IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пирамиди, фараони и балъци за милиони

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage

    Имам един познат при тях не искаха никакви пари допреди няколко месеца пускат те на демо държис сирис 7 ексам и от това зависи на какъв процент си ама повечето при тях не правят пари и се махат както е и нормалното при такива фирми...
    Капитала с който играят от къде идва? Това е може би най-странното за мен в тази фирма - изглежда не търсят инвеститори, а играят само със собствени пари, което е малко странно...

    Второ, каква е мотивацията на "успешните" трейдъри да останат във фирмата (освен Л2 и да кажем някаква информационна система) ако капитала не е инвестиционен (освен да имат огромно количество собствен капитал...)

    И трето - защо са създали фирмата в България? Трейдърите са на процент навсякъде - защо ти е евтина работна ръка в такъв случай? До колкото разбрах мениджъра Христо Янев бил в САЩ...

    Имаш ли представа колко брокера са във фирмата и под какво име е регистрирана тя? (със сигурност не е Даррко ЕООД)

    Коментар


    • иначе за фирмите които звънят по гледаите boiler room с вин дизел и бен афлек

      http://www.imdb.com/title/tt0181984/



      http://www.youtube.com/watch?v=zvICN8DNMpY
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GGeko
        Първоначално изпратено от Jay Gould

        Гледай филма Брокери: http://bg.dtrailer.com/movies/watch/boiler-room
        Мисля, че са подобни.Намират ти телефона и почват да звънят да ти предлагат изгодни инвестиции. Дали са изгодни или не не знам, важното е да им дадеш пари. Брокерите са обучени как да говорят подобно на застрахователите които продават застраховки живот. Тоест още с първите думи гледат да ти приковат вниманието, а после почва словесна обработка. Мисля, че брокерите им имат месечен план, да са зарибили опредлен брой хора и да са събрали определена сума.
        Знам го Джей - гледал съм го. И в София има и такава фирмичка - всъщносто до колкото знам са две - и двете са някъде в Младост и имам познат който работи за тях. Опитват се да пробутват разни акции на някакви фантонмни компании - абе пладнешки обир. Звънят на пенсионери в САЩ и Канада и ги убеждават, че инвестират в следващия Гугъл.

        Тези от Дарко обаче изглежда не са такива - те наистина трейдват - т.е. не въртят телефони. Знам обаче че искат пари за обучителен курс (което ме навежда на темата за Сашо Данаилов) и някои подметна, че трябва да вкараш свой пари в акаунта - за да те боли ако губиш, в което има резон, но ето още едно място от където може да идва кеш-флоуто.
        Но това са само спекулации - предполагам, че е възможно и да реализират печалби от трейдинг на американски акции.

        Все пак ако някои знае под кое име са в търг. регистър - моля да каже
        Имам един познат при тях не искаха никакви пари допреди няколко месеца пускат те на демо държис сирис 7 ексам и от това зависи на какъв процент си ама повечето при тях не правят пари и се махат както е и нормалното при такива фирми...
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от GGeko
          Първоначално изпратено от Jay Gould

          Гледай филма Брокери: http://bg.dtrailer.com/movies/watch/boiler-room
          Мисля, че са подобни.Намират ти телефона и почват да звънят да ти предлагат изгодни инвестиции. Дали са изгодни или не не знам, важното е да им дадеш пари. Брокерите са обучени как да говорят подобно на застрахователите които продават застраховки живот. Тоест още с първите думи гледат да ти приковат вниманието, а после почва словесна обработка. Мисля, че брокерите им имат месечен план, да са зарибили опредлен брой хора и да са събрали определена сума.
          Знам го Джей - гледал съм го. И в София има и такава фирмичка - всъщносто до колкото знам са две - и двете са някъде в Младост и имам познат който работи за тях. Опитват се да пробутват разни акции на някакви фантонмни компании - абе пладнешки обир.

          Тези от Дарко обаче изглежда не са такива - те наистина трейдват - т.е. не въртят телефони. Знам обаче че искат пари за обучителен курс (което ме навежда на темата за Сашо Данаилов) и някои подметна, че трябва да вкараш свой пари в акаунта - за да те боли ако губиш, в което има резон, но ето още едно място от където може да идва кеш-флоуто.
          Но това са само спекулации - предполагам, че е възможно и да реализират печалби от трейдинг на американски акции.

          Все пак ако някои знае под кое име са в търг. регистър - моля да каже
          Мисля, че са ми звънили. Единия път да ми продават акции на някаква американска компания, другия път да искат да сложа банер срещу заплащане в блога си. Аз отказах, 1 понеже блога ми е безплатен и слагам банери само на познати и 2 много по-важното, не зная какви са, нещо ми се видяха съмнителни, а не ми се иска името ми да се бърка с някоя съмнителна компания дори само тяхна реклама да имам на блога, защото пари има, ама ако почне да се бърка човек със съмнително субекти е зле за бизнеса и да не стане кон за кокошка
          Не мисля, че продават съмнителни компании, но начина им на работа не ми хареса.
          Агресивен подход, малко като за пред балъци, пък и ми е омръзнало да ми звънят по телефона да ми предлагат какво ли не. Ей сега ми звъня някаква да ми продава компютри и тя дето ни съм я виждал ни съмя чувал (аз съм във Варна, те в София!).
          Обичам да ми се обадят и да ми кажат .. "Ей тука има едни пари, вземи ги, за теб са" - но такива не ми звънят

          Сашо Данаилов може и да има пръст. Създаде като измама един пазар която тръгна, и то перфектно при всичките му недостатъци по софтуера. Само за 1-2 месеца оборота стигна 1 000 000 и то в рамките на 1 час ! Колкото бе сесията! И то само на пшеницата!
          Всичко бе станало перфектно - Вечерна сесия (по мое настояване) - от 18 до 19 часа точно хората се прибират от работа и докато си чакат салатата с ракийката хвърлят по едно око и правят някоя сделка. Имаше дни, оборота стигаше в рамките на час на 4 милиона и половина! Мои познати , реалани търговци на зърно искаха да скачат вътре, за реални сделки, с големи суми. Казах им - Чакайте да узакони нещата и тогава! - Познати са ми, няма да се дъня пред тях, я ..
          Като се видяхме последните пъти му казах в офиса му - Човек, знам какво си мислиш, но то работи! Работи. Зарежи измамата! Дай да го узаконим, да вкараме банка, застраховател и да те избираме за пожизнен председател на борда, само ще си клатиш краката и ще ходиш по командировки в Чикаго или където ти е кеф. Нека обаче е по законите.
          Легално ако бе станало, щеше да работи с пълна пара в момента и сигурно да се превърта оборот от вече 10-20 милиона, с около 3-5 % сделки с реална доставка (те повече не са и нужни, в Чикаго са толкова)..Ама и с 1 - 5 да остане лошо ли е?! Само приходите му бяха от порядъка на 10 -15 000 лева на ден, за тоя 1 милион оборот.. Тоест, оставаше само да се регистрира по нашето законодателство и да си вземе лиценз (200 000 лева) капитала дори му казах - Ако ги няма, ще му ги съберем, само и само да има нормална стокова борса..
          А той? Не- та не! За мен се превърна в глупак. Как може нещо което си замислил като измама, но е тръгнало легално и се развива перфектно да не го узакониш и да си оправиш нещата!???
          Печалбите щяха да скочат в пъти, а още повече щеше да има работеща стокова борса (което пък аз искам) с ниски комисионни.
          Защо обаче реши да си остане с измамата тоя човек така и не ми стана ясно. Сега ни пазар има, ни печалба за него (щеше да си клати краката от по цял ден и да взема тлъста заплата и преми всеки месец), ни работеща стокова борса на която да връткаме жито пък ние и да правим по някой лев.

          ПС: Искаше да водя курсове при него, но доста мислих и на него отказах, защото ако няма да се върши работа като хората (да се уреди лиценза им като стокова борса) не ми се искаше да се забърквам и с него.
          За съжаление, някой нашите "бизнесмени" така и не разбраха, че с легален бизнес могат да се правят много повече пари отколкото с измами и с нелегален!
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould

            Гледай филма Брокери: http://bg.dtrailer.com/movies/watch/boiler-room
            Мисля, че са подобни.Намират ти телефона и почват да звънят да ти предлагат изгодни инвестиции. Дали са изгодни или не не знам, важното е да им дадеш пари. Брокерите са обучени как да говорят подобно на застрахователите които продават застраховки живот. Тоест още с първите думи гледат да ти приковат вниманието, а после почва словесна обработка. Мисля, че брокерите им имат месечен план, да са зарибили опредлен брой хора и да са събрали определена сума.
            Знам го Джей - гледал съм го. И в София има и такава фирмичка - всъщносто до колкото знам са две - и двете са някъде в Младост и имам познат който работи за тях. Опитват се да пробутват разни акции на някакви фантонмни компании - абе пладнешки обир. Звънят на пенсионери в САЩ и Канада и ги убеждават, че инвестират в следващия Гугъл.

            Тези от Дарко обаче изглежда не са такива - те наистина трейдват - т.е. не въртят телефони. Знам обаче че искат пари за обучителен курс (което ме навежда на темата за Сашо Данаилов) и някои подметна, че трябва да вкараш свой пари в акаунта - за да те боли ако губиш, в което има резон, но ето още едно място от където може да идва кеш-флоуто.
            Но това са само спекулации - предполагам, че е възможно и да реализират печалби от трейдинг на американски акции.

            Все пак ако някои знае под кое име са в търг. регистър - моля да каже

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GGeko
              Първоначално изпратено от boogie
              Ггеков, а теб както те бърка на тях успешен ли им е бизнеса и откъде им идват парите?

              Първоначално изпратено от GGeko
              Колеги. относно Даррко ЕООД - http://darrko.com/.

              Имам един познат който работи там и се кълне в хилядите долари които се изкарват там (разбира се не от самия него, а от "по-напредналите" трейдъри във фирмата). Сетъпа е дей-трейдинг само на Американски акции . Комисионна от печалбите получаваш , като те тренират в началото.

              Това е дъвкана тема във форума -
              (Теодора Думбалска от Пловдив и ко.: http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11226)

              Интересното обаче е че все още май оперират и не мога да си обясна как си държат главата над водата (много се съмнявам, че е с успешен трейдинг.. но кой знае). Та се опитвам да открия от къде другаде може да идват парите им, защото май наистина плащат нещо. Ако е пирамида от къде идва кеш-флоу ?

              Но не можах да открия в търговския регистър въпросната фирма, нито нещо на името на думбалска.. отчети примерно или тн..
              Някои да има повече инфо за тая поостаряла тема?
              Всеки успешен бизнес ми е любопитен как работи. Ако е пирамида също ми е любопитно да знам. Нямам някакви задни мисли ако за това питаш - искам да видя просто цифри.
              Някои има ли представа защо ги няма в търговския регистър? Или фирмата си е сменила името? Искам да видя отчет на компанията
              Гледай филма Брокери: http://bg.dtrailer.com/movies/watch/boiler-room
              Мисля, че са подобни.Намират ти телефона и почват да звънят да ти предлагат изгодни инвестиции. Дали са изгодни или не не знам, важното е да им дадеш пари. Брокерите са обучени как да говорят подобно на застрахователите които продават застраховки живот. Тоест следва се план (имам цяла наръчник у дома останал ми от един подобен курс преди години) още с първите думи гледат да ти приковат вниманието, а после почва словесна обработка. Мисля, че брокерите им имат месечен план, да са зарибили опредлен брой хора и да са събрали определена сума.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от boogie
                Ггеков, а теб както те бърка на тях успешен ли им е бизнеса и откъде им идват парите?

                Първоначално изпратено от GGeko
                Колеги. относно Даррко ЕООД - http://darrko.com/.

                Имам един познат който работи там и се кълне в хилядите долари които се изкарват там (разбира се не от самия него, а от "по-напредналите" трейдъри във фирмата). Сетъпа е дей-трейдинг само на Американски акции . Комисионна от печалбите получаваш , като те тренират в началото.

                Това е дъвкана тема във форума -
                (Теодора Думбалска от Пловдив и ко.: http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11226)

                Интересното обаче е че все още май оперират и не мога да си обясна как си държат главата над водата (много се съмнявам, че е с успешен трейдинг.. но кой знае). Та се опитвам да открия от къде другаде може да идват парите им, защото май наистина плащат нещо. Ако е пирамида от къде идва кеш-флоу ?

                Но не можах да открия в търговския регистър въпросната фирма, нито нещо на името на думбалска.. отчети примерно или тн..
                Някои да има повече инфо за тая поостаряла тема?
                Всеки успешен бизнес ми е любопитен как работи. Ако е пирамида също ми е любопитно да знам. Нямам някакви задни мисли ако за това питаш - искам да видя просто цифри.
                Някои има ли представа защо ги няма в търговския регистър? Или фирмата си е сменила името? Искам да видя отчет на компанията

                Коментар


                • Ггеков, а теб както те бърка на тях успешен ли им е бизнеса и откъде им идват парите?

                  Първоначално изпратено от GGeko
                  Колеги. относно Даррко ЕООД - http://darrko.com/.

                  Имам един познат който работи там и се кълне в хилядите долари които се изкарват там (разбира се не от самия него, а от "по-напредналите" трейдъри във фирмата). Сетъпа е дей-трейдинг само на Американски акции . Комисионна от печалбите получаваш , като те тренират в началото.

                  Това е дъвкана тема във форума -
                  (Теодора Думбалска от Пловдив и ко.: http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11226)

                  Интересното обаче е че все още май оперират и не мога да си обясна как си държат главата над водата (много се съмнявам, че е с успешен трейдинг.. но кой знае). Та се опитвам да открия от къде другаде може да идват парите им, защото май наистина плащат нещо. Ако е пирамида от къде идва кеш-флоу ?

                  Но не можах да открия в търговския регистър въпросната фирма, нито нещо на името на думбалска.. отчети примерно или тн..
                  Някои да има повече инфо за тая поостаряла тема?

                  Коментар


                  • Колеги. относно Даррко ЕООД - http://darrko.com/.

                    Имам един познат който работи там и се кълне в хилядите долари които се изкарват там (разбира се не от самия него, а от "по-напредналите" трейдъри във фирмата). Сетъпа е дей-трейдинг само на Американски акции . Комисионна от печалбите получаваш , като те тренират в началото.

                    Това е дъвкана тема във форума -
                    (Теодора Думбалска от Пловдив и ко.: http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11226)

                    Интересното обаче е че все още май оперират и не мога да си обясна как си държат главата над водата (много се съмнявам, че е с успешен трейдинг.. но кой знае). Та се опитвам да открия от къде другаде може да идват парите им, защото май наистина плащат нещо. Ако е пирамида от къде идва кеш-флоу ?

                    Но не можах да открия в търговския регистър въпросната фирма, нито нещо на името на думбалска.. отчети примерно или тн..
                    Някои да има повече инфо за тая поостаряла тема?

                    Коментар


                    • 4un4o , има ли значение дали ИПтата пускат позициите навън , след като на
                      Форекса практически всички си губят парите? Остават тези с 6тото чувство , на
                      които им се помага отгоре.
                      Не се хващай тук , за всички играещи има приготвен ОГЪН и свършват по един и
                      същи начин. Тук играят най-мързеливите и алчни хора.

                      Коментар


                      • Здравейте,
                        Някой има ли представа дали инвестиционните посредници, изобщо осъществяват сделките на участниците от платформите за форекс или не. Според мен посредника осъществява всички сделки на участниците без те да участват реално на фондовата борса и прибира гаранционните суми в случай на зануляване на акаунта.( в 90% от случаите)

                        Коментар


                        • Пирамиди, фараони и балъци за милиони

                          Провокиран от изплуването на поредните съмнителни брокери, посредници, и т.н., обещаващи "обучение", "печалби" и говорещи за "акции", "пазари", "дилинг" и т.н., реших, че не е зле да отворим една тема в раздел "Обучение", която да е в помощ на наивните и начинаещите. В края на краищата никой не се е родил научен, но е по-добре да се учиш от грешките на другите (препатилите) и да знаеш най-малкото имената на най-известните мошеници в последните 20 години.

                          Предлагам тук да постваме информация за такива хора и фирми. Опасното при тях е, че постоянно се маскират под нови имена, регистрират нови сайтове и нямат умора в опитите си да закачат балъци. Като образец ще останат в историятя многобройните превъплъщения на лицето А. Данаилов например, с разните му Сателит ДАИГ, омекс, бомекс и т.н. .....

                          Пускам тук линкове към две теми в Инвестора, описващи минали подвизи на две от най-наглите групировки, с цел "continuity of knowledge", а в следаващия постинг ще Ви представя най-новото превъплъщение на една от "звездите" - прясно, прясно от около месец

                          И така:

                          1. Сашко Данаилов и ко. http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=4471

                          2. Теодора Думбалска от Пловдив и ко.: http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11226
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.
                        Working...
                        X