IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кавръче, ще си купи жилище КОЙТО ИМА ПАРИ.. А момчето явно има пари и ще купи за разлика от теб. Не си ти човека, който определя кой къде да живее.. Имаш крава - пиеш мляко. Имаш пари - купуваш жилище където пожелаеш. Така е не само в България, така е във всички столици по света. Купува се с пари.
    Ps. Момчето попита съвсем добронамерено, а ти му скачаш дебелашки.. Дразниш се че хората в "провинцията" имат лари ли.. ))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Valeri Efremov Разгледай мнение
      Да, мисля за закупуване на жилище в Столицата и ... мисля и се оглеждам. Сега чета анализът на Визия за София за недвижимите имоти https://vizia.sofia.bg/wp-content/up...0%B4%D0%B0.pdf
      Ето това ми направи впечатление.

      "из Доклад на Световната банка за жилищната политика в България. Оценка на жилищния сектор в България (окончателен доклад: юни 2017)

      Високи нива на вакантни жилища, излишък на жилища и пренаселеност на жилища. София Град: общ брой жилища 607 473; брой на домакинства 572 510, брой жилища в излишък 34 963, брой необитавани или вакантни жилища 142 608; % необитавани или вакантни жилища 23.48% (Източник – Преброяване на населението от 2011г.) Има големи различия между излишъка и броя на незаетите жилища. В София има излишък в размер на 6%, но нивото на незаети жилища е 23%. От разликата от 17% между двете стойности може да се предположи, че поне 17% от домакинствата съжителстват заедно."

      Виждам, че сте с много повече опит от мен, бих се радвал, ако някой коментира.
      И ти ти ,мислиш да си купиш жилище в Столицата.
      Много станахте желаещите,по добре си стой в провинцията .

      Коментар


      • Да, мисля за закупуване на жилище в Столицата и ... мисля и се оглеждам. Сега чета анализът на Визия за София за недвижимите имоти https://vizia.sofia.bg/wp-content/up...0%B4%D0%B0.pdf
        Ето това ми направи впечатление.

        "из Доклад на Световната банка за жилищната политика в България. Оценка на жилищния сектор в България (окончателен доклад: юни 2017)

        Високи нива на вакантни жилища, излишък на жилища и пренаселеност на жилища. София Град: общ брой жилища 607 473; брой на домакинства 572 510, брой жилища в излишък 34 963, брой необитавани или вакантни жилища 142 608; % необитавани или вакантни жилища 23.48% (Източник – Преброяване на населението от 2011г.) Има големи различия между излишъка и броя на незаетите жилища. В София има излишък в размер на 6%, но нивото на незаети жилища е 23%. От разликата от 17% между двете стойности може да се предположи, че поне 17% от домакинствата съжителстват заедно."

        Виждам, че сте с много повече опит от мен, бих се радвал, ако някой коментира.

        Коментар


        • ми нали за сега говорим бе. Не за преди 18 години. Дръж си панелката и да ти е честита и общите части на топлофикация и те да са ти честити и съседите и те да са ти честити не мерси. Освен това дет викаш ти сладкото е взето от нея, за какво ми е? Тя 30 г есплоатационен период минала па аз да си я купя сега почти на цени на ново строителство, луди гъби. Мани ...
          Last edited by pepe1234; 02.05.2018, 19:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            ново строителство говорим, не некви панелки от преди 30 години дето им е взет икономическия живот... има ма друг път
            Знаеш ли, има имоти, които са си избили парите в пъти. Само ти давам за пример моя панелка, която обитавам от 1998г. за 18 години , ако съм давал пазарен наем за да живея в нея в размер на 450лв.-97200лв. съм спестил само от наеми. След това я отдавам под наем о т 2 години още 10 800лв. само от наеми. НАД 108 000 ЛВ. ОТ НАЕМИ , като за ремонти съм дал не повече от 15 000лв. за този период. И това е панелка от 1980г. има имоти от 1880г. , които са си върнали първоначалната инвестиция поне 5 пъти!

            Коментар


            • ново строителство говорим, не некви панелки от преди 30 години дето им е взет икономическия живот... има ма друг път... който купил купил вече нема... е ако искаш да си живеш с домусчиев и горанов сигурно може. Щото ако не си и на 100 метра от метростанция също е дърво.... та така.
              Last edited by pepe1234; 02.05.2018, 17:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Какво точно да си купи чновек, то качествени имоти почти няма и не се предлагат. Няма и да има, просто защото няма къде да се строи, може само по периферията на софия вече, ма там за какво му е на човек не е ясно...
                Има доста качествени, ама... зависи на човека колко му е дебело портмонето...

                Коментар


                • Какво точно да си купи чновек, то качествени имоти почти няма и не се предлагат. Няма и да има, просто защото няма къде да се строи, може само по периферията на софия вече, ма там за какво му е на човек не е ясно...

                  Коментар


                  • [QUOTE=nkavrakov1982;n3329347]

                    Пълни лъжи и спекула ![/QUOTE
                    Кое е лъжа? Че в края на миналата година съотношението на ся редната заплата към м2 жилище в София е 1,48% или че този показател през 2008-ма е бил 3,5% Кое точно е спекула? Жилищата са много по-достъпни от преди 10 години когато Замушка е отворил темата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Показателят за достъпност на цените в София (съотношение на цената жилищата на кв.м. към средната заплата в столицата) е на ниво 1.45 в края на 2017 г. и е на добри нива. Забелязва се леко подобрение спрямо есента на 2017, когато показателят беше 1.48, тъй като заедно с нарастването на цените на имотите, растат и доходите (с 10.4% за 2017 г. по данни на НСИ) и съотношението се запазва относително стабилно и далеч от стойностите от предходния бум, когато достигаше близо 3.5.
                      Балони има само в главите на Кавръчко и бомбониерата.
                      Пълни лъжи и спекула !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Щот не е брокер кат теб, много ясно
                        Не те питах теб, ама... щом ти отговаряш...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          И що така мислиш?
                          Щот не е брокер кат теб, много ясно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение

                            Меко казано имотен балон, направо си е срамота в момента да си дадеш парите за апартамент..
                            И що така мислиш?

                            Коментар


                            • Lordeeee.
                              откъде ги вземаш тези данни?
                              приблизителни факти дето те опровергават.
                              преди 1000лв(2008) сега 1500лв(2018) бруто заплата - 50% увеличение
                              Цените са същите горе долу - 1000+ евра в "работнически" квартал
                              т.е апартаментите са само около 50% по "достъпни" сега а не 2,5 пъти
                              Има и живота е поскъпнал и то точно неизбежните разходи - ток, вода, транспорт
                              А как ще обясниш че през 2013г един апартамент беше 50к а сега същия е 100к?
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Показателят за достъпност на цените в София (съотношение на цената жилищата на кв.м. към средната заплата в столицата) е на ниво 1.45 в края на 2017 г. и е на добри нива. Забелязва се леко подобрение спрямо есента на 2017, когато показателят беше 1.48, тъй като заедно с нарастването на цените на имотите, растат и доходите (с 10.4% за 2017 г. по данни на НСИ) и съотношението се запазва относително стабилно и далеч от стойностите от предходния бум, когато достигаше близо 3.5.
                                Балони има само в главите на Кавръчко и бомбониерата.

                                Коментар

                                Working...
                                X