IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгодни ли са за Б-я проектите Б-с-Александропулис и БЕЛЕНЕ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Факи България ще получи подкрепа от ЕС и САЩ само ако обслужва интересите им.Ние сме от страната на булката въпроса е дали ще ни мандръса Путин или американците или в комбина единя отпред другия отзад.....Нашите политици просто са неадекватни в момента
    Не мога та споря че като малка държава трябва да се съобразяваме с големите.
    Всички се съобразяват с големите.
    В случая интересите на България напълно съвпадат с интересите на ЕС. Ако наште кретени направят заявка за юп така че напълно да съвпада с Българсите интереси, то ще получим подкрепа.
    Ами цялата работа е затова, че наште даже не ни продават, а подаряват на раша. Същото беше и с Бургас-Александруполис, едно към едно. За белене изобщо не си струва да се коментира.

    А защо крадат украинците - не знам а и не е моя работа. Все пак да отбележа, че за тези 25 години транзитните такси за руска газ са били 2-3 пъти по-ниски от европейските. За този период са няколко $млрд разлика. Като се замислиш, кой кого е спонсорирал?
    Що мислиш че вият масковци?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
      Както и да го сучеш, раша е задължена да доставя каквото е според договорите между ЕС и газпром. Проблемите на газпром с трети страни изобщо не касае договорите с ЕС. Това че Украйна не си плаща какво общо има с другото? Това не е форсмажор. Форсмажор е ако някой гръмне газопровода. Стига носехте от девет дерета вода да защитавате диваците.
      Така тука съм съгласен.Въпроса е защо Украйна краде?

      Коментар


      • Факи България ще получи подкрепа от ЕС и САЩ само ако обслужва интересите им.Ние сме от страната на булката въпроса е дали ще ни мандръса Путин или американците или в комбина единя отпред другия отзад.....Нашите политици просто са неадекватни в момента

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Кранчето не се врътва а се притваря.След руско украинската граница се подават само количествата за ЕС.Това че украинците крадат и по този начин ощетяват ЕС не е проблем на Русия.Аз мисля че този път украинците ги хванаха здраво за топките и повече такива неща няма да посмеят да правят
          Както и да го сучеш, раша е задължена да доставя каквото е според договорите между ЕС и газпром. Проблемите на газпром с трети страни изобщо не касае договорите с ЕС. Това че Украйна не си плаща какво общо има с другото? Това не е форсмажор. Форсмажор е ако някой гръмне газопровода. Стига носехте от девет дерета вода да защитавате диваците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
            С някои от нещата съм съгласен, но не съм съгласен че украинците някога са изнудвали ЕС. И в двата случая - 2006 и 2009, кранчето се врътна от масква, не от Киев. Това са фактите. Всякакви други пропагандни вопли на раша са лъжа.
            А по повод патока - ако има някой политик с топки да го каже така както аз, България ще получи мигновена подкрепа от ЕС и САЩ.
            Не и от сегашните политици де,
            Кранчето не се врътва а се притваря.След руско украинската граница се подават само количествата за ЕС.Това че украинците крадат и по този начин ощетяват ЕС не е проблем на Русия.Аз мисля че този път украинците ги хванаха здраво за топките и повече такива неща няма да посмеят да правят

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Аз за патока съм си казал мнението ма специално за теб ще го повторя.Дали ще има паток ще решат САЩ и Русия.Ние можем да се ослушваме само като свиня в теменужки щото сме независими.Към момента САЩ управлява в Киев.Ако се договорят с руснаците ще приватизират на безценица газопреносната система в Украйна.Тогава киевските глупаци няма да могат да изнудват ЕС а руснаците и американците ще го доят докато му посинее вимето.Ще го клатят и отпред и отзад.Южен паток няма да има щото е безсмислен.Ако ЕС събере смелост и се опъне на САЩ патока ще се строи а газопренсната система на Украйна отива за скрап.Тогава американците ще се опитат да прецакат патока като инсценират майдани в България Сърбия или Унгария.Сценария е ясен.Ще ни обвинят ще тероризираме циганите и ще намерят някой идиот като тиквата който ще им услужи като застреля двама трима цигани и ще се почне....
              С някои от нещата съм съгласен, но не съм съгласен че украинците някога са изнудвали ЕС. И в двата случая - 2006 и 2009, кранчето се врътна от масква, не от Киев. Това са фактите. Всякакви други пропагандни вопли на раша са лъжа.
              А по повод патока - ако има някой политик с топки да го каже така както аз, България ще получи мигновена подкрепа от ЕС и САЩ.
              Не и от сегашните политици де,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                Ти кажи мнение за патока каквото съм написал,
                Аз за патока съм си казал мнението ма специално за теб ще го повторя.Дали ще има паток ще решат САЩ и Русия.Ние можем да се ослушваме само като свиня в теменужки щото сме независими.Към момента САЩ управлява в Киев.Ако се договорят с руснаците ще приватизират на безценица газопреносната система в Украйна.Тогава киевските глупаци няма да могат да изнудват ЕС а руснаците и американците ще го доят докато му посинее вимето.Ще го клатят и отпред и отзад.Южен паток няма да има щото е безсмислен.Ако ЕС събере смелост и се опъне на САЩ патока ще се строи а газопренсната система на Украйна отива за скрап.Тогава американците ще се опитат да прецакат патока като инсценират майдани в България Сърбия или Унгария.Сценария е ясен.Ще ни обвинят ще тероризираме циганите и ще намерят някой идиот като тиквата който ще им услужи като застреля двама трима цигани и ще се почне....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                  ооо, така нещата са по-лесни.
                  Ако се строи, то рашките ще трябва да я докарат до България. Ние строим нашата част.
                  Транзитните такси са на средноевропейско ниво, като са не по-малко от 70% от капацитета на тръбата, който е 68млрд м. Както много се радват рушняците - "ползвай или плати"
                  Ся - цялата работа е, че страните за които е предназначен този газопровод към момента потребяват 28млрд м, което поначало го прави неизгоден, освен за - както казах няколко човека около путю.
                  Та да видим - в момента газпром плаща 1.67 долара на 1000 куб. м за 100 км транзит, което за около 500 км ще се получи по $8.35 или близо $398 млн при горните условия. Ако транзитират повече - повече пари за България.
                  Ся този газопровод може да струва 1-1.5 млрд. При това положение защо трябва да е собственост на газпром?!? Видно е, че при тези условия е изгоден за България, лесно ще получим кредити. Но не - нашите продажници се съгласяват на нещо което е в очевиден ущърб на българските национални интереси.
                  ЗАЩО?!?
                  Ми щото Газпром мое утре да реши че ще си продава газта на Луната и ние се снимаме с тръбата.А тия такси и условия които си написал Западна вропа ги чака с нетърпение да ги плати.А иначе газопровода мое го направим и за 50 лева къв е проблема?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Ми нищо не виждам за Запада
                    Ти кажи мнение за патока каквото съм написал,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                      А това чувал ли си го:
                      Ми нищо не виждам за Запада

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Бе не ми е известно Левски и Ботев да са лизали западноевропейски самолетоносачи
                        А това чувал ли си го:

                        Байо Либене, дочувам, че с Батьова сте решили да докарате миризливия казашки ботуш в Болгарско? Ако е тъй, аз с мойте кунки ще ви резна чепките!"
                        В.Лъвский

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Тя работата е ясна или тия около Путин или тия около Обонго.Та много е добре тръбата да е наша ама няма как Русия да плати за строежа а тръбата да е наша.Редно е ние да я построим и тогава да е наша.В този случай обаче мое да построим тръба а после да няма газ.Нещата не са толкова прости и лесни.Както много пъти съм ти казвал България не може да се оправи сама в такива огромни проекти които касаят много страни.
                          ооо, така нещата са по-лесни.
                          Ако се строи, то рашките ще трябва да я докарат до България. Ние строим нашата част.
                          Транзитните такси са на средноевропейско ниво, като са не по-малко от 70% от капацитета на тръбата, който е 68млрд м. Както много се радват рушняците - "ползвай или плати"
                          Ся - цялата работа е, че страните за които е предназначен този газопровод към момента потребяват 28млрд м, което поначало го прави неизгоден, освен за - както казах няколко човека около путю.
                          Та да видим - в момента газпром плаща 1.67 долара на 1000 куб. м за 100 км транзит, което за около 500 км ще се получи по $8.35 или близо $398 млн при горните условия. Ако транзитират повече - повече пари за България.
                          Ся този газопровод може да струва 1-1.5 млрд. При това положение защо трябва да е собственост на газпром?!? Видно е, че при тези условия е изгоден за България, лесно ще получим кредити. Но не - нашите продажници се съгласяват на нещо което е в очевиден ущърб на българските национални интереси.
                          ЗАЩО?!?
                          Last edited by Факушкa; 10.06.2014, 20:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                            Ако бяха живи, щяха да правят такива петоколонници и национални предатели една глава по-ниски...
                            Бе не ми е известно Левски и Ботев да са лизали западноевропейски самолетоносачи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                              Те това го пишат за по-глупавата част от населението, а и за да се успокояват.

                              А по темата - патока изобщо не е нужен на България. Нужен е на рашистите. Та в тази светлина, нищо против патока, но ако тръбата е изцяло българска собственост.
                              Всякакви "доводи" от сорта "ама рашистите ще инвестират много пари" няма абсолютно никакво значение за нас. Да си инвестират. Но - стигне ли България, дотам!
                              Оттам нататък тръбата трябва да е изключителна българска собственост. Ама нямаме пари да се построи? Ако е изгодна инвестицията, ще се натискат да ни кредитират.
                              Но май изобщо не е изгодна. Работата е едни хора около путю да усвоят некой долар, забележете - долар не некоя рупла.
                              Тя работата е ясна или тия около Путин или тия около Обонго.Та много е добре тръбата да е наша ама няма как Русия да плати за строежа а тръбата да е наша.Редно е ние да я построим и тогава да е наша.В този случай обаче мое да построим тръба а после да няма газ.Нещата не са толкова прости и лесни.Както много пъти съм ти казвал България не може да се оправи сама в такива огромни проекти които касаят много страни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                                Ако бяха живи, щяха да правят такива петоколонници и национални предатели една глава по-ниски...
                                Те това го пишат за по-глупавата част от населението, а и за да се успокояват.

                                А по темата - патока изобщо не е нужен на България. Нужен е на рашистите. Та в тази светлина, нищо против патока, но ако тръбата е изцяло българска собственост.
                                Всякакви "доводи" от сорта "ама рашистите ще инвестират много пари" няма абсолютно никакво значение за нас. Да си инвестират. Но - стигне ли България, дотам!
                                Оттам нататък тръбата трябва да е изключителна българска собственост. Ама нямаме пари да се построи? Ако е изгодна инвестицията, ще се натискат да ни кредитират.
                                Но май изобщо не е изгодна. Работата е едни хора около путю да усвоят некой долар, забележете - долар не некоя рупла.

                                Коментар

                                Working...
                                X