IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пасивна Къща

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в смисъл че цените на тухли ,бетон ,желязо паднаха но на дървения материал доколкото знам май не са

    Коментар


    • сега тези ени актуални ли са (впредвид динамичната обстановка!!)http://dm-house.com/content/view/16/33/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki
        Първоначално изпратено от B.Graham
        Първоначално изпратено от Червени Боклуци
        Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
        Ето ти пасивна къща.
        И аз съм санирал апартамента и съм много доволен ама над мен живеят наследници на хуните Да живееш в къща е много по-яко.
        аз живея в къща и ми пречат съседните къщи

        сега ще се местя в някоя пустош или по баирите, гората .............

        някакви идеи ???
        Да.Продават апартаменти в "Хайбъри".
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Червени Боклуци
          Първоначално изпратено от B.Graham
          Първоначално изпратено от Червени Боклуци
          Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
          Ето ти пасивна къща.
          И аз съм санирал апартамента и съм много доволен ама над мен живеят наследници на хуните Да живееш в къща е много по-яко.
          Много си прав.
          В тия сайтове дето съм ги посочил по-долу имат добри финансови предложения но и мен като Марциано ме интересуват мнения на хора опитали вече тая услуга.Имам познат с подобна къща, но със железна конструкция.Смятам да го разпитам подробно като се видиме.Макар да не я харесвам железната конструкция принципите би трябвало да са едни и същи.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham
            Първоначално изпратено от Червени Боклуци
            Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
            Ето ти пасивна къща.
            И аз съм санирал апартамента и съм много доволен ама над мен живеят наследници на хуните Да живееш в къща е много по-яко.
            аз живея в къща и ми пречат съседните къщи

            сега ще се местя в някоя пустош или по баирите, гората .............

            някакви идеи ???
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham
              Първоначално изпратено от Червени Боклуци
              Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
              Ето ти пасивна къща.
              И аз съм санирал апартамента и съм много доволен ама над мен живеят наследници на хуните Да живееш в къща е много по-яко.
              Много си прав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Червени Боклуци
                Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
                Ето ти пасивна къща.
                И аз съм санирал апартамента и съм много доволен ама над мен живеят наследници на хуните Да живееш в къща е много по-яко.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • в някои сайтове пише за кв.м 350евро (това с покрива и с плочата )горе долу като тухлената

                  Коментар


                  • Аз живея в панелка на 40 години. След като я санирах не я утоплявам въобще през зимата. При -15оС външна държи вътрешна темп. около +20оС.
                    Ето ти пасивна къща.

                    Коментар


                    • грамар аз тези съм ги прегледал питам може ли да им се вярва ,да ли има някой с опит в тази технология,изобщо да каже някой с опит(препатил)

                      Коментар


                      • На повечето технологията ограничава това което можеш да направиш/ограничава не като невъзможно ,ами че ако избереш стандратния варинат е доста по-евтино/.Другото което забравят фирмите който предлагат е да те уведомят ,че фундамент си лееш ти - което совен пари е и процес свързан с хамалогия.
                        Баш архитект skype:vanquishkbg

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tsilkov
                          Верно ги вдигат бързо и в повечето случей са отработена технология.Лошот е ,че повечето са на базата на разни прастари американски,нидерландски и съветски проекти и технологий.Според мен ако си хванеш дарводелец може да ти я направи по твое желание и май даже и по-евтино.Всички ги пишат много икономични към отопление ама спрямо къщите преди 10 години.Сегашното стройтерлство по закон е 25 санта тухла+6 санта стиропор /може и 30 см газобетон/ което се равнява на 12 см. вата поне - повечето от тези къщи го нямат това нещо.
                          Проекта може да си го направиш и ти.Даже е по-добре така ако ще правиш дом.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Верно ги вдигат бързо и в повечето случей са отработена технология.Лошот е ,че повечето са на базата на разни прастари американски,нидерландски и съветски проекти и технологий.Според мен ако си хванеш дарводелец може да ти я направи по твое желание и май даже и по-евтино.Всички ги пишат много икономични към отопление ама спрямо къщите преди 10 години.Сегашното стройтерлство по закон е 25 санта тухла+6 санта стиропор /може и 30 см газобетон/ което се равнява на 12 см. вата поне - повечето от тези къщи го нямат това нещо.
                            Баш архитект skype:vanquishkbg

                            Коментар


                            • еей юнаци какво ще кажете за сглобяемите къщи (дървените) колебая се ,а такава ,по техни данни излиза по ефтино,по бързо(до 6 месеца),по икономично(относно топлообмена) даже били и негорими

                              Коментар

                              Working...
                              X