IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моделът на Уорън Бъфет е лесен и достъпен дори за хора с 1 000 лв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
    малко късно се включвам в темата. Но само не разбрах това как е измислено.
    През 1990 г. според мен апартамент в Плевен е струвал 6000-10000 лв максимум.
    т.е. човека си е купил максимум 150 декара. Рентата обикновено при супер изгодни условия е около 4-5% от стойността на земята/да не казвам че 90 години беше и по ниска/. чрез обикновена математика сега трябва да има максимум 450 декара и то ако е имал баровски апартамент за 10000 лв и е получавал 5% рента и е живял от въздуха.
    И сина програмист е изпращал пари, с които е купувана земя, това май пропускаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      Мисля си, че моделът на Бъфет не е нещо трудно за копиране. Все пак той го е постигнал за цели 70 години инвестиционна дейност и с управление на чужди пари.

      Почти всеки обаче може да му копира модела в базовата част

      Описал съм защо тук

      http://zaparite.blogspot.com/2015/02/1-000.html

      Ето един пример от родната българска действителност, нещо като български малък Бъфет. Един работник в Плама Плевен се пенсионира около 1990 г. и продава апартамента си в Плевен, след което се преселва в Добруджа в селото на жена си. С парите от апартамента купува земя, започвайки от 60 лв. на декар. Събира над 1 000 дка, използвайки за покупките приходите си от ренти. Сега има активи на стойност над 1 500 000 лв. (цената на хилядата декара) и годишно получава само от ренти 100 000 лв. Всичко това без да е фермер, арендатор и т.н. Само от ренти. На печелившите честито

      Поздрави
      малко късно се включвам в темата. Но само не разбрах това как е измислено.
      През 1990 г. според мен апартамент в Плевен е струвал 6000-10000 лв максимум.
      т.е. човека си е купил максимум 150 декара. Рентата обикновено при супер изгодни условия е около 4-5% от стойността на земята/да не казвам че 90 години беше и по ниска/. чрез обикновена математика сега трябва да има максимум 450 декара и то ако е имал баровски апартамент за 10000 лв и е получавал 5% рента и е живял от въздуха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
        http://www.finanzen.net/fonds/DWS_Top_Dividende_LD

        много ми е добре тука

        Performance 1 Jahr
        29,28 %
        Performance 2 Jahre
        39,07 %
        Performance 3 Jahre
        51,16 %
        Performance 5 Jahre
        92,60 %
        Performance 10 Jahre
        124,27 %

        руските по4нах да жлиzам лонг терм
        https://www.dws.de/Produkte/Fonds/592/Portrait

        Макя му и трън , къде им е английската версия? Никъде не виждам бутон за език

        Такса за емитиране 5.00%
        Ние таксуваме 1,450%

        Едит : https://funds.deutscheawm.com/ch/EN/...s/592/Portrait
        Last edited by andy2000; 11.02.2015, 13:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          За 10 години няма как да си на 10-15%, по-скоро 7-8%



          Юруш на руските компании За 4 години - минус 40%


          http://www.ishares.com/us/products/2...sia-capped-etf
          http://www.finanzen.net/fonds/DWS_Top_Dividende_LD

          много ми е добре тука

          Performance 1 Jahr
          29,28 %
          Performance 2 Jahre
          39,07 %
          Performance 3 Jahre
          51,16 %
          Performance 5 Jahre
          92,60 %
          Performance 10 Jahre
          124,27 %

          руските по4нах да жлиzам лонг терм

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
            Global Small Cap Fund + Global Div Fund =10/15% average p.a.

            вапроса е када да права 100% p.a.
            За 10 години няма как да си на 10-15%, по-скоро 7-8%

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            ПС При всички случаи каквото и да се купува номера е да е при хубав срив и бол реки от кръв. Единственото друго условие е търпение.
            Юруш на руските компании За 4 години - минус 40%


            http://www.ishares.com/us/products/2...sia-capped-etf
            Last edited by andy2000; 11.02.2015, 12:51.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Е, по този критерий нашата борса е за купуване и надали някога ще стане за продаване. Някой помни ли колко беше капитализацията на БФБ на върха 2007 г?
              Е то този индикатор е мислен за борси, не за някаква квартална мажовска сергийка тип тука има тука нема.
              По долу може да се ориентира чат пат човек ако е достатъчно дългосрочен къде би постигнал с голяма доза вероятност над 10-15 % годишно.
              Главно там дето е брик тухлата, и май най вече Р-то...( а и Б-то според мене)

              http://www.gurufocus.com/global-market-valuation.php

              ПС При всички случаи каквото и да се купува номера е да е при хубав срив и бол реки от кръв. Единственото друго условие е търпение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Абсолютно! Според нея над 90% от ипотекираните апартаменти отиват накрая за продан.
                Ехееее, посмали малко

                Относно инвестирането с хоризонт 10-на години.
                Акции на фарм и биотех компании ми се струват най-добрата идея.
                ИТ-сектора в момента е огромен балон, поне според мен, и там не виждам смисъл.
                Енергийни/добивни компании са леко рискови и затова не виждам смисъл да се набива голям % там. Финансови институции при жмуц падат в пъти.
                Last edited by andy2000; 11.02.2015, 12:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                  Зад всеки Бъфет (или всяка леля на Джей), има 99.99% фалирали безславно, само, че техните истории не са чак така вдъхновяващи, за това не си ги пишат хората в блоговете.
                  Абсолютно! Бях я питал каква статистика би ми дала като банкер над ипотеките. Отговорът и бе по-стряскащ дори от този който бе дал един швейцарски банкер. Според нея над 90% от ипотекираните апартаменти отиват накрая за продан.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Да не забравяме, че колкото и увлекателно да звучат истории като разказаните в тази тема, те са продукт на т. нар. "survivor bias". Зад всеки Бъфет (или всяка леля на Джей), има 99.99% фалирали безславно, само, че техните истории не са чак така вдъхновяващи, за това не си ги пишат хората в блоговете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Е, по този критерий нашата борса е за купуване и надали някога ще стане за продаване. Някой помни ли колко беше капитализацията на БФБ на върха 2007 г?
                      Според мен ще е грешно да се гледа отношението за нашата борса. Първо - защото спекулантите пълнят гащите ако видят че щатска, немска т.н. борса са се избушили - следва че корелацията при спад е почти 100%-ово осигурена. (Същото не важи обаче при ръст)
                      Другата причина да не гледаме отношението при нас е, че сме с кратка история и съответно доста дружества не се представени на нея.
                      Дори имаме отлив (например каолин, евн, т.н.) Други пък с милиардна капитализация отидоха в небитието(оцк, патката), трети се търгуват под номинал (много са такива, за сравнение щатската спира някои когато крашнат под номинал, както беше при кодак), съответно увеличение на капитал под номинал (като арома) не знам как може да има, четвърти пък са наливали капитализация само на хартия (като енергони) ... и т.н. сиреч маркет-капитализацията не е толкова адекватна
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Това отношение като го е мислел какви са били лихвите и какви са сега, да не се окаже, че трябва да го коригира вече?
                        Няма да се окаже, лихвите са мижави от 2009 насам и вече ефекта се изчерпва.
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Това хубаво, ама Лошото е, че именно чичо Уорън ни е дал един от критериите за тотален пазарен срив - отношението: (пълна маркет капитализазация на съответна борса)/(БВП на държавата с въпросната борса) и според това следва че в САЩ са кажи-речи в състояние всеки момент да скочат с двата крака в селл-оф-а... )) Да не се окаже после - "каква я мислехме, каква стана..."
                          Това отношение като го е мислел какви са били лихвите и какви са сега, да не се окаже, че трябва да го коригира вече?

                          Коментар


                          • Е, по този критерий нашата борса е за купуване и надали някога ще стане за продаване. Някой помни ли колко беше капитализацията на БФБ на върха 2007 г?
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Дано сайта да го има в следващите 10 години, за да си следим печалбите.
                              Аз бих купил акции.
                              Това хубаво, ама Лошото е, че именно чичо Уорън ни е дал един от критериите за тотален пазарен срив - отношението: (пълна маркет капитализазация на съответна борса)/(БВП на държавата с въпросната борса) и според това следва че в САЩ са кажи-речи в състояние всеки момент да скочат с двата крака в селл-оф-а... )) Да не се окаже после - "каква я мислехме, каква стана..."
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Дано сайта да го има в следващите 10 години, за да си следим печалбите.
                                Аз бих купил акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X