IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съдействие за Interactive Brokers

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение


    Еми ако нямат такава възможност, ме губят като клиент. Става въпрос за определено сканиране на пазара с тези условия, които съм задал. Така, че трябва да намеря начин да ги въведя тези условия. TD ameritrade и ТС 2000 ги имат като опция, даже и за 2те платформи имам видео как да ги въведа. Надявам се, че имат възможност, както каза Иван Давидов, най-вероятно ще стане с програмиране. Но и там ще трябва асистиране.

    Благодаря ви за мненията
    сканирай си на тинкорсуима и си пускай поръчките през интерактив, къв е проблема...
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Програмно API ти дава много по-голяма гъвкавост от каквато и да било система за сканиране, но всичко е въпрос на избор и естествено на технически познания. Аз съм програмист, за мен не е проблем да програмирам, затова TWS за мен е най-добрата сред най-добрите платформи по отношение на автоматизация на действията, било то за събиране/анализиране на данни, било то за реална търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Аз лично не разбирам нищо но IB имат доста видео уроци и семинари едва ли няма да намериш там нужната информация

        Еми ако нямат такава възможност, ме губят като клиент. Става въпрос за определено сканиране на пазара с тези условия, които съм задал. Така, че трябва да намеря начин да ги въведя тези условия. TD ameritrade и ТС 2000 ги имат като опция, даже и за 2те платформи имам видео как да ги въведа. Надявам се, че имат възможност, както каза Иван Давидов, най-вероятно ще стане с програмиране. Но и там ще трябва асистиране.

        Благодаря ви за мненията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
          Признавам ,че това е нещо ново за мен, ако въобще има такава възможност в TWS.

          IB поддържат API-та (Application Programmin Interface) на няколко програмни езика, така че ако разбираш поне малко от програмиране, можеш да си извлечеш данните, които те интересуват и да си направиш каквито сметки искаш, и съответно да автоматизираш каквито дейстивя искаш. Нещо като expert advisor (EA) при MetaTrader платформите.
          Не разбирам от програмиране, но ще потърся някъде из интродакшъните да видя дали ще намеря нещо.

          Коментар


          • Признавам ,че това е нещо ново за мен, ако въобще има такава възможност в TWS.

            IB поддържат API-та (Application Programmin Interface) на няколко програмни езика, така че ако разбираш поне малко от програмиране, можеш да си извлечеш данните, които те интересуват и да си направиш каквито сметки искаш, и съответно да автоматизираш каквито дейстивя искаш. Нещо като expert advisor (EA) при MetaTrader платформите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение
              Хора,
              знае ли, някой как се добават ръчно условия( определения ) за сканиране на TWS? Изключително ми е важно... Надявам се да разберете какво ви питам!!!
              Пример:
              (XAVGC12-XAVGC26)>(XAVG(XAVGC12,9)-XAVG(XAVGC26,9)) - 12,26 MACD> 9 period signal line
              AVGV60>100000 - average daily volume for the last 60 days > 100000
              H<H1AND - high on the current bar < high 1 bar ago
              H1>H2AND - high 1 bar ago > high 2 bars ago
              XAVGC6>XAVGC18AND - средната стойност на 6 exp mov avg > ср. ст. на 18 exp mov avg
              XAVGC6.1>XAVGC18.1AND -
              XAVGC6.2<XAVGC18.2

              Поздрави
              Аз лично не разбирам нищо но IB имат доста видео уроци и семинари едва ли няма да намериш там нужната информация

              Коментар


              • Съдействие за Interactive Brokers

                Хора,
                знае ли, някой как се добават ръчно условия( определения ) за сканиране на TWS? Изключително ми е важно... Надявам се да разберете какво ви питам!!!
                Пример:
                (XAVGC12-XAVGC26)>(XAVG(XAVGC12,9)-XAVG(XAVGC26,9)) - 12,26 MACD> 9 period signal line
                AVGV60>100000 - average daily volume for the last 60 days > 100000
                H<H1AND - high on the current bar < high 1 bar ago
                H1>H2AND - high 1 bar ago > high 2 bars ago
                XAVGC6>XAVGC18AND - средната стойност на 6 exp mov avg > ср. ст. на 18 exp mov avg
                XAVGC6.1>XAVGC18.1AND -
                XAVGC6.2<XAVGC18.2

                Поздрави
              Working...
              X