IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Margin акаунт

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение

    Interactive Brokers ми е брокера. Знаеш ли при тях каква сума трябва за шорт ? Също така при виртуалния ми акаунт на ТС 2000 когато съм шортвам ми показва, че съм шортнал ( примерно 20 000), но на Account available ми показва, че имам имам 40000 хиляди( като кажем, че акаунта ми има 20 000 в него)? Това е поради причината, че вземам акции назаем за 20000 ли е ? Качил съм пример и съм оградил горе в вляво. Надявам се така ще ви е по-ясно какво питам?
    Поздрави
    Мисля, че е заради това. Къса продажба означава, да продадеш нещо, което нямаш. За да стане това възможно, трябва това нещо да го вземеш на заем от някого. В случая от брокера. Това е securities lending трансакция. Затова ти излиза, че имаш 40 000. 20 000 твой кеш и акции, които си взел на заем и си продал късо на стойност 20 000.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение

      Interactive Brokers ми е брокера. Знаеш ли при тях каква сума трябва за шорт ? Също така при виртуалния ми акаунт на ТС 2000 когато съм шортвам ми показва, че съм шортнал ( примерно 20 000), но на Account available ми показва, че имам имам 40000 хиляди( като кажем, че акаунта ми има 20 000 в него)? Това е поради причината, че вземам акции назаем за 20000 ли е ? Качил съм пример и съм оградил горе в вляво. Надявам се така ще ви е по-ясно какво питам?
      Поздрави
      Ами не знам през кой интродюсър си, че те имат малко различни изисквания, така че най-добре си питай интродюсъра точно за условита. Там би трябвало да работи като кеш сметка до използване на собствените средства и после да се ползва маржина, но нека кажат колегите, които евентуално ползват или най-добре директно да се консултираш с интродюсъра, защото пак казвам, има леки разлики между различните. А при тези суми е хубаво да си сигурен. Но връщам се към първия си съвет, ако не си сигурен, че разбираш какво ти показва платформата - недей се хвърля на късите - там е майсторската работа и дори доста добри инвеститори не играят къси, защото там лимит на загубата няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

        Кажи кой е брокера и тогава ще може да ти се отговори. Ако някой от тия като адмирал маркет, трейдър. Бг и т.н там винаги ползваш маржин, при Адмирала е поне 20%. Ако става въпрос за реалните брокери - просто си ги питай, но за шорт и маржин там се искат доста пари в акаунта, а ако не си наясно с условията за маржина по-добре задръжки късите, че там парите отичат много бързо при грешка.
        Interactive Brokers ми е брокера. Знаеш ли при тях каква сума трябва за шорт ? Също така при виртуалния ми акаунт на ТС 2000 когато съм шортвам ми показва, че съм шортнал ( примерно 20 000), но на Account available ми показва, че имам имам 40000 хиляди( като кажем, че акаунта ми има 20 000 в него)? Това е поради причината, че вземам акции назаем за 20000 ли е ? Качил съм пример и съм оградил горе в вляво. Надявам се така ще ви е по-ясно какво питам?
        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение
          Тоест, да кажем ако имам 10000 лв в акаунта и си купувам и продавам акции за тези пари, няма да ползвам пари от брокера ?
          Кажи кой е брокера и тогава ще може да ти се отговори. Ако някой от тия като адмирал маркет, трейдър. Бг и т.н там винаги ползваш маржин, при Адмирала е поне 20%. Ако става въпрос за реалните брокери - просто си ги питай, но за шорт и маржин там се искат доста пари в акаунта, а ако не си наясно с условията за маржина по-добре задръжки късите, че там парите отичат много бързо при грешка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение
            Тоест, да кажем ако имам 10000 лв в акаунта и си купувам и продавам акции за тези пари, няма да ползвам пари от брокера ?
            Да, точно така. Само ако купиш за повече от 10 000 ще ползваш заем от брокера - margin loan.

            Коментар


            • Тоест, да кажем ако имам 10000 лв в акаунта и си купувам и продавам акции за тези пари, няма да ползвам пари от брокера ?

              Коментар


              • Но все пак чети внимателно margin agreement-a, който ти предлагат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  предполагам като имаш пари в марджин акаунта, той ще работи като кеш акаунт
                  Да, работи като кеш акаунт докато не се изчерпи кеша, така да се каже. После почваш да купуваш с пари на брокера, а активите ти са collateral.

                  Коментар


                  • предполагам като имаш пари в марджин акаунта, той ще работи като кеш акаунт
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Margin акаунт

                      Здравейте,
                      Трябва ли при всеки трейд да използвам пари от брокера ако имам марджин акаунт когато купувам?
                      Питам защото, за да съм "short" ,доколкото знам ми трябва марджин акаунт. От друга страна не искам когато купувам акции да вземам на заем от брокера... Надявам се, че разбирате въпроса...
                      Поздрави
                    Working...
                    X