IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не забравяйте едно важно нещо - качеството на основните училища в района. Лозенец сериозно води там. Яворов обаче ми е фаворит. Кварталът е супер, а Бастилията и 138 също са добри училища. Изгрев е най-добре като баланс откъм локация/ застрояване / комуникации, но куца с общинското образование. Голям плюс за Стрелбище,Гоце Делчев и Мотописта е 73-то, локацията също е добра. Ако имаш бол пари е супер в Докторската градина, около НДК или старата зоологическа, ама колцина могат да си го позволят? Иначе от гетата (Овча купел, Обеля, Надежда, Дружба, Левски, Младост, Люлин, Красна поляна и подобни) само в част от Младост 1 става. Има 2-3 прилични училища в района.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Човекът иска анализ, а не просто изброяване. Затова си траех, щото много писане. Все пак изредените мога да критикувам, въпреки безспорните им достойнства. Яворов е без вътрешни магазини, заведения и друга социална инраструктура. Срещу него е парка, което е хем добре, хем зле. Изолиран е от съседните квартали, а Цариградско направо го отрязва на юг и тормози с шум и пушиляк. Изгрев е с подобни проблеми, но също има високи блокове. Изток, по мое мнение, е по-добър от тях, особено в западната му част, макар и тя задънена в парка. Така че Изток-център. Оборище е с много добра градска атмосферс, но прекалено скъп. Хиподрума и еколо него е най-добрия компромис. Лозенец в средната си част между Семинарията и хотел Хемус също е много добро място за живеене. Иван Вазов в някои свои части е между добрите места за пребиваване. Но факторите при избор са множество и конкретно се съчетават в особена и неповторима картина. Човек сам избира и после си бие главата.

      Да, ако трябва да се анализира в голяма степен си прав, но притегателно то на Яворов е нискоетажното строителство в близост до центъра. На пазара Ситняково , търговска инфраструктура каквато се сетиш. На мен от Лозенец най ми харесва карето между кошарите, ами посолство
      Метростанцията. Нагоре към Маринела вече е мазаляк. Долен Лозенец е мазаляк с паркирането.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Извинявай Белла, мислех да ти отговоря, но забравих, та по въпроса ти . Според мен най-хубави квартали на София са "Хиподрума", "Изгрев" ,"Оборище" и "Яворов". Да прочете Полаксчо, та да не си мисли, че аз мисля моите локации - "Редута", "Слатина" или "Овча купел" като сред най-добрите. "Фиш-фиш на Купата наистина я смятам за добра, след като ходих в х-л. "Малибу" на олинклузив, въпреки, че бях скептичен на времето за тази локация заради свлачищата.
        Човекът иска анализ, а не просто изброяване. Затова си траех, щото много писане. Все пак изредените мога да критикувам, въпреки безспорните им достойнства. Яворов е без вътрешни магазини, заведения и друга социална инраструктура. Срещу него е парка, което е хем добре, хем зле. Изолиран е от съседните квартали, а Цариградско направо го отрязва на юг и тормози с шум и пушиляк. Изгрев е с подобни проблеми, но също има високи блокове. Изток, по мое мнение, е по-добър от тях, особено в западната му част, макар и тя задънена в парка. Така че Изток-център. Оборище е с много добра градска атмосферс, но прекалено скъп. Хиподрума и еколо него е най-добрия компромис. Лозенец в средната си част между Семинарията и хотел Хемус също е много добро място за живеене. Иван Вазов в някои свои части е между добрите места за пребиваване. Но факторите при избор са множество и конкретно се съчетават в особена и неповторима картина. Човек сам избира и после си бие главата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение
          Пак се шегувайте, но все пак кажете си мнението.
          Трудно е така Белла. Защо купуваш, за лични нужди или не...Всички квартали са добри, стига да отговарят на твои критерии и очаквания.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Не не е.Но все пак да знае че има и села дет просто не мое си помислиш да купиш по скъпо е от Докторската градина.А защо е набедена за най хубавото място аз не зная.
            Всъщност както написах и на Лорда, не ми се иска да давам оценки на кварталите и централните части на Сф. Докато има наем е добре. Да не казваме голяма дума защото човек никога не знае какво може да му поднесе съдбата, но за мен е без значение, тъй като не планувам и нямам желание да живея за постоянно в град от типа на Сф. И то не защото имам нещо против Сф, напротив, града предлага възможности от всякакъв характер, но не виждам смисъл да се вра там. Виж за млади тепърва започващи образование и кариера, работа може би е важно и необходимо. Идеята ми е да се оттегля на спокойно местенце. Нямам още нещо конкретно предвид.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Извинявай Белла, мислех да ти отговоря, но забравих, та по въпроса ти . Според мен най-хубави квартали на София са "Хиподрума", "Изгрев" ,"Оборище" и "Яворов". Да прочете Полаксчо, та да не си мисли, че аз мисля моите локации - "Редута", "Слатина" или "Овча купел" като сред най-добрите. "Фиш-фиш на Купата наистина я смятам за добра, след като ходих в х-л. "Малибу" на олинклузив, въпреки, че бях скептичен на времето за тази локация заради свлачищата.
              Лорде, току що спечели дабъл първокласно виски като седнем само заради този пост.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                е, по плевенско зле ли ти е?
                Не не е.Но все пак да знае че има и села дет просто не мое си помислиш да купиш по скъпо е от Докторската градина.А защо е набедена за най хубавото място аз не зная.

                Коментар


                • какво мислите за Княжево и Витоша?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение
                    Аз искам да купя, но не знам в кой квартал. Моля за вашето мнение, анализ, .....
                    А ЗАЩО искаш да купиш ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение
                      Пак се шегувайте, но все пак кажете си мнението.
                      Извинявай Белла, мислех да ти отговоря, но забравих, та по въпроса ти . Според мен най-хубави квартали на София са "Хиподрума", "Изгрев" ,"Оборище" и "Яворов". Да прочете Полаксчо, та да не си мисли, че аз мисля моите локации - "Редута", "Слатина" или "Овча купел" като сред най-добрите. "Фиш-фиш на Купата наистина я смятам за добра, след като ходих в х-л. "Малибу" на олинклузив, въпреки, че бях скептичен на времето за тази локация заради свлачищата.

                      Коментар


                      • Пак се шегувайте, но все пак кажете си мнението.

                        Коментар


                        • Понеже в заглавието на темата не фигурира конкретна столица, аз бих предпочел търговски имот на ето на тази улица:
                          http://dom.dir.bg/news.php?id=26599814
                          Опасявам се обаче като Нкавръков, че пазара е много балонизиран и ще чакам да паднат с едни към има нема 30-50%.
                          Ако съм жив докато паднат цените ще съм към шейсет, ще мине нова криза докато стана на 63, а после целия период на новия ръст няма да го доживея въобще.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Къпчо знаеш ли у Арбанаси или Боженци ше си живея с кеф
                            е, по плевенско зле ли ти е?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                              Никога !
                              +101

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                                Разбира се, че искам. Това е мечтата на живота ми и единствена цел. Не е важно къде и какво ще купя, важното е да стана столичанин. Не ми се живее вече у село, писна ми да паса патките и прасетата на кметицата. Пък и гражданките миришат много по-хубаво от нашите селски моми. И язе сакам засукани вискита, че ми е писнало да цоцам само тая пуста джанковица от селския казан.
                                Къпчо знаеш ли у Арбанаси или Боженци ше си живея с кеф

                                Коментар

                                Working...
                                X