IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пирамиди, фараони и балъци за милиони

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За сега не смятам да вкарвам нищо пред да разбера повече за операцията им. Какви са им оборотите, колко са изкарали примерно миналата година.
    Чесно казано съм скептичен към идеята, че изкарват парите си с трейдинг, имайки в предвид, че някои от най-гоемите банки и фондове фалираха, а някаква такава операция в Люлин успява да генерира печалби. И за това съм любопитен да науча повече за тях - но и това явно не е толкова лесно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GGeko
      Първоначално изпратено от boogie
      Ггеков, като те гледам яко си захапал Даррко, та и аз да спомена нещо.
      Това, което каза Маркетлевъриджа, го знам горе-долу и аз така. Играят на интрадей, пичовете печелят процент от печалбата, като отначало си правят банка (не съм сигурен в размера и), за да им покрие простотиите, ако се наложи. И играят парите на фонд или фондове.
      А причините, за които да не набират капитал от бгетовицата може да са много. Едва ли не им е минала през главата такава опция. Но като толкова те интересува, можеш да им пишеш - има мейл на сайта. Или пък да ги питаш на кои фондове въртят парите и да си вкараш кинтите там ;-) - все пак сме векът на интернет.

      Да буги, но във векът на интернет сайта им е повече от смешен и там няма никакво инфо. Явно са си сменили името (и не знам защо е трябвало да го правят).

      Обикновенно в Търг. Регистър може да видиш отчети на повечето регистрирани фирми - но Дарко ги няма там.

      Какво е новото име на което е регистрарана компанията? Не мога да си вкарам парите в нещо преди да съм направил малко рисърч.
      Хм, че ти как смяташ да си вкараш парите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от boogie
        Ггеков, като те гледам яко си захапал Даррко, та и аз да спомена нещо.
        Това, което каза Маркетлевъриджа, го знам горе-долу и аз така. Играят на интрадей, пичовете печелят процент от печалбата, като отначало си правят банка (не съм сигурен в размера и), за да им покрие простотиите, ако се наложи. И играят парите на фонд или фондове.
        А причините, за които да не набират капитал от бгетовицата може да са много. Едва ли не им е минала през главата такава опция. Но като толкова те интересува, можеш да им пишеш - има мейл на сайта. Или пък да ги питаш на кои фондове въртят парите и да си вкараш кинтите там ;-) - все пак сме векът на интернет.

        Да буги, но във векът на интернет сайта им е повече от смешен и там няма никакво инфо. Явно са си сменили името (и не знам защо е трябвало да го правят).

        Обикновенно в Търг. Регистър може да видиш отчети на повечето регистрирани фирми - но Дарко ги няма там.

        Какво е новото име на което е регистрарана компанията? Не мога да си вкарам парите в нещо преди да съм направил малко рисърч.

        Коментар


        • Ггеков, като те гледам яко си захапал Даррко, та и аз да спомена нещо.
          Това, което каза Маркетлевъриджа, го знам горе-долу и аз така. Играят на интрадей, пичовете печелят процент от печалбата, като отначало си правят банка (не съм сигурен в размера и), за да им покрие простотиите, ако се наложи. И играят парите на фонд или фондове.
          А причините, за които да не набират капитал от бгетовицата може да са много. Едва ли не им е минала през главата такава опция. Но като толкова те интересува, можеш да им пишеш - има мейл на сайта. Или пък да ги питаш на кои фондове въртят парите и да си вкараш кинтите там ;-) - все пак сме векът на интернет.

          Първоначално изпратено от GGeko
          Първоначално изпратено от marketleverage
          незнам ама да поразсъждаваме вероятно защото ако фирмата която търгува със собствените средства може да е обикновенно оод ако са фонд се минава през една купчина кфн простотии тяхното е по скоро като вътрешения треидинг отдел на голдмън сакс те такъв фонд нямат ама тоя отдел ги измъкна на печалба миналия месец за отчета

          правят пари само в сащ и играят само прифърди (скалпят пазара)

          скалпарски фонд е такова си нямаме кеф риска май е неизмерим при такъв фонд а реитнига какъв ще муе FFF ?
          То риска е неизмерим и на много от хедж фондовете а и много от тях са "влакчета на ужасите" защтото трейдват много опции, но всички са жадни за капитали - и защо не? Като се има в предвид високите комисионни. А и в много от случайте, част от комисионните не е обвързана с пърформнъса - т.е. те правят пари независимо от какво става на пзара (примерно 2 процента от капитала в началото плюс 10 процента от печалбите).

          Прав си, че Голдмън и останалите имат собствени проп трейдинг отдели. Но те не разчитат само на това. Плюсовете при проп трейдинга са че прибираш всички печалби за теб - няма да плащаш на инвеститорите.

          Но Даррко могат да си запазат проп трейдинга и просто паралелно с това да въртят още пари на инвеститорите.

          Аргумента за бюрократичната бумащина и регулациите го приемам, но ми се струва, че ако има потенциал ще намерят начин да го регистрират и в крайна сметка са бели кахъри

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage
            ами казах незнам може някои да ги пита даже по телефона


            ама ако ще се скалпи пазара предпочитам да си го скалпя аз от вкъщи

            чао засега отива да пиивам бири
            приятна бира
            чао

            Коментар


            • ами казах незнам може някои да ги пита даже по телефона


              ама ако ще се скалпи пазара предпочитам да си го скалпя аз от вкъщи

              чао засега отива да пиивам бири
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage
                незнам ама да поразсъждаваме вероятно защото ако фирмата която търгува със собствените средства може да е обикновенно оод ако са фонд се минава през една купчина кфн простотии тяхното е по скоро като вътрешения треидинг отдел на голдмън сакс те такъв фонд нямат ама тоя отдел ги измъкна на печалба миналия месец за отчета

                правят пари само в сащ и играят само прифърди (скалпят пазара)

                скалпарски фонд е такова си нямаме кеф риска май е неизмерим при такъв фонд а реитнига какъв ще муе FFF ?
                То риска е неизмерим и на много от хедж фондовете а и много от тях са "влакчета на ужасите" защтото трейдват много опции, но всички са жадни за капитали - и защо не? Като се има в предвид високите комисионни. А и в много от случайте, част от комисионните не е обвързана с пърформнъса - т.е. те правят пари независимо от какво става на пзара (примерно 2 процента от капитала в началото плюс 10 процента от печалбите).

                Прав си, че Голдмън и останалите имат собствени проп трейдинг отдели. Но те не разчитат само на това. Плюсовете при проп трейдинга са че прибираш всички печалби за теб - няма да плащаш на инвеститорите.

                Но Даррко могат да си запазат проп трейдинга и просто паралелно с това да въртят още пари на инвеститорите.

                Аргумента за бюрократичната бумащина и регулациите го приемам, но ми се струва, че ако има потенциал ще намерят начин да го регистрират и в крайна сметка са бели кахъри

                Коментар


                • незнам ама да поразсъждаваме вероятно защото ако фирмата която търгува със собствените средства може да е обикновенно оод ако са фонд се минава през една купчина кфн простотии тяхното е по скоро като вътрешения треидинг отдел на голдмън сакс те такъв фонд нямат ама тоя отдел ги измъкна на печалба миналия месец за отчета

                  правят пари само в сащ и играят само прифърди (скалпят пазара)

                  скалпарски фонд е такова си нямаме кеф риска май е неизмерим при такъв фонд а реитнига какъв ще муе FFF ? фонда всяка вечер излиза от акции на кеш защото те акции не държът само в редки случаии било разрешено
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage
                    дилари са (на англииски broker-dealer)

                    http://en.wikipedia.org/wiki/Broker-dealer

                    човек търгуващ с парите на фирмата искат да лапнат най-доброто е предполагам Гарантирам че на моя човек не са му искали никакви пари да вкарва за да търгува ще го питам по колко хора уволняват на месец щото нестават ама може и да е повече от 10 процента от фирмата... даже май е повече ... отделно някои дето не са на загуба не правят сериозни пари и сами се отказват...


                    пп представятели си че бфб посредниците всеки месец да уволняват наи зле представителите се ще смееш ли да си на червено
                    Добре - нека предположим, че имат някаква успешна операция, каквато и да е тя.

                    Защо не създадат един взаимен/хедж фонд и да се опитат да привлекат инвеститори и да прибират тлъсти (и сигурни) комисионни? - Така хем ще си запазат пропраътъри трейдинг-а хем ще прибират по 2-3 процента на инвеститорите за да им управляват парите. В сегашния момент, когато всички фондове са на загуби те ще бъдат хит на пазара - а и те явно правят пари на всякакви пазари...

                    Освен ако си имат достатъчно собствен капитал, не им трябва повече (ще бъдат едни от първите в света на които не им трябва капитали.. .) и не им се занимава с инвеститорите..

                    Коментар


                    • дилари са (на англииски broker-dealer)

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Broker-dealer

                      човек търгуващ с парите на фирмата искат да лапнат най-доброто е предполагам Гарантирам че на моя човек не са му искали никакви пари да вкарва за да търгува ще го питам по колко хора уволняват на месец щото нестават ама може и да е повече от 10 процента от фирмата... даже май е повече ... отделно някои дето не са на загуба не правят сериозни пари и сами се отказват...


                      пп представятели си че бфб посредниците всеки месец да уволняват наи зле представителите се ще смееш ли да си на червено
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Ако всичко това е вярно, за какво им е да се рекламират тогава из Интернет и защо на мен казаха, че са брокери?


                        Ето ги май пак тях:

                        http://www.bulltg.com/

                        Сектор Финанси, кредит и застраховане
                        Бизнес тип ЕООД
                        Брой служители 50-250 човека
                        Местоположение България
                        Годишен оборот от продажби - Няма зададен BGN
                        Брой офиси 1-5

                        Уеб сайт www.darrko.com
                        Категории Банково дело
                        Продажби
                        Търговия
                        Финанси и финансови услуги
                        E-mail за контакт m.todorova@darrko.com
                        Лице за контакт Maria Todorova

                        http://www.buljob.com/view_profile.php?id=794

                        http://www.darrko.com/job4.html

                        http://www.darrko.com/job3.html
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • забравих да добавя не искат собствен капитал но отначало трябва да натрупаш банка $15к която си е твоя но служи за резерв ако се ушиеш стабилно и можеш да вземеш само по $800 макс на месец докато я натрупаш ама те лимитите си растът и без банка като я натрупаш си взимаш пълния процент от печалбите
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • не е чак толкова огромен оборота а на бфбто е малък днеска пак оборота на софикса няма и 500 хиляди лева да не говорим че преди месец и нещо преди последния ъп имаше дни с по 100 бона оборот WTF....
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage
                              Не мога да гаратирам за 100% достоверна информация щото е през човек

                              доколкото разбрах шефа им, който е тук в единия офис е бил 20 години на флора брокер на амекса та капитал от там а и те са от няколко години тук като в началото са били само 6 души и в последствие са порастнали до над 100 и защо да е стрно като към 60% от печалбата на успешните тридъри е за тях


                              отначало те пускат с 2 х 100 акции или нещо подобно беше като софтуера те блокира като загубиш $300 постепено лимите се вдигат и моя познат въртял повече оборот от бфбто на ден а не е от най големите....

                              България заради данъците щото се дължат към 30% (ама не съм сигурен за цифрата но е някъде там). при търговия с акции в сащ ако го правиш от сащ тук е доста по тънко...

                              дарко им е старото име за новото не съм се инетерсувал... но мога да разпитам
                              мерси за инфото

                              За да има такива големи обороти и сто трейдъра, явно имат сериозен собствен капитал...

                              Някои знае ли новото им име?

                              Коментар


                              • Не мога да гаратирам за 100% достоверна информация щото е през човек

                                доколкото разбрах шефа им, който е тук в единия офис е бил 20 години на флора брокер на амекса та капитал от там а и те са от няколко години тук като в началото са били само 6 души и в последствие са порастнали до над 100 и защо да е стрно като към 50-60-70% от печалбата на успешните тридъри е за тях целия остнал процес е отсяване на плявата... голдмън сакс са на същия принцип


                                отначало те пускат с 2 х 100 акции или нещо подобно беше като софтуера те блокира като загубиш $300 постепено лимите се вдигат и моя познат въртял повече оборот от бфбто на ден а не е от най големите.... три дена подред ако си червен ти свиват лимита на 100 акции докато не станеш три дни зелен и всеки месец номинират за изгонване...

                                България заради данъците щото се дължат към 30% (ама не съм сигурен за цифрата но е някъде там). при търговия с акции в сащ ако го правиш от сащ тук е доста по тънко...

                                дарко им е старото име за новото не съм се инетерсувал... но мога да разпитам
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X