IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за търговия с опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    кои кво прави нема зна4ение
    важен е pay off-a
    az ли4но имам и интерактив и немски брокер

    немските са идеални за delta one i reverse convertibles както и exotic payoffs (там американците са гола вода- сега сигурно сте се покаже осте онзi пицар и сте по4не да ми се обиснйава...)
    Пас съм аз

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Хахах, той и бъкето тва прави)
      кои кво прави нема зна4ение
      важен е pay off-a
      az ли4но имам и интерактив и немски брокер

      немските са идеални за delta one i reverse convertibles както и exotic payoffs (там американците са гола вода- сега сигурно сте се покаже осте онзi пицар и сте по4не да ми се обиснйава...)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
        м да- затова е хубаво да има алтернативи

        все пак става дума за warrants- тоест опции издадени от банката
        Хахах, той и бъкето тва прави)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          нищо не разбрах Никога не съм търгувал немски опции. Но в щатско никой брокер няма да ти разреши да пишеш голачки без голяма сума в акаунта. Иначе ако имаш базовия актив или дълги опции - няма грижа
          м да- затова е хубаво да има алтернативи

          все пак става дума за warrants- тоест опции издадени от банката

          Коментар


          • нищо не разбрах Никога не съм търгувал немски опции. Но в щатско никой брокер няма да ти разреши да пишеш голачки без голяма сума в акаунта. Иначе ако имаш базовия актив или дълги опции - няма грижа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение

              http://images.finanzen.net/mediacent...es2511_068.pdf

              при тези брокери

              Коментар


              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                може и с 100 евро

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  тази най-печеливша стратегия и без гащи може да те остави

                  Но защо да не може да пише опции човеко, може 6 цифрен акаунт да отваря

                  може и с 100 евро

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                    Мда... Итересно а защо искаш да търгуваш опции? Като "retail" ти нямаш голям избор - или купуваш опции или "overwrite"ваш.. Липсва ти най-печелившата статегия - selling short options.
                    .
                    тази най-печеливша стратегия и без гащи може да те остави

                    Но защо да не може да пише опции човеко, може 6 цифрен акаунт да отваря

                    Коментар


                    • Каква платформа бихте ми препоръчали за търговия с опции.
                      Кой посредник бихте ми препоръчали?- interacivebrokers

                      Какви са таксите на посредника който бихте препоръчали? 1 usd контракт

                      Какви стратегии използвате: арбитражни, спекулативни, хеджингови? какво ли не

                      Какви опции препочитате - върху акции, върху, облигации, стоки, валути? - акции, индекси

                      Портфейл - стратегия за управление на портфейла.

                      Ниво на риск при използваната от вас стратегия.
                      последните две са за преподавателя

                      Коментар


                      • Имам чувството, че след лекция в УНСС на някой преподавател, който е чел за опции и фючърси но никога не е пробвал дали стават за ядене си се надъхал яко. Успокой топката и кажи какво смяташ ти самият да правиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bankite Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          и благодаря за отговорите. Основната причина да не задавам въпросите си тук е липсата на време да влизам често и да чета, което би накъсало нещата във времето. Желанието ми е чисто практически да ми покаже някой как търгува, а аз в последствие бих написал начина си на търговия тук с цел да получа различни гледни точки на база опит.

                          Но така или иначе нямам предложение от никой, така че ще публикувам няколко въпроса като начало:

                          Каква платформа бихте ми препоръчали за търговия с опции?

                          Кой посредник бихте ми препоръчали?

                          Какви са таксите на посредника който бихте препоръчали?

                          Какви стратегии използвате: арбитражни, спекулативни, хеджингови?

                          Какви опции препочитате - върху акции, върху, облигации, стоки, валути?

                          Портфейл - стратегия за управление на портфейла.

                          Ниво на риск при използваната от вас стратегия.


                          Предварително благодаря на тези които се отзоват, и все пак ще съм благодарен ако някой ми помогне персонално!

                          Поздрави
                          Моя съвет е ако нямаш опит в търговията и спекулациите(по принцип) изобщо да не се занимаваш с опции. Но ако все пак искаш да търгуваш опции УЧИ и ТЪРГУВАЙ. Търси сайтове и книги из нета и чети чети чети чети и пак чети докато научиш всички основни неща перфектно, после на база наученото си разработи поне няколко стратегии, отвори си един малък акаунт и търгувай с малки суми и тествай различни системи докато натрупаш опит и разбереш кое работи и кое не.

                          Ти какво си мислиш че някой ще тръгне да се занимава с теб и да си губи времето?
                          Никой не може да свърши ТВОЯТА работа вместо теб.

                          Коментар


                          • Здравейте,

                            и благодаря за отговорите. Основната причина да не задавам въпросите си тук е липсата на време да влизам често и да чета, което би накъсало нещата във времето. Желанието ми е чисто практически да ми покаже някой как търгува, а аз в последствие бих написал начина си на търговия тук с цел да получа различни гледни точки на база опит.

                            Но така или иначе нямам предложение от никой, така че ще публикувам няколко въпроса като начало:

                            Каква платформа бихте ми препоръчали за търговия с опции?

                            Кой посредник бихте ми препоръчали?

                            Какви са таксите на посредника който бихте препоръчали?

                            Какви стратегии използвате: арбитражни, спекулативни, хеджингови?

                            Какви опции препочитате - върху акции, върху, облигации, стоки, валути?

                            Портфейл - стратегия за управление на портфейла.

                            Ниво на риск при използваната от вас стратегия.


                            Предварително благодаря на тези които се отзоват, и все пак ще съм благодарен ако някой ми помогне персонално!

                            Поздрави
                            Избери своя кредит! С една заявка във всички банки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                              Мда... Итересно а защо искаш да търгуваш опции? Като "retail" ти нямаш голям избор - или купуваш опции или "overwrite"ваш.. Липсва ти най-печелившата статегия - selling short options.

                              Обикновено отговора на този въпрос е че искаш някакава висока възвращаемост.. Съвета ми към теб е да търгуваш акции.Сега има голям избор на double and triple leverage etfs, просто не виждам причина да влизаш в рискована стратегия, където имаш големи ограничения, голям спред и най-вече несигурна ликвдиност.
                              Какот и да е успех.
                              уффф....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                                Мда... Итересно а защо искаш да търгуваш опции? Като "retail" ти нямаш голям избор - или купуваш опции или "overwrite"ваш.. Липсва ти най-печелившата статегия - selling short options.

                                Обикновено отговора на този въпрос е че искаш някакава висока възвращаемост.. Съвета ми към теб е да търгуваш акции.Сега има голям избор на double and triple leverage etfs, просто не виждам причина да влизаш в рискована стратегия, където имаш големи ограничения, голям спред и най-вече несигурна ликвдиност.
                                Какот и да е успех.
                                м да- и сто да нема short- аиде стига сте писали глупости

                                Коментар

                                Working...
                                X