IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 300 E
    Ама това не би трябвало да има значение, въпросът е принципен.

    пп Те си плащаха наема, но се бавеха, дори не предупреждаваха, че имат някакъв проблем. Примерно през август опукват всички пари на морето и до октомври ми се крият. След коледа и нова година - също.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
      Помогнах аз на едни... и после едва ги махнах, щото бяха видели, че ги съжалявам заради двете деца. Обаче бяха с нулеви навици за плащане на сметки, плащане на наем, спазване на някакви нормални отношения със съседите. На четвъртата година, след поредното викане от съседите им на полиция в 4,30ч. заради наркоманските им купони, вече им дадох пътя. А не бяха някаква измет - бяха образовани, с престижни професии. Обаче като хора и наематели - зеро.
      А какъв ти беше прихода от тях месечно?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
        ...
        P>S. Тя зъболекарката като е сама може да си наеме където си поиска. Губи се емпатията от това да помогнеш на някого и няма какво да ти се върне някой ден. Има свестни , пазещи хора, които не са с възможности за 1000лв наем, има и такива с възможност за 1000Евро, които са пълни шашкъни.
        Помогнах аз на едни... и после едва ги махнах, щото бяха видели, че ги съжалявам заради двете деца. Обаче бяха с нулеви навици за плащане на сметки, плащане на наем, спазване на някакви нормални отношения със съседите. На четвъртата година, след поредното викане от съседите им на полиция в 4,30ч. заради наркоманските им купони, вече им дадох пътя. А не бяха някаква измет - бяха образовани, с престижни професии. Обаче като хора и наематели - зеро.

        Коментар


        • re

          Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение

          Ок де, все пак си е валидно, че изискванията на наемодатели напоследък- да не е семейство, да няма кучета, че даже чух и за изискване да няма деца :eek (те децата нали трошали повече): - дългосрочно водят към падане на доходността. А нали уж имотките са нещо 'вечно', след 20 години ако няма деца кой ще дойде - жители на Камерун и Того най-вероятно. Които незнаят за какво се ползва банята.
          И аз съм в добри отношения с мои наемодатели и наематели, когато съм имал, но психологията - дай да плащаш стабилно, но и да пазиш сработва според мен само в 20% от случаите.
          P>S. Тя зъболекарката като е сама може да си наеме където си поиска. Губи се емпатията от това да помогнеш на някого и няма какво да ти се върне някой ден. Има свестни , пазещи хора, които не са с възможности за 1000лв наем, има и такива с възможност за 1000Евро, които са пълни шашкъни.
          Абсолютно,
          според мен,който си поддържа вкъщи, ще пази и квартирата под наем.
          Има мъже много чисти, оправят и подреждат, има и мърлячи.Младите жени повечето са мързеливи. Няма да се втурка сама да чисти всичко. Дори един брокер ми разказваше как негови клиенти, мъжете чистели, а жените оставяли кочина.

          Но според мен, те ако са двойка с добри доходи, вместо наем 500 лв, спокойно могат заем с вноска 500 лв да вземат. Има такива двойки на 25 г, студенти или работещи, които си търсят гнездо за под наем, ама са малко шашави (бие ги хормона) и според мен едва ли ще са 100% коректни в сметките.

          Някой хора от провинцията са доста добри в поддържането, чисто, подредено, The cult for domesticity and family,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Не си разбрал намека..... Винаги можеш да помогнеш на сама жена в нужда...

            14г сме бил под наем като младо и не толкова младо семейство....Три квартири съм сменил и нямам лоши спомени......Все още се поздравявам с единия наемодател....

            Ок де, все пак си е валидно, че изискванията на наемодатели напоследък- да не е семейство, да няма кучета, че даже чух и за изискване да няма деца :eek (те децата нали трошали повече): - дългосрочно водят към падане на доходността. А нали уж имотките са нещо 'вечно', след 20 години ако няма деца кой ще дойде - жители на Камерун и Того най-вероятно. Които незнаят за какво се ползва банята.
            И аз съм в добри отношения с мои наемодатели и наематели, когато съм имал, но психологията - дай да плащаш стабилно, но и да пазиш сработва според мен само в 20% от случаите.
            P>S. Тя зъболекарката като е сама може да си наеме където си поиска. Губи се емпатията от това да помогнеш на някого и няма какво да ти се върне някой ден. Има свестни , пазещи хора, които не са с възможности за 1000лв наем, има и такива с възможност за 1000Евро, които са пълни шашкъни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
              Нее така 4i4o , не подкрепяш раждаемостта сред нормалните хора и дългосрочно сваляш цените. Може и младо семейство да пазят. Въпрос на конретен случай, не на бройка. Ако се омъжи ще я гоните ли?
              Преди време бяхме под наем, като се разбра, че ставаме семейство ни поканиха да напуснем. След около 15 години бившата хазайка се оплакала на жената, че мисли да продава, защото след нас дошли някакви, които опустошили апартамента и няма средства и нерви да го ремонтира пак.
              Не си разбрал намека..... Винаги можеш да помогнеш на сама жена в нужда...

              14г сме бил под наем като младо и не толкова младо семейство....Три квартири съм сменил и нямам лоши спомени......Все още се поздравявам с единия наемодател....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Подкрепям .....
                Щом е сама.......
                сгодна ли е?
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Подкрепям .....
                  Щом е сама.......
                  Нее така 4i4o , не подкрепяш раждаемостта сред нормалните хора и дългосрочно сваляш цените. Може и младо семейство да пазят. Въпрос на конретен случай, не на бройка. Ако се омъжи ще я гоните ли?
                  Преди време бяхме под наем, като се разбра, че ставаме семейство ни поканиха да напуснем. След около 15 години бившата хазайка се оплакала на жената, че мисли да продава, защото след нас дошли някакви, които опустошили апартамента и няма средства и нерви да го ремонтира пак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от artek Разгледай мнение
                    Току що се чух със зъболекарката. Казах и за другите кандидати и се разбрахме на 650 лв. Доста съвети чух, че цената е ниска за квартала но жената ми се вижда почтена а и парите не са най-важното. Отново благодаря на всички отговорили. В началото на другия месец започвам тотален ремонт на апартамент на самата "Витошка" в частта и в квартал "Иван Вазов" и когато приключа пак ще се допитам тук. Поздрави на всички!
                    Подкрепям .....
                    Щом е сама.......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от artek Разгледай мнение
                      Току що се чух със зъболекарката. Казах и за другите кандидати и се разбрахме на 650 лв. Доста съвети чух, че цената е ниска за квартала но жената ми се вижда почтена а и парите не са най-важното. Отново благодаря на всички отговорили. В началото на другия месец започвам тотален ремонт на апартамент на самата "Витошка" в частта и в квартал "Иван Вазов" и когато приключа пак ще се допитам тук. Поздрави на всички!
                      Честито. Дори да е ниска цената (въпреки, че аз мисля, че за 48 кв не е ниска), ще ти се изплати от това, че жената ще го поддържа в добро състояние, няма да търсиш нови наематели през година-две, няма да стои празен по време на търсенето и т.н. Искам да кажа, че понякога е по-добре да пуснеш някой на 50 лв по евтино, но да не трепериш, че ще ти съсипе имота.

                      Коментар


                      • Току що се чух със зъболекарката. Казах и за другите кандидати и се разбрахме на 650 лв. Доста съвети чух, че цената е ниска за квартала но жената ми се вижда почтена а и парите не са най-важното. Отново благодаря на всички отговорили. В началото на другия месец започвам тотален ремонт на апартамент на самата "Витошка" в частта и в квартал "Иван Вазов" и когато приключа пак ще се допитам тук. Поздрави на всички!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от artek Разгледай мнение
                          Все още не съм направил търг за наема Със зъболекарката ме свърза общ познат. А двойката са колеги на съпругата ми. Понеже съм по-склонен да го отдам на първата, завиших доста наема на двойката а те взеха, че се навиха.
                          Пробваи с още 1-2 вдигания и тогава търг
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Все още не съм направил търг за наема Със зъболекарката ме свърза общ познат. А двойката са колеги на съпругата ми. Понеже съм по-склонен да го отдам на първата, завиших доста наема на двойката а те взеха, че се навиха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от artek Разгледай мнение
                              Здравейте, благодаря на всички за бързите отговори. Вече получих две оферти. Първата е за сама жена-зъболекар при наем 600 лв. Втората е за млада двойка без деца при наем 350 евро. Казах им, че ще дам отговор до 25.03. Балкона реших да го оставя дори и неостъклен защото гледа към хубава градина и сърце не ми дава да го затворя. Оборудван е с хубав комплект маса с два стола от масив и окачен на тавана сушилник
                              те наддават за наема ли?
                              браво, скоро така ще наддават и за имотиту, нали ма стефи?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Здравейте, благодаря на всички за бързите отговори. Вече получих две оферти. Първата е за сама жена-зъболекар при наем 600 лв. Втората е за млада двойка без деца при наем 350 евро. Казах им, че ще дам отговор до 25.03. Балкона реших да го оставя дори и неостъклен защото гледа към хубава градина и сърце не ми дава да го затворя. Оборудван е с хубав комплект маса с два стола от масив и окачен на тавана сушилник

                                Коментар

                                Working...
                                X