации, лотовете са прекалено големи.
                            Нямам предвид УПФ-то - но други фондове - доброволни - и съм съгласен с тебе за облизвациите - затуй само веднъж досега съм имал - Жабешки облизвации.
                            Нумизматическите ми монети са запечатани в капсули, така че - да - а и основните - пазарувал отдавна, с неголяма надценка спрямо ТОГАВАШНАТА цена на златцето.

                            Близането е полезно - за кокълите и имунната система - сам се убедих в това - а и сребърце също ближа, но то не е толкова вкусно - бие ми на стара батерия.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              Произведенията на изкуството обаче са ми по на сърце независимо,че съм женка
                              Какви произведения на изкуството?

                              Коментар


                              • Миналата седмица не знам откъде ми щукна някаква мисъл в главата за Шефкет Чападжиев. Той е българин избягал в Америка, по-късно станал бизнесмен и мултимилионер. Зачетох се в интернет за него и попаднах на негова стратегия:


                                • Да предположим, че човек има 1 млн. долара. На 40 г. бих ги разпределил така – 50 на сто вложения на борсата, 20 на сто – в недвижими имоти – доскоро това бе една много добра инвестиция, 20 на сто в т.нар. Mutual Funds – взаимни фондове, и 10 на сто – кеш. На 60 г. бих разпределил своето портфолио по съвсем различен начин. … 70 на сто бих вложил във взаимни фондове и по 10% бих държал кеш, в недвижими имоти и на борсата. Инвестицията във взаимни фондове e една доста по-сигурна инвестиция. … За разлика от борсата и недвижимите имоти, взаимните фондове дават по-малки, но сигурни доходи, за които на всичкото отгоре не плащам данъци. Затова преди време разпродадох много от недвижимите си имоти и акциите си и насочих вложенията си във взаимни фондове.[4]
                                Според него:
                                Борсата не е механичен сбор от лични вложения, а е барометър на икономиката на една държава.[4]

                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X