IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
    Не се заяждам.За мен това един гугъл клик не означава нищо.
    Добре, за теб значи 25 в час тогава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      Не се заяждам.За мен това един гугъл клик не означава нищо.
      Хубаво. Щом цифричките от поста са най-важното. По-добре да заебеме тая тема. Никъде няма да стигне коня.

      Приемаме, че хората масово емигрират, щото е много гот в родината и не могат да понесат колко им е яко и това. Радвай се.

      http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1320362 Ето ти 80 палки, 10-те процента от долния пост идиоти, дето бягат от хубавото. Другите 85-процента са простите бачкатори, дето най-много ги обичаме, щото на тях живота им е по-кофти от нашия. А останалите 5 са лекарите и учителите, който не харесваме, понеже всяка година търбят по телевизията какви дефицити на кадри има. И да не забравим - ако някой пише във форум - той със сигурност е от 85-те процента чистачи на лайна.
      Също така е от екзистенциално значение, дали студентите представляват точно 10% или 7% или 13% от общия микс на емигранти от хубавото.

      Няма нужда да обръщаме внимание на очевадното - и лайна да чистиш, и директор да бъдеш - по-добре ти е да си платен на западна заплата, със западни цени, отколкото на българска заплата с български цени. Затова и хората бягат, това и те прави циничен с "ще се върнат стари и болни". Ми да се върнат - не е от хубаво, всеки случай. Ама по-важно е, да се заядеме, че видиш ли, не било сигурно дали студенти представляват точно 10% от целия микс. Евала.

      пс. Информацията в линка е по неофициални данни. Без проблем можеш да се заядеш за това и да игнорираш целия останал пост и посланието в него.
      Last edited by vankata23; 28.09.2015, 15:29.
      #dagoduhatbednite

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
        Е нужно ли беше това заяждане? Един гугъл клик са данните. Линкове искаш ли?
        Не се заяждам.За мен това един гугъл клик не означава нищо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Интересно ми е данните откъде са?Или си ги измисли просто
          Е нужно ли беше това заяждане? Един гугъл клик са данните. Линкове искаш ли?
          #dagoduhatbednite

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Много цинично. Не познавам човек, дето да бяга от хубавото. Не познавам и човек, който с кеф си изоставя приятелите и семейството.
            Реалността е 85% гастра-байтари, 10% студенти (откаткто сме в ЕС) и 5% професионалисти с образование от БГ (лекари, инжинери и т.н.).

            Тея 2 милиона души, не са предприели това действие, щото им е много годино да изоставят всичко родно. Истината е, че стандарта на живот е в пъти по-висок.

            За чистачие на кенефи - в Скандинавия минималната заплата е 104 крони на час. Калкулатора показва около 25 лв/час. За чистачи на кенефи в БГ - минималната заплата е колко - 310 лева на месец?

            За образованата група - в Скандинавия заплатите започват от 25 000 крони или 6000 лева/месец (минималната), в България колко е - преко-сили може и да докараш 1000 лева(ако не си в София)?

            Ако индексираш цените с 2х, получаваш един огромен скок в стандарта. Ако си чистач на лайна - смятам е все тая дали бършеш лайната на Иван или Ханс. Ако си в офис - г/д все тая дали ще работиш за Иван или Ханс. Разликата в стандарта е очевадна.
            Интересно ми е данните откъде са?Или си ги измисли просто

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              Дарки кой къде и дали е намерил по добър живот и изобщо какво е туй чудо по добър живот няма да спорим.А че ще се върнат съмнение нямам никаво.Ще се върнат стари болни без пари и с объркан живот на децата си.Реалността е малко по различна от хвалбите по форумите.А дали държавата ще стане катун Божа работа.Аз не съм оптимист за Германия Холандия Белгия Франция Испания Норвегия Швеция......Виждаш какво става.Ако се замислим и за климатичните промени става сложно....Никой не знае каква е Божията воля
              Много цинично. Не познавам човек, дето да бяга от хубавото. Не познавам и човек, който с кеф си изоставя приятелите и семейството.
              Реалността е 85% гастра-байтари, 10% студенти (откаткто сме в ЕС) и 5% професионалисти с образование от БГ (лекари, инжинери и т.н.).

              Тея 2 милиона души, не са предприели това действие, щото им е много годино да изоставят всичко родно. Истината е, че стандарта на живот е в пъти по-висок.

              За чистачие на кенефи - в Скандинавия минималната заплата е 104 крони на час. Калкулатора показва около 25 лв/час. За чистачи на кенефи в БГ - минималната заплата е колко - 310 лева на месец?

              За образованата група - в Скандинавия заплатите започват от 25 000 крони или 6000 лева/месец (минималната), в България колко е - преко-сили може и да докараш 1000 лева(ако не си в София)?

              Ако индексираш цените с 2х, получаваш един огромен скок в стандарта. Ако си чистач на лайна - смятам е все тая дали бършеш лайната на Иван или Ханс. Ако си в офис - г/д все тая дали ще работиш за Иван или Ханс. Разликата в стандарта е очевадна.
              #dagoduhatbednite

              Коментар


              • По-вероятно е никой да не се върне. А дори и да се излъже някой той ще е здрав и богат и ще живее в пъти по-добре от местните кенефистанци.

                Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                Дарки кой къде и дали е намерил по добър живот и изобщо какво е туй чудо по добър живот няма да спорим.А че ще се върнат съмнение нямам никаво.Ще се върнат стари болни без пари и с объркан живот на децата си.Реалността е малко по различна от хвалбите по форумите.А дали държавата ще стане катун Божа работа.Аз не съм оптимист за Германия Холандия Белгия Франция Испания Норвегия Швеция......Виждаш какво става.Ако се замислим и за климатичните промени става сложно....Никой не знае каква е Божията воля

                Коментар


                • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                  Обиждаш около 2млн. българи, които са намерили един по-добър живот там. Затова не се връщат. А тук държавата скоро ще се превърне в един голям катун.....решено е без да ни питат. А щом не ни питат, за каква демокрация говорим?...
                  Дарки кой къде и дали е намерил по добър живот и изобщо какво е туй чудо по добър живот няма да спорим.А че ще се върнат съмнение нямам никаво.Ще се върнат стари болни без пари и с объркан живот на децата си.Реалността е малко по различна от хвалбите по форумите.А дали държавата ще стане катун Божа работа.Аз не съм оптимист за Германия Холандия Белгия Франция Испания Норвегия Швеция......Виждаш какво става.Ако се замислим и за климатичните промени става сложно....Никой не знае каква е Божията воля

                  Коментар


                  • УтешителЮ на Понижителите

                    Първоначално изпратено от dragorad
                    Драги ми Дарки, сори, но си объркал тайминга. Първо, че държава практически вече няма и второто е, че територията на кенефистан отдавна вече се е превърнала на катун или кенеф /както искаш го наричай/. И най-важното, това е необратимо.

                    Дори и милиционера-ландлорд сам не би купил имот във Филиповци /а това все пак е София нали?/

                    Ами цял кенефистан е едно Филиповци. Сори.
                    и днес - Лоши новини ...ето... http://imoti.net/prices
                    .
                    .
                    .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                      В столицата не всеки може да си купи имот, особено дегенарат.-бежанец, без капка чувство за патриотизъм, тези са най наказаните от тук дето са дезертирали и от там дето никой не ги счита за живи същества
                      Обиждаш около 2млн. българи, които са намерили един по-добър живот там. Затова не се връщат. А тук държавата скоро ще се превърне в един голям катун.....решено е без да ни питат. А щом не ни питат, за каква демокрация говорим?...
                      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                      Коментар


                      • Евала на този който е създал анкетата и поставил правилния отговор (2)
                        Радвам се че близо 7 % от хората са осъзнати и мислят с главите си - демек накрая ще са победители

                        Коментар


                        • В столицата не всеки може да си купи имот, особено дегенарат.-бежанец, без капка чувство за патриотизъм, тези са най наказаните от тук дето са дезертирали и от там дето никой не ги счита за живи същества

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dragorad Разгледай мнение
                            Това което си написал е абсолютно вярно, само ще се усмеля да добавя, че няма сила която да обърне този процес. Твърде късно е. Дори и в момента икономика практически няма. А в бъдеще проблемите ще се задълбочават. Това е положението.
                            Абсолютно съм съгласен! Винаги съм казвал, че България трябва да фалира, за да тръгне напред. Няма друг начин.

                            Мафиите са сковали цялата държава, но нашите мафиоти просто нямат акъла да управляват държавата и ще фалират. Това са бившите мастити комунисти, те в момента притежават всичко. Но те тогава нямаха акъл (СССР фалира), откъде ще дойде този акъл сега?! Пак ще фалират. И като миналия път, маса народ ще ритне камбаната. Но този път няма да има какво да се краде.

                            Мафиите в Япония или Италия например действат умно. Извън закона са, но не режат клона на който седят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                              Браво, добри разсъждения и аз така мисля,
                              нооо
                              рискуваш много,
                              сега ще се появи многониковецът и ще ти скочи поне с два ника, а утре ще се включи с поне още два.
                              Ако не се промени държавната политика към стимулиране на раждаемост от образованите млади и не се спре дотацията на орките България ще липсва от картата на света до 30-50 години.
                              Аз не вярвам някой да си мръдне пръста и да почне да решава проблемите трупани с години решенията изискват много непопулярни мерки, а така избори не се печелят.
                              Процесите изброени от теб визирам липсата на млади и искащи да работят:
                              имам приятел, не могат да намерят качествен човек "заварчик на ЦО" за работа на кораб.
                              България изчезва, следващата година отново на първият учебен ден ще слушаме, че още няколко класни стаи ще останат празни
                              И да скача и да не скача, с приказки нищо няма няма да промени
                              Единствения му аргумент е една фалшива ГРАФИКА от имоти.бг + празни приказки ...

                              А и той не е виновен .. горкия си има работодатели, които са му казали да повишава и той повишава. Къде ще ходи, иначе няма мизерна заплата. Неговия проблем не съм аз, а факта че именно хората, които имат ресурс да купят жилище мислят като мен. Който има акъл да спечели пари, има акъл и да ги пази. Мигриращите селяни с парите от продадените ниви вече свършиха.

                              Всички знаем, че 94% от българите имат жилище. Т.е. който е имал възможност е взел. Колкото до инвестиция, НИ в България просто не се рентира. Първо е много трудно да намериш наемател. Още по-трудно такъв, който няма да ти срути къщата. Аз съм давал и вече не давам, седи празно и само плащам данъци. Като теглих чертата се оказа, че разходите за данъци, услуги и ремонти след наемателя са повече от приходите. Да не говорим за потрошените нерви.

                              Коментар


                              • Това което си написал е абсолютно вярно, само ще се усмеля да добавя, че няма сила която да обърне този процес. Твърде късно е. Дори и в момента икономика практически няма. А в бъдеще проблемите ще се задълбочават. Това е положението.

                                Първоначално изпратено от prritko Разгледай мнение
                                Стой и гледай! Като говоря за обезлюдяване, нямам пред вид стари хора и неграмотни малцинства, имам пред вид млади хора и такива в активна възраст! Т.е. дъжавата ще иска все повече и повече данъци (тя и в момента иска 2%+), а държавните институции ще работят все по-зле, поради липса на средства! Това само по себе си ще обезсмисли съществуването на много хора. Ще липсва всякаква перспектива пред младите (тя и сега липсва). Разбирай, емиграцията ще бъде ускорена във времето от ... самата емиграция!

                                Към момента в България процъфтява оутсорсинга. това са главно програмисти (ИТ). Но те са тук само и единбствено заради ниските данъци. Вдигнат ли се данъците, ще се вдигнат и програмистите. А техния бизнес се изнася за броени дни. Там инвестиции в тежки машини няма, а работната сила е една от най-мобилните. Всеки програмист знае поне един чужд език (писмено и говоримо). За тези хора емиграцията не е проблем. А без тяхните (високи!) данъци, държавата ще колабира.

                                Какво ще остане в България? Мошенниците от КРИБ ...

                                Коментар

                                Working...
                                X