IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
    Няма да го забравя обаче - преди година-година и половина (ех колко бързо тече времето ) лорда, както обикновено, си пишеше за имотите, нищо че падаха. И всички го хранеха. А той си държи на неговото, сега нещата се промениха, жилищата ще почнат да се вдигат, и никой нищо не му казва. Само той си знае...
    И питай ме бате кога ще си купя в смрадливата София (а аз съм от там) апартамент за 250 000 евра у некой баровски квартал с разбити улици като Лозенец, вместо да си купя къща с двор в Австрия за същите пари

    Коментар


    • Обсъждате анкета отпреди 5 години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
        Всъщност по-интересната цифра са тези 45%, които искат, но им е скъпо, което показва доста силни нагласи в полза на покупка, както и че има доста потенциални клиенти, които могат да влязат на пазара при по-ниски цени, по-добри условия от страна на банките и т.н.
        Е те тия 45% се надяват средната цена да падне до 200 лева квадрата, а средната заплата да се вдигне до 2 000 лева на месец, та да си купят апартамент на опашката на коня с една годишна заплата
        Never underestimate the predictability of stupidity

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
          Всъщност по-интересната цифра са тези 45%, които искат, но им е скъпо, което показва доста силни нагласи в полза на покупка, както и че има доста потенциални клиенти, които могат да влязат на пазара при по-ниски цени, по-добри условия от страна на банките и т.н.
          Нагласи за покупка има, тъй като цените вече две години са на тия нива и явно спадът е приключил. Лихвите на банките са като през 2007-2008 или даже по-добри, а цените са доста по-надолу. Разликата е, че тогава можеше да се купи жилище без пари, тъй като имаше кредитиране на 100%, че даже и на повече. То затова и цените отидоха нагоре - на пазара излязоха хора, които нямаха пари, но можеха да купят. Продавачите не са прости, възползваха се от ситуацията.

          Въпросните потенциални купувачи сега се възпират не поради цените или условията на банките, а по-скоро от собствените си усещания за перспектива. Ако човек не е сигурен в бъдещите си доходи, трудно би скочил в дълбокото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
            Това сочи, че максимата "живея сега, а не утре" е дълбоко вкоренена във всеки these days. Все пак господарят е Биг Брадър. И трябва да бъдем възпитани по техен маниер, където кредитирането е култ
            Баланс трябва. Нито само днес, нито само утре - и от двете, с мисъл в главата.

            Коментар


            • Няма да го забравя обаче - преди година-година и половина (ех колко бързо тече времето ) лорда, както обикновено, си пишеше за имотите, нищо че падаха. И всички го хранеха. А той си държи на неговото, сега нещата се промениха, жилищата ще почнат да се вдигат, и никой нищо не му казва. Само той си знае...
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                Всъщност по-интересната цифра са тези 45%, които искат, но им е скъпо, което показва доста силни нагласи в полза на покупка, както и че има доста потенциални клиенти, които могат да влязат на пазара при по-ниски цени, по-добри условия от страна на банките и т.н.
                Това сочи, че максимата "живея сега, а не утре" е дълбоко вкоренена във всеки these days. Все пак господарят е Биг Брадър. И трябва да бъдем възпитани по техен маниер, където кредитирането е култ
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                  Еииии не му вярвате на азайня и това е.Тези 6% са напълно възможни,аз например ги докарвам на 21%.Е малка подробност е,че жилището е купено през 84година и не вадиме разходите за ремонти и данъци.Вервайте му
                  Е, това дето си го написал е частен случай и не е коректно. Примерно аз имам жилище купено през 1994г. за 3,5 пъти по-ниска от сегашната му пазарна цена, но доходността я пресмятам към сегашната средна офертна -10%. Примерно: двустаен апартамент за 63000 лв. с 350лв. наем сочи доходност от 6,66%- дънък и такса смет, около 6%

                  Коментар


                  • Всъщност по-интересната цифра са тези 45%, които искат, но им е скъпо, което показва доста силни нагласи в полза на покупка, както и че има доста потенциални клиенти, които могат да влязат на пазара при по-ниски цени, по-добри условия от страна на банките и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      ...
                      В един от големите сайтове за имоти, можеш сам да си направиш лесно сметката според статистиката цена/наем. Примерно през 2010г. най-добър в това отношение беше Студентски град. Само две години след това обаче съотношението се сгромоляса.
                      Не им вярвай на сайтовете. Там могат да изкарат статистика само на база предлагане, а не на реално сключени сделки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                        От жилищен имот ли я докарваш тази доходност?

                        Пуснах 1 бърза сметка с наеми ми изглежда трудно да направиш 6% годишно..
                        Edit: което показва, може би че цените на имотите са прекалено високи ако се гледат хипотетичните приходи от наеми...
                        Както от жилищни, така и от търговски. Има една дребна хитрина за която Щастливеца загатна- колкото по-мънЕчък е имотЯ, толкова по-голяма дохдност
                        В един от големите сайтове за имоти, можеш сам да си направиш лесно сметката според статистиката цена/наем. Примерно през 2010г. най-добър в това отношение беше Студентски град. Само две години след това обаче съотношението се сгромоляса.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                          От жилищен имот ли я докарваш тази доходност?

                          Пуснах 1 бърза сметка с наеми ми изглежда трудно да направиш 6% годишно..
                          Edit: което показва, може би че цените на имотите са прекалено високи ако се гледат хипотетичните приходи от наеми...
                          Еииии не му вярвате на азайня и това е.Тези 6% са напълно възможни,аз например ги докарвам на 21%.Е малка подробност е,че жилището е купено през 84година и не вадиме разходите за ремонти и данъци.Вервайте му
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                            Точно за това в момента е най-добре да се живее под наем 700-800 лв/месец за мезонет над 100 кв. в борово/бели брези и околностите си е екстра (пример само )
                            Е да ама сметката не е толкова проста Трябва да сложиш и капиталовата доходност... Освен ако не изпаднем в някаква постоянна криза цените на имотите би трябвало да растат, поне в София...

                            Според мен истината е, че е строго индивидуално... имаш ли събрани пари, кредит ли ще теглиш, колко пари докарваш на месец, какви са лихвите в банките и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                              От жилищен имот ли я докарваш тази доходност?

                              Пуснах 1 бърза сметка с наеми ми изглежда трудно да направиш 6% годишно..
                              Edit: което показва, може би че цените на имотите са прекалено високи ако се гледат хипотетичните приходи от наеми...
                              Точно за това в момента е най-добре да се живее под наем 700-800 лв/месец за мезонет над 100 кв. в борово/бели брези и околностите си е екстра (пример само )
                              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                              не е препоръка

                              Коментар


                              • От жилищен имот ли я докарваш тази доходност?

                                Пуснах 1 бърза сметка с наеми ми изглежда трудно да направиш 6% годишно..
                                Edit: което показва, може би че цените на имотите са прекалено високи ако се гледат хипотетичните приходи от наеми...

                                Коментар

                                Working...
                                X