IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделът на Уорън Бъфет е лесен и достъпен дори за хора с 1 000 лв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
    Мишка,я да те питам!!!Ако Гърция излезне на какво евро ще заложиш-на силно или слабо!!!
    На мен ми е по-интересно, какво ще се случи с лева чисто теоритично, ако еврото въобще изчезне като валута. Някъде бях чел, че при нашия валутен борд, лева реално е вързан към марката и ако еврото изчезне, ще се върне старото съотношение на лев:марка, отпреди въвеждането на еврото и изчезването на марката. Дали наистина е така? Това естествено, ако се случи преди България да влезе в еврозоната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
      Мишка,я да те питам!!!Ако Гърция излезне на какво евро ще заложиш-на силно или слабо!!!
      силно естествена

      малко спредовете сте се опанат в перифериата, ама тва е

      аиде

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        чакай нещо да стане с Гърция да излезне и да стане проблем с това евро ше видим тогава как ще е с лева ......
        Ше има да подскааача на горе на долу ......
        Мишка,я да те питам!!!Ако Гърция излезне на какво евро ще заложиш-на силно или слабо!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
          Ако ти е писано на глава на ду.е не оди - така казваше дедо ми Мито

          Какво да чакам Гърция то и сега може да се търкулне гърнето.
          Мда квот ти е писано на камик не оди, ама ей виж кво е написал колегата Дебнем ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
            Ех, да имаше някой пътувач във времето от 2006-2007-ма, купил си богато пътища и мостове на връх, да ни беше прочел писанията тук, преди илюзията за БФБ да се спука завинаги...На нашата мила борса, за 20 години поне два пъти ще се извърти мафията и ще си фалира предприятията. Накрая ще си вземеш 2-3% процента от първоначално вложеното и ще се прибереш с гордостта, че си участвал - олимпийският принцип

            Колкото до Бъфет - той признава, че стратегията му не би проработила сега, така както е проработила за него - то и напоследък резултатите му го показват. Пазарът е друг, нещата са по-сложни и навързани, както и много по-динамични и ускорени, благодарение на технологиите и масовото участие на всякакви хора с всяакъв умствен багаж.

            Но, ако човек гледа реалистично и има малко акъл да разбере естеството на това, с което се е захванал, непременно ще осъзнае, че едни средно 5-6-7% (а при добър късмет може и малко повече) на годишна база хич не са зле, за 20-30 години напред, прекарани през призмата на сложната лихва. Кой ги знае дали американците ще са все така силни след 30 години, но при всяко положение, те са възможно най-не-куция кон, на който може да заложи човек в момента.

            Аз защо ви казвах, че не е ясно дали в КТБ се бяха набутали вълците или овцете. Който се е усетил - направи по 7%/годишно при супер нечестно отношение риск/печалба и сега си прибра кинтите - чиста работа. Но надали ще се повтори - "инвсетицията" влог умря. Сега народа търси други "инвестиции" - злато, биткойни, форекс. Всеки трябва да си изяде порцията хляб, преди да му дойде акълът.
            Резултати, резултати, колко да са резултати......тази година беше N1 по богатство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Реален факт. Истинска история,не е приказка. И какво странно има. Това е инвестиция за 20 години в яко поскъпнал актив (от 60 лв. до 1 500 лв.) при това с висока начална инвестиция (цената на апартамент в гр. Плевен в началото на демокрацията)
              С това съм напълно съгласен!!!Ставаше въпрос ,да не пропускаш запетаите!!!
              А иначе,аз съм купувал много евтини активи и продавал много по-скъпо!!!
              И то с малко опит и с малко пари!!!За мене невъзможни неща няма!!!Никога не бързам да отричам,защото знам че камбанарийката не ми е може би чак толкова висока!!!
              А който има пари и не инвестира, си губи живота напразно!!!Е ,има и тежки и по-добри моменти!!!Но това те държи изправен!!!

              Коментар


              • един long на ATHEX 20 + leverage 5 и днеска да сте на 50%.

                сега vzимам теz 50% и купувам опции с падеж 2017 Alcoa @ 15 таи като падна в4ера с 5.5% zа нисто на цена 0.29 цента. с цел 0.34 центаъ ето во осте 20%

                аиде по4ивка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  чакай нещо да стане с Гърция да излезне и да стане проблем с това евро ше видим тогава как ще е с лева ......
                  Ше има да подскааача на горе на долу ......
                  Ако ти е писано на глава на ду.е не оди - така казваше дедо ми Мито

                  Какво да чакам Гърция то и сега може да се търкулне гърнето.

                  Коментар


                  • Ех, да имаше някой пътувач във времето от 2006-2007-ма, купил си богато пътища и мостове на връх, да ни беше прочел писанията тук, преди илюзията за БФБ да се спука завинаги...На нашата мила борса, за 20 години поне два пъти ще се извърти мафията и ще си фалира предприятията. Накрая ще си вземеш 2-3% процента от първоначално вложеното и ще се прибереш с гордостта, че си участвал - олимпийският принцип

                    Колкото до Бъфет - той признава, че стратегията му не би проработила сега, така както е проработила за него - то и напоследък резултатите му го показват. Пазарът е друг, нещата са по-сложни и навързани, както и много по-динамични и ускорени, благодарение на технологиите и масовото участие на всякакви хора с всяакъв умствен багаж.

                    Но, ако човек гледа реалистично и има малко акъл да разбере естеството на това, с което се е захванал, непременно ще осъзнае, че едни средно 5-6-7% (а при добър късмет може и малко повече) на годишна база хич не са зле, за 20-30 години напред, прекарани през призмата на сложната лихва. Кой ги знае дали американците ще са все така силни след 30 години, но при всяко положение, те са възможно най-не-куция кон, на който може да заложи човек в момента.

                    Аз защо ви казвах, че не е ясно дали в КТБ се бяха набутали вълците или овцете. Който се е усетил - направи по 7%/годишно при супер нечестно отношение риск/печалба и сега си прибра кинтите - чиста работа. Но надали ще се повтори - "инвсетицията" влог умря. Сега народа търси други "инвестиции" - злато, биткойни, форекс. Всеки трябва да си изяде порцията хляб, преди да му дойде акълът.
                    Last edited by Дебнем на замаушка; 10.02.2015, 15:03.

                    Коментар


                    • наскоро четох една книга http://gladwell.com/outliers/
                      та в нея се развива тезата че за да постигнеш ниво над средното в дадена сфера
                      трябва да отделиш средно 10 000 часа практика, това прави приблизително 10 години ако се занимаваш по 3 часа на ден

                      един от другите фактори за да станеш, изключение от статистиката е да си на точното място в точното време при Уорън Бъфет това е така
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                        Утре при нас се сменя властта отвързват те от валутния борд,
                        защо ВБ според теб зависи от властта
                        Той сам ще си падне като му доиде времето независимо коя власт е
                        чакай нещо да стане с Гърция да излезне и да стане проблем с това евро ше видим тогава как ще е с лева ......
                        Ше има да подскааача на горе на долу ......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                          От капиталови пазари може и 30% да се прави, примерно.
                          Масовия човек "инвестира" в депозит. Преди да дойда на борсата, "инвестирах" в депозити. Бях постоянен. Превалутирах изгодно, не теглих, доливах. Чаках с години. Имах най-високите лихви възможни. Резултата беше добър, но недостатъчен за мен. Да не говорим, че 13% лихва няма как да получиш.
                          30% можеш да направиш краткосрочно. За дълъг период няма как.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                            От капиталови пазари в дългосрочен план може да направи едни 5-8% годишна доходност, ако купи преди жмуцването, ама и на мен ми се струва, че примерът е просто късмет.
                            От капиталови пазари може и 30% да се прави, примерно.
                            Масовия човек "инвестира" в депозит. Преди да дойда на борсата, "инвестирах" в депозити. Бях постоянен. Превалутирах изгодно, не теглих, доливах. Чаках с години. Имах най-високите лихви възможни. Резултата беше добър, но недостатъчен за мен. Да не говорим, че 13% лихва няма как да получиш.

                            Коментар


                            • Утре при нас се сменя властта отвързват те от валутния борд,


                              защо ВБ според теб зависи от властта

                              Той сам ще си падне като му доиде времето независимо коя власт е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение
                                Приказки за мечтатели. Абсолютно съм сигурен, че е напълно реален случай, но всеки в този форум може да посочи поне по 10 противоположни случаи на хора, които аха уж по малко да инвестират в това-онова и накрая загубват всичко. Въпрос на нюх, знания, кураж и много-много късмет.
                                Това за късмета съм напълно съгласен, никви Бъфетови модели няма да работят в БГ тъй като при нас законите са коренно различни от САЩ, също така тоя дядка Бъфет е имал уникалния късмет, че вирее във все още световно господстваща държава със все още валута със статус "световен резерв". Ама тея "тънки раоти" не се забелязват от последователите на Бъфет в България .... Утре при нас се сменя властта отвързват те от валутния борд, става нещо с ЕС и мечтите умират...... просто глупости на квадрат.....
                                Last edited by michaelis; 11.02.2015, 13:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X